Dnes na toku Bitarovský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Bitarovský potok, skóre okna 50.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Žilina – Bánová29 cm3,2 °C
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 19:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    3003504004500 km2 km4 km6 km
    Výškový profil toku: od 432 do 352 m n. m. na 7,5 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    432 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    347 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    86 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    11 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,71

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Bitarovský potok z roku 2018
    2018snímkováno 13. 9. 2018
    Letecký snímek toku Bitarovský potok z roku 2021
    2021snímkováno 19. 6. 2021
    Letecký snímek toku Bitarovský potok z roku 2024
    2024snímkováno 30. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Bitarovský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    0 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • Žádná nesplněná norma1

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Bitarovský potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 8 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 538 mg/l, tvrdá voda (18,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Zinek 179 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 86. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    51dávkový příkon nGy/h

    percentil 59 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Kutacie práce (jiný typ objektu), 2,5 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 4,20 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Hôrky – potok pri d.č.141).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    324vrtů do 3 km

    326 rozborů vody v okolí

    Z toho 324 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    42°C u ústí vrtu

    15 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, vydatnost 13,4 l/s, 9,8 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    33místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 32 skládek

    Nejbližší zátěž: Žilina – areál ZVL, 850 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    21záznamů do 5 km

    11 ložisek, 10 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    126ploch do 3 km

    13 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení100%SR 26 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Povodí Žilina–Rajec100%SR 0,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků50%SR 21 %
    • oblast uhličitanových a klastických hornin50%SR 0,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů50%SR 71 %
    • flysch Formation50%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí75%SR 95 %
    • Oblast potenciálně nestabilních oblastí25%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 2 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné50%SR 86 %
    • štěrbina50%SR 12 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogenní a čtvrtohorní část povodí Žilina a východní okraj Súľovského vrchy100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • uhličitan-silikát100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO467%SR 7,4 %
    • Ca-HCO3 až Ca-Mg-HCO333%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • C75%SR 4,3 %
    • A25%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Žilina100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,09typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    18,1°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    538mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • BikarbonátyHCO3328 mg/lpercentil83
    • VápníkCa89,9 mg/lpercentil79
    • HořčíkMg24,1 mg/lpercentil76
    • FluoridyF0,157 mg/lpercentil68
    • SodíkNa13,2 mg/lpercentil66
    • ChloridyCl17,2 mg/lpercentil65
    • SíranySO447,2 mg/lpercentil58
    • DraslíkK2,96 mg/lpercentil49

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK5,29 mg/lpercentil83
    • DusičnanyNO312,5 mg/lpercentil81
    • FosfátyPO40,469 mg/lpercentil79
    • AmmoniumNH40,276 mg/lpercentil76

    Kovy

    • HliníkAl359 μg/lpercentil91
    • ManganMn188 μg/lpercentil89
    • ZinekZn18,3 μg/lpercentil84
    • ŽelezoFe0,296 mg/lpercentil84

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ZinekZn179 mg/kgpercentil86
    • VéstPb25,2 mg/kgpercentil82
    • MěďCu34,8 mg/kgpercentil79
    • RtuťHg0,245 mg/kgpercentil79
    • KobaltCo10,4 mg/kgpercentil75
    • NiklNi31,5 mg/kgpercentil74
    • SelenSe0,361 mg/kgpercentil72
    • AntimonSb0,966 mg/kgpercentil70
    • ArsenAs8,04 mg/kgpercentil65
    • ChromCr78,7 mg/kgpercentil60
    • VanadV66,2 mg/kgpercentil45
    • VizmutBi0,201 mg/kgpercentil43
    • CínSn2,47 mg/kgpercentil43
    • KadmiumCd0,152 mg/kgpercentil41
    • MolybdenMo0,327 mg/kgpercentil40

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • FosforP1 178 mg/kgpercentil82
    • VápníkCa3,86 %percentil73
    • ManganMn1 116 mg/kgpercentil73
    • HořčíkMg1,23 %percentil72
    • DraslíkK1,64 %percentil69
    • ŽelezoFe2,71 %percentil51
    • HliníkAl5,51 %percentil46
    • TitanTi4 192 mg/kgpercentil40
    • SodíkNa0,750 %percentil26
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BaryumBa542 mg/kgpercentil79
    • LithiumLi35,9 mg/kgpercentil78
    • BorB69,7 mg/kgpercentil75
    • RubidiumRb91,9 mg/kgpercentil59
    • StronciumSr143 mg/kgpercentil56
    • CeriumCe59,6 mg/kgpercentil52
    • YttriumY25,4 mg/kgpercentil37
    • ZirkoniumZr354 mg/kgpercentil33
    • BerylliumBe1,02 mg/kgpercentil29
    • GalliumGa10,7 mg/kgpercentil24

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    51nGy/h ve vzduchu

    rozsah 49 až 54 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,37 %percentil67
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,43 ppm54. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,57 ppm48. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 334 Bq/m²78. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké75%SR 36 %
    • střední25%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +47nT

    rozsah 36 až 69 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -53mGal

    zbytkový −10,4 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Žilina100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)180–641m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek408m a.s.l.
    • Průměrný sklon7,1°
    • Průměrná lednová teplota-4,4°C
    • Průměrná červencová teplota16,9°C
    • Roční srážky717mm

    Geomorfologické jednotky

    • Povodí Žilina75%SR 1,2 %
    • Súľov hory25%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení50%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení50%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní50%SR 11 %
    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum50%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Kutacie práce – 6 – jiný typ objektu (2,5 km od vody)Žilina – areál ZVL – SK1000500P (850 m od vody)Žilina – Bánová 3 – Bánová – žádný (20 m od vody)Bitarová 3 – Bitarová – žádný (70 m od vody)Bitarová 2 – Bitarová – žádný (80 m od vody)Ovčiarsko 2 – Ovčiarsko – žádný (130 m od vody)Žilina – Bánová 4 – Bánová – žádný (160 m od vody)Žilina – Bánová 5 – Bánová – žádný (300 m od vody)Hôrky 1 – Hôrky – žádný (380 m od vody)Ovčiarsko 1 – Ovčiarsko – žádný (410 m od vody)Žilina 4 – Žilina – žádný (530 m od vody)Bitarová 1 – Bitarová – žádný (680 m od vody)Žilina 3 – Žilina – žádný (750 m od vody)Lietavská Lúčka 6 – Lietavská Lúčka – nelze odhadnout (800 m od vody)Žilina 2 – Žilina – žádný (850 m od vody)Dolný Hričov 3 – Peklina – Peklina – žádný (920 m od vody)Žilina – Bánová 1 – Bánová – žádný (920 m od vody)Žilina – Bánová 2 – Bánová – žádný (970 m od vody)Žilina 5 – Žilina – žádný (1,1 km od vody)Lietavská Lúčka 1 – Lietavská Lúčka – žádný (1,2 km od vody)Závodie 1 – Závodie – žádný (1,3 km od vody)Lietavská Lúčka 3 – Lietavská Lúčka – žádný (1,5 km od vody)Brezany 1 – Brezany – žádný (1,6 km od vody)Hôrky 2 – Hôrky – žádný (1,6 km od vody)Závodie 2 – Závodie – žádný (1,8 km od vody)Lietavská Lúčka 2 – Lietavská Lúčka – žádný (1,9 km od vody)Lietava 6 – Lietava – žádný (2,3 km od vody)Lietavská Lúčka 5 – Lietavská Lúčka – žádný (2,5 km od vody)Lietavská Lúčka 7 – Lietavská Lúčka – žádný (2,7 km od vody)Paština Závada 1 – Paština Závada – žádný (2,7 km od vody)Strážov 1 – Strážov – žádný (2,7 km od vody)Lietavská Lúčka 8 – Lietavská Lúčka – nelze odhadnout (2,7 km od vody)Strážov 2 – Strážov – trvalý (2,8 km od vody)Hričovské Podhradie 1 – Hričovské Podhradie – žádný (2,9 km od vody)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – mimo SPA (2,1 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – lázně (6,9 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – lázně (6,9 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – lázně (6,9 km od vody)Rajecké Teplice – P-2 – lázně (6,9 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – lázně (6,9 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – lázně (7,0 km od vody)Rajecké Teplice – B-1 – lázně (7,0 km od vody)Rajecké Teplice – B-2 – lázně (7,0 km od vody)Rajecké Teplice – B-3 – lázně (7,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – lázně (7,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – lázně (7,1 km od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – lázně (7,1 km od vody)Stráňavy – HŽK-2 – mimo SPA (8,4 km od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – mimo SPA (9,8 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a5 (2,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)c1 (8,5 km od vody)b4 (8,8 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Rajecké Teplice (6,9 km od vody)Stráňavy (7,6 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec, jiné (2,3 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec, jiné (4,8 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (4,8 km od vody)Lietavská Lúčka – vápenec, jiné (2,8 km od vody)Lietava – Drieňovica – vápenec, jiné (3,1 km od vody)Divinka – dekorativní kámen (4,0 km od vody)Lietavská Svinná – vápenec, jiné (4,7 km od vody)Lietavská Svinná – dolomit (4,8 km od vody)Divinka – dekorativní kámen (3,9 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štěrkovité písky a písky (3,5 km od vody)Kotešová – štěrkovité písky a písky (4,7 km od vody)Ovčiarsko – stavební kámen – konglomerát (900 m od vody)Žilina – Bytčica – keramické jíly (1,6 km od vody)Hričovské Podhradie – hnědé uhlí (3,4 km od vody)Horný Hričov – cihlové suroviny (3,6 km od vody)Lietava – stavební kámen – konglomerát (3,9 km od vody)Svederník – Marček – stavební kámen – pískovec (4,1 km od vody)Porúbka (Úbočie) – stavební kámen – dolomit (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štěrkovité písky (4,8 km od vody)Podhorie – stavební kámen – konglomerát (4,9 km od vody)Babkov – keramické jíly (5,0 km od vody)Hričovské Podhradie – obecná geologie (3,0 km od vody)Považský Chlmec-Vranie – obecná geologie (5,0 km od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (100 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (130 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (160 m od vody)– Sesuvy půdy (170 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (170 m od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (190 m od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (240 m od vody)– Sesuvy půdy (240 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (290 m od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (300 m od vody)– Sesuvy půdy (330 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (340 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (360 m od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (370 m od vody)– Sesuvy půdy (430 m od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (440 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (460 m od vody)– Sesuvy půdy (500 m od vody)– Sesuvy půdy (500 m od vody)HORKY – Sesuvy půdy (520 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (530 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (540 m od vody)OUCIARSKO – Sesuvy půdy (570 m od vody)PEKLINA – Sesuvy půdy (620 m od vody)– Sesuvy půdy (620 m od vody)PEKLINA – Sesuvy půdy (650 m od vody)BYTCICA – Sesuvy půdy (720 m od vody)– Sesuvy půdy (750 m od vody)– Sesuvy půdy (770 m od vody)BREZANY – Sesuvy půdy (790 m od vody)BITAROVA – Sesuvy půdy (810 m od vody)HORKY – Sesuvy půdy (820 m od vody)BREZANY – Sesuvy půdy (820 m od vody)– Sesuvy půdy (920 m od vody)HORKY – Sesuvy půdy (940 m od vody)OVCIARSKO – Sesuvy půdy (970 m od vody)BREZANY – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)PASTINA ZAVADA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)LIETAVSKA LUCKA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)PEKLINA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)PASTINA ZAVADA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)PASTINA ZAVADA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)LIETAVA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)BANOVA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)PEKLINA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)LIETAVSKA LUCKA – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)Žilina – Hájik – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)LIETAVA – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)BREZANY – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)PASTINA ZAVADA – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)HORKY – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)LIETAVSKA LUCKA – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)LIETAVA – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)ZAVODIE – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)PEKLINA – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)LIETAVA – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)BREZANY – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Bitárová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Žilina-Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Bitarová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Žilina-Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bánová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (550 m od vody)Žilina (550 m od vody)Hôrky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Žilina (580 m od vody)Žilina (580 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Hôrky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Žilina (600 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Žilina-Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Žilina-Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Bánová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Banová-cig.osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Hôrky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Bytčica (900 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Bytčica (1,1 km od vody)Bytčica (1,1 km od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytčica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (720 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (840 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)vrt s minerálnou vodou mimo oblasti s jestvujúci – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)chloridové minerálne vody – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (2,0 km od vody)Bitarová č.16, 600m ZJZ od K440 – dobře (70 m od vody)Bitarová č.140, 800m SZ od K440 – dobře (100 m od vody)Bitarová – vrt (150 m od vody)Ovčiarsko c.d.109 1250m JV od K570 – dobře (280 m od vody)Hôrky – vrt (400 m od vody)Hôrky – zdroj (570 m od vody)Ovčiarsko, lokalita pramena Hrab, tvorí časť vod – zdroj (590 m od vody)Ovčiarsko c.d.40 900m JV od K570 – vrt (620 m od vody)Hôrky č.d.117, 1100m V od K440 – dobře (660 m od vody)Bitarová – zdroj (760 m od vody)Ovčiarsko-2 km JZ od K608 – zdroj (830 m od vody)Žilina-Bánová c.28, 1800m JV od K450 – vrt (830 m od vody)Žilina-Bytčica c.d.66, 1800m SV od K428 – vrt (1,1 km od vody)Žilina – Lesný závod – vrt (1,2 km od vody)Žilina-Bánová, 1300m ZJZ od K428 – zdroj (1,2 km od vody)Žilina – vrt (1,3 km od vody)Brezany – zdroj (1,5 km od vody)Žilina-Borická cesta c.6, 1100m Z od K402 – dobře (1,6 km od vody)cca 500 m Z od obce, vodný zdroj "Brezany I.", p – zdroj (1,6 km od vody)Žilina, 850m SSV od K450 – zdroj (1,7 km od vody)Žilina – vrt (1,7 km od vody)Peklina-300m Z od K471 – vrt (1,8 km od vody)Žilina-Závodie, 1600m V od K450 – dobře (1,8 km od vody)430m J od k. 480 Hluchá – zdroj (1,9 km od vody)Peklina – vrt (1,9 km od vody)Peklina – vrt (2,0 km od vody)Lietava laz Kopanice, 700m SZ od K505 – dobře (2,0 km od vody)Peklina – zdroj (2,1 km od vody)Paština Závada, 2200m V od K548 – zdroj (2,1 km od vody)1160m V od k. 608 – zdroj (2,2 km od vody)1480m Z od k. 424 Vrchdiel – zdroj (2,3 km od vody)Paština Závada 1000m SZ od K471 – zdroj (2,4 km od vody)Žilina-Rosina, 1000m SZ od K424 – zdroj (2,4 km od vody)Paština-Závada – zdroj (2,5 km od vody)Peklina – zdroj (2,5 km od vody)Lietavská Závadka, 750m SSV od K466 – zdroj (2,6 km od vody)Žilinská Lehota č.22, 300m JZ od K486 – dobře (2,7 km od vody)lokalita Chrasť, 1400m S od k. 424 Vrchdiel, – zdroj (2,7 km od vody)Žilina-Strážov c.139, 500m S od K450 – vrt (2,8 km od vody)lokalita Chrasť, 1400m S od k. 424 Vrchdiel, – vrt (2,8 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hôrky – potok pri d.č.141, 910 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žilina, Horok1992, 910 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 6,20 μg/lmedián 1,70 μg/l11 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hôrky – potok pri d.č.1411999, 910 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 25,0 μg/lmedián 19,5 μg/l10 vzorky20 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezany, 1950m SZ od K5051993, 860 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 90,0 μg/lmedián 60,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Bitarová, 1400m V od K4501993, 770 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,550 μg/l10 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bitarová – potok v dedine1999, 150 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrmírně zvýšené
      nejvyšší 430 μg/lmedián 345 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Bitarová – potok v dedine1999, 150 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 3,10 μg/lmedián 1,05 μg/l12 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bitarová – potok pri ceste Bitarová-Hôrka1999, 60 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 1,44 μg/l12 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Brezany, 1950m SZ od K5051993, 860 m od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bitarovsky potok-pravostranný prítok, 1450m SZ od K4281993, 280 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 10,8 mg/lmedián 9,11 mg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Bitarovsky potok-pravostranný prítok, 1450m SZ od K4281993, 280 m od vody. Srovnání: percentil 51 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO318×
    • Ca-Mg-HCO316×
    • Mg-Ca-HCO35×
    • Ca-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Na-Cl1×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Ca-Cl-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A27×
    • třída C10×
    • třída E3×
    • třída B3×
    • třída D2×
    • třída H1×
    • třída F1×

    Kovy v podzemních vodách

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 164 μg/lmedián 11,0 μg/l23 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 855 μg/lmedián 43,0 μg/l23 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 830 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,90 μg/lmedián 1,00 μg/l23 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 830 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,80 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 830 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzorky52 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 620 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 830 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj vody pro individuální zásobování11,95 Bq/l1,95 Bq/l
    zdroj648,6 Bq/l3,75 Bq/l
    dobře121,8 Bq/l21,8 Bq/l
    vyvinutá pružina17,27 Bq/l7,27 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou18,27 Bq/l8,27 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • jiný typ objektu1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Kutacie prácejiný typ objektuuhlí19292,5 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Lietavská Lúčkavápenec, jinéVytěžené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.2,3 km
    Lietavská Lúčkavápenec, jinéVytěžené ložisko – STEINBRUCH Žilina, s.r.o.2,8 km
    Lietava – Drieňovicavápenec, jinéZáloha s očekávaným využitím rezerv – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.3,1 km
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.3,5 km
    Divinkadekorativní kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava3,9 km
    Divinkadekorativní kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava4,0 km
    Lietavská Svinnávápenec, jinéVytěžené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.4,7 km
    Kotešováštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – VÁHOSTAV, a.s.4,7 km
    Lietavská Svinnávápenec, jinéVytěžené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.4,8 km
    Lietavská SvinnádolomitVytěžené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.4,8 km
    Lietavská SvinnádolomitVytěžené ložisko – Cementáreň Lietavská Lúčka a.s.4,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    324 vrtů v pásmu 3 km, z toho 110 hydrogeologických a 214 ostatních; s číslem archivní zprávy 324.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m143×
    • 10–30 m151×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m3×
    • přes 300 m2×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Bánovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou11,0 m27806 98Ad29.pdf120 m
    Žilinavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,1 m19715 98Ad63.pdf290 m
    Žilinavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,0 m20209 98Ad23.pdf320 m
    Bánovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,6 m2847 98Ad62.pdf320 m
    Bitárovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou20,0 m69415 98Ad123.pdf340 m
    Žilina-Bánovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,5 m39587 98Ad88.pdf390 m
    VS-1životní prostředí5,0 m99364410 m
    VS-3životní prostředí5,5 m99364410 m
    VS-2životní prostředí5,0 m99364430 m
    VS-4životní prostředí5,5 m99364430 m
    Bitarováúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem2,8 m47210 98Ad100.pdf490 m
    Bánovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,1 m2863 98Ad55.pdf490 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Žilina – Chrastie – HŽK-1033 °C0,0 l/s2258 mNa-Clnepoužitý2,1 km
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 l/s121 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,9 km
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3při použití6,9 km
    Rajecké Teplice – BJ-2333 °C–100 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,9 km
    Rajecké Teplice – P-2––10 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,9 km
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 l/s105 mCa-Mg-HCO3při použití6,9 km
    Rajecké Teplice – BJ-14––10 mCa-Mg-HCO3nepoužitý7,0 km
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3při použití7,0 km
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3při použití7,0 km
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3při použití7,0 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 532,0 km
    kategorie a5minerální voda< 15> 5012,6 km
    kategorie Rajecké Teplicetermální koupaliště––16,9 km
    kategorie Stráňavytermální koupaliště––17,6 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 518,5 km
    kategorie b4minerální voda15-2231-5018,8 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Žilina – areál ZVLSK1000500P850 m

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Žilina – Bánová 3 – Bánová–1991–20 m
    Bitarová 3 – Bitarová250 m²––70 m
    Bitarová 2 – Bitarová150 m²––80 m
    Ovčiarsko 2 – Ovčiarsko–1990–130 m
    Žilina – Bánová 4 – Bánová450 m²––160 m
    Žilina – Bánová 5 – Bánová–––300 m
    Hôrky 1 – Hôrky–––380 m
    Ovčiarsko 1 – Ovčiarsko–––410 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy122×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny70×
    • Stabilizovaný37×
    • Aktívny13×
    • Se stabilizovanými a potenciálními formami2×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00057×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova21×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • Nedostatečně zdokumentováno1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Žilina1 revír · 7,5 km39Bitarovský potok39

    Další toky v okolí

    Povodí Váh