Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Podhradský potok, skóre okna 34. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 07:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 23 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 50 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,4modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 417 mg/l, tvrdá voda (14,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 2,72 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 56 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 20. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda Tunežice (halda), 2,2 km od vody. 0vzoriek so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 7 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 23,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Košecké Podhradie, 2000m JJV od K747). 269vrtov do 3 km 721 rozborov vody v okolí Z toho 269 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 21°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 6,4 km od vody. 18lokalít do 3 km 18 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 39záznamov do 5 km 25 ložísk, 14 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 14plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 9 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,36typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,8°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,65 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 417mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 33 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 56 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Košecké Podhradie, 2000m JJV od K747, 1995, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malé Košecké Podhradie, 1000 m V od K651, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malé Košecké Podhradie, 1000 m V od K651, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Podhradský potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Košeca, 650 m S od K442, 80 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Podhradský potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 230 m od vody. Porovnanie: 9. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 269 vrtov v pásme 3 km, z toho 72 hydrogeologických a 197 ostatných; s číslom archívnej správy 269. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Podhradský potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Podhradský potok
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Podhradský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 2× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,279 mg/l92. percentil272 mg/l69. percentil75,2 mg/l64. percentil18,7 mg/l62. percentil29,3 mg/l33. percentil1,93 mg/l30. percentil3,48 mg/l23. percentil3,00 mg/l12. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,29 mg/l40. percentil0,0546 mg/l28. percentil0,0500 mg/l27. percentil2,06 mg/l21. percentilKovy
132 μg/l68. percentil8,99 μg/l61. percentil0,0390 mg/l16. percentil7,56 μg/l15. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
2,72 mg/kg95. percentil34,8 mg/kg90. percentil198 mg/kg89. percentil44,4 mg/kg86. percentil34,0 mg/kg79. percentil0,182 mg/kg72. percentil0,277 mg/kg68. percentil0,304 mg/kg63. percentil7,62 mg/kg61. percentil2,85 mg/kg57. percentil76,0 mg/kg56. percentil0,680 mg/kg54. percentil8,35 mg/kg48. percentil63,4 mg/kg38. percentil0,251 mg/kg24. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5,74 %84. percentil1,27 %74. percentil983 mg/kg66. percentil1,55 %55. percentil0,795 %34. percentil2,37 %31. percentil5,07 %29. percentil3 773 mg/kg23. percentil599 mg/kg18. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
163 mg/kg71. percentil67,2 mg/kg69. percentil28,9 mg/kg47. percentil12,3 mg/kg36. percentil82,4 mg/kg34. percentil54,4 mg/kg33. percentil368 mg/kg23. percentil22,2 mg/kg23. percentil0,873 mg/kg21. percentil301 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,52 ppm42. percentil1,26 %33. percentil6,13 ppm12. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 12 25,3 Bq/l 13,3 Bq/l upravený prameň 6 23,4 Bq/l 11,1 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 23,0 Bq/l 23,0 Bq/l studňa 8 22,1 Bq/l 12,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Halda Tunežice halda stavebný kameň 2,2 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Ilava tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 830 m Ilava tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 870 m Pruské – Kúty štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o. 870 m Mojtín stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,5 km Prejta štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – DARJA spol. s r.o. 1,6 km Tunežice stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,3 km Tunežice stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,3 km Dulov – Dolné Prúdy štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň 2,9 km Mojtín vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Mojtín vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o. 3,2 km Mojtín I vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Mojtín Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 2,3 km Mojtín Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 2,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Košeca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 11749 97Dc18.pdf40 m Ilava širokoprofilový vrt 17,5 m 34697 97Cd20.pdf70 m VM-38/2 inžiniersko-geologický 10,0 m 8536070 m VM-38/1 inžiniersko-geologický 10,0 m 8536070 m Košecké Veľké Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 37610 109Ba2.pdf90 m VO-37/2 inžiniersko-geologický 5,0 m 85360100 m VO-37/4 inžiniersko-geologický 5,0 m 85360110 m Košeca štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 300,0 m 84399 109Ba4.pdf120 m Ilava širokoprofilový vrt 17,5 m 34697 97Cd19.pdf130 m Košeca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 12795 97Dc19.pdf130 m VP-37/2 inžiniersko-geologický 12,0 m 85360130 m VC-37/2 inžiniersko-geologický 15,0 m 85360130 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Belušské Slatiny – BS-1 21 °C – 58,5 m Ca-HCO3-(SO4) nevyužívaný 6,4 km Belušské Slatiny – BHS-1 21 °C – 226 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,5 km Belušské Slatiny – BHS-2 20 °C – 501 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,5 km Belušské Slatiny – BHS-3 21 °C 0,0 l/s 1671 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 5,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 5,5 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 6,0 km kategória Belušské Slatiny termálne kúpalisko – – 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Zliechov – Košecké Rovné pri Kríži – Košecké Rovné – 1980 – 70 m Košecké Podhradie – Za obcou – Veľké Košecké Podhradie 350 m² 1970 – 280 m Košecké Podhradie – Pri ceste do Kopca – Veľké Košecké Podhradie – 1985 – 290 m Zliechov – medzi obcou a Agrostrážovom – Zliechov – 1975 – 400 m Pri ceste do Čičmian – Zliechov – 1980 – 860 m Kameňolom – Mojtín – 1975 – 1,5 km V strede obce – Mojtín – 1980 – 1,6 km Pri zhorenej chate – Mojtín 1 300 m² 1975 – 1,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
33z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,0 μg/lmedián 9,00 μg/l17 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 130 μg/lmedián 730 μg/l14 vzoriek
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 230 μg/lmedián 93,0 μg/l16 vzoriek
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,900 μg/l14 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,54 μg/lmedián 2,20 μg/l17 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,60 μg/l17 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 4,03 mg/lmedián 1,71 mg/l17 vzoriek
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 19,2 μg/lmedián 0,700 μg/l52 vzoriek
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 925 μg/lmedián 2,00 μg/l52 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 31,0 μg/lmedián 4,00 μg/l52 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

