Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
28aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Ptava č. 1, Fensterpunktzahl 34.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Schnelles FließgewässerPodhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 312 bis 157 m ü.d.M. über 9,6 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
323 m a.s.l.
Tiefster Punkt
152 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
171 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
18 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,13
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2019abgebildet 19. Aug. 20192022abgebildet 10. Okt. 20222025abgebildet 24. Juli 2025
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Ptava
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
10 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
2 aus 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 1,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Bystrý, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
206vrtov do 3 km
412 rozborov vody v okolí
Z toho 206 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
39°C na ústí vrtu
1 geotermálny vrt do 10 km
Najteplejší: Kaluža – GTH-1, 6,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
17lokalít do 3 km
1 záťaž, 16 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
Najbližšia záťaž: Humenné – rušňové depo, Cargo a.s., 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
14záznamov do 3 až 5 km
6 ložísk a dobývacích území, 8 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
36plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,30 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 32,0 μg/lmedián 32,0 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ptava, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 47,0 μg/lmedián 43,0 μg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 12. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,86 mg/lmedián 5,59 mg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Chlmec, 1996, 590 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
Anatas (TiO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 3 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO37×
Ca-Mg-HCO35×
Ca-HCO3-SO42×
Ca-SO4-NO31×
Ca-Mg-HCO3-SO41×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B12×
trieda D3×
trieda F2×
Kovy v podzemnej vode
QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 720 μg/lmedián 13,0 μg/l31 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,800 μg/l31 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 21,0 μg/lmedián 4,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
Quelle
2
20,7 Bq/l
18,7 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
17,6 Bq/l
10,9 Bq/l
upravený prameň
5
67,6 Bq/l
26,2 Bq/l
studňa
3
17,6 Bq/l
9,40 Bq/l
potok, rieka
2
7,82 Bq/l
5,65 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Oreské
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.
2,3 km
Oreské
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.
2,3 km
Vinné
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,3 km
Vinné
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,3 km
Oreské
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,6 km
Oreské
keramické íly
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,6 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Humenné
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,0 km
Trnava pri Laborci
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,8 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
206 vrtov v pásme 3 km, z toho 80 hydrogeologických a 126 ostatných; s číslom archívnej správy 206.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m127×
10–30 m46×
30–100 m9×
100–300 m2×
nad 300 m1×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
V-47
inžiniersko-geologický
5,8 m
20789
30 m
JV 6
inžiniersko-geologický
7,0 m
77748
40 m
JV 4
inžiniersko-geologický
7,5 m
77748
50 m
JV 5
inžiniersko-geologický
7,6 m
77748
60 m
V-44
inžiniersko-geologický
4,3 m
20789
60 m
V-43
inžiniersko-geologický
5,8 m
20789
80 m
JV 3
inžiniersko-geologický
6,4 m
77748
80 m
JV 2
inžiniersko-geologický
7,8 m
77748
80 m
JV 1
inžiniersko-geologický
7,7 m
77748
100 m
JV 8
inžiniersko-geologický
5,6 m
77748
100 m
JV 7
inžiniersko-geologický
7,0 m
77748
100 m
V-23
ložiskový
5,3 m
4111
110 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Kaluža – GTH-1
39 °C
–
–
Na-Cl-SO4-HCO3/ Na-Cl
využívaný
6,8 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Standort
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Humenné – rušňové depo, Cargo a.s.
SK1001500P
2,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Chlmec
250 m²
1986
–
80 m
Porúbka pri Chlmci
350 m²
1985
–
360 m
Humenné – Závadka
500 m²
1990
–
480 m
Hažín nad Cirochou
3 000 m²
1973
–
740 m
Humenné
3 400 m²
1980
–
1,5 km
Hankovce – Lackovce
50 m²
1909
–
2,0 km
Jasenov
1 300 m²
1989
–
2,0 km
Lackovce
300 m²
1985
–
2,1 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy34×
Blokové rozpadliny2×
Stupeň aktivity
Potenciálny23×
Stabilizovaný12×
Aktívny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Nedostatočne doložené7×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.