Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kolačkovský potok

Bassin versant : Bodrog et HornádSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
12,5km
région
Région de Prešov

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kolačkovský potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kolačkovský potok č. 1, score de la fenêtre 31.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:05.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    4006008001 0001 2000 km5 km10 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 1 126 à 566 m au-dessus du niveau de la mer sur 12,5 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    1 126 m a.s.l.
    Point le plus bas
    554 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    572 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    46 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,14

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kolačkovský potok de 2019
    2019imagé 28 août 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Kolačkovský potok de 2022
    2022imagé 4 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Kolačkovský potok de 2025
    2025imagé 12 août 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kolačkovský potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kolačkovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 189 mg/l, mäkká voda (6,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 112 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (410 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (potok Lomnická rieka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    35vrtov do 3 km

    389 rozborov vody v okolí

    Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    65°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Plavnica – Pl-1, výdatnosť 5,0 l/s, 5,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    61plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Flyš20%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • paleogén20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty75%SR 16 %
    • fluviáne sedimenty terás25%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov67%SR 21 %
    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín33%SR 3,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
    • flyšová formácia33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová80%SR 86 %
    • puklinová20%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Levočských vrchov80%SR 1,2 %
    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,20typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    6,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    189mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,0807 mg/l30. percentil
    • SulfatesSO424,0 mg/l24. percentil
    • CalciumCa32,9 mg/l22. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3104 mg/l20. percentil
    • MagnésiumMg6,78 mg/l19. percentil
    • ChloruresCl2,37 mg/l13. percentil
    • DraslíkK1,13 mg/l13. percentil
    • SodiumNa2,88 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO34,57 mg/l33. percentil
    • AmóniumNH40,0355 mg/l16. percentil
    • FosforečnanyPO40,0264 mg/l15. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,44 mg/l8. percentil

    Métaux

    • ZincZn14,7 μg/l78. percentil
    • AluminiumAl63,4 μg/l49. percentil
    • FerFe0,0879 mg/l44. percentil
    • ManganèseMn17,3 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromeCr112 mg/kg87. percentil
    • CadmiumCd0,292 mg/kg70. percentil
    • MolybdèneMo0,486 mg/kg67. percentil
    • NickelNi26,7 mg/kg59. percentil
    • MercureHg0,0982 mg/kg48. percentil
    • BizmutBi0,209 mg/kg47. percentil
    • AntimoineSb0,580 mg/kg44. percentil
    • VanadiumV64,1 mg/kg40. percentil
    • SéléniumSe0,193 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,20 mg/kg30. percentil
    • PlombPb11,0 mg/kg19. percentil
    • CobaltCo6,26 mg/kg18. percentil
    • ArsenicAs4,41 mg/kg17. percentil
    • ZincZn66,6 mg/kg15. percentil
    • CuivreCu12,5 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodiumNa1,15 %84. percentil
    • DraslíkK1,75 %81. percentil
    • TitánTi5 023 mg/kg70. percentil
    • FerFe2,74 %53. percentil
    • ManganèseMn867 mg/kg53. percentil
    • AluminiumAl5,69 %52. percentil
    • PhosphoreP780 mg/kg40. percentil
    • MagnésiumMg0,699 %25. percentil
    • CalciumCa1,02 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BérylliumBe1,89 mg/kg77. percentil
    • LítiumLi35,5 mg/kg77. percentil
    • ZirkónZr470 mg/kg72. percentil
    • RubídiumRb96,8 mg/kg70. percentil
    • CérCe63,3 mg/kg64. percentil
    • BoreB65,3 mg/kg64. percentil
    • BáriumBa468 mg/kg61. percentil
    • YtriumY28,5 mg/kg55. percentil
    • GáliumGa11,5 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)488–1 289m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek875m a.s.l.
    • Pente moyenne14,8°
    • Priemerná januárová teplota-5,7°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky960mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy75%SR 1,1 %
    • Spišsko-šarišské medzihorie25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma60%SR 33 %
    • kotlinová klíma40%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kolačkov – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Kolačkov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Hombark – Nová Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)Stará Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Forbasy – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Plavnica – Pl-1 – nekúpeľný (5,8 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (7,0 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (7,1 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (7,2 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (7,3 km od vody)Plavnica – Pl-2 – nekúpeľný (8,1 km od vody)a1 (830 m od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,4 km od vody)b1 (4,7 km od vody)b2 (4,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b3 (5,3 km od vody)b1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b4 (5,8 km od vody)b3 (5,9 km od vody)c1 (5,9 km od vody)b1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)c2 (6,6 km od vody)c1 (6,7 km od vody)b1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Vyšné Ružbachy (6,4 km od vody)Nová Ľubovňa – tehliarske suroviny (500 m od vody)Nová Ľubovňa – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Hniezdne – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KOLACKOV – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)NOVA LUBOVNA – Svahové prúdy (390 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (540 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (610 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (870 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,2 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,9 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,2 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,4 km od vody)FORBASY – Zosuvy (2,4 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,4 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,6 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,6 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,9 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Kolačkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nová Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ružbašská Míľava-N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (410 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 230 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 14,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,50 mg/lmedián 6,19 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Or (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    6611 zrno410 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 902 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,950 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 4,00 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnbežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 9,00 μg/l30 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source1129,0 Bq/l2,10 Bq/l
    vrt s prelivom19,79 Bq/l9,79 Bq/l
    minerálny prameň14,20 Bq/l4,20 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,49 Bq/l2,49 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    35 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 35.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m26×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m87964 102Ab56.pdf50 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m60723 102Ab47.pdf110 m
    Kolačkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m23266 102Ab2.pdf180 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m33313 102Ab41.pdf1,1 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,8 m33313 102Ab38.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m33313 102Ab39.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m33313 102Ab37.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m33313 102Ab40.pdf1,3 km
    Nová Ľubovňaširokoprofilový vrt9,2 m52872 102Ab46.pdf1,7 km
    Stará Ľubovňaširokoprofilový vrt6,6 m24545 102Ab16.pdf1,7 km
    Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňapozorovací vrt SHMÚ8,0 m8527 102Ab4.pdf2,0 km
    DV-6inžiniersko-geologický4,1 m871242,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný5,8 km
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,1 km
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,2 km
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3využívaný7,3 km
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný8,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 520830 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 544,7 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,8 km
    kategória b3minerálna voda15-2216-3025,3 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5015,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 525,9 km
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––16,4 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kolačkov40 m²1980–20 m
    Kolačkov70 m²1989–40 m
    Hombark – Nová Ľubovňa20 m²1989–120 m
    Stará Ľubovňa–1991–2,2 km
    pri potoku Jakubianka – Jakubany35 m²1989–2,5 km
    Forbasy–1985–3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy60×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny52×
    • Stabilizovaný7×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova25×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Stará Ľubovňa1 parcours de pêche · 6,3 km24Kolačkovský potok č. 124
    2. VO Javorina1 parcours de pêche · 6,2 km24Kolačkovský potok č. 224

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád