Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Kolačkovský potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereireviere
2
Länge des Fischereireviers
12,5km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer Kolačkovský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Kolačkovský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich0
  • Niedrig2

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Kolačkovský potok č. 1, Fensterpunktzahl 31.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 06:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    4006008001.0001.2000 km5 km10 kmNr. 2Nr. 1
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 1.126 bis 566 m ü.d.M. über 12,5 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    1.126 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    554 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    572 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    46 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,14

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Kolačkovský potok von 2019
    2019abgebildet 28. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Kolačkovský potok von 2022
    2022abgebildet 4. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Kolačkovský potok von 2025
    2025abgebildet 12. Aug. 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Kolačkovský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    2 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert2

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Kolačkovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 189 mg/l, mäkká voda (6,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 112 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (410 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (potok Lomnická rieka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    35vrtov do 3 km

    389 rozborov vody v okolí

    Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    65°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Plavnica – Pl-1, výdatnosť 5,0 l/s, 5,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    61plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Flyš20%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • paleogén20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty75%SR 16 %
    • fluviáne sedimenty terás25%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová80%SR 86 %
    • puklinová20%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Levočských vrchov80%SR 1,2 %
    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,20typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    6,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    189mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,0807 mg/l30. percentil
    • SulfateSO424,0 mg/l24. percentil
    • KalziumCa32,9 mg/l22. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3104 mg/l20. percentil
    • MagnesiumMg6,78 mg/l19. percentil
    • ChlorideCl2,37 mg/l13. percentil
    • DraslíkK1,13 mg/l13. percentil
    • NatriumNa2,88 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO34,57 mg/l33. percentil
    • AmóniumNH40,0355 mg/l16. percentil
    • FosforečnanyPO40,0264 mg/l15. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,44 mg/l8. percentil

    Metalle

    • ZinkZn14,7 μg/l78. percentil
    • AluminiumAl63,4 μg/l49. percentil
    • EisenFe0,0879 mg/l44. percentil
    • ManganMn17,3 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr112 mg/kg87. percentil
    • CadmiumCd0,292 mg/kg70. percentil
    • MolybdänMo0,486 mg/kg67. percentil
    • NickelNi26,7 mg/kg59. percentil
    • QuecksilberHg0,0982 mg/kg48. percentil
    • BizmutBi0,209 mg/kg47. percentil
    • AntimonSb0,580 mg/kg44. percentil
    • VanadiumV64,1 mg/kg40. percentil
    • SelenSe0,193 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,20 mg/kg30. percentil
    • FührenPb11,0 mg/kg19. percentil
    • KobaltCo6,26 mg/kg18. percentil
    • ArsenAs4,41 mg/kg17. percentil
    • ZinkZn66,6 mg/kg15. percentil
    • KupferCu12,5 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,15 %84. percentil
    • DraslíkK1,75 %81. percentil
    • TitánTi5.023 mg/kg70. percentil
    • EisenFe2,74 %53. percentil
    • ManganMn867 mg/kg53. percentil
    • AluminiumAl5,69 %52. percentil
    • PhosphorP780 mg/kg40. percentil
    • MagnesiumMg0,699 %25. percentil
    • KalziumCa1,02 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerylliumBe1,89 mg/kg77. percentil
    • LítiumLi35,5 mg/kg77. percentil
    • ZirkónZr470 mg/kg72. percentil
    • RubídiumRb96,8 mg/kg70. percentil
    • CérCe63,3 mg/kg64. percentil
    • BorB65,3 mg/kg64. percentil
    • BáriumBa468 mg/kg61. percentil
    • YtriumY28,5 mg/kg55. percentil
    • GáliumGa11,5 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,7°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky960mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma60%SR 33 %
    • kotlinová klíma40%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kolačkov – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Kolačkov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Hombark – Nová Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)Stará Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Forbasy – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Plavnica – Pl-1 – nekúpeľný (5,8 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (7,0 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (7,1 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (7,2 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (7,3 km od vody)Plavnica – Pl-2 – nekúpeľný (8,1 km od vody)a1 (830 m od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,4 km od vody)b1 (4,7 km od vody)b2 (4,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b3 (5,3 km od vody)b1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b4 (5,8 km od vody)b3 (5,9 km od vody)c1 (5,9 km od vody)b1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)c2 (6,6 km od vody)c1 (6,7 km od vody)b1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Vyšné Ružbachy (6,4 km od vody)Nová Ľubovňa – tehliarske suroviny (500 m od vody)Nová Ľubovňa – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Hniezdne – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KOLACKOV – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)NOVA LUBOVNA – Svahové prúdy (390 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (540 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (610 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (870 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,2 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,9 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,2 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,4 km od vody)FORBASY – Zosuvy (2,4 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,4 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,6 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,6 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,9 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Kolačkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nová Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ružbašská Míľava-N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (410 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 230 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 14,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,50 mg/lmedián 6,19 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    6611 zrno410 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 902 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,950 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 4,00 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnbežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 9,00 μg/l30 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle1129,0 Bq/l2,10 Bq/l
    vrt s prelivom19,79 Bq/l9,79 Bq/l
    minerálny prameň14,20 Bq/l4,20 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,49 Bq/l2,49 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    35 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 35.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m26×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m87964 102Ab56.pdf50 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m60723 102Ab47.pdf110 m
    Kolačkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m23266 102Ab2.pdf180 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m33313 102Ab41.pdf1,1 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,8 m33313 102Ab38.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m33313 102Ab39.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m33313 102Ab37.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m33313 102Ab40.pdf1,3 km
    Nová Ľubovňaširokoprofilový vrt9,2 m52872 102Ab46.pdf1,7 km
    Stará Ľubovňaširokoprofilový vrt6,6 m24545 102Ab16.pdf1,7 km
    Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňapozorovací vrt SHMÚ8,0 m8527 102Ab4.pdf2,0 km
    DV-6inžiniersko-geologický4,1 m871242,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný5,8 km
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,1 km
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,2 km
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3využívaný7,3 km
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný8,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 520830 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 544,7 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,8 km
    kategória b3minerálna voda15-2216-3025,3 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5015,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 525,9 km
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––16,4 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kolačkov40 m²1980–20 m
    Kolačkov70 m²1989–40 m
    Hombark – Nová Ľubovňa20 m²1989–120 m
    Stará Ľubovňa–1991–2,2 km
    pri potoku Jakubianka – Jakubany35 m²1989–2,5 km
    Forbasy–1985–3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy60×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny52×
    • Stabilizovaný7×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova25×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Stará Ľubovňa1 Fischereirevier · 6,3 km30Kolačkovský potok č. 130
    2. VO Javorina1 Fischereirevier · 6,2 km30Kolačkovský potok č. 230

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad