Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Ptava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Ptava č. 1, ablakpontszám 33.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    1001502002503003500 km2 km4 km6 km8 km
    A vízfolyás magassági profilja: 312-től 157 m tengerszint feletti magasságig 9,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    323 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    152 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    171 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    18 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,13

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ptava vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 19.
    Ptava vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 10.
    Ptava vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ptava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Ptava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 118 mg/l, mäkká voda (7,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,607 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km40 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    40°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 80 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 35 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    39. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Bystrý, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    206vrtov do 3 km

    412 rozborov vody v okolí

    Z toho 206 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    39°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Kaluža – GTH-1, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok

    Najbližšia záťaž: Humenné – rušňové depo, Cargo a.s., 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    6 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    36plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih67%SR 7,7 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • jadrové pohoria100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Humenské vrchy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov67%SR 2,7 %
    • rajón náplavov nížinných tokov33%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics50%SR 52 %
    • Pieskovce50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátovo-potamogénne100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-(+/-Mg)-HCO3100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,88typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    7,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    118mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK10,8 mg/l93. percentil
    • NátriumNa16,6 mg/l74. percentil
    • FluoridokF0,136 mg/l60. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3176 mg/l38. percentil
    • MagnéziumMg9,75 mg/l31. percentil
    • KloridokCl4,50 mg/l31. percentil
    • KalciumCa40,4 mg/l28. percentil
    • SzulfátokSO422,0 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,407 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,206 mg/l60. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,35 mg/l54. percentil
    • NitrátokNO35,04 mg/l38. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl146 μg/l71. percentil
    • VasFe0,155 mg/l67. percentil
    • MangánMn27,8 μg/l47. percentil
    • CinkZn4,16 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdénMo0,607 mg/kg81. percentil
    • KrómCr92,4 mg/kg76. percentil
    • SzelénSe0,367 mg/kg73. percentil
    • CinkZn127 mg/kg72. percentil
    • VanádiumV77,6 mg/kg69. percentil
    • KadmiumCd0,260 mg/kg66. percentil
    • KobaltCo9,45 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • RézCu26,8 mg/kg62. percentil
    • ÓlomPb15,5 mg/kg50. percentil
    • AntimonSb0,586 mg/kg45. percentil
    • NikkelNi21,9 mg/kg37. percentil
    • CínSn2,13 mg/kg27. percentil
    • ArzénAs4,81 mg/kg23. percentil
    • HiganyHg0,0458 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 436 mg/kg78. percentil
    • VasFe2,89 %61. percentil
    • MangánMn944 mg/kg60. percentil
    • MagnéziumMg0,935 %55. percentil
    • KalciumCa2,12 %51. percentil
    • AlumíniumAl5,27 %37. percentil
    • FoszforP725 mg/kg33. percentil
    • DraslíkK1,35 %26. percentil
    • NátriumNa0,665 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr500 mg/kg79. percentil
    • YtriumY27,6 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa423 mg/kg45. percentil
    • BerilliumBe1,31 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb85,5 mg/kg42. percentil
    • BórB56,4 mg/kg38. percentil
    • CérCe53,2 mg/kg29. percentil
    • StronciumSr112 mg/kg27. percentil
    • LítiumLi24,6 mg/kg21. percentil
    • GáliumGa9,70 mg/kg18. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,58 ppm49. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,20 ppm44. percentil
    • Kálium (K)K1,25 %29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km40 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    40 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 35 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 80 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)132–866m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek328m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,7°
    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Vihorlatské vrchy67%SR 0,0 %
    • Beskydské predhorie33%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Vihorlatsko-gutinská oblasť67%SR 0,5 %
    • Nízke Beskydy33%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A75%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda25%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén67%SR 11 %
    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika33%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Humenné – Zlaté rudy (3,0 km od vody)Trnava pri Laborci – Železné rudy (3,8 km od vody)Humenné – rušňové depo, Cargo a.s. – SK1001500P (2,6 km od vody)Chlmec – občasný (80 m od vody)Porúbka pri Chlmci – občasný (360 m od vody)Humenné – Závadka – nijaký (480 m od vody)Hažín nad Cirochou – občasný (740 m od vody)Humenné – nijaký (1,5 km od vody)Hankovce – Lackovce – nijaký (2,0 km od vody)Jasenov – nijaký (2,0 km od vody)Lackovce – nijaký (2,1 km od vody)Hankovce – Lackovce – nijaký (2,2 km od vody)Lackovce – nijaký (2,2 km od vody)Ptičie – nijaký (2,4 km od vody)Jasenov – občasný (2,5 km od vody)Hažín nad Cirochou – nijaký (2,6 km od vody)Hažín nad Cirochou – nijaký (2,9 km od vody)Kochanovce nad Laborcom – občasný (2,9 km od vody)Kamenica nad Cirochou – Hažín nad Cirochou – nijaký (3,0 km od vody)Kaluža – GTH-1 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Oreské – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Vinné – stavebný kameň (4,3 km od vody)Oreské – keramické íly (4,6 km od vody)Oreské – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Vinné – stavebný kameň (4,3 km od vody)Oreské – keramické íly (4,6 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – andezit (410 m od vody)Ptičie – stavebný kameň – zlepenec (480 m od vody)Chlmec – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Ptičie – stavebný kameň – zlepenec (1,6 km od vody)Humenné – sever – Au rozsypy (2,7 km od vody)Trnava pri Laborci – Fe rudy – limonit (3,9 km od vody)Vinné, Šutová – vulkanity (4,6 km od vody)PODSKALKA – Zosuvy (50 m od vody)PORUBKA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)PORUBKA – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)HUMENNE – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,2 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)PTICIE – Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,1 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,7 km od vody)KOCHANOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KAMIENKA – Zosuvy (3,0 km od vody)Humenné-Pod Skalkou-Poniklec – monitorovací vrt (160 m od vody)Humenné-Pod Skalkou-Pod Sokolejom – monitorovací vrt (400 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Porúbka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (910 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Humenné-ZDŠ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Humenné OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Ptičie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Brestov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (460 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (620 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (690 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)Porúbka – prameň (500 m od vody)1400m JZ od K570 Skalka – prameň (510 m od vody)Porúbka – prameň (600 m od vody)600 m SV od obce – prameň (600 m od vody)dolina Fenkovho potoka – vrt (970 m od vody)800m JJZ od K570 Skalka – prameň (1,1 km od vody)potok Fenkov – prameň (1,1 km od vody)dolina Bystrého potoka – Skalka – prameň (1,3 km od vody)Porúbka – prameň (1,4 km od vody)1700m ZJZ od K644 Pirnagov – prameň (1,5 km od vody)900m SV od K527 – prameň (2,2 km od vody)200m S od K644 – prameň (2,2 km od vody)Oreské – prameň (2,3 km od vody)800m VJV od K294 – prameň (2,4 km od vody)700m SV od K527 – prameň (2,4 km od vody)Pindzikov Laz – prameň (2,7 km od vody)Kamienka – prameň (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,30 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 32,0 μg/lmedián 32,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Ptava, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 43,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 12. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,86 mg/lmedián 5,59 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chlmec, 1996, 590 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 3 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-SO4-NO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B12×
    • trieda D3×
    • trieda F2×

