Dnes na toku Hutná

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Hutná č. 1, skóre okna 35.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Ľubietová16 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 19:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    4004505005500 km2 km4 km
    Výškový profil toku: od 513 do 414 m n. m. na 5,9 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    516 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    405 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    111 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    19 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,08

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Hutná z roku 2018
    2018snímkováno 10. 7. 2018
    Letecký snímek toku Hutná z roku 2021
    2021snímkováno 6. 9. 2021
    Letecký snímek toku Hutná z roku 2024
    2024snímkováno 27. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Hutná

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Hutná

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 6 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 200 mg/l, měkká voda (6,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    5 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Měď 868 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 96. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    25°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 72 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    62dávkový příkon nGy/h

    percentil 90 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    70objektů do 3 km

    těženo: Cu, Fe

    Nejbližší: Halda štôlne Dedičná (zkazit hromadu), 20 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    3vzorky se zlatem

    15 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (540 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 16,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Hron).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    56vrtů do 3 km

    278 rozborů vody v okolí

    Z toho 56 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    13 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    7místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 6 skládek

    Nejbližší zátěž: Ľubietová – Podlipa, 590 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    30záznamů do 5 km

    2 ložiska, 28 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    38ploch do 3 km

    3 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení100%SR 26 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Veporový pás67%SR 6,4 %
    • neovolkanové horniny33%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Hron Synclinorium67%SR 1,2 %
    • středoslovenské novovolkánské horniny33%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 3 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Základní vulkanické horniny67%SR 6,6 %
    • Štěrk33%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody67%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Druhohorní a pre-mezozoické formace severovýchodní části pánve Zvolen a severozápadní části Zvolenské...67%SR 0,0 %
    • druhohorní a paleozoikum Starohorského Vrchy a severní části pánve Zvolen33%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,06typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    6,2°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (1,12 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    200mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,144 mg/lpercentil63
    • DraslíkK3,32 mg/lpercentil55
    • ChloridyCl3,94 mg/lpercentil27
    • SodíkNa4,44 mg/lpercentil23
    • BikarbonátyHCO3114 mg/lpercentil22
    • VápníkCa33,2 mg/lpercentil22
    • HořčíkMg6,96 mg/lpercentil20
    • SíranySO420,1 mg/lpercentil16

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,271 mg/lpercentil66
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,52 mg/lpercentil58
    • AmmoniumNH40,136 mg/lpercentil57
    • DusičnanyNO36,05 mg/lpercentil48

    Kovy

    • ZinekZn99,3 μg/lpercentil95
    • HliníkAl189 μg/lpercentil77
    • ŽelezoFe0,168 mg/lpercentil70
    • ManganMn26,5 μg/lpercentil46

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MěďCu868 mg/kgpercentil96
    • VizmutBi1,02 mg/kgpercentil95
    • VéstPb49,5 mg/kgpercentil95
    • ArsenAs28,9 mg/kgpercentil94
    • AntimonSb9,64 mg/kgpercentil94
    • CínSn4,99 mg/kgpercentil90
    • KobaltCo12,2 mg/kgpercentil87
    • ZinekZn172 mg/kgpercentil86
    • VanadV80,8 mg/kgpercentil73
    • RtuťHg0,170 mg/kgpercentil70
    • MolybdenMo0,479 mg/kgpercentil66
    • KadmiumCd0,190 mg/kgpercentil51
    • NiklNi24,1 mg/kgpercentil47
    • SelenSe0,228 mg/kgpercentil45
    • ChromCr42,2 mg/kgpercentil9

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg1,68 %percentil84
    • DraslíkK1,73 %percentil80
    • VápníkCa3,51 %percentil71
    • FosforP988 mg/kgpercentil67
    • HliníkAl6,14 %percentil66
    • ŽelezoFe2,88 %percentil60
    • ManganMn797 mg/kgpercentil45
    • TitanTi4 322 mg/kgpercentil45
    • SodíkNa0,742 %percentil24
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB84,5 mg/kgpercentil91
    • BaryumBa529 mg/kgpercentil76
    • RubidiumRb98,3 mg/kgpercentil73
    • LithiumLi32,2 mg/kgpercentil64
    • StronciumSr141 mg/kgpercentil54
    • CeriumCe60,2 mg/kgpercentil54
    • ZirkoniumZr383 mg/kgpercentil43
    • BerylliumBe1,23 mg/kgpercentil40
    • YttriumY25,6 mg/kgpercentil38
    • GalliumGa11,3 mg/kgpercentil28

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    62nGy/h ve vzduchu

    rozsah 57 až 68 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh9,82 ppm93. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,12 ppm86. percentil
    • Draslík (K)K1,50 %percentil84

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1374 415 Bq/m²95. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední67%SR 64 %
    • nízké33%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -31nT

    rozsah -46 až -16 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -37mGal

    zbytkový −5,3 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku72mW/m²

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)328–845m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek582m a.s.l.
    • Průměrný sklon10,3°
    • Průměrná lednová teplota-5,1°C
    • Průměrná červencová teplota16,1°C
    • Roční srážky818mm

    Geomorfologické jednotky

    • Zvolen Basin100%SR 2,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské centrální hory100%SR 9,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima67%SR 33 %
    • klima povodí33%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení50%SR 27 %
    • půdy náchylné k okyselení50%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • kontaminované půdy, obsah rizikových prvků je vyšší než mezní hodnoty B67%SR 1,3 %
    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a33%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty67%SR 10 %
    • Neogenní33%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda štôlne Dedičná – 5 – zkazit hromadu (20 m od vody)Štôlňa Dedičná – 2 – adit (100 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (410 m od vody)Halda štôlne Clemens – 5 – zkazit hromadu (460 m od vody)Halda štôlne "Haldenbacher" – 5 – zkazit hromadu (470 m od vody)Štôlňa "Haldenbacher" – 2 – adit (470 m od vody)Halda štôlne Korifarer – 5 – zkazit hromadu (520 m od vody)Štôlňa Korifarer – 2 – adit (530 m od vody)Halda štôlne Anton – 5 – zkazit hromadu (550 m od vody)Štôlňa Clemens – 2 – adit (570 m od vody)Štôlňa Anton – 2 – adit (580 m od vody)Halda štôlne Stará Andrea – 5 – zkazit hromadu (590 m od vody)Halda štôlne Mária – 5 – zkazit hromadu (600 m od vody)Stará Andrea štôlňa – 2 – adit (610 m od vody)Halda zo šachty z Dedič. štôlne – 5 – zkazit hromadu (660 m od vody)Štôlňa Mária – 2 – adit (660 m od vody)Šachta z Dedičnej štôlne – 1 – šachta (670 m od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (720 m od vody)Halda štôlne Schucz Engel – 5 – zkazit hromadu (720 m od vody)Halda štôlne Mária – Nová – 5 – zkazit hromadu (730 m od vody)Halda štôlne Nová Andrea – 5 – zkazit hromadu (740 m od vody)Štôlňa Mária – Nová – 2 – adit (750 m od vody)Štôlňa Schucz Engel – 2 – adit (750 m od vody)Štôlňa Nová Andreas – 2 – adit (760 m od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (780 m od vody)Halda Najnižšej Johan štôlne – 5 – zkazit hromadu (780 m od vody)Halda zo štôlne Jakob – 5 – zkazit hromadu (790 m od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (790 m od vody)Štôlňa Bartolomej – 2 – adit (790 m od vody)Štôlňa Jakob – 2 – adit (800 m od vody)Najnižšia Johan štôlňa – 2 – adit (800 m od vody)Halda štôlne Bartolomej – 5 – zkazit hromadu (810 m od vody)Halda Strednej Johan štôlne – 5 – zkazit hromadu (840 m od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (860 m od vody)Stredná Johan štôlňa – 2 – adit (870 m od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (870 m od vody)Halda Podlipa – 5 – zkazit hromadu (880 m od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (890 m od vody)Halda štôlne Rainer – 5 – zkazit hromadu (890 m od vody)Štôlňa Rainer – 2 – adit (890 m od vody)Horná Johan štôlňa – 2 – adit (910 m od vody)Štôlňa Spodná Ladislav – 2 – adit (910 m od vody)Halda štôlne Spodná Ladislav – 5 – zkazit hromadu (910 m od vody)Halda štôlne Horná Ladislav – 5 – zkazit hromadu (920 m od vody)Štôlňa Horná Ladislav – 2 – adit (920 m od vody)Halda Hornej Johan štôlne – 5 – zkazit hromadu (920 m od vody)Komín do dobýv.Hornej Ladislav š – 1 – šachta (930 m od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (930 m od vody)Halda štôlne Helena – 5 – zkazit hromadu (940 m od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (940 m od vody)Pingové pole – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (940 m od vody)– 5 – zkazit hromadu (940 m od vody)Dobývka (prepadnutá) – 6 – jiný typ objektu (950 m od vody)Najvyššia Johan štôlňa – 2 – adit (950 m od vody)Štôlňa Helena – 2 – adit (950 m od vody)Halda štôlne Francisci – 5 – zkazit hromadu (1,0 km od vody)Štôlňa Francisci – 2 – adit (1,0 km od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (1,1 km od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (1,1 km od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (1,1 km od vody)Štôlňa – 2 – adit (1,4 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (1,4 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (1,4 km od vody)Štôlňa – 2 – adit (1,4 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (1,4 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (1,5 km od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (3,0 km od vody)Pingové pole – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (3,0 km od vody)Pingové pole – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (910 m od vody)Pingové pole – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (3,0 km od vody)Ľubietová – Měděné rudy (730 m od vody)Driekyňa – Měděné rudy (2,1 km od vody)Skalikov jarok – Polymetalové rudy (2,5 km od vody)Brusno – Peklo – Měděné rudy (2,9 km od vody)Valachovo – Polymetalové rudy (3,2 km od vody)Holý vrch – Železné rudy (3,2 km od vody)Ľubietová – Starý majer – Měděné rudy (3,2 km od vody)Farbište – Měděné rudy (3,4 km od vody)Čierny diel – Složité železné rudy (4,0 km od vody)Brzáčka – Polymetalové rudy (4,0 km od vody)Svätoduška – Měděné rudy (4,1 km od vody)Suchá Driekyňa – Měděné rudy (4,3 km od vody)Granátka – Složité železné rudy (4,5 km od vody)Jamešná – Železné rudy (4,9 km od vody)Jelšina – Železné rudy (5,0 km od vody)Kolba – Měděné rudy (5,0 km od vody)Medzibrod – Zlaté rudy (5,0 km od vody)Ľubietová – Podlipa – SK200280FK (590 m od vody)Kupcova Poľana – Ľubietová – žádný (90 m od vody)Ľubietová – žádný (520 m od vody)Lučatín – Ľubietová – žádný (540 m od vody)Lučatín – žádný (1,0 km od vody)Povrazník – žádný (2,9 km od vody)Strelníky – žádný (2,9 km od vody)a1 (2,6 km od vody)c1 (3,1 km od vody)a1 (3,4 km od vody)b1 (3,7 km od vody)b1 (4,2 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b1 (7,0 km od vody)b1 (7,0 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Slovenská Ľupča – dekorativní kámen (2,7 km od vody)Medzibrod – Zadná dolina – stavební kámen (1,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 209,565 – 218,6 – štěrkovité písky (1,3 km od vody)Ponická Lehôtka – Farbište – vápenec (3,2 km od vody)Ľubietová – drahé a ozdobné kamene – granát (3,3 km od vody)Ľubietová – Muráň – moskvan (3,8 km od vody)Brzáčka – polymetalové rudy (4,0 km od vody)Ľubietová – Svätoduška – Cu rudy (4,2 km od vody)Ponická Lehôtka – Skalia – vápenec (4,7 km od vody)Ľubietová – Slobodný potok – drahé a ozdobné kamene – opál (4,9 km od vody)Ľubietová – měděné rudy (510 m od vody)Medzibrod – antimonové rudy (4,6 km od vody)Medzibrod – zlaté a stříbrné rudy (5,0 km od vody)Ľubietová-Podlipa – hornictví (230 m od vody)Ľubietová-Podlipa, Svätodušná – mineralogie (2,4 km od vody)Povrazník – mineralogie (3,3 km od vody)Ľubietová-Tri Vody – mineralogie (3,9 km od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (120 m od vody)– Sesuvy půdy (140 m od vody)– Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)– Bloková pole (240 m od vody)– Sesuvy půdy (240 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (320 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (330 m od vody)LUBIETOVA – Bloková pole (340 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (340 m od vody)– Sesuvy půdy (350 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (390 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (420 m od vody)– Bloková pole (470 m od vody)– Sesuvy půdy (490 m od vody)– Bloková pole (510 m od vody)– Blokové trhliny (570 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (620 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (660 m od vody)– Bloková pole (740 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (860 m od vody)LUBIETOVA – HUTA – Sesuvy půdy (930 m od vody)LUBIETOVA – Bloková pole (960 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (960 m od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (970 m od vody)– Sesuvy půdy (990 m od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Blokové trhliny (1,3 km od vody)LUBIETOVA – Blokové trhliny (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)LUBIETOVA – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Blokové trhliny (1,5 km od vody)POVRAZNIK – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)POVRAZNIK – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)LUCATIN – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)BRUSNO – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)Ľubietová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lučatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Ľubietová-ozdravovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Medzibrod – negativní vrt (1,7 km od vody)Lučatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Medzibrod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Slovenská Ľupča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Medzibrod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Slovenská Ľupča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Predajná – negativní vrt (2,5 km od vody)Lučatín – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (350 m od vody)zlato 1 ks – zlato (540 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 16,0 μg/lmedián 7,93 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 100 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 100 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 105 μg/lmedián 69,0 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Nemčiansky potok1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Vážna, 790 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,40 μg/lmedián 3,40 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Vážna1998, 790 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrběžná hodnota
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Vážna1998, 790 m od vody. Srovnání: percentil 69 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 158 μg/lmedián 158 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Vážna1998, 790 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemčiansky potok1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Vážna1998, 790 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hutná1997, 40 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 15,1 mg/lmedián 10,7 mg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hutná1997, 40 m od vody. Srovnání: percentil 65 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)33 vzorků, maximálně 1950 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)30 vzorků, maximálně 1950 zrn
    • Rutil (TiO₂)24 vzorků, maximálně 350 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)18 vzorků, maximálně 176 zrn
    • Sfalerit (ZnS)16 vzorků, maximálně 8 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzorků, maximálně 800 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzorků, maximálně 350 zrn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzorků, maximálně 350 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)10 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)9 vzorků, maximálně 353 zrn
    • Baryt (BaSO₄)7 vzorků, maximálně 22 zrn
    • Zlato (Au)3 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Realgár (AsS)2 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Auripigment (As₂S₃)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    826/B1 zrno20 m
    673/A1 zrno350 m
    672/A1 zrno540 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)33 vzorků, maximálně 1750 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)33 vzorků, maximálně 2444 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)28 vzorků, maximálně 850 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)26 vzorků, maximálně 750 zrn
    • Korund (Al₂O₃)15 vzorků, maximálně 150 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))15 vzorků, maximálně 34 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzorků, maximálně 50 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)5 vzorků, maximálně 350 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorků, maximálně 25 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 3,60 μg/lmedián 0,100 μg/l20 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l20 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 480 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l20 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l20 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,80 μg/lmedián 0,900 μg/l20 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 175 μg/lmedián 0,750 μg/l20 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l20 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 500 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLiběžná hodnota
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 2,00 μg/l20 vzorky35 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 30 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 30 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj1256,0 Bq/l13,1 Bq/l
    minerální pružina142,3 Bq/l42,3 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování18,00 Bq/l8,00 Bq/l
    vyvinutá pružina110,4 Bq/l10,4 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)

    • Cu60×
    • Fe6×

    Druhy těžebních objektů

    • zkazit hromadu36×
    • adit27×
    • pinge (těžební jáma), řada pingových jam4×
    • šachta2×
    • jiný typ objektu1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Halda štôlne Dedičnázkazit hromaduCu rudy19. století20 m
    Štôlňa DedičnáaditCu rudy19. století100 m
    Zkazit hromaduzkazit hromaduCu rudy19. století410 m
    Halda štôlne Clemenszkazit hromaduCu rudy19. století460 m
    Halda štôlne "Haldenbacher"zkazit hromaduCu rudy19. století470 m
    Štôlňa "Haldenbacher"aditCu rudy19. století470 m
    Halda štôlne Korifarerzkazit hromaduCu rudy19. století520 m
    Štôlňa KorifareraditCu rudy19. století530 m
    Halda štôlne Antonzkazit hromaduCu rudy19. století550 m
    Štôlňa ClemensaditCu rudy19. století570 m

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Medzibrod – Zadná dolinastavební kámenVytěžené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV1,6 km
    Slovenská Ľupčadekorativní kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,7 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    ĽubietováMěděné rudyCumalý vklad730 m
    DriekyňaMěděné rudyCumineralogický výskyt2,1 km
    Skalikov jarokPolymetalové rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt2,5 km
    Brusno – PekloMěděné rudyCumineralogický výskyt2,9 km
    ValachovoPolymetalové rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt3,2 km
    Holý vrchŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,2 km
    Ľubietová – Starý majerMěděné rudyCumineralogický výskyt3,2 km
    FarbišteMěděné rudyCumineralogický výskyt3,4 km
    Čierny dielSložité železné rudyFe, Cumineralogický výskyt4,0 km
    BrzáčkaPolymetalové rudyCu, Pbmineralogický výskyt4,0 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    56 vrtů v pásmu 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 45 ostatních; s číslem archivní zprávy 56.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m12×
    • 10–30 m21×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m4×
    • přes 300 m3×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    IGL-1inženýrsko-geologické18,0 m10013170 m
    Ľubietovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou70,0 m88495 111Da26.pdf100 m
    VN97-4životní prostředí–96444110 m
    LUB-3-INK/2020inženýrsko-geologické17,0 m100131120 m
    JK-13/1974inženýrsko-geologické20,0 m100131190 m
    LUB-4-P/2020inženýrsko-geologické15,0 m100131210 m
    DPS-L-2inženýrsko-geologické9,8 m100131220 m
    DPS-L-3inženýrsko-geologické8,0 m100131240 m
    IGL-4inženýrsko-geologické10,0 m100131240 m
    DPS-L-1inženýrsko-geologické7,6 m100131250 m
    LUB-5-INK/2020inženýrsko-geologické17,0 m100131270 m
    IGL-3inženýrsko-geologické11,0 m100131280 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 582,6 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 513,1 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 543,7 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Ľubietová – PodlipaSK200280FK590 m

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Kupcova Poľana – Ľubietová–1969–90 m
    Ľubietová50 m²1975–520 m
    Lučatín – Ľubietová75 m²1981–540 m
    Lučatín100 m²1982–1,0 km
    Povrazník300 m²1976–2,9 km
    Strelníky–1987–2,9 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy28×
    • Bloková pole6×
    • Blokové trhliny4×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný21×
    • Potenciálny14×
    • Aktívny3×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova10×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00010×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Banská Bystrica1 revír · 5,9 km25Hutná č. 125

    Další toky v okolí

    Povodí Hron