Vymezení revíru: Čiastkové povodie rieky Váh od diaľničného privádzača Nemšová – Dubnica n/V po hydrocentrálu v Ladcoch. Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Strečno – Váh · hladina ustálená, vodočet vzdálený 52 km Hladina je měřena na vodočtu SHMÚ, není to hloubka vody na revíru. Načítám údaje… Pomalý tok Nížinná řeka s klidným proudem, při březích plytčiny a v záhybech hlubší jámy. Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 31 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Rychle se prohřívá i ochlazuje. Ryby jsou plaché, pomáhá tichý přístup a jemná montáž. Dobře prokysličená voda a bohatá potrava (larvy vodního hmyzu). Typické pro lipanové a parmové pásmo, štěrkové lavice slouží mnoha rybám i jako trdliště. Typické pro rychlé horské a podhorské toky. Mezi kameny jsou úkryty pro pstruhy a jiné ryby, montáž se tu však často zachytává. Výrazné zákruty. Pod vnějším břehem bývá hluboká jáma, na vnitřní straně mělká štěrková nebo písečná lavice. V létě chladnější voda, více padajícího hmyzu a úkrytů. Bývá dobrým místem pro pstruhy a lipany. Roste u vody, kořeny zpevňují břeh a vytvářejí úkryty pod hladinou. Větve visí nad vodou, dávají stín a hmyz. Typická dřevina břehů potoků a řek. Hustý kořenový systém vytváří podmyté břehy a úkryty, listí se rychle rozkládá. Vysoké, rychle rostoucí stromy. Dávají stín a hmyz, větve a listí se dostávají do vody. Nízké křoviny u břehu: stín a úkryt pro drobné ryby i zdroj hmyzu, no ztěžují přístup k vodě. Ryby se mohou volně přesouvat po toku, úsek je plynulejší. Výklad je obecný a vychází z popisu revíru v datech a z běžné rybářské praxe. Skutečné podmínky na místě se mohou lišit, před lovem je zkontrolujte. …a dalších 5 (všechny jsou na mapě, legenda pod mapou). Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 15. 3. – 31. 5. lov všech ryb zakázánmimo toto období Zákaz neplatí 1. 5. – 31. 5. při rybářských závodech (§ 13 odst. 3). Nevztahuje se ani na kaprové vody, které jsou vodním tokem (ne však nádrže, slepá, mrtvá a odstavená ramena), ani na ostatní vodní plochy (§ 13 odst. 5). Který případ je váš revír, ověřte v rybářském řádu revíru. Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). leden až duben, listopad, prosinec6.00 – 21.00 h Kvě4.00 – 24.00 h červen až říjen0.00 – 24.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Podľa avizovanej informácie boli rybárske revíry SRZ MsO Dubnica nad Váhom dňa 06.11.2026 zarybnené násadou kapra K3. Táto násada bola vysadená v súlade so schváleným zarybňovacím plánom za účasti rybárskeho… Pre členov SRZ MsO Dubnica nad Váhom, ktorí si chcú ešte odpracovať brigádnickú povinnosť, dávame do povedomia konanie mimoriadnej brigády- úprava dna rybníka Prejta – Vystrkov. Brigáda sa uskutoční 14.11.… Pre členov SRZ MsO Dubnica nad Váhom, ktorí si chcú ešte odpracovať brigádnickú povinnosť, dávame do povedomia konanie mimoriadnej brigády- čistenie brehov a okolia revíru štrkovisko Dubnička. Brigáda sa… Dňa 06.11.2026 budú podľa avizovanej informácie zarybnené naše revíry násadou kapra trojročného (K3). Násada bude rozdelené v rámci schváleného zarybňovacieho plánu na: OR Ladce, štrk. Ilava, štrk. Dubnička,… Na základe uznesenia z členskej schôdze a mestskej konferencie bola na Radu SRZ odoslaná žiadosť o úpravu najmenších a najväčších lovných mier vybraných druhov rýb pre rybárske revíry v obhospodarovaní… Nejbližší revíry v témže povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Posoudili jsme 15 faktorů, skóre mění 3 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. 11,1 mg/l, stanice EEA 7,9 km od vody, 2006 Voda je výborně okysličena, ryby zůstávají aktivní i při vyšší teplotě. Rozbor je z roku 2006, proto se započítává na 50 %. Kyslík je pro ryby limitující a teplejší voda ho fyzikálně obsahuje méně (Benson a Krause 1984). Přehled nároků vodních živočichů na kyslík je v Davis (1975); konkrétní hranice 5, 7 a 9 mg/l jsou naše zjednodušení. Zdroje: Davis 1975; Benson a Krause 1984 dusičnany 1,1 mg N/l, fosfor 0,05 mg P/l, stanice EEA 7,9 km od vody, 2006 Střední zásoba živin dává bohatou potravní základnu bez výrazného rizika řas. Rozbor je z roku 2006, proto se započítává na 50 %. Produkce ryb souvisí s primární produkcí vody (Downing a kol. 1990) a v českých revírech rostla četnost okouna s produktivitou ekosystému (Lyach a Remr 2019). Příliš mnoho živin však v létě vede ke květům řas a výkyvům kyslíka (Paerl a Huisman 2008). Zdroje: Downing a kol. 1990; Lyach a Remr 2019; Paerl a Huisman 2008 povodí nad místem 8 310 km², průměrný průtok 125,1 m³/s, HydroRIVERS Velká řeka má stabilnější teplotu i vodní stav. Malé potoky se při vlnách veder rychle přehřívají a vysychají, velké řeky jsou stabilnější. Rybářská praxe a fyzikální úvaha. Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. Ryby mají dost kyslíku i při vyšší teplotě. Běžné rozpětí, ve kterém ryby žijí bez problémů. Dobrá potravní základna bez velkého rizika řas. Chudá voda, řas je málo. Bez známek znečištění odpadní vodou. Měřené na stanici VAH PUCHOV (VAH), 7,9 km od vody, stanice má stejný název toku. Údaje jsou z oficiálního monitoringu, nikoliv z měření přímo na revíru. Jde o průměr za poslední roky, takže okamžitý stav může být jiný. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádí místa, která nesplnila normu; místo, které v ročence chybí, se nepovažuje za čisté. Vzdálenost a shodu názvu toku určujeme sami, proto jde o orientační přiřazení. Naposledy v roce 2020 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 24. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): Naposledy v roce 2023 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 24. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): Naposledy v roce 2021 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 25. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): Naposledy v roce 2020 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 25. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 24. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): V roce 2025 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 25. 9. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 1. 10. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 1. 10. 2025 (2 odběrů, u každé látky nejvyšší hodnota roku): Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Čistírny do 2 km od revíru. Čistírna nemusí ležet nad revírem, tok u ní neposuzujeme. Zatížení je poměr vyprodukovaného znečištění a kapacity čistírny (EO = ekvivalentní obyvatel). Tok z databáze HydroRIVERS spárovaný s revírem, odchylka čáry kolem 109 m Údaje jsou z celosvětové databáze s hrubším rozlišením (desítky metrů), proto jsou u malých vod jen orientační. Hloubka a objem jsou modelové průměry. Voda se po dešti rychle zakalí a ryby hledají potravu více čichem. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: prevažne piesky až štrkovité piesky dnových akumulácií v nivách a nízkych terasách, pleistocén | fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných n Popis revíru uvádí dno: štěrk, skalní podloží, kamenité, geologická mapa ukazuje něco jiného; popis revíru je přesnější. Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Typická hodnota z 8 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 0,5 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,19 mg/l, 8 stanic. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,02 mg/l, 8 stanic. 18,6mg/l pod normou Norma 50 mg/l. Rozpětí 1,8 až 28,5 mg/l, 8 stanic. 5,31mg/l méně kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 0,02 až 8,67 mg/l, 8 stanic. 11,4°C teplejší Rozmezí 9,95 až 11,8 °C, 8 stanic. 7,24 vhodné pro ryby Rozmezí 7,05 až 7,33, 8 stanic. 3,61mmol/l tvrdá Rozmezí 2,9 až 4,37 mmol/l, 8 stanic. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,2 mg/l. Rozpětí 0,003 až 0,086 mg/l, 8 stanic. 0,001mg/l někde nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozmezí 0,001 až 0,33 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Trencianska Tepla, 2,3 km od revíru). 21,7mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 12,3 až 37,4 mg/l, 8 stanic. 38mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 22,8 až 49,8 mg/l, 8 stanic. 64,6mS/m blízko normy Norma 125 mS/m. Rozmezí 53,4 až 80,3 mS/m, 8 stanic. 15% normy pod normou Nejvyšší: Hliník 0,03 mg/l (15 % normy, 0,5 km od revíru). 8 stanic. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 1 stanice. 5% normy pod normou Nejvyšší: suma PCE (tetráchlorethenu) a TCE (trichlorethenu) 0,9 µg/l (9 % normy, 1,3 km od revíru). 4 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 4 stanice. Zdroje Druhy, které se v okolí vody pozorovaly nebo zaznamenaly. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Dravý hmyz. Larvy žijí pod vodou několik měsíců až let, dospělé vážky loví ve vzduchu nad vodou. Černá se žlutými skvrnami. Žije v listnatých lesích u čistých horských potoků, larvy se vyvíjejí v potoku. Malý pták, který se potápí pro rybky. Hnízdí ve strmých březích čistých potoků. Malý ptáček, který se potápí a běhá po dně bystřin za larvami hmyzu. Hnízdí u čistých horských potoků. Plachý lesní pták, který hnízdí ve starých lesích a k potokům a mokřadům chodí lovit ryby a žáby. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Hmyz, jehož larvy si u mnoha druhů stavějí ochranná pouzdra z kamínků, písku nebo rostlin. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Loví ryby, raky a žáby. Je přísně chráněná a její výskyt se považuje za znamení relativně čisté vody bohaté na ryby. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Invazní bylina z východní Asie, která vytváří husté porosty vysoké až tři metry. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Drobná plovoucí rostlina, která může pokrýt celou hladinu stojatých vod. Žije v horských lesích na severu a ve středu území Slovensko. U vody loví ryby a pije. Jak se chránit: V horských revírech se pohybujte hlučně, nenechávejte u stanu ryby, vnitřnosti ani zbytky návnad a jídlo ukládejte mimo místo na spaní. Pokud medvěda uvidíte, neutíkejte, klidně mluvte a pomalu ustupujte. Nikdy se nepřibližujte k mláďatům. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. Přenáší klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu. Číhá ve vysoké trávě a v břehové vegetaci. Jak se chránit: Od jara do podzimu se po lovu zkontrolujte, použijte repelent a dlouhé kalhoty zastrčte do ponožek. Klíště co nejdříve odstraňte pinzetou. Proti encefalitidě existuje očkování. Velké bodavé mouchy. Nejaktivnější jsou za horkých bezvětrných dnů u vody a na loukách. Jak se chránit: Bolestivě bodají, zejména v létě v poledních hodinách. Pomáhá světlé oblečení s dlouhým rukávem a repelent. Jedovatý had, který se vyhřívá na skalnatých svazích, v mokřadech a na okrajích lesů u vody. Jak se chránit: Je plachá a uštkne jen při ohrožení. U kamenitých břehůacím nesahejte rukou mezi kameny a mějte pevnou obuv. Po uštknutí zůstaňte v klidu, nehýbejte postiženou končetinou a volejte 112. K vodě chodí válet se a pít, hlavně za soumraku a v noci. Jak se chránit: Bachyně s mláďaty umí být agresivní. Zachovejte odstup,aturanocujte na zvěřním přechodu a nenechávejte u vody zbytky jídla. Plachá šelma lesů. K vodě přichází v noci a za soumraku. Jak se chránit: Útoky na lidi jsou velmi vzácné. Udržujte pořádek v táboře, nekrmte zvěř a psa mějte na vodítku. Líhnou se ve stojaté vodě, proto jsou nejhorší u nádrží, slepých ramen a lužních lesů, zejména při západu slunce. Jak se chránit: Při večerním a nočním lovu mějte dlouhý rukáv, repelent a síťku. Rozvoj komárů zrychluje teplo a vlhko po deštích. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. střední Běžné pro většinu Slovensko. 2,0ppm běžný Běžné pozadí hornin. 6,8ppm pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 1,42% pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 47nGy/h kolem světového průměru Přirozené pozadí podloží. -13nT pod průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 3 km zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 0 žádné zaznamenané Žádné v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usazeninami Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 417 mg/l, tvrdá voda (14,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 2,02 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 59 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 20. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 3objekty do 3 km Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 180 m od vody. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 7 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 26,9 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bolešov pri moste, 200 m S od K228). 911vrtov do 3 km 500 rozborov vody v okolí Z toho 910 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 15 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 6,6 km od vody. 19lokalít do 3 km 2 záťaže, 17 skládok Najbližšia záťaž: Nemšová – vojenský útvar, 1,4 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 41záznamov do 5 km 31 ložísk, 10 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 21plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Údaje sú z registrov, máp a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra a hovoria o prostredí okolo vody. Blízkosť banského diela alebo záťaže neznamená, že voda je znečistená. Chémia vody a sedimentov je modelový odhad z interpolovaných máp Geochemického atlasu SR, nie aktuálny monitoring ani meranie v toku. Podrobná geológia a geochémia celého toku: hornina pod vodou, zloženie vody, prvky v sedimentoch, radiácia, geotermálny potenciál, kovy, zlato v sedimente, banské diela, vrty s rozbormi. Naplaveniny Převažující skupina hornin podle mapy. 8,1 vhodná pro ryby Měření z oficiálního monitoringu. Štěrky, písky a hlíny v údolí vypovídají o dně údolí, nikoli o hornině v povodí. Chemii vody určuje hlavně podloží výše nad místem. Měření z monitoringu (karta Kvalita vody) je spolehlivější než odhad z hornin, pokud se liší. Hornina v jediném místě neurčuje chemii celé vody: ta závisí na podloží v celém povodí nad místem. Údaj slouží jako nápověda, nikoli jako měření. Nejvyšší předpověděný Kp v příštích 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická bouře). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Všechny tyto otřesy jsou velmi plytké, jde pravděpodobně o důlní otřesy (například v polských a českých revírech), nikoli o tektonickou aktivitu. Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty se proto berou z pásu kolem čáry revíru a z bodů, ve kterých se mísí voda s břehem, takže jsou pouze orientační a mohou ukazovat i břeh. Plocha hladiny se u toku nehodnotí a odhady nad vodou se na snímku ukážou pouze tam, kde je tok širší než bod družice. Podobně jako v posledních obdobích. Zákal nad 25 FNU je na 11 % vodní plochy. Odhad podle odrazivosti vody v červeném pásmu. Jde o relativní pomůcku, nikoli měření v NTU. Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblačnosti 100 % plochy Zvýšený chlorofyl se ukazuje na 88 % vodní plochy. Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rostlinném planktonu (řasy, sinice). Neurčí druh řas ani toxicitu. Sentinel-2, 26. 10. 2026 Podíl plochy se zelenou vegetací (rostliny na hladině a těsně pod ní, rákos u břehu). U břehů se může započítat také pruh rákosu, proto se hodnoty na malých plochách mohou zdát vyšší. Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblačnosti 100 % plochy Podíl plochy, na které satelit vidí led nebo sníh. Za posledních 20 dní byl nejvyšší 0 %. Satelit nezjistí tloušťku ani nosnost ledu. Na led nikdy nevstupujte podle tohoto údaje. Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblačnosti 100 % plochy Ryby se více spoléhají na čich a vibrace. Zkus výraznější, hlučnější a voňavé nástrahy (rotačky, wobblery s hlukem, aromatizované boilies). Dravci, zejména sumec a zubáč, bývají aktivnější i přes den a v mělčinách; štika potřebuje křiklavé a vibrační nástrahy. Bohatá potrava pro drobné ryby, takže se u hladiny zdržují i kaprovití a dravci za nimi. U dna může být méně kyslíku. Rozbor vychází z běžných rybářských pravidel a z údajů družice. Je to pomůcka, nikoliv předpověď záběrů. Rozhoduje rybářský řád, povolenka a situace na místě. Údaje se ukládají od 27. 8. 2026 (12 období po 5 dnech), v grafech je vidět jejich vývoj. Stáhnout historii (CSV) Odhady ze satelitních snímků s rozlišením 10 až 20 m, nikoliv měření ve vodě. Ovlivňují je mraky, stíny, vítr a břehy. Nepoužívejte je k rozhodování o koupání ani o vstupu na led. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je popsaný v metodice. Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Vodní stav
Hladina vodyVodní stav na nejbližším vodočtu SHMÚ v centimetrech nad nulou vodočtu. Je to stav vody na stanici, nikoliv hloubka vody na revíru.Modelovaný průtok
Modelový průtokOdhad množství vody v řece (m³/s) z modelu GloFAS, nikoli měření. Rozlišení je asi 5 km, na malých tocích může ukazovat větší řeku v okolí.Výškový profil toku
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
49.00156, 18.21898
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Charakteristika
Co to znamená pro rybářevysvětlení dna, porostu, linie a dalších údajů tohoto revíru
Soutoky a riziková místa
Podrobnosti
Podrobnosti
Podrobnosti
Podrobnosti
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13, odstavce 3 a 5 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 18 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Novinky z organizace
Další revíry na toku Váh
2-4360-1-1Kaprová vodaVáh č. 1
Komárno, Nitranský kraj
2-4370-1-1Kaprová vodaVáh č. 2
Šaľa, Nitranský kraj
2-4380-1-1Kaprová vodaVáh č. 3
Trnava, Trnavský kraj
2-4390-1-1Kaprová vodaVáh č. 4
Hlohovec, Trnavský kraj
2-4391-1-4Kaprová vodaVáh č. 4a
Hlohovec, Trnavský kraj
2-4400-1-1Kaprová vodaVáh č. 5
Piešťany, Trnavský krajRevíry v okolí
3-2530-1-1Kaprová vodaNosický kanál č. 9
Ilava, Trenčínský kraj
3-5770-1-1Kaprová vodaVN Slavnica č. 1, 2
Ilava, Trenčínský kraj
3-5610-1-1Kaprová vodaVN Prejta – horná
Trenčínský kraj
3-5600-1-1Kaprová vodaVN Prejta – dolná
Trenčínský kraj
3-3490-4-1Salmonidní voda (pstruh)Rybník Prejta – Vystrkov č. 1,2,3
Trenčínský kraj
3-1750-4-1Salmonidní voda (pstruh)Krivoklátsky potok č. 1
Ilava, Trenčínský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Voda a kyslík+3
Co o tom víme
Co o tom víme
Tok, nádrž a dno+1
Co o tom víme
Skóre nemění
Kvalita vody
Rozpuštěný kyslík (EEA)Kolik kyslíku je rozpuštěno ve vodě podle nejbližší monitorovací stanice (průměr posledních let). Pstruzi a lipani potřebují nad 8 mg/l, kaprovité ryby zvládnou i méně.Znečištění vody
Znečištění vody (SHMÚ)Ukazatele kvality vody, které v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nesplňují normy na nejbližším místě monitoringu na tomtéž toku.
Znečištěná voda – Slovensko: nejhorší místa a znečišťovateléPodzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (8 stanic)
Ukázat dalších 5
Čistírny odpadních vod
Čistírny odpadních vod u revíruČistírny do 2 km od revíru: přetížení, plnění požadavků EU a vypuštěné zatížení (BSK₅, CHSK, dusík, fosfor v tunách za rok).Povodí a nádrž
Hloubka nádrže (HydroLAKES)Průměrná hloubka, objem a doba zdržení vody v nádrži z databáze HydroLAKES (WWF). Hloubka je odhadnuta modelem z okolního terénu, takže je orientační.Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovensko 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
PFAS („věčné chemikálie“)
Rozpouštědla a benzen
PAU (spalování, ropné látky)
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyZvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: březen.
O druhu
FaunaVážky
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
FaunaMlok skvrnitý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákLedňáček říční
Nejvíce záznamů: březen.
O druhu
PtákSkorec vodní
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákČáp černý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
FaunaPotočník
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaVydra říční
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Invazní rostlinaKřídlatka japonská
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Rostlina
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
Rostlina
RostlinaOkřehek menší
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
RizikoMedvěd hnědý
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: září.
Jak se chránit
RizikoKlíště obecné
Nejvíce záznamů: duben.
Jak se chránit
RizikoStřečci
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoZmije obecná
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoPrase divoké
Nejvíce záznamů: březen.
Jak se chránit
RizikoVlk obecný
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoKomáři
Nejvíce záznamů: leden.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Geológia okolia: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geológia a geochémia okolia vodyHornina pod vodou, zloženie vody a sedimentov podľa atlasov, rádioaktivita, geotermálny potenciál, vrty, staré banské diela, ložiská, záťaže, zosuvy a zlato v sedimentoch, z máp a registrov ŠGÚDŠ.Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Horniny a chemie vody
Horniny a chemie vodyPřevládající skupina hornin v místě vody a co to obvykle znamená pro tvrdost, pH a bohatost vody.Podloží v místě vody
Kyselost vody (pH)
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus

Průhlednost vody ze satelitu
Čirost vody ze satelituOdhad zákalu z odrazu světla od vodní hladiny v červeném pásmu družice Sentinel-2. Čistá voda odráží málo, zakalená hodně. Je to relativní pomůcka, nikoli měření.Kvetení a chlorofyl
Kvetení a chlorofylIndex NDCI porovnává odraz v červeném okraji (705 nm) a v červeném pásmu (665 nm). Vyšší hodnoty znamenají více chlorofylu-a, tedy řas a sinic ve vodě.Zarůstání hladiny
Zarůstání hladinyPodíl plochy revíru, na které družice vidí zelenou vegetaci (index NDVI nad 0,3): plovoucí a vynořené rostliny a rákos u břehu.Led na hladině
Led na hladiněPodíl plochy, na které družice vidí led nebo sníh. Tloušťku ani nosnost ledu nedokáže určit.Co to znamená pro rybolov
Co to znamená pro lovKrátký rozbor podle údajů družice a běžných rybářských pravidel. Je to pomůcka, nikoli předpověď záběrů.Historické snímky



Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
Lisosvětleno 3 %
Hloubka: Plytký, do 1 m
Dno: Štěrkové dno
Dno: Kamenité dno
Linie toku: Vlnitá linie
Zastínění: Stinné, 41–70 %
Porost: Vrba
Porost: Olše
Porost: Topol
Porost: Líska
Příčné stavby: Bez příčných staveb
COV Lednicke RovneBod vypouštění odpadních vod
0,0 kmCOV IlavaBod vypouštění odpadních vod
0,4 kmCOV IlavaČistírna odpadních vod
0,5 kmCOV LadceBod vypouštění odpadních vod
0,5 kmCOV LadceČistírna odpadních vod
0,5 kmCOV Dubnica nad VahomBod vypouštění odpadních vod
0,6 kmCOV Dubnica nad VahomČistírna odpadních vod · kapacita 49 286 EO
0,6 kmCOV BelusaČistírna odpadních vod · kapacita 2 000 EO
1,4 kmNa tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Násada Kapra K3 06112026 informácia
Mimoriadna brigáda – rybníky Prejta – Vystrkov
štrkovisko Dubnička – mimoriadna brigáda
Násada kapra K3 06-11-2026 informácia
Úprava lovných mier SRZ MsO Dubnica nad Váhom pre roky 2027 – 2030
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity zvyšují.
Rozpuštěný kyslíkStupeň důkazů: Prokázáno
+2
Živiny ve voděStupeň důkazů: Částečně podloženo
+1
Velikost vodního tokuStupeň důkazů: Praxe rybářů
+1
Rozpuštěný kyslík11,1 mg/l
Dobře okysličenánejnižší naměřené 5,5 mg/l, 25 měření, do roku 2006
Kyselost vody (pH)8,1
Vyrovnaná3 měření, do roku 2006
DusičnanyŽiviny ve vodě (EEA)Dusičnany (mg dusíku na litr) a fosforečnany (mg fosforu na litr) ze sousední monitorovací stanice. Hodně živin znamená bohatou potravy, ale také řasy a výkyvy kyslíka.1,1 mg N/l
Střední25 měření, do roku 2006
Fosfor (fosforečnany)Živiny ve vodě (EEA)Dusičnany (mg dusíku na litr) a fosforečnany (mg fosforu na litr) ze sousední monitorovací stanice. Hodně živin znamená bohatou potravy, ale také řasy a výkyvy kyslíka.0,05 mg P/l
Nízký24 měření, do roku 2005
Amonné ionty0,13 mg N/l
Nízké13 měření, do roku 2006
Horovceokres Púchov · vrt nebo studna · 0,5 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Savcina – Pruskeokres Ilava · vrt nebo studna · 0,7 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Prilesokres Trenčín · vrt nebo studna · 1,2 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Dubnica nad Vahomokres Ilava · vrt nebo studna · 1,3 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Tuchynaokres Ilava · vrt nebo studna · 1,8 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Trencianska Teplaokres Trenčín · vrt nebo studna · 2,3 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Belusaokres Púchov · vrt nebo studna · 2,3 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Horenicka Horkaokres Púchov · vrt nebo studna · 3,3 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
COV Dubnica nad Vahom0,6 km od revíru · kapacita 49 286 EO · mechanické, biologické, odstraňování dusíku a fosforu
v normě67 % kapacity
COV Belusa1,4 km od revíru · kapacita 2 000 EO · mechanické, biologické
v normě58 % kapacity
COV Lednicke Rovne1,6 km od revíru · kapacita 3 980 EO · mechanické, biologické
v normě58 % kapacity
COV Nemsova2,0 km od revíru · kapacita 23 485 EO · mechanické, biologické, odstraňování dusíku a fosforu
v normě28 % kapacity
Jíly a hlíny
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
Polsko4. 11. 03:47, 123 km od vody, hloubka 1 kmpravděpodobně důlní otřes (mělce pod povrchem)
Polsko3. 11. 23:05, 143 km od vody, hloubka 1 kmpravděpodobně důlní otřes (mělce pod povrchem)
suchá zeměvodaIndex NDWI
holá zeměhustý porostIndex NDVI
čirázakalená0 až 90 FNU
málohodně chlorofyluIndex NDCI
řídkýhustý porostIndex NDVI
≈ 17 FNUZakalená voda
NDCI 0,43Vysoký chlorofyl, možné kvetení
0 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ledu
Zakalená voda
Hodně řas a planktonu


