Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Veľké Uherce

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,7km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer VN Veľké Uherce mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Veľké Uherce

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Veľké Uherce, Fensterpunktzahl 14.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 04:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    2402452502550,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 251 bis 242 m ü.d.M. über 0,7 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    242 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    242 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    251 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Veľké Uherce von 2017
    2017abgebildet 17. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Veľké Uherce von 2020
    2020abgebildet 1. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Veľké Uherce von 2023
    2023abgebildet 2. Juni 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Veľké Uherce

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Veľké Uherce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 437 mg/l, tvrdá voda (15,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 10,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    56nGy/h dávkový príkon

    77. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 2,1 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    255vrtov do 3 km

    139 rozborov vody v okolí

    Z toho 255 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Chalmová – CH-4, výdatnosť 6,5 l/s, 8,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    2 ložiská, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum a paleozoikum severovýchodnej časti Tribča100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,13typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    15,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    437mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesiumMg26,2 mg/l79. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3275 mg/l70. percentil
    • FluorideF0,142 mg/l63. percentil
    • ChlorideCl9,71 mg/l52. percentil
    • KalziumCa64,1 mg/l51. percentil
    • NatriumNa7,14 mg/l41. percentil
    • SulfateSO433,7 mg/l40. percentil
    • DraslíkK1,78 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,238 mg/l72. percentil
    • FosforečnanyPO40,346 mg/l71. percentil
    • NitrateNO36,82 mg/l55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK0,944 mg/l4. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,0795 mg/l39. percentil
    • ZinkZn4,77 μg/l35. percentil
    • ManganMn16,3 μg/l33. percentil
    • AluminiumAl32,5 μg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn10,4 mg/kg95. percentil
    • FührenPb36,1 mg/kg91. percentil
    • ArsenAs20,0 mg/kg90. percentil
    • QuecksilberHg0,406 mg/kg87. percentil
    • CadmiumCd0,452 mg/kg84. percentil
    • BizmutBi0,344 mg/kg80. percentil
    • ZinkZn146 mg/kg79. percentil
    • SelenSe0,383 mg/kg75. percentil
    • AntimonSb0,897 mg/kg67. percentil
    • KupferCu25,5 mg/kg58. percentil
    • MolybdänMo0,344 mg/kg44. percentil
    • KobaltCo6,30 mg/kg18. percentil
    • VanadiumV54,7 mg/kg17. percentil
    • NickelNi15,9 mg/kg14. percentil
    • ChromCr42,4 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphorP1.539 mg/kg94. percentil
    • MagnesiumMg2,04 %89. percentil
    • KalziumCa4,51 %78. percentil
    • ManganMn801 mg/kg45. percentil
    • TitánTi4.328 mg/kg45. percentil
    • DraslíkK1,46 %42. percentil
    • EisenFe2,43 %35. percentil
    • NatriumNa0,792 %34. percentil
    • AluminiumAl4,50 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe109 mg/kg95. percentil
    • ZirkónZr607 mg/kg94. percentil
    • YtriumY37,6 mg/kg90. percentil
    • BáriumBa487 mg/kg66. percentil
    • BorB54,7 mg/kg33. percentil
    • LítiumLi26,4 mg/kg31. percentil
    • RubídiumRb79,4 mg/kg27. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg18. percentil
    • BerylliumBe0,682 mg/kg13. percentil
    • GáliumGa5,81 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    56nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,00 ppm82. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,50 ppm77. percentil
    • Kalium (K)K1,33 %60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Radobica – U Košovských – Antimónové rudy (4,4 km od vody)Veľké Uherce – nijaký (340 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (720 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (920 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (1,5 km od vody)Kolačno – nijaký (1,6 km od vody)Horná Ves – nijaký (2,0 km od vody)Kolačno – nijaký (2,5 km od vody)Horná Ves – nijaký (2,8 km od vody)Pri hranici lesa – Radobica – nijaký (3,0 km od vody)Partizánske – HGTP-1 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Partizánske – FGTz-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Veľké Bielice – VB-3 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľké Bielice – VB-2 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Malé Bielice – MB-4 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Malé Bielice – MB-3 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Chalmová – BCH-3 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) – nekúpeľný (8,7 km od vody)Chalmová – CH-4 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Brodzany – HGT-9 – nekúpeľný (9,3 km od vody)c1 (7,4 km od vody)c1 (7,6 km od vody)d4 (7,6 km od vody)d2 (7,7 km od vody)d2 (7,9 km od vody)c2 (7,9 km od vody)c1 (8,0 km od vody)d2 (8,0 km od vody)c2 (8,3 km od vody)c1 (8,3 km od vody)c1 (9,0 km od vody)Malé Bielice (7,6 km od vody)Chalmová (8,4 km od vody)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km od vody)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km od vody)Veľké Uherce – stavebný kameň – dolomit (330 m od vody)Veľké Uherce – stavebný kameň – vápenec (930 m od vody)Veľké Uherce – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Kolačno – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (2,5 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (2,9 km od vody)Radobica – stavebný kameň – dolomit (3,6 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (3,9 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (4,7 km od vody)– Zosuvy (470 m od vody)VELKE UHERCE – Zosuvy (1,4 km od vody)KOLACNO – Zosuvy (2,6 km od vody)KOLACNO – Zosuvy (2,8 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Oslany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 110 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 772 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň217,4 Bq/l12,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah2×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato, striebro)2,1 km
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (Au, Ag)?2,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 km
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Radobica – U KošovskýchAntimónové rudySbmineralogický výskyt4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    255 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 246 ostatných; s číslom archívnej správy 255.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m237×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    UH-4inžiniersko-geologický12,2 m1028410 m
    U-45inžiniersko-geologický1,5 m1028410 m
    U-9inžiniersko-geologický1,1 m1028420 m
    U-54inžiniersko-geologický0,7 m1028430 m
    U-12inžiniersko-geologický1,1 m1028430 m
    U-51inžiniersko-geologický1,3 m1028430 m
    UH-17inžiniersko-geologický18,0 m1028440 m
    U-42inžiniersko-geologický1,1 m1028440 m
    U-10inžiniersko-geologický1,0 m1028440 m
    U-34inžiniersko-geologický1,5 m1028450 m
    U-5inžiniersko-geologický1,0 m1028450 m
    U-47inžiniersko-geologický0,6 m1028450 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Partizánske – HGTP-120 °C–500 mCa-Mg-HCO3využívaný6,5 km
    Partizánske – FGTz-233 °C–998 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,2 km
    Veľké Bielice – VB-339 °C–102 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,5 km
    Veľké Bielice – VB-239 °C–241 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,5 km
    Malé Bielice – MB-439 °C–30 mvyužívaný bez nahlasovania údajov8,6 km
    Malé Bielice – MB-340 °C8,5 l/s160 mCa-Mg-HCO3využívaný8,6 km
    Chalmová – BCH-339 °C–150 mCa-Mg-SO4-HCO38,7 km
    Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3)33 °C–200 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Chalmová – CH-442 °C6,5 l/s100 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Brodzany – HGT-932 °C–160 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 557,4 km
    kategória d4minerálna voda39-5531-5017,6 km
    kategória Malé Bielicetermálne kúpalisko––17,6 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1537,7 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1527,9 km
    kategória Chalmovátermálne kúpalisko––18,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľké Uherce12 000 m²1970–340 m
    Veľké Uherce800 m²1980–720 m
    Veľké Uherce200 m²1960–920 m
    Veľké Uherce16 000 m²1970–1,5 km
    Kolačno2 000 m²1975–1,6 km
    Horná Ves250 m²1960–2,0 km
    Kolačno500 m²1980–2,5 km
    Horná Ves8 000 m²1960–2,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy4×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Partizánske1 Fischereirevier · 0,7 km8VN Veľké Uherce8

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag