Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 2 revírů 06:00–08:00 VN Hriňová – prítoky, skóre okna 39. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Výška terénu podél revíru a přibližná hladina. Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů). Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 27vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (340 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 z 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 67,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Slatina). 17vrtov do 3 km 483 rozborov vody v okolí Z toho 17 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 7 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 12lokalít do 3 km 1 záťaž, 11 skládok Najbližšia záťaž: Hriňová – ZŤS Hriňová, 1,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 7záznamov do 5 km 7 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 18plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Slatina, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 2008, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 2008, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 2008, 90 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 90 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slatina, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 2008, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučí potok, 2008, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Slatina, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 150 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 17 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 15 ostatných; s číslom archívnej správy 17. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Hron
Právě u vody
Dnes na toku VN Hriňová
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodní nádrž
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku VN Hriňová
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Hriňová
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 62a 1 zrno 20 m 54b 1 zrno 40 m 39b 1 zrno 40 m 61b 2 zrná 70 m 45c 1 zrno 70 m 46b 1 zrno 80 m 58b 1 zrno 90 m 143n 1 zrno 100 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 121 Bq/l 97,7 Bq/l zdroj 6 123 Bq/l 37,0 Bq/l upravený prameň 2 41,2 Bq/l 34,2 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody VIHP-3 inžiniersko-geologický 6,3 m 84091610 m VIHP-2 inžiniersko-geologický 11,5 m 84091620 m VL-3/99 ložiskový 20,0 m 84106640 m VIHP-4 inžiniersko-geologický 8,0 m 84091650 m VL-4/99 ložiskový 20,0 m 84106900 m VN10-1 životné prostredie – 964441,3 km Látky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,0 m 30679 124Ad4.pdf1,3 km Látky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,8 m 30679 124Ad5.pdf1,3 km VN10-2 životné prostredie – 964441,4 km VR10-1 životné prostredie – 964441,5 km VN10-3 životné prostredie – 964441,5 km VN10-4 životné prostredie – 964442,2 km Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 7 610 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Hriňová – ZŤS Hriňová SK200280FK 1,7 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Fangová – Hriňová – 1964 – 360 m Detva 80 m² 1980 – 660 m Detvianska Huta – Žabica – chotár – Detvianska Huta 200 m² 2004 – 780 m Detvianska Huta 30 m² 1984 – 820 m Detvianska Huta 50 m² – – 850 m Hriňová 12 m² 1987 – 1,1 km Detva – 1983 – 1,3 km Za družstvom – Látky 1 200 m² 1970 monitorovaná 1,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
20z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 67,0 μg/lmedián 60,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 21,0 μg/lmedián 19,0 μg/l3 vzorky
MěďCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 19,9 mg/lmedián 12,3 mg/l3 vzorky
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,600 μg/l38 vzoriek
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
ZinekZnmierne zvýšená
najvyššie 202 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,00 μg/l38 vzoriek47 % pod medzou stanovenia





