Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 VN Veľké Uherce, skóre okna 13. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Výška terénu podél revíru a přibližná hladina. Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů). Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 2objekty do 3 km Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 2,1 km od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. – Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie. 255vrtov do 3 km 139 rozborov vody v okolí Z toho 255 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 42°C na ústí vrtu 10 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Chalmová – CH-4, výdatnosť 6,5 l/s, 8,7 km od vody. 9lokalít do 3 km 9 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 12záznamov do 5 km 2 ložiská, 10 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 4plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 255 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 246 ostatných; s číslom archívnej správy 255. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku VN Veľké Uherce
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodní nádrž
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku VN Veľké Uherce
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Veľké Uherce
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 1 10,1 Bq/l 10,1 Bq/l upravený prameň 2 17,4 Bq/l 12,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Pinga pinga, pingový ťah drahé kovy (zlato, striebro) 2,1 km Pinga pinga, pingový ťah drahé kovy (Au, Ag)? 2,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany dolomit Ťažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE 4,9 km Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany dolomit Ťažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Radobica – U Košovských Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 4,4 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody UH-4 inžiniersko-geologický 12,2 m 1028410 m U-45 inžiniersko-geologický 1,5 m 1028410 m U-9 inžiniersko-geologický 1,1 m 1028420 m U-54 inžiniersko-geologický 0,7 m 1028430 m U-12 inžiniersko-geologický 1,1 m 1028430 m U-51 inžiniersko-geologický 1,3 m 1028430 m UH-17 inžiniersko-geologický 18,0 m 1028440 m U-42 inžiniersko-geologický 1,1 m 1028440 m U-10 inžiniersko-geologický 1,0 m 1028440 m U-34 inžiniersko-geologický 1,5 m 1028450 m U-5 inžiniersko-geologický 1,0 m 1028450 m U-47 inžiniersko-geologický 0,6 m 1028450 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Partizánske – HGTP-1 20 °C – 500 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,5 km Partizánske – FGTz-2 33 °C – 998 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 7,2 km Veľké Bielice – VB-3 39 °C – 102 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,5 km Veľké Bielice – VB-2 39 °C – 241 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,5 km Malé Bielice – MB-4 39 °C – 30 m využívaný bez nahlasovania údajov 8,6 km Malé Bielice – MB-3 40 °C 8,5 l/s 160 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 8,6 km Chalmová – BCH-3 39 °C – 150 m Ca-Mg-SO4-HCO3 8,7 km Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) 33 °C – 200 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 8,7 km Chalmová – CH-4 42 °C 6,5 l/s 100 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 8,7 km Brodzany – HGT-9 32 °C – 160 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 5 7,4 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 7,6 km kategória Malé Bielice termálne kúpalisko – – 1 7,6 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 3 7,7 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 2 7,9 km kategória Chalmová termálne kúpalisko – – 1 8,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Veľké Uherce 12 000 m² 1970 – 340 m Veľké Uherce 800 m² 1980 – 720 m Veľké Uherce 200 m² 1960 – 920 m Veľké Uherce 16 000 m² 1970 – 1,5 km Kolačno 2 000 m² 1975 – 1,6 km Horná Ves 250 m² 1960 – 2,0 km Kolačno 500 m² 1980 – 2,5 km Horná Ves 8 000 m² 1960 – 2,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Salmonidní voda (pstruh)Osliansky potok
1 revírPSTRUHOVÉ RYBÁŘSKÉ REVÍRY – CELOSLOVENSKÁ OBLAST Cigliansky potok
1 revírBVN Partizánske
1 revír
Kaprová voda, Lososový – pstruhovýNitra
10 revírů
Kaprová voda, Lososový – pstruhovýNitrica
7 revírů
Salmonidní voda (pstruh)Bystrica (Prievidza)
1 revír
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
7z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 772 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 15,0 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HliníkAlnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia