Ma a(z) VN Veľké Uherce vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Veľké Uherce, ablakpontszám 17.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2402452502550,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 251-től 242 m tengerszint feletti magasságig 0,7 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    242 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    242 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    251 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Veľké Uherce vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 17.
    VN Veľké Uherce vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 1.
    VN Veľké Uherce vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. jún. 2.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Veľké Uherce vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Veľké Uherce vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 437 mg/l, kemény víz (15,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ón- 10,4 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    56NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 77 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    2objektum 3 km-en belül

    Legközelebb: Pinga (pinga, pingový ťah), 2,1 km-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    –

    A felszíni víz atlasz mintáiban a víztől 1 km-en belül nincs mérés.

    fúrások és talajvízelemzések

    255fúrás 3 km-en belül

    139 vízelemzés a közelben

    Közülük 255-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    42°C a kútfejnél

    10 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Chalmová – CH-4, hozam 6,5 l/s, 8,7 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    9Telephelyek 3 km-en belül

    9 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    12bejegyzés 5 km-en belül

    2 telep, 10 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    4terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • jadrové pohoria100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Tribeč100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 0-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    fő hidrogénező régió

    • mezozoikum a paleozoikum severovýchodnej časti Tribča100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,13tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    15,0°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (2,68 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    437mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • MagnéziumMg26,2 mg/lszázalék 79
    • bikarbonátokHCO3275 mg/lszázalék 70
    • fluoridF0,142 mg/lszázalék 63
    • kloridCl9,71 mg/lszázalék 52
    • KalciumCa64,1 mg/lszázalék 51
    • NátriumNa7,14 mg/lszázalék 41
    • szulfátokSO433,7 mg/lszázalék 40
    • KáliumK1,78 mg/lszázalék 27

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,238 mg/lszázalék 72
    • foszfátokPO40,346 mg/lszázalék 71
    • nitrátokNO36,82 mg/lszázalék 55
    • kémiai oxigénigényChSK0,944 mg/lszázalék 4

    Fémek

    • VasalóFe0,0795 mg/lszázalék 39
    • Cink-Zn4,77 μg/lpercentilis 35
    • MangánMn16,3 μg/lpercentilis 33
    • AlumíniumAl32,5 μg/lpercentilis 31

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Ón-Sn10,4 mg/kgszázalék 95
    • ÓlomPb36,1 mg/kgszázalék 91
    • ArzénAs20,0 mg/kgszázalék 90
    • HiganyHg0,406 mg/kgszázalék 87
    • KadmiumCd0,452 mg/kgszázalék 84
    • BizmutBi0,344 mg/kgszázalék 80
    • Cink-Zn146 mg/kgszázalék 79
    • SzelénSe0,383 mg/kgszázalék 75
    • AntimonSb0,897 mg/kgszázalék 67
    • RézCu25,5 mg/kgszázalék 58
    • MolibdénMo0,344 mg/kgszázalék 44
    • KobaltCo6,30 mg/kgszázalék 18
    • VanádiumV54,7 mg/kgszázalék 17
    • NikkelNi15,9 mg/kgszázalék 14
    • KrómCr42,4 mg/kgszázalék 9

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 539 mg/kgszázalék 94
    • MagnéziumMg2,04 %Percentilis 89
    • KalciumCa4,51 %Percentilis 78
    • MangánMn801 mg/kgszázalék 45
    • TitánTi4 328 mg/kgszázalék 45
    • KáliumK1,46 %Percentilis 42
    • VasalóFe2,43 %Percentilis 35
    • NátriumNa0,792 %Percentilis 34
    • AlumíniumAl4,50 %Percentilis 12
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CériumCe109 mg/kgszázalék 95
    • cirkóniumZr607 mg/kgszázalék 94
    • IttriumY37,6 mg/kgszázalék 90
    • BáriumBa487 mg/kgszázalék 66
    • BórB54,7 mg/kgszázalék 33
    • LítiumLi26,4 mg/kgszázalék 31
    • RubídiumRb79,4 mg/kgszázalék 27
    • StronciumSr105 mg/kgszázalék 18
    • BerilliumBe0,682 mg/kgszázalék 13
    • galliumGa5,81 mg/kgszázalék 4

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    56ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,00 ppm82. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,50 ppm77. percentilis
    • Kálium (K)K1,33 %Percentilis 60

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 281 Bq/m²36. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -2nT

    -2--2 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -9mGal

    Maradék +12,6 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram –.

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)183–510m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága295m a.s.l.
    • Átlagos lejtés8,6°
    • januári átlaghőmérséklet-3,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet17,8°C
    • évi csapadék700mm

    geomorfológiai egységek

    • Tribeč100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km-re a víztől)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km-re a víztől)Radobica – U Košovských – Antimónové rudy (4,4 km-re a víztől)Veľké Uherce – nijaký (340 m-re a víztől)Veľké Uherce – nijaký (720 m-re a víztől)Veľké Uherce – nijaký (920 m-re a víztől)Veľké Uherce – nijaký (1,5 km-re a víztől)Kolačno – nijaký (1,6 km-re a víztől)Horná Ves – nijaký (2,0 km-re a víztől)Kolačno – nijaký (2,5 km-re a víztől)Horná Ves – nijaký (2,8 km-re a víztől)Pri hranici lesa – Radobica – nijaký (3,0 km-re a víztől)Partizánske – HGTP-1 – nekúpeľný (6,5 km-re a víztől)Partizánske – FGTz-2 – nekúpeľný (7,2 km-re a víztől)Veľké Bielice – VB-3 – nekúpeľný (8,5 km-re a víztől)Veľké Bielice – VB-2 – nekúpeľný (8,5 km-re a víztől)Malé Bielice – MB-4 – nekúpeľný (8,6 km-re a víztől)Malé Bielice – MB-3 – nekúpeľný (8,6 km-re a víztől)Chalmová – BCH-3 – nekúpeľný (8,7 km-re a víztől)Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3) – nekúpeľný (8,7 km-re a víztől)Chalmová – CH-4 – nekúpeľný (8,7 km-re a víztől)Brodzany – HGT-9 – nekúpeľný (9,3 km-re a víztől)c1 (7,4 km-re a víztől)c1 (7,6 km-re a víztől)d4 (7,6 km-re a víztől)d2 (7,7 km-re a víztől)d2 (7,9 km-re a víztől)c2 (7,9 km-re a víztől)c1 (8,0 km-re a víztől)d2 (8,0 km-re a víztől)c2 (8,3 km-re a víztől)c1 (8,3 km-re a víztől)c1 (9,0 km-re a víztől)Malé Bielice (7,6 km-re a víztől)Chalmová (8,4 km-re a víztől)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km-re a víztől)Malé Kršteňany, časť Malé Kršteňany – dolomit (4,9 km-re a víztől)Veľké Uherce – stavebný kameň – dolomit (330 m-re a víztől)Veľké Uherce – stavebný kameň – vápenec (930 m-re a víztől)Veľké Uherce – tehliarske suroviny (1,4 km-re a víztől)Kolačno – stavebný kameň – dolomit (1,8 km-re a víztől)Veľké Uherce – Au ércek (2,5 km-re a víztől)Veľké Uherce – Au ércek (2,9 km-re a víztől)Radobica – stavebný kameň – dolomit (3,6 km-re a víztől)Veľké Uherce – Au ércek (3,9 km-re a víztől)Veľké Uherce – Au ércek (4,7 km-re a víztől)– Zosuvy (470 m-re a víztől)VELKE UHERCE – Zosuvy (1,4 km-re a víztől)KOLACNO – Zosuvy (2,6 km-re a víztől)KOLACNO – Zosuvy (2,8 km-re a víztől)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m-re a víztől)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Veľké Uherce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Horná Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Kolačno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Oslany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Anatas (TiO₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Rutil (TiO₂)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Kasiterit (SnO₂)3 minta, legfeljebb 4 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)2 minta, legfeljebb 3 szem
    • Pyrit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 1 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 minta, legfeljebb 1815 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)4 minta, legfeljebb 815 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 110 szem
    • Korund (Al₂O₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 55 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 11 772 μg/lmedián 3,00 μg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,20 μg/lmedián 1,10 μg/l11 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 77 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 15,0 μg/lmedián 3,00 μg/l11 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 72 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke Szlovákiában.

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 30 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 30 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    forrás110,1 Bq/l10,1 Bq/l
    upravený prameň217,4 Bq/l12,4 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • pinga, pingový ťah2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (arany, ezüst)2,1 km
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (Au, Ag)?2,4 km

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 km
    Malé Kršteňany, časť Malé KršteňanydolomitŤažené ložisko – PREMIUM Dolomit SE4,9 km

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Radobica – U KošovskýchAntimónové rudySbmineralogický výskyt4,4 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    255 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 9 hidrogeológiai és 246 egyéb; archív jelentés számával: 255.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m237×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    UH-4inžiniersko-geologický12,2 m1028410 m
    U-45inžiniersko-geologický1,5 m1028410 m
    U-9inžiniersko-geologický1,1 m1028420 m
    U-54inžiniersko-geologický0,7 m1028430 m
    U-12inžiniersko-geologický1,1 m1028430 m
    U-51inžiniersko-geologický1,3 m1028430 m
    UH-17inžiniersko-geologický18,0 m1028440 m
    U-42inžiniersko-geologický1,1 m1028440 m
    U-10inžiniersko-geologický1,0 m1028440 m
    U-34inžiniersko-geologický1,5 m1028450 m
    U-5inžiniersko-geologický1,0 m1028450 m
    U-47inžiniersko-geologický0,6 m1028450 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Simony – HGTP-120 °C–500 mCa-Mg-HCO3využívaný6,5 km
    Simony – FGTz-233 °C–998 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,2 km
    Veľké Bielice – VB-339 °C–102 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,5 km
    Veľké Bielice – VB-239 °C–241 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,5 km
    Malé Bielice – MB-439 °C–30 mvyužívaný bez nahlasovania údajov8,6 km
    Malé Bielice – MB-340 °C8,5 l/s160 mCa-Mg-HCO3využívaný8,6 km
    Chalmová – BCH-339 °C–150 mCa-Mg-SO4-HCO38,7 km
    Chalmová – HCH-1 (dnes CH-3)33 °C–200 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Chalmová – CH-442 °C6,5 l/s100 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Brodzany – HGT-932 °C–160 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný9,3 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória c1ásványvíz23-38< 557,4 km
    kategória d4ásványvíz39-5531-5017,6 km
    kategória Malé Bielicetermálfürdő––17,6 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1537,7 km
    kategória c2ásványvíz23-385-1527,9 km
    kategória Chalmovátermálfürdő––18,4 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Veľké Uherce12 000 m²1970–340 m
    Veľké Uherce800 m²1980–720 m
    Veľké Uherce200 m²1960–920 m
    Veľké Uherce16 000 m²1970–1,5 km
    Kolačno2 000 m²1975–1,6 km
    Horná Ves250 m²1960–2,0 km
    Kolačno500 m²1980–2,5 km
    Horná Ves8 000 m²1960–2,8 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy4×

    tevékenységi fok

    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×
    • Potenciálny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Simony1 horgászvíz · 0,7 km14VN Veľké Uherce14

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág