Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Вельке Угерце

Басейн: ВагКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
0,7km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку ВН Вельке Угерце з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Вельке Угерце

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Вельке Угерце, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 08:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2402452502550,0 км0,2 км0,4 км0,6 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 251 до 242 м н. р. м. на 0,7 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    242 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    242 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    251 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Вельке Угерце за 2017 рік
    2017знято 17 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Вельке Угерце за 2020 рік
    2020знято 1 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Вельке Угерце за 2023 рік
    2023знято 2 черв. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Вельке Угерце

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Veľké Uherce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 437 mg/l, tvrdá voda (15,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 10,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    56nGy/h dávkový príkon

    77. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 2,1 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    255vrtov do 3 km

    139 rozborov vody v okolí

    Z toho 255 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Chalmová – CH-4, výdatnosť 6,5 l/s, 8,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    2 ložiská, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum a paleozoikum severovýchodnej časti Tribča100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,13typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    15,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    437mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ26,2 мг/л79. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3275 мг/л70. percentil
    • ФторидиF0,142 мг/л63. percentil
    • ХлоридиЦл9,71 мг/л52. percentil
    • КальційЦа64,1 мг/л51. percentil
    • НатрійНа7,14 мг/л41. percentil
    • СульфатиSO433,7 мг/л40. percentil
    • ДраслікK1,78 мг/л27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,238 мг/л72. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,346 мг/л71. percentil
    • НітратиNO36,82 мг/л55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК0,944 мг/л4. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,0795 мг/л39. percentil
    • ЦинкЗн4,77 μg/l35. percentil
    • МарганецьМн16,3 μg/l33. percentil
    • АлюмінійАл32,5 μg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦінСн10,4 мг/кг95. percentil
    • ОловоПб36,1 мг/кг91. percentil
    • АрсенАс20,0 мг/кг90. percentil
    • РтутьГґ0,406 мг/кг87. percentil
    • КадмійЦд0,452 мг/кг84. percentil
    • БізмутБі0,344 мг/кг80. percentil
    • ЦинкЗн146 мг/кг79. percentil
    • СеленСе0,383 мг/кг75. percentil
    • АнтимонСб0,897 мг/кг67. percentil
    • МідьЦу25,5 мг/кг58. percentil
    • МолібденМо0,344 мг/кг44. percentil
    • КобальтЦо6,30 мг/кг18. percentil
    • ВанадійV54,7 мг/кг17. percentil
    • НікельНі15,9 мг/кг14. percentil
    • ХромЦр42,4 мг/кг9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 539 мг/кг94. percentil
    • МагнійМґ2,04 %89. percentil
    • КальційЦа4,51 %78. percentil
    • МарганецьМн801 мг/кг45. percentil
    • ТітанТі4 328 мг/кг45. percentil
    • ДраслікK1,46 %42. percentil
    • ЗалізоФе2,43 %35. percentil
    • НатрійНа0,792 %34. percentil
    • АлюмінійАл4,50 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЦерЦе109 мг/кг95. percentil
    • ЗірконЗр607 мг/кг94. percentil
    • ИтріумY37,6 мг/кг90. percentil
    • БаріумБа487 мг/кг66. percentil
    • БорB54,7 мг/кг33. percentil
    • ЛітіумЛі26,4 мг/кг31. percentil
    • РубідіумРб79,4 мг/кг27. percentil
    • СтронціумСр105 мг/кг18. percentil
    • БерилійБе0,682 мг/кг13. percentil
    • ҐаліумҐа5,81 мг/кг4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    56nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,00 ppm82. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,50 ppm77. percentil
    • Калій (K)K1,33 %60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Radobica – U Košovských – Antimónové rudy (4,4 km od vody)Veľké Uherce – nijaký (340 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (720 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (920 m od vody)Veľké Uherce – nijaký (1,5 km od vody)Kolačno – nijaký (1,6 km od vody)Horná Ves – nijaký (2,0 km od vody)Kolačno – nijaký (2,5 km od vody)Horná Ves – nijaký (2,8 km od vody)Pri hranici lesa – Radobica – nijaký (3,0 km od vody)Partizánske – HGTP-1 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Partizánske – FGTz-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Veľké Bielice – VB-3 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľké Bielice – VB-2 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Malé Bielice – MB-4 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Malé Bielice – MB-3 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Chalmová – BCH-3 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) – nekúpeľný (8,7 km od vody)Chalmová – CH-4 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Brodzany – HGT-9 – nekúpeľný (9,3 km od vody)c1 (7,4 km od vody)c1 (7,6 km od vody)d4 (7,6 km od vody)d2 (7,7 km od vody)d2 (7,9 km od vody)c2 (7,9 km od vody)c1 (8,0 km od vody)d2 (8,0 km od vody)c2 (8,3 km od vody)c1 (8,3 km od vody)c1 (9,0 km od vody)Malé Bielice (7,6 km od vody)Chalmová (8,4 km od vody)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km od vody)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km od vody)Veľké Uherce – stavebný kameň – dolomit (330 m od vody)Veľké Uherce – stavebný kameň – vápenec (930 m od vody)Veľké Uherce – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Kolačno – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (2,5 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (2,9 km od vody)Radobica – stavebný kameň – dolomit (3,6 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (3,9 km od vody)Veľké Uherce – Au rudy (4,7 km od vody)– Zosuvy (470 m od vody)VELKE UHERCE – Zosuvy (1,4 km od vody)KOLACNO – Zosuvy (2,6 km od vody)KOLACNO – Zosuvy (2,8 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Oslany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)2 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Арзенопиріт (ФеАсС)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 110 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 772 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,10 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіbežná hodnota
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 3,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň217,4 Bq/l12,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Пінґаpinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato, striebro)2,1 км
    Пінґаpinga, pingový ťahdrahé kovy (Au, Ag)?2,4 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 км
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Радобіца – У КошовскихAntimónové rudyСбmineralogický výskyt4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    255 vrtov v pásme 3 km, z toho 9 hydrogeologických a 246 ostatných; s číslom archívnej správy 255.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м237×
    • 10–30 м9×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    UH-4inžiniersko-geologický12,2 м1028410 м
    U-45inžiniersko-geologický1,5 м1028410 м
    U-9inžiniersko-geologický1,1 м1028420 м
    U-54inžiniersko-geologický0,7 м1028430 м
    U-12inžiniersko-geologický1,1 м1028430 м
    U-51inžiniersko-geologický1,3 м1028430 м
    UH-17inžiniersko-geologický18,0 м1028440 м
    U-42inžiniersko-geologický1,1 м1028440 м
    U-10inžiniersko-geologický1,0 м1028440 м
    U-34inžiniersko-geologický1,5 м1028450 м
    U-5inžiniersko-geologický1,0 м1028450 м
    U-47inžiniersko-geologický0,6 м1028450 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Партизанске – HGTP-120 °C–500 мЦа-Мґ-HCO3využívaný6,5 км
    Партизанске – ФҐТз-233 °C–998 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný7,2 км
    Вельке Біеліце – VB-339 °C–102 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný8,5 км
    Вельке Біеліце – VB-239 °C–241 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný8,5 км
    Мале Біеліце – MB-439 °C–30 мvyužívaný bez nahlasovania údajov8,6 км
    Мале Біеліце – MB-340 °C8,5 л/с160 мЦа-Мґ-HCO3využívaný8,6 км
    Халмова – BCH-339 °C–150 мЦа-Мґ-SO4-HCO38,7 км
    Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3)33 °C–200 мЦа-Мґ-SO4-HCO3využívaný8,7 км
    Халмова – CH-442 °C6,5 л/с100 мЦа-Мґ-SO4-HCO3využívaný8,7 км
    Бродзани – HGT-932 °C–160 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný9,3 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 557,4 км
    kategória d4minerálna voda39-5531-5017,6 км
    kategória Malé Bielicetermálne kúpalisko––17,6 км
    kategória d2minerálna voda39-555-1537,7 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1527,9 км
    kategória Chalmovátermálne kúpalisko––18,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Вельке Угерце12 000 м²1970–340 м
    Вельке Угерце800 м²1980–720 м
    Вельке Угерце200 м²1960–920 м
    Вельке Угерце16 000 м²1970–1,5 км
    Колачно2 000 м²1975–1,6 км
    Горна Вес250 м²1960–2,0 км
    Колачно500 м²1980–2,5 км
    Горна Вес8 000 м²1960–2,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви4×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани2×
    • Актівни1×
    • Потенціални1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Партизанске1 рибальська ділянка · 0,7 км8ВН Вельке Угерце8

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг