Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kolačkovský potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
12,5km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Kolačkovský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kolačkovský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Kolačkovský potok č. 1, puntuación de la ventana 31.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    400600800100012000 km5 km10 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 1126 a 566 m s. n. m. en 12,5 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    1126 m a.s.l.
    Punto más bajo
    554 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    572 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    46 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,14

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kolačkovský potok de 2019
    2019fotografiado 28 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Kolačkovský potok de 2022
    2022fotografiado 4 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Kolačkovský potok de 2025
    2025fotografiado 12 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kolačkovský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kolačkovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 189 mg/l, mäkká voda (6,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 112 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (410 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 8,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (potok Lomnická rieka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    35vrtov do 3 km

    389 rozborov vody v okolí

    Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    65°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Plavnica – Pl-1, výdatnosť 5,0 l/s, 5,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    61plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Flyš20%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • paleogén20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty75%SR 16 %
    • fluviáne sedimenty terás25%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov67%SR 21 %
    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín33%SR 3,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
    • flyšová formácia33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová80%SR 86 %
    • puklinová20%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Levočských vrchov80%SR 1,2 %
    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,20typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    6,2°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    189mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,0807 mg/l30. percentil
    • SulfatosSO424,0 mg/l24. percentil
    • CalcioCa32,9 mg/l22. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3104 mg/l20. percentil
    • MagnesioMg6,78 mg/l19. percentil
    • ClorurosCl2,37 mg/l13. percentil
    • DraslíkK1,13 mg/l13. percentil
    • SodioNa2,88 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO34,57 mg/l33. percentil
    • AmóniumNH40,0355 mg/l16. percentil
    • FosforečnanyPO40,0264 mg/l15. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,44 mg/l8. percentil

    Metales

    • CincZn14,7 μg/l78. percentil
    • AluminioAl63,4 μg/l49. percentil
    • HierroFe0,0879 mg/l44. percentil
    • ManganesoMn17,3 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr112 mg/kg87. percentil
    • CadmioCd0,292 mg/kg70. percentil
    • MolibdenoMo0,486 mg/kg67. percentil
    • NíquelNi26,7 mg/kg59. percentil
    • MercurioHg0,0982 mg/kg48. percentil
    • BizmutBi0,209 mg/kg47. percentil
    • AntimonioSb0,580 mg/kg44. percentil
    • VanadioV64,1 mg/kg40. percentil
    • SelenioSe0,193 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,20 mg/kg30. percentil
    • PlomoPb11,0 mg/kg19. percentil
    • CobaltoCo6,26 mg/kg18. percentil
    • ArsénicoAs4,41 mg/kg17. percentil
    • CincZn66,6 mg/kg15. percentil
    • CobreCu12,5 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,15 %84. percentil
    • DraslíkK1,75 %81. percentil
    • TitánTi5023 mg/kg70. percentil
    • HierroFe2,74 %53. percentil
    • ManganesoMn867 mg/kg53. percentil
    • AluminioAl5,69 %52. percentil
    • FósforoP780 mg/kg40. percentil
    • MagnesioMg0,699 %25. percentil
    • CalcioCa1,02 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerilioBe1,89 mg/kg77. percentil
    • LítiumLi35,5 mg/kg77. percentil
    • ZirkónZr470 mg/kg72. percentil
    • RubídiumRb96,8 mg/kg70. percentil
    • CérCe63,3 mg/kg64. percentil
    • BoroB65,3 mg/kg64. percentil
    • BáriumBa468 mg/kg61. percentil
    • YtriumY28,5 mg/kg55. percentil
    • GáliumGa11,5 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – SV časť100%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)488–1 289m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek875m a.s.l.
    • Pendiente media14,8°
    • Priemerná januárová teplota-5,7°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky960mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy75%SR 1,1 %
    • Spišsko-šarišské medzihorie25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma60%SR 33 %
    • kotlinová klíma40%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kolačkov – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Kolačkov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Hombark – Nová Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)Stará Ľubovňa – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri potoku Jakubianka – Jakubany – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Forbasy – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Plavnica – Pl-1 – nekúpeľný (5,8 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (7,0 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (7,1 km od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (7,2 km od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (7,3 km od vody)Plavnica – Pl-2 – nekúpeľný (8,1 km od vody)a1 (830 m od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,4 km od vody)b1 (4,7 km od vody)b2 (4,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b3 (5,3 km od vody)b1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b4 (5,8 km od vody)b3 (5,9 km od vody)c1 (5,9 km od vody)b1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)c2 (6,6 km od vody)c1 (6,7 km od vody)b1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Vyšné Ružbachy (6,4 km od vody)Nová Ľubovňa – tehliarske suroviny (500 m od vody)Nová Ľubovňa – stavebný kameň – pieskovec (1,0 km od vody)Hniezdne – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KOLACKOV – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)NOVA LUBOVNA – Svahové prúdy (390 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (540 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (610 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (870 m od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,0 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,2 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (1,9 km od vody)NOVA LUBOVNA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,1 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,2 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,4 km od vody)FORBASY – Zosuvy (2,4 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,4 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,6 km od vody)HNIEZDNE – Zosuvy (2,6 km od vody)JAKUBANY – Zosuvy (2,6 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (2,9 km od vody)CHMELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)STARA LUBOVNA – Zosuvy (3,0 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Kolačkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Nová Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nová Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ružbašská Míľava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ružbašská Míľava-N.Ružbachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Hniezdne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Stará Ľubovňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (850 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (410 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 230 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 14,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,50 mg/lmedián 6,19 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: potok Lomnická rieka, 2007, 230 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    6611 zrno410 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 902 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,950 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 4,00 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnbežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 9,00 μg/l30 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente1129,0 Bq/l2,10 Bq/l
    vrt s prelivom19,79 Bq/l9,79 Bq/l
    minerálny prameň14,20 Bq/l4,20 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,49 Bq/l2,49 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    35 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 35.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m26×
    • 10–30 m5×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m87964 102Ab56.pdf50 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m60723 102Ab47.pdf110 m
    Kolačkovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m23266 102Ab2.pdf180 m
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m33313 102Ab41.pdf1,1 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,8 m33313 102Ab38.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m33313 102Ab39.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m33313 102Ab37.pdf1,2 km
    Nová Ľubovňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m33313 102Ab40.pdf1,3 km
    Nová Ľubovňaširokoprofilový vrt9,2 m52872 102Ab46.pdf1,7 km
    Stará Ľubovňaširokoprofilový vrt6,6 m24545 102Ab16.pdf1,7 km
    Nová Ľubovňa-Stará Ľubovňapozorovací vrt SHMÚ8,0 m8527 102Ab4.pdf2,0 km
    DV-6inžiniersko-geologický4,1 m871242,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný5,8 km
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,1 km
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný7,2 km
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3využívaný7,3 km
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný8,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 520830 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 544,7 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,8 km
    kategória b3minerálna voda15-2216-3025,3 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5015,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 525,9 km
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––16,4 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kolačkov40 m²1980–20 m
    Kolačkov70 m²1989–40 m
    Hombark – Nová Ľubovňa20 m²1989–120 m
    Stará Ľubovňa–1991–2,2 km
    pri potoku Jakubianka – Jakubany35 m²1989–2,5 km
    Forbasy–1985–3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy60×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny52×
    • Stabilizovaný7×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova25×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Stará Ľubovňa1 coto de pesca · 6,3 km24Kolačkovský potok č. 124
    2. VO Javorina1 coto de pesca · 6,2 km24Kolačkovský potok č. 224

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád