Dnes na toku VN Kadurka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Kadurka, skóre okna 14.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 14:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    3043053063073083093100,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 309 do 305 m n. m. na 0,3 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    307 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Kadurka z roku 2018
    2018snímkováno 13. 9. 2018
    Letecký snímek toku VN Kadurka z roku 2021
    2021snímkováno 10. 9. 2021
    Letecký snímek toku VN Kadurka z roku 2024
    2024snímkováno 24. 8. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Kadurka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Kadurka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 361 mg/l, středně tvrdá voda (11,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Chrom 80,9 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 63. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    43dávkový příkon nGy/h

    percentil 10 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Kutacie práce (iný druh objektu), 2,6 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzoriek so zlatom

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    –

    Ve vzorcích atlasu povrchových vod v okruhu 1 km od vody není žádné měření.

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    96vrtov do 3 km

    153 rozborov vody v okolí

    Z toho 95 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    17místa v okruhu 3 km

    4 záťaže, 13 skládok

    Nejbližší zátěž: Kotešová – skládka PO a KO, 990 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    8záznamov do 5 km

    4 ložiská, 4 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    55plôch do 3 km

    7 aktívnych

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérpleistocén – holocénproluviálne sedimenty: hliny, piesčité hliny a hlinité štrky s úlomkami vo vyšších nivných náplavových kužeľoc1×

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • magurský flyš100%SR 5,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov100%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,19typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    11,8°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,11 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    361mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa69,0 mg/lpercentil57
    • BikarbonátyHCO3221 mg/lpercentil53
    • SíranySO439,6 mg/lpercentil49
    • SodíkNa8,02 mg/lpercentil45
    • ChloridyCl5,97 mg/lpercentil40
    • FluoridyF0,0827 mg/lpercentil31
    • HořčíkMg9,29 mg/lpercentil29
    • DraslíkK1,70 mg/lpercentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,175 mg/lpercentil65
    • FosfátyPO40,0905 mg/lpercentil41
    • DusičnanyNO33,94 mg/lpercentil26
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,20 mg/lpercentil25

    Kovy

    • ŽelezoFe0,249 mg/lpercentil80
    • ManganMn73,4 μg/lpercentil73
    • HliníkAl129 μg/lpercentil67
    • ZinekZn8,15 μg/lpercentil58

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ChromCr80,9 mg/kgpercentil63
    • NiklNi27,0 mg/kgpercentil61
    • SelenSe0,292 mg/kgpercentil60
    • MěďCu25,1 mg/kgpercentil56
    • RtuťHg0,109 mg/kgpercentil53
    • ZinekZn88,3 mg/kgpercentil41
    • KobaltCo7,57 mg/kgpercentil35
    • VéstPb13,0 mg/kgpercentil34
    • VizmutBi0,172 mg/kgpercentil31
    • VanadV59,4 mg/kgpercentil28
    • MolybdenMo0,243 mg/kgpercentil23
    • CínSn1,99 mg/kgpercentil20
    • AntimonSb0,360 mg/kgpercentil18
    • ArsenAs4,03 mg/kgpercentil12
    • KadmiumCd0,0635 mg/kgpercentil10

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa3,61 %percentil71
    • FosforP668 mg/kgpercentil26
    • ManganMn635 mg/kgpercentil23
    • TitanTi3 679 mg/kgpercentil20
    • ŽelezoFe2,16 %percentil18
    • HořčíkMg0,632 %percentil17
    • DraslíkK1,21 %percentil11
    • HliníkAl4,15 %percentil7
    • SodíkNa0,481 %percentil4
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr484 mg/kgpercentil75
    • StronciumSr139 mg/kgpercentil52
    • LithiumLi28,5 mg/kgpercentil45
    • BorB58,7 mg/kgpercentil44
    • BerylliumBe1,05 mg/kgpercentil30
    • BaryumBa381 mg/kgpercentil29
    • GalliumGa10,5 mg/kgpercentil23
    • YttriumY21,0 mg/kgpercentil18
    • CeriumCe48,9 mg/kgpercentil16
    • RubidiumRb72,6 mg/kgpercentil15

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    43nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,34 ppm24. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,18 ppm13. percentil
    • Draslík (K)K1,05 %percentil8

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 547 Bq/m²81. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +37nT

    rozsah 37 až 37 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -59mGal

    zbytkový −16,4 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-3,8°C
    • Průměrná červencová teplota17,8°C
    • Roční srážky700mm

    Klimaticko-geografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Kutacie práce – 6 – iný druh objektu (2,6 km od vody)Kotešová – skládka PO a KO – SK1000500P (990 m od vody)Hlboké nad Váhom – skládka KO (pod brezami) V – SK2001800F (1,8 km od vody)Hlboké nad Váhom – skládka KO II – SK2001800F (2,0 km od vody)Bytča – bývalý areál SAD – SK1000500P (2,6 km od vody)Kotešová štrkovisko – Kotešová – trvalý (900 m od vody)Hlboké nad Váhom – nijaký (1,3 km od vody)Hlboké nad Váhom – skládka KO (pod brezami) – Hl – nijaký (1,9 km od vody)Hlboké nad Váhom – skládka KO II – Hlboké nad Vá – nijaký (2,0 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,1 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,3 km od vody)Hričovské Podhradie 1 – Hričovské Podhradie – nijaký (2,3 km od vody)Bytča – Hlboké nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,5 km od vody)Paština Závada 1 – Paština Závada – nijaký (2,5 km od vody)Kotešová – občasný (2,9 km od vody)Bytča – pri križovatke – Veľká Bytča – nijaký (3,0 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a5 (5,4 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (600 m od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (60 m od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (1,8 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (4,0 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (2,0 km od vody)PSURNOVICE – Svahové prúdy (820 m od vody)Hriźov.Podhradie – Zosuvy (940 m od vody)Doln‚ HLBOKE – Zosuvy (1,2 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,5 km od vody) (1,5 km od vody)HLBOKE – Zosuvy (1,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)HLBOKE – Zosuvy (2,0 km od vody)Kotešová – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,1 km od vody)HLBOKE – Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)Doln‚ HLBOKE – Zosuvy (2,3 km od vody)DOLNY HRICOV – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)Hliník nad Váhom – Zosuvy (2,4 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,5 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (2,5 km od vody)Oblazov – Zosuvy (2,5 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,5 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (2,6 km od vody)Oblazov – Zosuvy (2,7 km od vody)PASTINA ZAVADA – Zosuvy (2,7 km od vody)HLINíK – Zosuvy (2,7 km od vody)DOLNY HRICOV – Zosuvy (2,7 km od vody)HLINIK NADVAHOM – Zosuvy (2,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,7 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (2,8 km od vody)Oblazov – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,9 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (2,9 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)HLBOKE – Zosuvy (3,0 km od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Kotešová – pozorovací vrt SHMÚ (890 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Bytča-Hlboké – negatívny vrt (1,4 km od vody)Dolné Hlboké – pozorovací vrt SHMÚ (1,7 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kotešová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dolný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,8 km od vody)Bytča-Hlboké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Bytča-Kotešová – negatívny vrt (1,9 km od vody)Bytča-Hlboké – negatívny vrt (2,0 km od vody)Dolný Hričov (2,0 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Bytča-Makyta – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)Kotešová – vrt (740 m od vody)Hlboké n/Váhom, 300m od K548 – prameň (1,8 km od vody)Hrič.Podhradie, 600m Z od K530 – prameň (2,0 km od vody)Hlboké – prameň v obci – prameň (2,0 km od vody)Dolný Hričov – Materská škola – vrt (2,1 km od vody)Hlboké n/Váhom, 700m JJZ od K408 – drenáž (2,1 km od vody)Dolný Hričov, 1300m S od K530 – vrt (2,2 km od vody)Hlboké – prameň na JZ okraji obce – prameň (2,3 km od vody)Hlboké n/Váhom, 850m SZ od K714 – prameň (2,5 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (2,7 km od vody)Paština-Závada – prameň (2,9 km od vody)dolina Hlboké – prameň (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-HCO33×
    • Na-Mg-Ca-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • trieda A9×
    • trieda G1×
    • trieda B1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemních vodách

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 760 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 988 μg/lmedián 14,0 μg/l11 vzorky18 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 760 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 760 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,10 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky73 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 760 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky91 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drenáž, 1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzorky64 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 23,0 μg/lmedián 7,00 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 81 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 0,800 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    prameň13,28 Bq/l3,28 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie121,5 Bq/l21,5 Bq/l
    studňa18,87 Bq/l8,87 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • iný druh objektu1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Kutacie práceiný druh objektuuhlie19292,6 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.600 m
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.2,6 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,3 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,3 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    96 vrtov v pásme 3 km, z toho 36 hydrogeologické a 60 ostatní; s číslem archivní zprávy 95.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m43×
    • 10–30 m38×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    HV-10inžiniersko-geologický10,0 m100480350 m
    VN98-4životné prostredie–96444390 m
    VZ-3-1inžiniersko-geologický8,0 m86882400 m
    HV-9inžiniersko-geologický10,0 m100480420 m
    VN98-3životné prostredie–96444430 m
    Kotešováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m53726 98Ac62.pdf480 m
    VN98-2životné prostredie–96444490 m
    VZ-3-2inžiniersko-geologický8,0 m86882550 m
    VS-01hydrogeologický3,0 m102120590 m
    DPS-02inžiniersko-geologický6,8 m102120610 m
    DPS-01inžiniersko-geologický8,0 m102120630 m
    IG-01inžiniersko-geologický8,0 m102120630 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514,2 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5015,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Kotešová – skládka PO a KOSK1000500P990 m
    Hlboké nad Váhom – skládka KO (pod brezami) VSK2001800F1,8 km
    Hlboké nad Váhom – skládka KO IISK2001800F2,0 km
    Bytča – bývalý areál SADSK1000500P2,6 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Kotešová štrkovisko – Kotešová–––900 m
    Hlboké nad Váhom–––1,3 km
    Hlboké nad Váhom – skládka KO (pod brezami) – Hlboké nad Váhom–––1,9 km
    Hlboké nad Váhom – skládka KO II – Hlboké nad Váhom40 m²––2,0 km
    Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov––monitorovaná2,1 km
    Dolný Hríčov – Dolný Hričov–––2,3 km
    Hričovské Podhradie 1 – Hričovské Podhradie–––2,3 km
    Bytča – Hlboké nad Váhom60 m²––2,5 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy49×
    • Svahové prúdy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny41×
    • Aktívny7×
    • Stabilizovaný6×

    Současný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00032×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick11×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Bytča1 revír · 0,3 km4VN Kadurka4

    Další toky v okolí

    Povodí Váh