Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Lukavica, ablakpontszám 32. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – GaramSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 400 mg/l, stredne tvrdá voda (13,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 360 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 78 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 62nGy/h dávkový príkon 90. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 17objektov do 3 km ťažené: Pb, Cu Najbližšie: Halda (halda), 2,8 km od vody. 1vzorka so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 3 zrná v jednej vzorke (300 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 6 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 10,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka). 358vrtov do 3 km 495 rozborov vody v okolí Z toho 358 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 49°C na ústí vrtu 19 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 3,5 km od vody. 10lokalít do 3 km 2 záťaže, 8 skládok Najbližšia záťaž: Sliač – letisko – juh, 680 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 33záznamov do 5 km 15 ložísk, 18 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 63plôch do 3 km 12 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,00typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 13,4°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,39 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 400mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 62nGy/h vo vzduchu rozsah 52 až 67 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 78 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Saly, potok, 1997, 180 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Saly, potok, 1997, 180 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron-hnojisko, senník za obcou Veľká Lúka, 1997, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: potok pod obcou Sampor, 1997, 640 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 170 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 230 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 210 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 358 vrtov v pásme 3 km, z toho 81 hydrogeologických a 277 ostatných; s číslom archívnej správy 358. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Lukavica vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Lukavica vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
Geológia a geochémia toku Lukavica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
4,25 mg/l67. percentil0,153 mg/l66. percentil252 mg/l63. percentil17,9 mg/l59. percentil66,1 mg/l54. percentil9,30 mg/l51. percentil33,3 mg/l40. percentil6,42 mg/l37. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,310 mg/l78. percentil0,358 mg/l72. percentil9,33 mg/l70. percentil3,76 mg/l63. percentilFémek
13,4 μg/l75. percentil0,181 mg/l72. percentil145 μg/l71. percentil27,9 μg/l47. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
360 mg/kg95. percentil46,8 mg/kg95. percentil13,0 mg/kg90. percentil0,458 mg/kg88. percentil2,89 mg/kg86. percentil91,3 mg/kg84. percentil0,286 mg/kg82. percentil34,9 mg/kg79. percentil0,347 mg/kg76. percentil3,38 mg/kg72. percentil8,95 mg/kg71. percentil0,255 mg/kg52. percentil19,3 mg/kg26. percentil0,198 mg/kg15. percentil48,9 mg/kg15. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 551 mg/kg94. percentil6 248 mg/kg88. percentil1 400 mg/kg86. percentil3,29 %76. percentil1,14 %68. percentil2,70 %62. percentil5,71 %53. percentil1,38 %29. percentil0,610 %9. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
511 mg/kg73. percentil31,9 mg/kg71. percentil457 mg/kg68. percentil64,4 mg/kg67. percentil59,9 mg/kg48. percentil1,23 mg/kg40. percentil84,8 mg/kg40. percentil12,3 mg/kg36. percentil120 mg/kg35. percentil26,3 mg/kg31. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
10,9 ppm95. percentil3,03 ppm83. percentil1,29 %43. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody SK-29 3 zrná 300 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 11 26,2 Bq/l 12,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 7 15,0 Bq/l 11,0 Bq/l upravený prameň 2 21,2 Bq/l 19,7 Bq/l minerálny prameň 3 148 Bq/l 15,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,8 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,8 km Štôlňa štôlňa Pb,Cu 19.storočie 2,8 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,8 km Štôlňa štôlňa Pb,Cu 19.storočie 2,8 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,9 km Pinga pinga, pingový ťah Pb,Cu 19.storočie 2,9 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,9 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,9 km Halda halda Pb,Cu 19.storočie 2,9 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Horná Mičiná – Ťarbaška stavebný kameň Ťažené ložisko – Kabe s.r.o. 980 m Horná Mičiná – Hrabec vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 1,2 km Môlča vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 1,2 km Sampor keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,6 km Horná Mičiná stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 1,8 km Horná Mičiná stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 1,9 km Horná Mičiná – Markov stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 2,1 km Kôcová stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 3,0 km Lom na Kiaroch – Šalková stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KARTIK s.r.o. 3,4 km Lom na Kiaroch – Šalková stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KARTIK s.r.o. 3,4 km Iliaš II stavebný kameň Ťažené ložisko – M H R Č spol. s r.o. 4,3 km Poniky – Kečka vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,3 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Poniky – Drienok Polymetalické rudy Pb, Zn malé ložisko 3,7 km Besztercebánya – Lazina Medené rudy Cu mineralogický výskyt 4,7 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Veľká Lúka – Sliač úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 8657 123Ab8.pdf30 m Veľká Lúka – Sliač úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 8657 123Ab7.pdf160 m Sliač širokoprofilový vrt – 59994 123Ab55.pdf190 m Veľká Lúka – Sliač úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 8657 123Ab9.pdf210 m Sliač širokoprofilový vrt – 59994 123Ab57.pdf240 m Vlkanová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 31672 123Ab36.pdf240 m Sliač širokoprofilový vrt – 59994 123Ab56.pdf240 m ČEM-1 hydrogeologický 56,0 m 49243290 m Veľká Lúka monitorovací vrt 15,0 m 77309 123Ab91.pdf340 m Lukavica monitorovací vrt 10,0 m 79430 123Ab98.pdf350 m Lukavica monitorovací vrt 10,0 m 79430 123Ab99.pdf350 m Veľká Lúka úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 8657 123Ab6.pdf360 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Sliač – BO-3 30 °C 3,5 l/s 252 m Ca-SO4 nevyužívaný 1,5 km Sliač – I.A 32 °C 5,5 l/s 58,8 m Ca-SO4 využívaný 1,9 km Sliač – BO-7 43 °C 27,7 l/s 572 m nevyužívaný 2,1 km Sliač 22 °C 0,0 l/s 14 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,2 km Sliač 21 °C 0,1 l/s 25,15 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,2 km Sliač 22 °C 0,1 l/s 41 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,2 km Sielnica – BO-8 34 °C 17,7 l/s 405 m nevyužívaný 2,5 km Sielnica – KMV-1 33 °C 3,0 l/s 417 m Ca-SO4 využívaný 2,6 km Sielnica – BO-9 29 °C 5,5 l/s 353 m nevyužívaný 2,7 km Badín – BO-10 27 °C 26,6 l/s 305 m nevyužívaný 2,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 25 300 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 8 2,3 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 4 2,9 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 3,8 km kategória Kováčová termálne kúpalisko – – 1 4,4 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 4,5 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 4,7 km kategória Banská Bystrica – Štiavnička termálne kúpalisko – – 1 6,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Sliač – letisko – juh SK200220FP 680 m Sliač – letisko – produktovod SK200220FP 1,3 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Horná Mičiná 450 m² 1979 – 180 m Matiašovec nad Kúty – Dolná Mičiná 1 000 m² 1974 – 430 m Horná Mičiná – 1982 – 710 m Horná Mičiná 280 m² 1981 – 940 m Hajníky ČOV – Hájniky 400 m² 1969 monitorovaná 1,0 km Môlča 200 m² 1981 – 1,4 km Kúpele – Rybáre – 1986 – 1,7 km Sebedín – Lášok – Sebedín 450 m² 1983 – 1,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
31100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 106 μg/lmedián 90,0 μg/l11 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 61,3 mg/lmedián 18,6 mg/l12 vzoriek
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,2 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 518 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,30 μg/lmedián 1,60 μg/l37 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 35,0 μg/lmedián 3,00 μg/l37 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


