Vízfolyás

VN Hriňová

Vízgyűjtő: GaramPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
16,4km
kerület
Besztercebányai kerület
  • Pontyos2,4 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos14,0 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) VN Hriňová vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) VN Hriňová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Hriňová – prítoky, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    5006007008009001 0000 km2 km4 km6 kmVN Hriňová – prítoky
    Terep magassági profilja (Tározó): 906-től 562 m tengerszint feletti magasságig 7,8 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    636 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    562 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    906 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Hriňová vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 30.
    VN Hriňová vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 9.
    VN Hriňová vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Hriňová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Hriňová vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (16 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 40%-a

    40% granitoidok, 20% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizáció 84,3 mg/l, lágy víz (2,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ón- 3,93 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 81. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    54NGY/H dózisteljesítmény

    70. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    27aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 4 szem egy mintában (340 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 67,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Slatina).

    Fúrások és talajvízelemzések

    17fúrás 3 km-en belül

    483 vízelemzés a közelben

    Közülük 17-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    7 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    12Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 11 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Hriňová – ZŤS Hriňová, 1,7 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    7bejegyzés 5 km-en belül

    7 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    18terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék40%SR 72 %
    • Granitoidok40%SR 1,5 %
    • Fiatal üledékek20%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú60%
    • kristályos40%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék1×
    kristályosPaleozoikus – hercini granitoidok (késő karbon)biotit tonalitások granodioritokhoz, helyenként porfír (Sihlian típusú s.l.)1×
    kristályosPaleozoikus – hercini granitoidok (Széntartalmú)porfirit granodioritok főleg fehér K-földpát fenokristályokkal (vepor típusú)1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,0m
    • 2 – 580%SR 48 %
    • 0 – 220%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • TATRIKUM és VEPORIKUM100%SR 7,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • vepor öv100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kraľova Hoľa zóna100%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • magmás intruzív kőzetek régiója100%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • variscan granitoidok kialakulása100%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 5-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Savas plutonikus kőzetek100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • kristályos a Detvian-medencében és a Sihli-síkság a Slatina-medencében100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,18tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    2,1°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,37 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    84,3mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK2,14 mg/l34. percentilis
    • KloridCl4,02 mg/l27. percentilis
    • NátriumNa4,23 mg/l22. percentilis
    • SzulfátokSO417,5 mg/l11. percentilis
    • MagnéziumMg2,78 mg/l4. percentilis
    • KalciumCa10,3 mg/l3. percentilis
    • BikarbonátokHCO323,8 mg/l2. percentilis
    • FluoridF0,0501 mg/l1. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO36,96 mg/l56. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,13 mg/l49. percentilis
    • AmmóniaNH40,0378 mg/l18. percentilis
    • FoszfátokPO40,0202 mg/l9. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,0576 mg/l27. percentilis
    • AlumíniumAl17,3 μg/l15. percentilis
    • MangánMn7,10 μg/l14. percentilis
    • Cink-Zn1,19 μg/l4. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Ón-Sn3,93 mg/kg81. percentilis
    • VanádiumV86,0 mg/kg79. percentilis
    • SzelénSe0,330 mg/kg68. percentilis
    • Cink-Zn104 mg/kg57. percentilis
    • ÓlomPb15,3 mg/kg48. percentilis
    • KadmiumCd0,157 mg/kg43. percentilis
    • HiganyHg0,0856 mg/kg41. percentilis
    • AntimonSb0,519 mg/kg38. percentilis
    • KobaltCo7,02 mg/kg27. percentilis
    • BizmutBi0,113 mg/kg9. percentilis
    • ArzénAs3,57 mg/kg8. percentilis
    • MolibdénMo0,121 mg/kg5. percentilis
    • NikkelNi11,1 mg/kg5. percentilis
    • RézCu11,6 mg/kg4. percentilis
    • KrómCr26,3 mg/kg3. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa2,00 %97. percentilis
    • AlumíniumAl8,04 %96. percentilis
    • FoszforP1 563 mg/kg94. percentilis
    • TitánTi5 796 mg/kg83. percentilis
    • KáliumK1,76 %82. percentilis
    • VasalóFe3,23 %74. percentilis
    • MagnéziumMg0,852 %46. percentilis
    • KalciumCa1,74 %41. percentilis
    • MangánMn694 mg/kg31. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr554 mg/kg98. percentilis
    • GalliumGa23,2 mg/kg95. percentilis
    • CirkóniumZr668 mg/kg95. percentilis
    • BáriumBa1 009 mg/kg95. percentilis
    • CériumCe87,0 mg/kg94. percentilis
    • RubídiumRb95,0 mg/kg67. percentilis
    • BerilliumBe1,58 mg/kg60. percentilis
    • IttriumY27,3 mg/kg49. percentilis
    • LítiumLi27,9 mg/kg41. percentilis
    • BórB22,8 mg/kg3. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    54ngy/h a levegőben

    50-64 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,54 %86. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,26 ppm73. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,32 ppm22. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 776 Bq/m²62. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -38nT

    -59--26 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -13mGal

    Maradék +9,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Kőzethőmérséklet 2000 m mélységben65°C
    • Felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)284–1 111m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága761m a.s.l.
    • Átlagos lejtés12,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,6°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,0°C
    • Évi csapadék933mm

    Geomorfológiai egységek

    • Vepor hegyek100%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • természetesen savas talajok100%SR 8,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei100%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Hriňová – ZŤS Hriňová – SK200280FK (1,7 km-re a víztől)Fangová – Hriňová – nem becsülhető meg (360 m-re a víztől)Detva – nem becsülhető meg (660 m-re a víztől)Detvianska Huta – Žabica – chotár – Detvianska H – egyik sem (780 m-re a víztől)Detvianska Huta – nem becsülhető meg (820 m-re a víztől)Detvianska Huta – egyik sem (850 m-re a víztől)Hriňová – egyik sem (1,1 km-re a víztől)Detva – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Za družstvom – Látky – nem becsülhető meg (1,5 km-re a víztől)Hriňová – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Hriňová – egyik sem (2,0 km-re a víztől)Tršovka – Hriňová – egyik sem (2,2 km-re a víztől)a1 (610 m-re a víztől)a1 (1,3 km-re a víztől)a1 (5,7 km-re a víztől)a1 (7,7 km-re a víztől)a1 (8,4 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)Detvianska Huta – kvarc (180 m-re a víztől)Detvianska Huta – építőkő – gránit (830 m-re a víztől)Detvianska Huta – építőkő – gránit (1,7 km-re a víztől)Hriňová – Jasienka – kvarc (1,8 km-re a víztől)Detvianska Huta – Ľuľovka – kvarc (2,2 km-re a víztől)Detvianska Huta – építőkő – gránit (2,3 km-re a víztől)Lom nad Rimavicou – stavebný piesok – homok (2,7 km-re a víztől)Meandre Kamenistého potoka – geomorfológia (3,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (730 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (930 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (970 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Látky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Látky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (110 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (150 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (150 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (180 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (290 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (330 m-re a víztől)zlato 4 ks – arany (340 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (460 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (500 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (670 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (670 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (790 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (840 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (880 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (900 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (940 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (940 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 67,0 μg/lmedián 60,0 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Slatina2008, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok2008, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok2008, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok2008, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 19,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Slatina2008, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 25. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok2008, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sučí potok2008, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 19,9 mg/lmedián 12,3 mg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Slatina2008, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)139 minta, legfeljebb 1679 szem
    • Rutil (TiO₂)136 minta, legfeljebb 900 szem
    • Scheelit (CaWO₄)97 minta, legfeljebb 470 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)88 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)76 minta, legfeljebb 530 szem
    • Anatas (TiO₂)59 minta, legfeljebb 300 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)43 minta, legfeljebb 400 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)43 minta, legfeljebb 1000 szem
    • Pirit (FeS₂)38 minta, legfeljebb 750 szem
    • Arany (Au)27 minta, legfeljebb 4 szem
    • Barit (BaSO₄)2 minta, legfeljebb 2 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 3 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    62a1 szem20 m
    54b1 szem40 m
    39b1 szem40 m
    61b2 szem70 m
    45c1 szem70 m
    46b1 szem80 m
    58b1 szem90 m
    143n1 szem100 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Titanit (CaTiSiO₅)140 minta, legfeljebb 863 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))139 minta, legfeljebb 1489 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))138 minta, legfeljebb 4500 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)137 minta, legfeljebb 814 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)119 minta, legfeljebb 950 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)103 minta, legfeljebb 1514 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)59 minta, legfeljebb 4100 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)34 minta, legfeljebb 484 szem
    • Korund (Al₂O₃)16 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 25 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 0,600 μg/l38 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 0,500 μg/l38 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l38 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l38 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l38 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l38 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 202 μg/lmedián 0,500 μg/l38 minták53 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 2,00 μg/l38 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 45. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    közellátásra szánt vízforrás2121 Bq/l97,7 Bq/l
    forrás6123 Bq/l37,0 Bq/l
    fejlett rugó241,2 Bq/l34,2 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    17 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 2 hidrogeológiai és 15 egyéb; archív jelentés számával: 17.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m7×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    VIHP-3mérnök-geológiai6,3 m84091610 m
    VIHP-2mérnök-geológiai11,5 m84091620 m
    VL-3/99letét20,0 m84106640 m
    VIHP-4mérnök-geológiai8,0 m84091650 m
    VL-4/99letét20,0 m84106900 m
    VN10-1környezet–964441,3 km
    Látkykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel5,0 m30679 124Ad4.pdf1,3 km
    Látkykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel6,8 m30679 124Ad5.pdf1,3 km
    VN10-2környezet–964441,4 km
    VR10-1környezet–964441,5 km
    VN10-3környezet–964441,5 km
    VN10-4környezet–964442,2 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 57610 m

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Hriňová – ZŤS HriňováSK200280FK1,7 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Fangová – Hriňová–1964–360 m
    Gyetva80 m²1980–660 m
    Detvianska Huta – Žabica – chotár – Detvianska Huta200 m²2004–780 m
    Detvianska Huta30 m²1984–820 m
    Detvianska Huta50 m²––850 m
    Hriňová12 m²1987–1,1 km
    Gyetva–1983–1,3 km
    Za družstvom – Látky1 200 m²1970ellenőrzött1,5 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások18×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny17×
    • Stabilizovaný1×

    Jelenlegi állapot

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S18×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ B. Bystrica2 horgászvíz · 16 km16VN Hriňová – prítoky28

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam