Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Podhradský potok, Fensterpunktzahl 34. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet WaagVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 23 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 50 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,4modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 417 mg/l, tvrdá voda (14,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 2,72 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 56 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 20. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda Tunežice (halda), 2,2 km od vody. 0vzoriek so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 7 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 23,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Košecké Podhradie, 2000m JJV od K747). 269vrtov do 3 km 721 rozborov vody v okolí Z toho 269 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 21°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 6,4 km od vody. 18lokalít do 3 km 18 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 39záznamov do 5 km 25 ložísk, 14 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 14plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 9 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,36typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,8°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,65 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 417mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 33 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 56 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Košecké Podhradie, 2000m JJV od K747, 1995, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malé Košecké Podhradie, 1000 m V od K651, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malé Košecké Podhradie, 1000 m V od K651, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Podhradský potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Košeca, 650 m S od K442, 80 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Podhradský potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 970 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 230 m od vody. Porovnanie: 9. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 269 vrtov v pásme 3 km, z toho 72 hydrogeologických a 197 ostatných; s číslom archívnej správy 269. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Waag
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Podhradský potok
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Podhradský potok
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Podhradský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 2× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,279 mg/l92. percentil272 mg/l69. percentil75,2 mg/l64. percentil18,7 mg/l62. percentil29,3 mg/l33. percentil1,93 mg/l30. percentil3,48 mg/l23. percentil3,00 mg/l12. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,29 mg/l40. percentil0,0546 mg/l28. percentil0,0500 mg/l27. percentil2,06 mg/l21. percentilMetalle
132 μg/l68. percentil8,99 μg/l61. percentil0,0390 mg/l16. percentil7,56 μg/l15. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
2,72 mg/kg95. percentil34,8 mg/kg90. percentil198 mg/kg89. percentil44,4 mg/kg86. percentil34,0 mg/kg79. percentil0,182 mg/kg72. percentil0,277 mg/kg68. percentil0,304 mg/kg63. percentil7,62 mg/kg61. percentil2,85 mg/kg57. percentil76,0 mg/kg56. percentil0,680 mg/kg54. percentil8,35 mg/kg48. percentil63,4 mg/kg38. percentil0,251 mg/kg24. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5,74 %84. percentil1,27 %74. percentil983 mg/kg66. percentil1,55 %55. percentil0,795 %34. percentil2,37 %31. percentil5,07 %29. percentil3.773 mg/kg23. percentil599 mg/kg18. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
163 mg/kg71. percentil67,2 mg/kg69. percentil28,9 mg/kg47. percentil12,3 mg/kg36. percentil82,4 mg/kg34. percentil54,4 mg/kg33. percentil368 mg/kg23. percentil22,2 mg/kg23. percentil0,873 mg/kg21. percentil301 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,52 ppm42. percentil1,26 %33. percentil6,13 ppm12. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 12 25,3 Bq/l 13,3 Bq/l upravený prameň 6 23,4 Bq/l 11,1 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 23,0 Bq/l 23,0 Bq/l studňa 8 22,1 Bq/l 12,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda Tunežice halda stavebný kameň 2,2 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Ilava tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 830 m Ilava tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 870 m Pruské – Kúty štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o. 870 m Mojtín stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,5 km Prejta štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – DARJA spol. s r.o. 1,6 km Tunežice stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,3 km Tunežice stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,3 km Dulov – Dolné Prúdy štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň 2,9 km Mojtín vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Mojtín vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o. 3,2 km Mojtín I vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Mojtín Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 2,3 km Mojtín Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 2,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Košeca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 11749 97Dc18.pdf40 m Ilava širokoprofilový vrt 17,5 m 34697 97Cd20.pdf70 m VM-38/2 inžiniersko-geologický 10,0 m 8536070 m VM-38/1 inžiniersko-geologický 10,0 m 8536070 m Košecké Veľké Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 37610 109Ba2.pdf90 m VO-37/2 inžiniersko-geologický 5,0 m 85360100 m VO-37/4 inžiniersko-geologický 5,0 m 85360110 m Košeca štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 300,0 m 84399 109Ba4.pdf120 m Ilava širokoprofilový vrt 17,5 m 34697 97Cd19.pdf130 m Košeca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 12795 97Dc19.pdf130 m VP-37/2 inžiniersko-geologický 12,0 m 85360130 m VC-37/2 inžiniersko-geologický 15,0 m 85360130 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Belušské Slatiny – BS-1 21 °C – 58,5 m Ca-HCO3-(SO4) nevyužívaný 6,4 km Belušské Slatiny – BHS-1 21 °C – 226 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,5 km Belušské Slatiny – BHS-2 20 °C – 501 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,5 km Belušské Slatiny – BHS-3 21 °C 0,0 l/s 1671 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 6,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 5,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 5,5 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 6,0 km kategória Belušské Slatiny termálne kúpalisko – – 1 8,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Zliechov – Košecké Rovné pri Kríži – Košecké Rovné – 1980 – 70 m Košecké Podhradie – Za obcou – Veľké Košecké Podhradie 350 m² 1970 – 280 m Košecké Podhradie – Pri ceste do Kopca – Veľké Košecké Podhradie – 1985 – 290 m Zliechov – medzi obcou a Agrostrážovom – Zliechov – 1975 – 400 m Pri ceste do Čičmian – Zliechov – 1980 – 860 m Kameňolom – Mojtín – 1975 – 1,5 km V strede obce – Mojtín – 1980 – 1,6 km Pri zhorenej chate – Mojtín 1 300 m² 1975 – 1,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Porubský potok (Dubnica)
1 FischereirevierVN Tunežice
1 FischereirevierPrejtiansky potok
1 Fischereirevier
KarpfengewässerNosický kanál
1 FischereirevierRybník Prejta – Vystrkov č. 1,2,3
1 FischereirevierVN Prejta – horná
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
27aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,0 μg/lmedián 9,00 μg/l17 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 130 μg/lmedián 730 μg/l14 vzoriek
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 230 μg/lmedián 93,0 μg/l16 vzoriek
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,900 μg/l14 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,54 μg/lmedián 2,20 μg/l17 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,60 μg/l17 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 4,03 mg/lmedián 1,71 mg/l17 vzoriek
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 19,2 μg/lmedián 0,700 μg/l52 vzoriek
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 925 μg/lmedián 2,00 μg/l52 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 31,0 μg/lmedián 4,00 μg/l52 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia