Dnes na toku Lukavica

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Lukavica, skóre okna 31.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2503003504004505000 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 440 do 302 m n. m. na 14,0 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    440 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    293 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    146 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    10 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,40

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Lukavica z roku 2018
    2018snímkováno 18. 9. 2018
    Letecký snímek toku Lukavica z roku 2021
    2021snímkováno 30. 6. 2021
    Letecký snímek toku Lukavica z roku 2024
    2024snímkováno 27. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Lukavica

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • LukavicaLukavica · nesplněná norma v 1 z 4 let2 ukazatele

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    01234Lukavica, pod, rkm 4,0: 2 ukazatelé (2024)Bardejov, před ústím, rkm 0,9: 1 ukazatel (2024)rkm 4 (horní tok)rkm 1 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (2)
    • Lukavica, podř. km 4,02 ukazatele
    • Bardejov, před ústímř. km 0,91 ukazatel
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Lukavica

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 14 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,0modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 400 mg/l, středně tvrdá voda (13,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    3 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Zinek 360 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 78 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    62dávkový příkon nGy/h

    percentil 90 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    17objektů do 3 km

    těženo: Pb, Cu

    Nejbližší: Halda (zkazit hromadu), 2,8 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    1vzorek se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 3 zrna v jednom vzorku (300 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 6ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 10,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    358vrtů do 3 km

    495 rozborů vody v okolí

    Z toho 358 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    49°C u ústí vrtu

    19 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Kováčová – K-1, vydatnost 50,0 l/s, 3,5 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    10místa v okruhu 3 km

    2 ekologické zátěže, 8 skládek

    Nejbližší zátěž: Sliač – letisko – juh, 680 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    33záznamů do 5 km

    15 ložisek, 18 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    63ploch do 3 km

    12 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí4×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu4,3m
    • 2 – 580%SR 48 %
    • 5 – 1020%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
    • Paleo-alpské tektonické jednotky Vnitřních Západních Karpat33%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve50%SR 44 %
    • neovolkanové horniny50%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • vnitřní pánve50%SR 4,5 %
    • středoslovenské novovolkánské horniny50%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek50%SR 20 %
    • oblast nánosů horských toků50%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 6 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek50%SR 3,9 %
    • Základní vulkanické horniny50%SR 6,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Písek)50%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody50%SR 6,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • neogenní zvolenské pánve – východní část40%SR 0,0 %
    • Druhohorní a pre-mezozoické formace severovýchodní části pánve Zvolen a severozápadní části Zvolenské...40%SR 0,0 %
    • kvartérní niva hrona a slatina od Slovenské ľupča do tlmače20%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Zvolen Basin100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,00typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    13,4°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,39 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    400mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK4,25 mg/lpercentil67
    • FluoridyF0,153 mg/lpercentil66
    • BikarbonátyHCO3252 mg/lpercentil63
    • HořčíkMg17,9 mg/lpercentil59
    • VápníkCa66,1 mg/lpercentil54
    • ChloridyCl9,30 mg/lpercentil51
    • SíranySO433,3 mg/lpercentil40
    • SodíkNa6,42 mg/lpercentil37

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,310 mg/lpercentil78
    • FosfátyPO40,358 mg/lpercentil72
    • DusičnanyNO39,33 mg/lpercentil70
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,76 mg/lpercentil63

    Kovy

    • ZinekZn13,4 μg/lpercentil75
    • ŽelezoFe0,181 mg/lpercentil72
    • HliníkAl145 μg/lpercentil71
    • ManganMn27,9 μg/lpercentil47

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ZinekZn360 mg/kgpercentil95
    • VéstPb46,8 mg/kgpercentil95
    • KobaltCo13,0 mg/kgpercentil90
    • VizmutBi0,458 mg/kgpercentil88
    • AntimonSb2,89 mg/kgpercentil86
    • VanadV91,3 mg/kgpercentil84
    • RtuťHg0,286 mg/kgpercentil82
    • MěďCu34,9 mg/kgpercentil79
    • KadmiumCd0,347 mg/kgpercentil76
    • CínSn3,38 mg/kgpercentil72
    • ArsenAs8,95 mg/kgpercentil71
    • SelenSe0,255 mg/kgpercentil52
    • NiklNi19,3 mg/kgpercentil26
    • MolybdenMo0,198 mg/kgpercentil15
    • ChromCr48,9 mg/kgpercentil15

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • FosforP1 551 mg/kgpercentil94
    • TitanTi6 248 mg/kgpercentil88
    • ManganMn1 400 mg/kgpercentil86
    • ŽelezoFe3,29 %percentil76
    • HořčíkMg1,14 %percentil68
    • VápníkCa2,70 %percentil62
    • HliníkAl5,71 %percentil53
    • DraslíkK1,38 %percentil29
    • SodíkNa0,610 %percentil9
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BaryumBa511 mg/kgpercentil73
    • YttriumY31,9 mg/kgpercentil71
    • ZirkoniumZr457 mg/kgpercentil68
    • CeriumCe64,4 mg/kgpercentil67
    • BorB59,9 mg/kgpercentil48
    • BerylliumBe1,23 mg/kgpercentil40
    • RubidiumRb84,8 mg/kgpercentil40
    • GalliumGa12,3 mg/kgpercentil36
    • StronciumSr120 mg/kgpercentil35
    • LithiumLi26,3 mg/kgpercentil31

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    62nGy/h ve vzduchu

    rozsah 52 až 67 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh10,9 ppm95. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,03 ppm83. percentil
    • Draslík (K)K1,29 %percentil43

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 788 Bq/m²63. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -52nT

    rozsah -64 až -31 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -33mGal

    zbytkový −6,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 78 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Zvolen Basin100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)276–663m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek397m a.s.l.
    • Průměrný sklon6,4°
    • Průměrná lednová teplota-3,7°C
    • Průměrná červencová teplota18,2°C
    • Roční srážky692mm

    Geomorfologické jednotky

    • Zvolen Basin100%SR 2,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské centrální hory100%SR 9,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí83%SR 29 %
    • horské klima17%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení60%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení40%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní75%SR 48 %
    • Neogenové sopky25%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda – 5 – zkazit hromadu (2,8 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,8 km od vody)Štôlňa – 2 – adit (2,8 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,8 km od vody)Štôlňa – 2 – adit (2,8 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (2,9 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,9 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,9 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,9 km od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (3,0 km od vody)Povrchová dobývka – 6 – jiný typ objektu (3,0 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (3,0 km od vody)Pingové pole – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (3,0 km od vody)Štôlňa bez mena – 2 – adit (3,0 km od vody)Halda štôlne bez mena – 5 – zkazit hromadu (3,0 km od vody)Poniky – Drienok – Polymetalové rudy (3,7 km od vody)Banská Bystrica – Lazina – Měděné rudy (4,7 km od vody)Sliač – letisko – juh – SK200220FP (680 m od vody)Sliač – letisko – produktovod – SK200220FP (1,3 km od vody)Horná Mičiná – žádný (180 m od vody)Matiašovec nad Kúty – Dolná Mičiná – žádný (430 m od vody)Horná Mičiná – žádný (710 m od vody)Horná Mičiná – žádný (940 m od vody)Hajníky ČOV – Hájniky – žádný (1,0 km od vody)Môlča – žádný (1,4 km od vody)Kúpele – Rybáre – žádný (1,7 km od vody)Sebedín – Lášok – Sebedín – žádný (1,8 km od vody)Sliač – BO-3 – lázně (1,5 km od vody)Sliač – I.A – lázně (1,9 km od vody)Sliač – BO-7 – lázně (2,1 km od vody)Sliač – lázně (2,2 km od vody)Sliač – lázně (2,2 km od vody)Sliač – lázně (2,2 km od vody)Sielnica – BO-8 – mimo SPA (2,5 km od vody)Sielnica – KMV-1 – mimo SPA (2,6 km od vody)Sielnica – BO-9 – mimo SPA (2,7 km od vody)Badín – BO-10 – mimo SPA (2,9 km od vody)Borova Hora – BL-2 – mimo SPA (3,0 km od vody)Kováčová – K-1 – lázně (3,5 km od vody)Kováčová – P-4 – lázně (3,5 km od vody)Kováčová – lázně (3,5 km od vody)Kováčová – P-6 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – P-7 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – P-3 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – K-2 – lázně (3,6 km od vody)Badín – BL-1 – mimo SPA (4,3 km od vody)a1 (300 m od vody)a1 (430 m od vody)a1 (940 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,0 km od vody)b1 (2,3 km od vody)a1 (2,5 km od vody)b1 (2,6 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)c1 (2,9 km od vody)b1 (2,9 km od vody)c1 (3,2 km od vody)b1 (3,2 km od vody)a1 (3,2 km od vody)c1 (3,3 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,5 km od vody)b1 (3,6 km od vody)c5 (3,8 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,3 km od vody)c1 (4,3 km od vody)d2 (4,5 km od vody)d4 (4,7 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,2 km od vody)b1 (5,5 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)b1 (7,2 km od vody)a1 (7,3 km od vody)Kováčová (4,4 km od vody)Banská Bystrica – Štiavnička (6,2 km od vody)Horná Mičiná – stavební kámen (1,8 km od vody)Lom na Kiaroch – Šalková – stavební kámen (3,4 km od vody)Dúbravica – diatomit (4,6 km od vody)Horná Mičiná – Hrabec – vápenec, jiné (1,2 km od vody)Môlča – vápenec, jiné (1,2 km od vody)Horná Mičiná – stavební kámen (1,9 km od vody)Lom na Kiaroch – Šalková – stavební kámen (3,4 km od vody)Poniky – Kečka – vápenec, jiné (4,3 km od vody)Dúbravica – diatomit (4,7 km od vody)Sampor – keramické jíly (1,6 km od vody)Dúbravica – diatomit (4,6 km od vody)Horná Mičiná – Ťarbaška – stavební kámen (980 m od vody)Horná Mičiná – Markov – stavební kámen (2,1 km od vody)Kôcová – stavební kámen (3,0 km od vody)Iliaš II – stavební kámen (4,3 km od vody)Veľká Lúka – stavební kámen – andezitové tufy, diatom (60 m od vody)Lukavica – stavební kámen – andezitové tufy (150 m od vody)Sampor – stavební kámen – andezitové tufy (150 m od vody)Veľká Lúka – stavebný piesok – písek (160 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 178,652 – 188,0 – štěrkovité písky (210 m od vody)Sliač – diatomit (1,0 km od vody)Bečov – stavební kámen – aglomeráty (1,1 km od vody)Môlča – MN rudy (1,7 km od vody)Badín – Sielnica – Turová – hnědé uhlí (2,1 km od vody)Badín – Sielnica – Turová – hnědé uhlí (3,0 km od vody)Sliač – Borová Hora – MN rudy (3,8 km od vody)Poniky – Fe rudy, Cu rudy (3,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 199,413 – 209,5 – štěrkovité písky (4,1 km od vody)Sliač Ovsenô – diatomit (4,1 km od vody)Banská Bystrica – Lazina – Cu rudy (4,7 km od vody)Poniky – Drieňok – polymetalové rudy (4,0 km od vody)Zolná – vulkanické horniny (3,2 km od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (90 m od vody)DOLNA MICINA – Svahové toky (110 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (120 m od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (130 m od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (130 m od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (140 m od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (150 m od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (160 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (190 m od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (200 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (230 m od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (260 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (260 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (280 m od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (300 m od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (320 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (320 m od vody)– Sesuvy půdy (400 m od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (420 m od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (430 m od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (520 m od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (540 m od vody)SAMPOR – Sesuvy půdy (550 m od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (610 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (790 m od vody)VELKA-LUKA – Sesuvy půdy (810 m od vody)SAMPOR – Sesuvy půdy (830 m od vody)– Sesuvy půdy (840 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (860 m od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (880 m od vody)LUKAVICA – Sesuvy půdy (910 m od vody)VELKA LUKA – Svahové toky (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)DOLNA MICINA – Svahové toky (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)DOLNA MICINA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)VELKA LUKA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)DOLNA MICINA – Svahové toky (1,3 km od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)SLIAC-KUPELE – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)SAMPOR – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)SLIAC – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)SAMPOR – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)SLIAC – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Bloková pole + sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)VLKANOVA – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)SLIAC-KUPELE – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)VEKLA LUKA – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)SLIAC-KUPELE – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)SLIAC – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)SLIAC – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)LUKOVE – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)SLIAC-KUPELE – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)VLKANOVA – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)VLKANOVA – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)VLKANOVA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)SLIAC-KUPELE – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Veľká Lúka – Sliač – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Veľká Lúka – Sliač – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Sliač – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Veľká Lúka – Sliač – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Sliač – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Vlkanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Sliač – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Veľká Lúka – monitorování vrtu (340 m od vody)Lukavica – monitorování vrtu (350 m od vody)Lukavica – monitorování vrtu (350 m od vody)Veľká Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Sliač – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Veľká Lúka – monitorování vrtu (420 m od vody)– monitorování vrtu (450 m od vody)Sliač – Tri Duby – monitorování vrtu (480 m od vody)– monitorování vrtu (490 m od vody)Sliač – monitorování vrtu (490 m od vody)– monitorování vrtu (510 m od vody)Veľká Lúka – Sliač – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Sliač – Vlkanová – monitorování vrtu (560 m od vody)– monitorování vrtu (570 m od vody)Veľká Lúka – Sliač – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)– monitorování vrtu (590 m od vody)– monitorování vrtu (620 m od vody)Sliač – Tri Duby – monitorování vrtu (630 m od vody)– monitorování vrtu (670 m od vody)Sliač – monitorování vrtu (760 m od vody)Veľká Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)– monitorování vrtu (850 m od vody)– monitorování vrtu (860 m od vody)– monitorování vrtu (870 m od vody)Dolná Mičiná – drenážní vrt (1,0 km od vody)Sielnica – SHMú pozorovací vrt (1,0 km od vody)Sliač – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Sliač – monitorování vrtu (1,1 km od vody)Dolná Mičiná – drenážní vrt (1,1 km od vody)Sliač – Veľká Lúka – monitorování vrtu (1,2 km od vody)Veľká Lúka – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (1,3 km od vody)Dolná Mičiná – drenážní vrt (1,5 km od vody)Sliač – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (220 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,4 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)zlato 3 ks – zlato (300 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky63 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 106 μg/lmedián 90,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Horné Saly, potok1997, 180 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 24,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Horné Saly, potok1997, 180 m od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2extrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 61,3 mg/lmedián 18,6 mg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok pod obcou Sampor1997, 640 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)13 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)13 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)12 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Rutil (TiO₂)12 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Sfalerit (ZnS)9 vzorků, maximálně 11 zrn
    • Anatas (TiO₂)9 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzorků, maximálně 64 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Cinabarit (HgS)5 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Zlato (Au)1 vzorku, maximálně 3 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    SK-293 zrna300 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)13 vzorků, maximálně 2815 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)12 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,2 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzorky59 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzorky54 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 518 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzorky38 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 170 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzorky30 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,2 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzorky51 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 230 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,30 μg/lmedián 1,60 μg/l37 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 35,0 μg/lmedián 3,00 μg/l37 vzorky35 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 210 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj1126,2 Bq/l12,0 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování715,0 Bq/l11,0 Bq/l
    vyvinutá pružina221,2 Bq/l19,7 Bq/l
    minerální pružina3148 Bq/l15,4 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)

    • Pb17×
    • Cu17×

    Druhy těžebních objektů

    • zkazit hromadu9×
    • adit4×
    • pinge (těžební jáma), řada pingových jam3×
    • jiný typ objektu1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,8 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,8 km
    AditaditPb,Cu19. století2,8 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,8 km
    AditaditPb,Cu19. století2,8 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,9 km
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamPb,Cu19. století2,9 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,9 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,9 km
    Zkazit hromaduzkazit hromaduPb,Cu19. století2,9 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Horná Mičiná – Ťarbaškastavební kámenVytěžené ložisko – Kabe s.r.o.980 m
    Horná Mičiná – Hrabecvápenec, jinéZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená1,2 km
    Môlčavápenec, jinéZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená1,2 km
    Samporkeramické jílyZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava1,6 km
    Horná Mičinástavební kámenVytěžené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o.1,8 km
    Horná Mičinástavební kámenVytěžené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o.1,9 km
    Horná Mičiná – Markovstavební kámenVytěžené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o.2,1 km
    Kôcovástavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie3,0 km
    Lom na Kiaroch – Šalkovástavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – KARTIK s.r.o.3,4 km
    Lom na Kiaroch – Šalkovástavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – KARTIK s.r.o.3,4 km
    Iliaš IIstavební kámenVytěžené ložisko – M H R Č spol. s r.o.4,3 km
    Poniky – Kečkavápenec, jinéZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava4,3 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    Poniky – DrienokPolymetalové rudyPb, Znmalý vklad3,7 km
    Banská Bystrica – LazinaMěděné rudyCumineralogický výskyt4,7 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    358 vrtů v pásmu 3 km, z toho 81 hydrogeologických a 277 ostatních; s číslem archivní zprávy 358.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m33×
    • 10–30 m49×
    • 30–100 m35×
    • 100–300 m27×
    • přes 300 m5×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Veľká Lúka – Sliačvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m8657 123Ab8.pdf30 m
    Veľká Lúka – Sliačvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,0 m8657 123Ab7.pdf160 m
    Sliačvrt s širokým průměrem–59994 123Ab55.pdf190 m
    Veľká Lúka – Sliačvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou13,0 m8657 123Ab9.pdf210 m
    Sliačvrt s širokým průměrem–59994 123Ab57.pdf240 m
    Vlkanovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,0 m31672 123Ab36.pdf240 m
    Sliačvrt s širokým průměrem–59994 123Ab56.pdf240 m
    ČEM-1hydrogeologické56,0 m49243290 m
    Veľká Lúkamonitorování vrtu15,0 m77309 123Ab91.pdf340 m
    Lukavicamonitorování vrtu10,0 m79430 123Ab98.pdf350 m
    Lukavicamonitorování vrtu10,0 m79430 123Ab99.pdf350 m
    Veľká Lúkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m8657 123Ab6.pdf360 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Sliač – BO-330 °C3,5 l/s252 mCa-SO4nepoužitý1,5 km
    Sliač – I.A32 °C5,5 l/s58,8 mCa-SO4při použití1,9 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mnepoužitý2,1 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4nepoužitý2,2 km
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4nepoužitý2,2 km
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4nepoužitý2,2 km
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mnepoužitý2,5 km
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4při použití2,6 km
    Sielnica – BO-929 °C5,5 l/s353 mnepoužitý2,7 km
    Badín – BO-1027 °C26,6 l/s305 mnepoužitý2,9 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 525300 m
    kategorie b1minerální voda15-22< 582,3 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 542,9 km
    kategorie c5minerální voda23-38> 5013,8 km
    kategorie Kováčovátermální koupaliště––14,4 km
    kategorie d2minerální voda39-555-1514,5 km
    kategorie d4minerální voda39-5531-5014,7 km
    kategorie Banská Bystrica – Štiavničkatermální koupaliště––16,2 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Sliač – letisko – juhSK200220FP680 m
    Sliač – letisko – produktový kanálSK200220FP1,3 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Horná Mičiná450 m²1979–180 m
    Matiašovec nad Kúty – Dolná Mičiná1 000 m²1974–430 m
    Horná Mičiná–1982–710 m
    Horná Mičiná280 m²1981–940 m
    Hajníky ČOV – Hájniky400 m²1969monitorováno1,0 km
    Môlča200 m²1981–1,4 km
    Kúpele – Rybáre–1986–1,7 km
    Sebedín – Lášok – Sebedín450 m²1983–1,8 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy58×
    • Svahové toky4×
    • Bloková pole + sesuvy půdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny33×
    • Stabilizovaný18×
    • Aktívny12×

    Současný stav

    • Nedostatečně zdokumentováno33×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova13×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0008×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Banská Bystrica1 revír · 14 km23Lukavica23

    Další toky v okolí

    Povodí Hron