Horgászvíz határai: Čiastkové povodie rieky Váh od diaľničného privádzača Nemšová – Dubnica n/V po hydrocentrálu v Ladcoch. A pontszám, a nap legjobb időszaka, és ami felfelé vagy lefelé húzza Adatok betöltése… Vízállás, hőmérséklet, modellezett vízhozam és esés Strečno – Vág · a vízállás stabil, a vízmércés állomás 52 km-re A vízállást az SHMÚ mérőcseréjén mérik; ez nem a horgászvíz vízmélysége. Adatok betöltése… Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel. Óráról órára, légnyomás és a következő napok Adatok betöltése… Hol van most a nap és a hold, és mikor jönnek a nap legjobb időszakai Húzza végig a tengelyen, hogy lássa, hol lesz a nap és a hold. A nap 9 óra 31 percig tart. Telihold: nov. 24. körül, újhold: nov. 9. körül. A szolunáris elmélet tudományosan nem igazolt, kiegészítésként kezeljük. Az aranyóra a napkelte és napnyugta körüli időszak, amikor a halak gyakran kapnak. A víz lefutása, vízparti helyek, jelleg és alapadatok A vonal a horgászvíz nyomvonalát mutatja a Rybárske revíry 2026 adatai alapján. A megközelítési pontokat és a pontos határokat a helyszínen ellenőrizze. Gyorsan felmelegszik és lehűl. A halak óvatosak; a csendes megközelítés és a finom szerelék segít. Jól oxigenizált víz és bőséges táplálék (vízi rovarok lárvái). A pénzespér- és márnaszintre jellemző, a kavicspadok sok halnak ívóhelyként is szolgálnak. Gyors hegyi és dombvidéki vízfolyásokra jellemző. A kövek között búvóhelyek vannak a pisztrángok és más halak számára, de a szerelék gyakran elakad. Éles kanyarulatok. A külső part alatt általában mély gödör, a belső oldalon sekély kavics- vagy homokpad található. Nyáron hűvösebb víz, több behulló rovar és búvóhely. Gyakran jó hely pisztrángra és pénzes pérre. Vízparton nő, a gyökerek megerősítik a partot és búvóhelyeket képeznek a felszín alatt. Az ágak a víz fölé hajolnak, árnyékot és rovarokat adnak. Patak- és folyópartok jellemző fája. A sűrű gyökérzet alámosott partokat és búvóhelyeket hoz létre, a lomb gyorsan lebomlik. Magas, gyorsan növő fák. Árnyékot és rovarokat adnak, az ágak és levelek a vízbe kerülnek. Alacsony cserjék a parton: árnyék és búvóhely a kishalak számára, valamint rovarforrás, de megnehezítik a vízhez való hozzáférést. A halak szabadon mozoghatnak a vízfolyáson, a szakasz átjárhatóbb. A magyarázat általános jellegű, az adatokban szereplő horgászvíz-leíráson és a szokásos horgászgyakorlaton alapul. A tényleges helyszíni viszonyok eltérhetnek; horgászat előtt ellenőrizze őket. …és még 5 (mindegyik a térképen van, a jelmagyarázat a térkép alatt). Tilalmi idő, horgászati idő, minimális méretek és napi limit. Tájékoztató jellegű: ellenőrizze őket a horgászvíz horgászrendjében márc. 15. – máj. 31. minden hal kifogása tilosezen az időszakon kívül A tilalom nem érvényes máj. 1. – máj. 31. horgászversenyeken (§ 13, 3 bek.). Nem vonatkozik a vízfolyásnak minősülő pontyos vizekre sem (kivéve a víztározókat, vak-, holt- és lefűződött ágakat), sem az egyéb vízfelületekre (§ 13, 5 bek.). A horgászvíz horgászrendjében ellenőrizze, melyik esetbe tartozik az Ön horgászvize. Az egyes fajok tilalmi ideje (alább) ettől a tilalmi időtől függetlenül érvényes. Csak a tilalmi időn kívül érvényes. Ezeken az órákon kívül a horgászat tilos (a törvény 14. § b) pontja). január–április, november, december6.00 – 21.00 h Máj4.00 – 24.00 h júniustól októberig0.00 – 24.00 h A táblázatból hiányzó hónapok a tilalmi időbe esnek. A novemberi és decemberi időszak a pisztrángos és pénzespéres vizeken a galócahorgászatra vonatkozó kivétellel függ össze (a törvény 13. § 4. bek.); hogy ilyenkor mire szabad horgászni, ellenőrizze a horgászrendben. Határvizeken az engedélyben vagy a horgászrendben szereplő időszak érvényes (a rendelet 11. § 2. bek.). Az éjszakai horgászatot a törvény két olyan megfogalmazással szabályozza, amelyek első látásra ellentmondanak egymásnak, ezért erről mindig tájékozódjon a horgászvíz horgászrendjéből vagy a halőrnél. Ez egy összefoglaló. A csalik, horgok és etetőanyagok tekintetében olvassa el a horgászvíz horgászrendjét is, mert a hasznosító szigoríthat a feltételeken. A kék és a zöld csoport nem kombinálható. A limit naponta érvényes, több horgászvízen történő horgászat esetén is, és elérésekor az adott napra a horgászat véget ér. A fajcsoportok az SRZ 2026. januári értelmezésén alapulnak, nem közvetlenül a paragrafus szövegén. A horgászvíz hasznosítója az engedélyben alacsonyabb limitet is meghatározhat, ilyenkor a szigorúbb érvényes. Ebben az időszakban a fajra tilos horgászni, még akkor is, ha a víztípus egyébként engedélyezi a horgászatot. A minden halra vonatkozó tilalmi időtől függetlenül érvényes. Egyes fajok egész évben védettek (például bucó, ingolák, küllők, csíkok, maréna, kárpáti márna, garda), és kifogásuk mindig tilos. A fajok teljes listája A horgásztörvény szabályról szabályra útmutatóban található. A legkisebb testhossz, amelytől a hal megtartható. A horgászvíz kezelője emelheti a méretet, az érvényes értéket az engedélyben és a horgászrendben keresse. A teljes testhosszt a fej elülső végétől a farokúszó leghosszabb sugarának végéig kell mérni (12. § 4. bek.). Nincs minimális méret például a kurtagöbhal, az ezüstkárász, a sügér, a bodorka, a kövi csík (slíž severný) és az inváziós fajok esetében. Állapot 2026. nov. 6.-i dátummal: a halászatról szóló 216/2018 Z. z. sz. törvény (hatályos szöveg: 2022. jan. 1.-től) és a(z) 381/2018 Z. z. sz. rendelet (hatályos szöveg: 2019. jan. 1.-től); újabb szövegváltozatot nem találtunk. A jogszabály változhat; a hatályos szöveg megtalálható a Slov-Lex (törvény) és a Slov-Lex (rendelet) oldalon. Podľa avizovanej informácie boli rybárske revíry SRZ MsO Dubnica nad Váhom dňa 06.11.2026 zarybnené násadou kapra K3. Táto násada bola vysadená v súlade so schváleným zarybňovacím plánom za účasti rybárskeho… Pre členov SRZ MsO Dubnica nad Váhom, ktorí si chcú ešte odpracovať brigádnickú povinnosť, dávame do povedomia konanie mimoriadnej brigády- úprava dna rybníka Prejta – Vystrkov. Brigáda sa uskutoční 14.11.… Pre členov SRZ MsO Dubnica nad Váhom, ktorí si chcú ešte odpracovať brigádnickú povinnosť, dávame do povedomia konanie mimoriadnej brigády- čistenie brehov a okolia revíru štrkovisko Dubnička. Brigáda sa… Dňa 06.11.2026 budú podľa avizovanej informácie zarybnené naše revíry násadou kapra trojročného (K3). Násada bude rozdelené v rámci schváleného zarybňovacieho plánu na: OR Ladce, štrk. Ilava, štrk. Dubnička,… Na základe uznesenia z členskej schôdze a mestskej konferencie bola na Radu SRZ odoslaná žiadosť o úpravu najmenších a najväčších lovných mier vybraných druhov rýb pre rybárske revíry v obhospodarovaní… Ugyanazon a vízfolyáson és a legközelebb a vízgyűjtőn A(z) 3D terepmodell betöltése… Vízminőség, vízgyűjtő, mederfenék, halak, vízi rovarok, vadon élő állatok és veszélyek nyílt adatbázisokból. A vadállatok és veszélyek kivételével az aktivitási pontszámba is beleszámítanak. A víz a(z) 897 adatokkal rendelkező pontyos horgászvíz felső 1%-ában van. Megbízhatóság: magas. 7 vízadatot használtunk. esés 1,7 ‰, 234 m tszf. → márnazóna Az esés és a magasság alapján a vízfolyás olyan területen fekszik, amely a következő zónának felel meg: márnazóna. Ez a pontyok és pontyfélék számára természetes szakasz. Az európai patakokat forrásról szájra tipikus halakkal rendelkező zónákra osztják: pisztráng, szürke, márna és síkság; Főleg a gradiens és a patakméret alapján határozzák meg őket (HUET 1959), a zónák pedig a patakok állapotának felmérésére is használhatók (Aarts és Nienhuis 2003). Megbecsüljük a zónát a horgászvízi vonal gradienséből és magasságából; Ez egy egyszerűsítés az adatfolyam szélessége nélkül. A zóna és a horgászvíz típus közötti egyezés +1-tel növeli a minőséget, egyértelmű eltérés −1. Források: Huet 1959; Aarts és Nienhuis 2003 ≈ 14,2 °dH (2,5 mmol/l kalcium és magnézium), ŠGÚDŠ-atlasz A keményebb víz elegendő kalciummal és magnéziummal termelékenyebb, nagyobb az élelmiszer-ellátás, és jobban puffer a savasság ingadozása. A kalciumot és magnéziumot tartalmazó víz termelékenyebb, és jobban puffereli a savasságot: a pisztrángtermelés magasabb volt a meszes kemény vizekben (Almodóvar és mtsai 2006), és az oldott szilárd anyagokon és mélységen alapuló index a tavakból származó halhozamot jósolja (Ryder és mtsai 1974). Az ír patakokban azonban a geológia nem változtatta meg a pisztráng sűrűségét (Lehane és mtsai 2004), és Downing és mtsai (1990) kimutatta, hogy a termelés inkább az elsődleges termeléshez kapcsolódik. Ezért csak ±1 pont. A keménység a ŠGÚDŠ atlaszból származik, nem a horgászvízben végzett mérésből; Felváltja a medence külön-külön értékelt alapkőzetét. Források: Almodóvar és mtsai 2006; Lehane és mtsai 2004; Ryder és mtsai 1974 pH 8,1, EEA-mérés A pH azon a tartományon belül van, amelyben a halak általában virágoznak. Körülbelül pH 6 alatt a halak szenvednek, a pisztráng és a szürkés pedig érzékenyebb, mint a ciprusfélék (Alabaster és Lloyd 1982); Savas lágy vízben az alumínium szabadul fel a talajból, és károsítja a kopoltyúkat (Gensemer és Playle 1999). Az atlasz pH-ja modellbecslés, tehát a redukció csak -1 vagy -2, és csak akkor, ha nincs pH-mérésünk (amit külön faktorral értékelünk). Források: Alabaster és Lloyd 1982; Gensemer és Playle 1999 11,1 mg/l, EEA-állomás A víz nagyon jól oxigénezett. Az oxigén korlátozó tényező a halak számára, és a melegebb víz fizikai okokból kevesebbet tart belőle (Benson és Krause 1984). A vízi állatok oxigénigényének áttekintése Davis-nél (1975) található; a 5, 7 és 9 mg/l-es konkrét küszöbértékek a mi egyszerűsítésünk. Források: Davis 1975; Benson és Krause 1984 ≈ 417 mg/l, ŠGÚDŠ-atlasz A közepes mineralizáció a termelő patakoknak és tározóknak felel meg. Az oldott szilárd anyagok (mineralizáció) a víz termékenységével kapcsolatosak, ezért Ryder ezeket használta a tavak haltermelésének becslésére (Ryder 1965, Ryder és mtsai 1974). Downing és mtsai (1990) azonban kimutatta, hogy az elsődleges termelés jobb előrejelzője a termelésnek. Nem lép be a pontszámba, csak az alkalmassági indexbe. Források: Ryder 1965; Ryder és mtsai 1974; Downing és mtsai 1990 nitrát 1,1 mg N/l, foszfor 0,05 mg P/l, EEA-állomás A közepes tápanyagellátás jó táplálékalapot biztosít az algák jelentős kockázata nélkül. A haltermelés összefügg a víz elsődleges termelésével (Downing és mtsai 1990), és a cseh horgászvizeken a sügér egyedszáma az ökoszisztéma termelékenységével együtt nőtt (Lyach és Remr 2019). A túl sok tápanyag azonban nyáron algavirágzáshoz és oxigéningadozásokhoz vezet (Paerl és Huisman 2008). Források: Downing és tsai 1990; Lyach és Remr 2019; Paerl és Huisman 2008 2 Az elemek a legmagasabb 10 % között vannak Szlovákiában (ŠGÚDŠ Atlas 1999) Az üledékben lévő fémek felhalmozódhatnak a bentikus állatokban és halakban; A magas értékek gyakran természetesek az ércterületeken. Kemény vízben a fémek kevésbé mérgezőek, mivel a kalcium verseng a kopoltyúkon lévő helyekért. A fémek halakra gyakorolt toxicitása a víz keménységével csökken, mivel a kalcium verseng a fémmel a kopoltyúkon lévő helyekért (Pageengopf 1983). A ŠGÚDŠ atlasz csak a patakok közötti rangot adja, a határértékhez hasonló koncentrációt nem (MacDonald és mtsai 2000). Kemény vízben ezért enyhébben értékeljük a fémeket, lágy vízben szigorúbban. Források: Pagenkopf 1983; Gensemer és Playle 1999; MacDonald és mtsai 2000 Ugyanazok a vízadatok a pisztráng, a szürkeség és a ponty követelményeihez képest. A horgászvíz pontyos horgászvízként van nyilvántartva, a típusa ki van emelve. A 0-től 100-ig terjedő index összehasonlítja a víz tulajdonságait a faj követelményeivel (60 a semleges érték, 100 az ideális). A verbális értékelés más, azonos típusú horgászvizekkel való összehasonlításból származik, mivel a legtöbb szlovák viznek jó értéke van a faja számára. Az index nem befolyásolja, hogy a halak valóban előfordulnak-e a horgászvízben (ezt a harisnya és a menedzser dönti el). Az atlaszok keménysége, pH-ja és mineralizációja történelmi és modellbecslések. Ennek csak egy kis része táplálja be a feltételek pontszámát és a vízminőséget (keménység ±1, atlasz savassága -2-0, patakzóna egyezés ±1 a minőséghez). 17 tényezőt értékeltünk, ebből 4 módosítja a pontszámot. A módosítások −14 és +12 pont között mozognak, hogy ne nyomják el az időjárást és a vízhőmérsékletet. Beleszámítanak a pontszámba, a rangsorba és a szűrőkbe is. 11,1 mg/l, EEA állomás 7,9 km-re a víztől, 2006 A víz kiválóan oxigenizált, a halak magasabb hőmérsékleten is aktívak maradnak. Az elemzés 2006-ből származó, ezért 50%-ban számít be. Az oxigén korlátozó tényező a halak számára, és a melegebb víz fizikai okokból kevesebbet tart belőle (Benson és Krause 1984). A vízi állatok oxigénigényének áttekintése Davis-nél (1975) található; a 5, 7 és 9 mg/l-es konkrét küszöbértékek a mi egyszerűsítésünk. Források: Davis 1975; Benson és Krause 1984 dusiátok 1,1 mg N/l, foszfor 0,05 mg P/l, EEA állomás 7,9 km-re a víztől, 2006 A közepes tápanyag-ellátás gazdag táplálékbázist biztosít az algák jelentős kockázata nélkül. Az elemzés 2006-ből származó, ezért 50%-ban számít be. A haltermelés összefügg a víz elsődleges termelésével (Downing és mtsai 1990), és a cseh horgászvizeken a sügér egyedszáma az ökoszisztéma termelékenységével együtt nőtt (Lyach és Remr 2019). A túl sok tápanyag azonban nyáron algavirágzáshoz és oxigéningadozásokhoz vezet (Paerl és Huisman 2008). Források: Downing és tsai 1990; Lyach és Remr 2019; Paerl és Huisman 2008 ≈ 14,2 °dH, ŠGÚDŠ-atlasz A keményebb víz produktívabb, több táplálékkal rendelkezik, és jobban puffer a savasság ingadozik. A kalciumot és magnéziumot tartalmazó víz termelékenyebb, és jobban puffereli a savasságot: a pisztrángtermelés magasabb volt a meszes kemény vizekben (Almodóvar és mtsai 2006), és az oldott szilárd anyagokon és mélységen alapuló index a tavakból származó halhozamot jósolja (Ryder és mtsai 1974). Az ír patakokban azonban a geológia nem változtatta meg a pisztráng sűrűségét (Lehane és mtsai 2004), és Downing és mtsai (1990) kimutatta, hogy a termelés inkább az elsődleges termeléshez kapcsolódik. Ezért csak ±1 pont. A keménység a ŠGÚDŠ atlaszból származik, nem a horgászvízben végzett mérésből; Felváltja a medence külön-külön értékelt alapkőzetét. Források: Almodóvar és mtsai 2006; Lehane és mtsai 2004; Ryder és mtsai 1974 vízgyűjtő a hely felett 8 310 km², átlagos vízhozam 125,1 m³/s, HydroRIVERS A nagy folyóknak stabilabb a hőmérséklete és a vízállása. A kis patakok hőhullámok idején gyorsan felmelegszenek és kiszáradnak, a nagy folyók stabilabbak. Horgászgyakorlat és fizikai megfontolás. Ezekhez a tényezőkhöz hiányoznak az adatok, vagy a szokásos tartományban vannak: A szabályok tájékoztató jellegűek, horgászgyakorlaton és tudományos vizsgálatokon alapulnak; minden tényezőnél látható, mennyire megalapozott. Az időjárás, a légnyomás és a vízhőmérséklet nagyobb hatással van a pontszámra, mint ezek az adatok. A halaknak még magasabb hőmérsékleten is van elég oxigénjük. Szokásos tartomány, amelyben a halak problémák nélkül élnek. Jó táplálékbázis nagy alga kockázat nélkül. Tápanyagszegény víz, kevés algával. Nincsenek szennyvízszennyezés jelei. Mérve a VAH PUCHOV (VAH) állomáson, 7,9 km-re a víztől, az állomásnak megegyezik a vízfolyás neve. Az adatok hivatalos monitorozásból származnak, nem közvetlenül a horgászvízen végzett mérésből. Ez az elmúlt évek átlaga, így a pillanatnyi állapot eltérhet. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (felszíni vizek, 2022–2025). Az évkönyv a határértéket nem teljesítő helyeket sorolja fel; a hiányzó hely nem számít tisztának. A távolságot és a vízfolyás nevének egyezését mi határozzuk meg, ezért a hozzárendelés tájékoztató jellegű. Utoljára 2020 évben volt túllépve: Utoljára 2023 évben volt túllépve: Utoljára 2021 évben volt túllépve: Utoljára 2020 évben volt túllépve: A 2017 és 2025 közötti évkönyvekben az állomásnál nincs feljegyezve határérték-túllépés. 2025 évben túllépve: A 2017 és 2025 közötti évkönyvekben az állomásnál nincs feljegyezve határérték-túllépés. A 2017 és 2025 közötti évkönyvekben az állomásnál nincs feljegyezve határérték-túllépés. A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba, ezért a kapcsolat a horgászvíz vízfolyásával csak közvetett. A természetes anyagok (vas, mangán, szulfátok, vezetőképesség) nem számítanak bele az évkönyv alapú értékelésbe. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (talajvíz, 2017–2025). Tisztítók 2 km-en belül a horgászvíztől. A tisztítótelepnek nem kell a horgászvíz felett feküdnie, a vízfolyást nem vizsgáljuk nála. A terhelés a kibocsátott szennyezés és a szennyvíztisztító kapacitásának aránya (LE = lakosegyenérték). Vízfolyás a HydroRIVERS adatbázisból párosítva a horgászvízzel, vonaleltérés kb. 109 m Az adatok egy globális adatbázisból származnak, amely durvább felbontású (tíz méter nagyságrendű), ezért kisvizeknél csak tájékoztató jellegűek. A mélység és a térfogat modellátlagok. Eső után a víz gyorsan zavarossá válik, és a halak inkább szaglás alapján keresik a táplálékot. A geológiai térkép szerint: fluviálne sedimenty: prevažne piesky až štrkovité piesky dnových akumulácií v nivách a nízkych terasách, pleistocén | fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných n A horgászvíz leírása szerint a fenék: kavics, sziklaaljzat, köves; a geológiai térkép mást mutat, a horgászvíz leírása pontosabb. A térkép az alapkőzet geológiáját mutatja, nem a pontos mederfeneket a helyszínen. A tényleges mederanyag eltérő lehet, különösen ott, ahol üledék rakódott le. Jellemző érték a horgászvíztől számított 10 km-en belüli 8 talajvízállomás adatai alapján (a legközelebbi 0,5 km-re), 2025-es mérés. A közelebbi állomások nagyobb súllyal számítanak. Ez a horgászvíz közelében lévő talajvíz, nem pedig magában a vízfolyásban végzett mérés. A határérték az SHMÚ által az adott mutatóra (ivóvízre) megadott limit; a határértékkel megegyező érték az SHMÚ-hoz hasonlóan túllépésnek számít. A „valahol határérték felett” címke azt jelenti, hogy a jellemző érték a határérték alatt van, de legalább egy állomás meghaladja azt; hogy melyik, az a csempén látható. A halak egyes anyagokra érzékenyebbek, mint az emberek. 0,005mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,5 mg/l. Tartomány 0,005–0,19 mg/l, 8 állomás. 0,005mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,5 mg/l. Tartomány 0,005–0,02 mg/l, 8 állomás. 18,6mg/l határérték alatt Határérték 50 mg/l. Tartomány 1,8–28,5 mg/l, 8 állomás. 5,31mg/l kevesebb oxigén Jelzés a számlapon: 9 mg/l, iránymutatás a salmonidák vizeihez. Tartomány: 0,02 – 8,67 mg/l, 8 állomás. 11,4°C melegebb Tartomány: 9,95 – 11,8 °C, 8 állomás. 7,24 halak számára megfelelő Tartomány: 7,05 – 7,33, 8 állomás. 3,61mmol/l kemény Tartomány: 2,9 – 4,37 mmol/l, 8 állomás. 0,005mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,2 mg/l. Tartomány 0,003–0,086 mg/l, 8 állomás. 0,001mg/l valahol a norma felett Standard: 0,05 mg/l. Tartomány: 0,001 – 0,33 mg/l, 8 állomás. A norma felett: 1 a 8-ből (Trencianska Tepla, 2,3 km-re a horgászvíztől). 21,7mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 12,3–37,4 mg/l, 8 állomás. 38mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 22,8–49,8 mg/l, 8 állomás. 64,6mS/m közel a határértékhez Standard: 125 mS/m. Tartomány: 53,4 – 80,3 mS/m, 8 állomás. 15A norma %-a határérték alatt Legmagasabb: Alumínium 0,03 mg/l (a normál 15 %-a, 0,5 km-re a horgászvíztől). 8 állomás. 0A norma %-a nem mutatható ki A meghatározási határ alatt: az e csoportba tartozó anyagokat nem mutatták ki a mintákban. 1 állomás. 5A norma %-a határérték alatt Legmagasabb: PCE (tetraklóretén) és TCE (triklóretén) összege 0,9 µg/l (a normál 9 %-a, 1,3 km-re a horgászvíztől). 4 állomás. 0A norma %-a nem mutatható ki A meghatározási határ alatt: az e csoportba tartozó anyagokat nem mutatták ki a mintákban. 4 állomás. Források A víz környékén megfigyelt vagy feljegyzett fajok. A vadon élő állatok, növények és veszélyek nem számítanak bele a feltételek pontszámába, csak tájékoztató jellegűek. A faj neve a saját oldalára vezet. A leggyakoribb réce; szinte minden parti növényzettel rendelkező víznél fészkel. A sekélyben áll, és kishalakra les. A tavak és lassú patakok partjain könnyen megfigyelhető. Ragadozó rovar. A lárvák néhány hónaptól több évig a víz alatt élnek, a kifejlett szitakötők a víz feletti levegőben vadásznak. Fekete, sárga foltokkal. Lombhullató erdőkben él tiszta hegyi patakok mellett; a lárvák a patakban fejlődnek. Kis madár, amely kishalakra csap le a vízbe merülve. Tiszta patakok meredek partjaiban fészkel. Kis madár, amely lemerül és a sebes vizek fenekén futkos a rovarlárvák után. Tiszta hegyi patakok mellett fészkel. Félénk erdei madár, amely idős erdőkben fészkel, és patakokhoz, vizes élőhelyekhez jár halakra és békákra vadászni. A legnagyobb őshonos varangy. Tavasszal a vízhez vándorol ívni. Olyan rovarok, amelyek lárvái sok faj esetében kavicsokból, homokból vagy növényi részekből védőtokot építenek maguknak. Növényevő, amely gátakkal és építményeivel megváltoztatja a patakot és a partokat. Védett. Sekélyeket és mélyedéseket hoz létre, ahol a halak és rovarok jól érzik magukat. Ártalmatlan kígyó, tarkóján két sárga folttal. Jól úszik, békákra, halakra és gőtékre vadászik. Halakra, rákokra és békákra vadászik. Szigorúan védett, jelenlétét viszonylag tiszta, halban gazdag víz jelének tartják. A Himalájából származó invazív növény, amely akár két méter magas is lehet, rózsaszín virágokkal. Benövi a vízfolyások partjait. Kelet-ázsiai invazív lágyszárú növény, amely akár három méter magas, sűrű állományokat alkot. Magas fű, amely a tavak és partok mentén kiterjedt nádasokat alkot. Apró, lebegő növény, amely az állóvizek teljes felszínét beboríthatja. Élettere Szlovákia északi és középső részének hegyvidéki erdeiben van. A víz mellett halra vadászik és iszik. Hogyan védekezzen: A hegyi horgászvizeken mozogjon zajosan, ne hagyjon a sátor közelében halat, belsőséget vagy etetőanyag-maradékot, az élelmet pedig az alvóhelytől távol tárolja. Ha medvét lát, ne fusson el, beszéljen nyugodtan, és lassan hátráljon. Soha ne közelítse meg a bocsokat. Invazív növény, amely a patakpartokon és nedves réteken nő. Nedve napfényben égési sérüléseket okoz a bőrön. Hogyan védekezzen: Ne érintse meg, és ne menjen át a növényzeten. Ha a nedve a bőrre kerül, mossa le szappanos vízzel, és védje a területet a naptól. Nagyobb égési sérülés esetén forduljon orvoshoz. Kullancsencephalitist és Lyme-kórt terjeszt. A magas fűben és a parti növényzetben leselkedik. Hogyan védekezzen: Tavasztól őszig horgászat után vizsgálja át magát, használjon riasztószert, és a hosszú nadrágot tűrje a zokniba. A kullancsot mielőbb távolítsa el csipesszel. Az agyvelőgyulladás ellen létezik védőoltás. Nagy szúró legyek. Forró, szélcsendes napokon a legaktívabbak a víz mellett és réteken. Hogyan védekezzen: Fájdalmasan csípnek, különösen nyáron a déli órákban. Segít a világos, hosszú ujjú ruházat és a riasztószer. Mérges kígyó, amely sziklás lejtőkön, vizes élőhelyeken és a víz melletti erdőszéleken sütkérezik. Hogyan védekezzen: Félénk, és csak veszély esetén mar. Köves parton ne nyúljon kézzel a kövek közé, és viseljen zárt, erős lábbelit. Marás után maradjon nyugodt, ne mozgassa az érintett végtagot, és hívja a 112 számot. Dagonyázni és inni jön a vízhez, főleg alkonyatkor és éjjel. Hogyan védekezzen: A malacos vaddisznókoca agresszív lehet. Tartson távolságot, ne éjszakázzon vadcsapáson, és ne hagyjon ételmaradékot a vízparton. Félénk erdei ragadozó. Éjjel és alkonyatkor jön a vízhez. Hogyan védekezzen: Az ember elleni támadás nagyon ritka. Tartson rendet a táborhelyen, ne etesse a vadat, és a kutyát tartsa pórázon. Állóvízben szaporodnak, ezért a tározók, holtágak és ártéri erdők mellett a legrosszabbak, főleg napnyugtakor. Hogyan védekezzen: Esti és éjszakai horgászatkor viseljen hosszú ujjút, használjon riasztószert és szúnyoghálót. Az esők utáni meleg és párás idő felgyorsítja a szúnyogok szaporodását. Vadon élő állatok, növények és veszélyek: a feljegyzések megfigyelésekből származnak, és azt is tükrözik, merre járnak a megfigyelők; nem sűrűségmérések, és nem jelentik a találkozás bizonyosságát. Körülbelül 35 × 55 km-es környékre vonatkoznak. Alapkőzet, vízfolyás és források a térképen, helyszíni értékek, geomágneses aktivitás és földrengések. Ez környezeti információ; a pontszámba csak a megbízhatósági szinttel jelölt kisebb hipotézisek (törések és kőzetek, geomágneses vihar) számítanak bele. Az alapkőzet-térképhez bekapcsolt JavaScript szükséges. Földtani térkép (Szlovákia) 1 : 50 000: felszín alatti kőzetek, a hordalékkavicsoktól és homokoktól az agyagokon át a gránitokig és mészkövekig. Színek az ŠGÚDŠ jelmagyarázata szerint; a térképre kattintva megjelenik az adott pont kőzetének leírása. A horgász számára: A kavicspadok és a köves küszöbök tiszta mederfeneket és élőhelyet biztosítanak a süllőnek, a sügérnek és a márnáknak. Az agyagos és iszapos aljzat megtartja a táplálékot a ponty és a dévérkeszeg számára. A mészkő és a dolomit keményebb, táplálékban gazdagabb vizet eredményez, mint a gránit és a kvarcit. Az alapkőzet radonkockázata (alacsony, közepes, magas). A kőzetek radioaktivitásán és a repedéseken alapul. A térkép az alapkőzetet mutatja, nem a víz radontartalmát. Horgászoknak: A radon a felszín alatti víz természetes nyomjelzője. A magasabb radonkockázatú alapkőzet (gránit, gneisz, tektonikai törések) gyakran olyan hely, ahol a repedésvíz a felszínre tör. A terület (Szlovákia) nagy része „közepes”, ezért főleg a magas kockázat érdekes. Egyenértékű urán a felszíni kőzetekben légi gamma-spektrometriából (ppm). 4 ppm-től az alapkőzet általában emelt radonkockázatúnak számít. Horgászoknak: A magas uránszint gránitra, gneiszre és fekete palára utal, vagyis olyan kőzetekre, amelyekből radon és oldott anyagok jutnak a vízbe. A kapásra nincs közvetlen hatása, de segít értelmezni a terület földtani felépítését. Gamma-sugárzás dózisteljesítménye a levegőben (nGy/h) légi mérésből. Ez az alapkőzet természetes háttérsugárzása, nem szennyezés. Horgászoknak: Magasabb értékek az uránban, tóriumban és káliumban gazdag kőzeteknél (gránit, gneisz, palás flis) fordulnak elő. Kiegészíti az urántérképet; a horgásznak főleg azt mutatja, hol változik az alapkőzet. A Föld mágneses terének anomáliái (ΔT, nT-ban), amelyeket mágneses ásványokat tartalmazó kőzetek, például vulkáni kőzetek, bazaltok vagy amfibolitok okoznak. Horgászoknak: A halak (különösen a lazacfélék és az angolnák) érzékelik a mágneses teret. Nem bizonyított, hogy a helyi anomáliák befolyásolják-e a mozgásukat és a kapást; ezt hipotézisként kezeljük. Kattintson vagy koppintson a térképre az adott hely értékének megtekintéséhez. közepes A legtöbb Szlovákia esetében gyakori. 2,0ppm gyakori A kőzetek tipikus háttérköve. 6,8ppm a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 1,42% a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 47nGy/h a világátlag körül Az alapkőzet természetes háttere. -13nT a környezet átlaga alatt A mágneses tér eltérése a környezet átlagától. Az értékek egyetlen helyre vonatkoznak (a térképen ponttal jelölve), nem pedig az egész vízfolyás vagy vízgyűjtő átlagára. A radon a felszín alatti vizek természetes nyomjelzője; a térkép nem tartalmazza a vízben lévő radont, csak az alapkőzet kockázatát. Jel a számlapon: a felső kéreg átlaga (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, kálium 2,3%; Rudnick és Gao 2003) és a természetes kültéri dózis világátlaga 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). A mutató nem leng ki „jó” vagy „rossz” irányba, csak azt mutatja, hol helyezkedik el az érték. A megemelkedett urán vagy radon csak információ a kőzetről. A kapásra nincs bizonyított jelentősége; segít leolvasni, milyen aljzatból származik a víz. legfeljebb 3 km törés a közelben Tektonikai törés a földtani térképen. 0 nincsenek megjelölve Nincs 1 km-es körzetben. fiatalabb üledékekkel fedett A törések mentén és a forrásoknál a kőzettestekből repedéses talajvíz tör elő. Nyáron hűvösebb, télen melegebb szokott lenni, mint a vízfolyás vize, ezért a horgászok tapasztalatai szerint szélsőséges időjárásban a halak az ilyen helyek közelében tartózkodnak (a megfelelő hőmérséklet nyári és téli szigetei). A friss hasadékvíz azonban kevés oxigént tartalmazhat. Ez a horgászok tapasztalata, nem pedig ezen a revíren mért jelenség. A törések a(z) 1 : 50 000 méretarányú földtani térképből származnak. A források olyan hidrogeológiai térképből származnak, amely csak egyes régiókat fed le, így a nulla nem jelenti azt, hogy ott nincsenek források. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,2modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃ Mineralizáció 417 mg/l, kemény víz (14,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Kadmium 2,02 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 59 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 3objektum 3 km-en belül Legközelebbi: Odkalisko Dubnica nad Váhom (zagytározó), 180 m-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 9 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 7 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Arzén 26,9 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Bolešov pri moste, 200 m S od K228). 911fúrás 3 km-en belül 500 vízelemzés a közelben Közülük 910-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 40°C a kútfejnél 15 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Trenčianske Teplice – V-3, hozam 12,9 l/s, 6,6 km-re a víztől. 19Telephelyek 3 km-en belül 2 környezeti terhelés, 17 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Nemšová – vojenský útvar, 1,4 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 41bejegyzés 5 km-en belül 31 telep, 10 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 21terület 3 km-en belül 1 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Az adatok a Dionýz Štúri Állami Geológiai Intézet regisztereiből, térképeiből és atlaszaiból származnak, és leírják a víz körüli környezetet. A bánya működésének vagy terhelésének közelsége nem jelenti azt, hogy a víz szennyezett. A víz és az üledékek kémiája a szlovákiai geokémiai atlasz interpolált térképeiből származó modellezett becslés, nem pedig az áram megfigyelése vagy a patakban végzett mérés. A teljes patak részletes geológiája és geokémiája: Kőzet a víz alatt, vízösszetétel, üledékes elemek, sugárzás, geotermikus potenciál, fémek, arany üledékben, arany, bányamunkák, fúrások elemzésekkel. Legmagasabb előrejelzett Kp a következő 24 órában: 4,7 (nyugtalan mező). A Kp (0–9) a Föld mágneses terének a napszél okozta ingadozását méri. 5-tól geomágneses viharról beszélünk. A halak, különösen a lazacfélék és az angolnák, érzékelik a mágneses teret. Az azonban nem bizonyított, hogy a kapásuk a Kp-tól függene: ezek horgászok megfigyelései és hipotézisek. Az adat egész Szlovákia területén azonos. Csak erős geomágneses vihar esetén számít bele az aktivitási pontszámba (hipotézis, −1 – −2 pont). Mindezek a rezgések nagyon sekélyek, valószínűleg bányászati rezgések (például lengyel és cseh horgászvizeken), nem pedig tektonikus tevékenység. A horgásztörténetek szerint a halak (különösen a harcsák és az angolnák) a földrengések előtt nyugtalanul viselkednek, vagy abbahagyják a táplálkozást. Ez nincs megbízhatóan bizonyítva, gyenge rengéseknél pedig véletlen egybeesésről van szó. A Kárpátokból eredő mélyebb rengéseket (például Komárno és Dobrá Voda környékén) az emberek többsége egyáltalán nem érzékeli. A GEOFON-katalógus globális; a(z) Szlovákia környéki gyenge rengések nem feltétlenül szerepelnek benne hiánytalanul. Nem számít bele az aktivitási pontszámba. Adatok: © ŠGÚDŠ (földtani, geofizikai és hidrogeológiai térképek), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (földrengések). A geomágneses tér, a földrengések vagy a radon és a halak kapása közötti összefüggés nincs megbízhatóan bizonyítva, ezért ezek nem számítanak bele az aktivitási pontszámba. Az eljárás a Módszertanban olvasható. Sentinel-2 (optikai) és Sentinel-1 (radar), frissítés nagyjából 6 naponta A vízfolyás keskenyebb, mint a műholdas pixel (10 m). Az értékek ezért a horgászvíz vonala körüli sávból és azokból a pixelekből származnak, ahol a víz keveredik a parttal, így csak közelítő jellegűek, és a partot is mutathatják. A vízfelület területe nem kerül értékelésre egy vízfolyás esetében, és a víz feletti becslések csak ott jelennek meg a képen, ahol a vízfolyás szélesebb, mint egy műholdas pixel. Hasonló a legutóbbi időszakokhoz. A 25 FNU feletti zavarosság a vízfelület 11%án van jelen. Becslés a víz vörös sávbeli visszaverődése alapján. Ez egy relatív segédeszköz, nem pedig NTU-ban mért érték. Sentinel-2, 2026. okt. 26., a terület 100%-a felhőmentes Emelkedett klorofill látható a vízfelület 88%-án. Az NDCI index a növényi plankton klorofill-a tartalmát követi (algák, cianobaktériumok). Nem tudja meghatározni az algafajt vagy a toxicitást. Sentinel-2, 2026. okt. 26. A zöld növényzettel borított terület aránya (növények a felszínen és közvetlenül alatta, nád a parton). A partmenti nádas sávja is beszámításra kerülhet, ezért a kis területeken az értékek magasabbnak tűnhetnek. Sentinel-2, 2026. okt. 26., a terület 100%-a felhőmentes A terület aránya, ahol a műhold jeget vagy havat lát. Az elmúlt 20 napban a legmagasabb 0% volt. A műhold nem tudja megállapítani a jég vastagságát vagy teherbírását. Ennek az adat alapján soha ne lépjen rá a jégre. Sentinel-2, 2026. okt. 26., a terület 100%-a felhőmentes A halak jobban támaszkodnak a szaglásra és a rezgésekre. Próbálj meg kifejezettebb, zajosabb és illatosabb csalikat (forgók, csörgős wobblerek, aromatizált bojlik). A ragadozók, különösen a harcsa és a süllő, nappal és a sekélyesekben is aktívabbak szoktak lenni; a csukának hangos, vibráló csalikra van szüksége. Gazdag táplálék a kistestű halak számára, így a pontyfélék és a rájuk vadászó ragadozók is a felszín közelében tartózkodnak. A fenék közelében kevesebb lehet az oxigén. Az elemzés a szokásos horgászszabályokon és a műholdas adatokon alapul. Ez segédeszköz, nem pedig kapáselőrejelzés. A horgászrend, az engedély és a helyszíni helyzet dönt. Az adatok 2026. aug. 27. óta vannak tárolva (12 darab 5 napos időszak), a grafikonok mutatják a fejlődésüket. Előzmények letöltése (CSV) Becslések 10–20 m felbontású műholdképek alapján, nem a vízben végzett mérés. Befolyásolják őket a felhők, árnyékok, szél és a partok. Ne használja őket fürdőzésről vagy jégre lépésről való döntéshez. Adatok: Módosított Copernicus Sentinel 2026 adatokat tartalmaz, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Az eljárás a módszertanban van leírva. Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.
Most a víznél
Horgászati feltételekHalaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.
Horgászati feltételek
Halaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.Víz
Vízállás
VízállásVízállás a legközelebbi SHMÚ vízmércénél a mérce nullája feletti centiméterben. Ez az állomási vízállás, nem pedig a horgászvíz vízmélysége.Modellált hozam
Modellezett vízhozamA folyó vízmennyiségének (m³/s) becslése a GloFAS modellből, nem mérés. A felbontás kb. 5 km, így kis vízfolyásokon egy közeli nagyobb folyót mutathat.Vízfolyás magassági profilja
Magassági profilHogyan változik a vízfolyás tengerszint feletti magassága lefelé. Digitális domborzatmodellből (tíz méter) számítják, nem vízállásmérésből, ezért tájékoztató jellegű, különösen szűk patakok esetében.Időjárás és előrejelzés
Időjárás és előrejelzés
Égbolt: nap, hold és szolunáris időszakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Égbolt: nap és hold
Szolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.Nap
HoldHoldfázisTelihold és újhold idején a legerősebb a gravitációs hatás. Derült, teliholdas éjszakán a ragadozók és a pontyok gyakran éjjel táplálkoznak, a másnap ezért gyengébb lehet.
Napi időablakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Térkép és a horgászvíz adatai
49.00156, 18.21898
OpenStreetMap
Horgászvíz adatai
Jellemzők
Mit jelent ez a horgász számáraa mederfenék, a növényzet, a vízfolyás vonala és a horgászvíz egyéb adatainak magyarázata
Torkolatok és kockázatos helyek
Részletek
Részletek
Részletek
Részletek
Törvény és horgászati szabályok
Minden hal tilalmi ideje
A törvény 13. §-a, 3. és 5. bekezdéseNapi horgászati idő
A rendelet 11. §-aBotok, csalik és horgászati napok
A törvény 18. §-aHány halat tarthat meg naponta
A rendelet 14. §-aEgyes fajok tilalmi idejeA rendelet 10. §-a
Minimális méretekA rendelet 12. §-a
Horgászat előtt és után
Hírek a szervezettől és fogások a horgászvízből
Fogások a horgászvízből
Hírek a szervezettől
További horgászvizek a közelben
A(z) Váh vízfolyáson
2-4360-1-1PontyosVáh č. 1
Komárom, Nyitrai kerület
2-4370-1-1PontyosVáh č. 2
Vágsellye, Nyitrai kerület
2-4380-1-1PontyosVáh č. 3
Nagyszombat, Nagyszombati kerület
2-4390-1-1PontyosVáh č. 4
Galgóc, Nagyszombati kerület
2-4391-1-4PontyosVáh č. 4a
Galgóc, Nagyszombati kerület
2-4400-1-1PontyosVáh č. 5
Pöstyén, Nagyszombati kerületLegközelebb a vízgyűjtőn
3-2530-1-1PontyosNosický kanál č. 9
Illava, Trencséni kerület
3-5770-1-1PontyosVN Slavnica č. 1, 2
Illava, Trencséni kerület
3-5610-1-1PontyosVN Prejta – horná
Trencséni kerület
3-5600-1-1PontyosVN Prejta – dolná
Trencséni kerület
3-3490-4-1Lazacfélék – pisztrángosRybník Prejta – Vystrkov č. 1,2,3
Trencséni kerület
3-1750-4-1Lazacfélék – pisztrángosKrivoklátsky potok č. 1
Illava, Trencséni kerületDomborzat 3D-ben
Vízminőség nyilvános források alapján
Víz alkalmassága a horgászvíz típusához
A víz alkalmassága a horgászvíz típusáhozIndex 0–100: mennyire felelnek meg a víz tulajdonságai a pisztráng, a pénzes pér vagy a ponty igényeinek a horgászvíz típusától függően. Nem harapás-előrejelzés, és nem is állítás arról, hogy milyen halak élnek ott.Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Hogyan illene ez a víz az egyes típusokhoz
Mi következik ebből
Nyilvános források a feltételek pontszámábanAz oxigénre, tápanyagokra, tározómélységre, vízfolyásméretre, mederfenékre, halfajokra és rovarrajzásra vonatkozó adatok enyhén módosítják a „Horgászati feltételek” pontszámát. Minden módosítás külön látható a pontszám részletezésében.Víz és oxigén+4
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Vízfolyás, tározó és fenék+1
Amit tudunk róla
Nem változtatják a pontszámot
Vízminőség
Oldott oxigén (EEA)Mennyi oxigén van oldva a vízben a legközelebbi mérőállomás szerint (az utóbbi évek átlaga). A pisztrángoknak és pérféléknek 8 mg/l felett van szükségük, a pontyfélék kevesebbel is beérik.Vízszennyezés
Vízszennyezés (SHMÚ)Vízminőségi mutatók, amelyek az SHMÚ 2022 és 2025 közötti évkönyveiben nem teljesítik a határértéket ugyanazon vízfolyás legközelebbi megfigyelőhelyén.
Szennyezett víz – Szlovákia: a legrosszabb helyek és szennyezőkTalajvíz a környéken
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Felszín alatti víz 10 km-en belül (8 állomás)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 24. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 24. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 25. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
További 5 megjelenítése
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 25. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 24. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. szept. 25. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. okt. 1. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. okt. 1. (2 mintavétel, anyagonként az év legmagasabb értéke)
Szennyvíztisztító telepek
Szennyvíztisztító telepek a horgászvíz közelébenTelepek 2 km-en belül: túlterhelés, EU-követelmények teljesítése és kibocsátott terhelés (BOI₅, KOI, nitrogén, foszfor tonna/évben).Vízgyűjtő és víztározó
Tározó mélysége (HydroLAKES)Átlagos mélység, térfogat és vízvisszatartási idő a tározóban a HydroLAKES (WWF) adatbázisból. A mélységet a környező terep alapján becsüli egy modell, így az csak hozzávetőleges.Fenék és alapkőzet
Fenék és aljzat (ŠGÚDŠ)A víz alatti aljzat a Szlovákia hidrogeológiai térképe alapján: 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Azt mutatja, hogy a környezet kavicsos, homokos, agyagos, iszapos vagy sziklás.Talajvíz: mért értékek
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Ammóniumionok
Nitritek
Nitrátok
Oxigén
Víz hőmérséklete
pH
Vízkeménység
Vasaló
Mangán
Klorid
Szulfátok
Vezetőképesség
Fémek és félfémek
PFAS („örök vegyi anyagok”)
Oldószerek és benzol
PAH (égetés, kőolajszármazékok)
Hogyan hat a halakra és a vízre
Halak, vadon élő állatok, növények és kockázatok a víz körülVadon élő állatok és veszélyek a vízparton (GBIF)Vadállatok, madarak, növények és veszélyforrások (medve, kullancsok, szúnyogok, kaukázusi medvetalp), amelyeket a víz környékén észleltek. Nem része a feltételek pontszámának, csak tájékoztató jellegű.
MadárTőkés réce
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
MadárSzürke gém
A legtöbb feljegyzés: március.
A fajról
ÁllatvilágSzitakötők
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
ÁllatvilágFoltos szalamandra
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
MadárJégmadár
A legtöbb feljegyzés: március.
A fajról
MadárVízirigó
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
MadárFekete gólya
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
ÁllatvilágBarna varangy
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
ÁllatvilágTegzesek
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
ÁllatvilágEurázsiai hód
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
ÁllatvilágVízisikló
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
ÁllatvilágEurópai vidra
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
Invázós növényBíbor nebáncsvirág
A legtöbb feljegyzés: szeptember.
A fajról
Invázós növényJapán keserűfű
A legtöbb feljegyzés: szeptember.
A fajról
Növény
NövényKözönséges nád
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
Növény
NövényApró békalencse
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
KockázatBarna medve
A legtöbb feljegyzés: Jún.
Hogyan védekezzen
KockázatÓriás medvetalp
A legtöbb feljegyzés: szeptember.
Hogyan védekezzen
KockázatKözönséges kullancs
A legtöbb feljegyzés: április.
Hogyan védekezzen
KockázatBögölyök
A legtöbb feljegyzés: Júl.
Hogyan védekezzen
KockázatKeresztes vipera
A legtöbb feljegyzés: Jún.
Hogyan védekezzen
KockázatVaddisznó
A legtöbb feljegyzés: március.
Hogyan védekezzen
KockázatSzürke farkas
A legtöbb feljegyzés: Júl.
Hogyan védekezzen
KockázatSzúnyogok
A legtöbb feljegyzés: január.
Hogyan védekezzen
Képforrások
Föld a víz alatt: geológia, törésvonalak és radon
alacsony 36,7%
közepes 63,0%
magas 0,3%
nincs adat
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
nincs adat
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Értékek a vízhelyen
Értékek a víz helyénAlapkőzeti radonveszély, urán, tórium, kálium, sugárzás és mágneses anomália egyetlen vizes helyen (a térképen ponttal jelölve).Alapkőzeti radon-kockázat
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Kálium (K)
Gamma-sugárzás
Mágneses anomália (ΔT)
Vetők és források
Törések és forrásokA földtani térkép szerinti legközelebbi tektonikus törésvonal távolsága és a környékbeli források száma. A törésvonalak mentén hasadékvíz tör a felszínre.Legközelebbi vetődés
Források és feltörések
Geológia a közelben: kőzet, víz, üledékek, fúrások
Geológia és geokémia a víz körülKőzet a víz alatt, víz és üledékek összetétele az atlaszok szerint, radioaktivitás, geotermikus potenciál, fúrások, régi bányaműködések, lerakódások, lerakódások, terhek, földcsuszamlások és arany üledékekben, ŠGÚDŠ térképekből és regiszterekből.Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geomágneses aktivitás
Geomágneses aktivitás (Kp)A planetáris Kp-index (0–9) a Föld mágneses terének ingadozását méri. 5 felett geomágneses viharnak számít. Az elmúlt 48 óra és a következő 24 óra előrejelzése látható.Földrengések a közelben
Földrengések a környékenA víztől számított 150 km-es körzetben az elmúlt 30 napban észlelt rengések (GFZ GEOFON-katalógus).Az űrből: mit mutatnak a Copernicus műholdak

Víz tisztasága műholdról
Víztisztaság a műholdrólA zavarosság becslése a vízfelszínről visszaverődő fény alapján a Sentinel-2 műhold vörös sávjában. A tiszta víz keveset ver vissza, a zavaros sokat. Ez relatív segédeszköz, nem mérés.Virágzás és klorofill
Virágzás és klorofillAz NDCI index összehasonlítja a visszaverődést a vörös szélben (705 nm) és a vörös sávban (665 nm). A magasabb értékek több klorofill-a-t, azaz több algát és cianobaktériumot jelentenek a vízben.Vízfelszín növényzete
Partvidéki növényzetA revír azon területének aránya, ahol a műhold zöld növényzetet lát (NDVI index 0,3 felett): úszó és kiemelkedő növények és nád a parton.Jég a felszínen
Jég a vízfelszínenAz a területarány, ahol a műhold jégnek vagy hónak látja. A jég vastagságát vagy teherbírását nem tudja meghatározni.Mit jelent ez a horgászat szempontjából
Mit jelent ez a horgászatraRövid elemzés a műholdas adatok és a szokásos horgászszabályok alapján. Ez segédeszköz, nem kapáselőrejelzés.Történelmi képek



Nov2 % megvilágítva
Mélység: Sekély, legfeljebb 1 m
Fenék: Kavicsfenék
Fenék: Köves fenék
Vízfolyás vonala: Hullámos vonal
Árnyékolás: Árnyékos, 41–70%
Növényzet: Fűz
Növényzet: Éger
Növényzet: Nyárfa
Növényzet: Mogyoró
Keresztirányú műtárgyak: Nincsenek
COV Lednicke RovneSzennyvízkibocsátási pont
0,0 kmCOV IlavaSzennyvízkibocsátási pont
0,4 kmCOV IlavaSzennyvíztisztító telep
0,5 kmCOV LadceSzennyvízkibocsátási pont
0,5 kmCOV LadceSzennyvíztisztító telep
0,5 kmCOV Dubnica nad VahomSzennyvízkibocsátási pont
0,6 kmCOV Dubnica nad VahomSzennyvíztisztító telep · kapacitás 49 286 LE
0,6 kmCOV BelusaSzennyvíztisztító telep · kapacitás 2 000 LE
1,4 kmEzen a horgászvízen még senki sem rögzített fogástLegyen Ön az első: jóváhagyás után itt és a ranglistán is megjelenik.
Násada Kapra K3 06112026 informácia
Mimoriadna brigáda – rybníky Prejta – Vystrkov
štrkovisko Dubnička – mimoriadna brigáda
Násada kapra K3 06-11-2026 informácia
Úprava lovných mier SRZ MsO Dubnica nad Váhom pre roky 2027 – 2030
A legalkalmasabb víz a pontyok és pontyfélék számára
A vízfolyás zónájaBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
VízkeménységBizonyítékok szintje: Hipotézis
Víz savassága (pH)Bizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
Oxigén a vízbenBizonyítékok szintje: Alátámasztott
MineralizációBizonyítékok szintje: Hipotézis
Tápanyagok és élelmiszerekBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
Fémek az üledékbenBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
Ezen víz nyilvános adatai növelik az aktivitási pontszámot.
Oldott oxigénBizonyítékok szintje: Alátámasztott
+2
Tápanyagok a vízbenBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
+1
VízkeménységBizonyítékok szintje: Hipotézis
+1
A vízfolyás méreteBizonyítékok szintje: Horgászgyakorlat
+1
Oldott oxigén11,1 mg/l
Jól oxigenizáltlegkisebb mért 5,5 mg/l, 25 mérés, 2006-ig
Víz savassága (pH)8,1
Kiegyensúlyozott3 mérés, 2006-ig
NitrátokTápanyagok a vízben (EEA)Nitrátok (mg nitrogén literenként) és foszfátok (mg foszfor literenként) egy szomszédos figyelőállomásról. A sok tápanyag bőséges táplálékot jelent, de algákat és oxigéningadozásokat is.1,1 mg N/l
Közepes25 mérés, 2006-ig
Foszfor (foszfátok)Tápanyagok a vízben (EEA)Nitrátok (mg nitrogén literenként) és foszfátok (mg foszfor literenként) egy szomszédos figyelőállomásról. A sok tápanyag bőséges táplálékot jelent, de algákat és oxigéningadozásokat is.0,05 mg P/l
Alacsony24 mérés, 2005-ig
Ammóniumionok0,13 mg N/l
Alacsony13 mérés, 2006-ig
HorovcePuhó járás · fúrás vagy kút · 0,5 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Savcina – PruskeIllava járás · fúrás vagy kút · 0,7 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
PrilesTrencsén járás · fúrás vagy kút · 1,2 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Dubnica nad VahomIllava járás · fúrás vagy kút · 1,3 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
TuchynaIllava járás · fúrás vagy kút · 1,8 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Trencianska TeplaTrencsén járás · fúrás vagy kút · 2,3 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
BelusaPuhó járás · fúrás vagy kút · 2,3 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Horenicka HorkaPuhó járás · fúrás vagy kút · 3,3 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
COV Dubnica nad Vahom0,6 km-re a horgászvíztől · kapacitás 49 286 LE · mechanikai, biológiai, nitrogén- és foszforeltávolítás
szabványon belülA kapacitás 67%-a
COV Belusa1,4 km-re a horgászvíztől · kapacitás 2 000 LE · mechanikai, biológiai
szabványon belülA kapacitás 58%-a
COV Lednicke Rovne1,6 km-re a horgászvíztől · kapacitás 3 980 LE · mechanikai, biológiai
szabványon belülA kapacitás 58%-a
COV Nemsova2,0 km-re a horgászvíztől · kapacitás 23 485 LE · mechanikai, biológiai, nitrogén- és foszforeltávolítás
szabványon belülA kapacitás 28%-a
Agyagok és vályogok
Geológia
Radonkockázat
Urán (eU)
Gamma-sugárzás
Mágnesesség
Lengyelországnov. 4. 03:47, 123 km-re a víztől, mélység 1 kmvalószínűleg bányrengés (sekélyen a felszín alatt)
Lengyelországnov. 3. 23:05, 143 km-re a víztől, mélység 1 kmvalószínűleg bányrengés (sekélyen a felszín alatt)
száraz földvízNDWI-index
csupasz földsűrű növényzetNDVI-index
tisztazavaros0–90 FNU
kevéssok klorofillNDCI-index
ritkasűrű növényzetNDVI-index
≈ 17 FNUZavos víz
NDCI 0,43Magas klorofill, lehetséges algavirágzás
0 % a területbőlTiszta felszín
0 % a területbőlNincs jég
Zavos víz
Sok alga és plankton