    Kovy v podzemnej vode

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 720 μg/lmedián 13,0 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,800 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 4,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás220,7 Bq/l18,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie217,6 Bq/l10,9 Bq/l
    upravený prameň567,6 Bq/l26,2 Bq/l
    studňa317,6 Bq/l9,40 Bq/l
    potok, rieka27,82 Bq/l5,65 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Oreskévápenec ostatnýŤažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.2,3 km
    Oreskévápenec ostatnýŤažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.2,3 km
    Vinnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Vinnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Oreskékeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Oreskékeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    HomonnaZlaté rudyAumineralogický výskyt3,0 km
    Nagyszombat pri LaborciŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    206 vrtov v pásme 3 km, z toho 80 hydrogeologických a 126 ostatných; s číslom archívnej správy 206.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m127×
    • 10–30 m46×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    V-47inžiniersko-geologický5,8 m2078930 m
    JV 6inžiniersko-geologický7,0 m7774840 m
    JV 4inžiniersko-geologický7,5 m7774850 m
    JV 5inžiniersko-geologický7,6 m7774860 m
    V-44inžiniersko-geologický4,3 m2078960 m
    V-43inžiniersko-geologický5,8 m2078980 m
    JV 3inžiniersko-geologický6,4 m7774880 m
    JV 2inžiniersko-geologický7,8 m7774880 m
    JV 1inžiniersko-geologický7,7 m77748100 m
    JV 8inžiniersko-geologický5,6 m77748100 m
    JV 7inžiniersko-geologický7,0 m77748100 m
    V-23ložiskový5,3 m4111110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kaluža – GTH-139 °C––Na-Cl-SO4-HCO3/ Na-Clvyužívaný6,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Humenné – rušňové depo, Cargo a.s.SK1001500P2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Chlmec250 m²1986–80 m
    Porúbka pri Chlmci350 m²1985–360 m
    Homonna – Závadka500 m²1990–480 m
    Hažín nad Cirochou3 000 m²1973–740 m
    Homonna3 400 m²1980–1,5 km
    Hankovce – Lackovce50 m²1909–2,0 km
    Jasenov1 300 m²1989–2,0 km
    Lackovce300 m²1985–2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy34×
    • Blokové rozpadliny2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny23×
    • Stabilizovaný12×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
    • Nedostatočne doložené7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Homonna1 horgászvíz · 9,6 km25Ptava č. 125

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád