Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Ptava

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Ptava č. 1, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 02:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    1001502002503003500 km2 km4 km6 km8 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 312 a 157 m s. n. m. en 9,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    323 m a.s.l.
    Punto más bajo
    152 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    171 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    18 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,13

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Ptava de 2019
    2019fotografiado 19 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Ptava de 2022
    2022fotografiado 10 oct 2022
    Imagen aérea del curso de agua Ptava de 2025
    2025fotografiado 24 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Ptava

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Ptava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 118 mg/l, mäkká voda (7,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,607 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 81. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Bystrý, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    206vrtov do 3 km

    412 rozborov vody v okolí

    Z toho 206 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    39°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Kaluža – GTH-1, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok

    Najbližšia záťaž: Humenné – rušňové depo, Cargo a.s., 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    6 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    36plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,88typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    7,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    118mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK10,8 mg/l93. percentil
    • SodioNa16,6 mg/l74. percentil
    • FluorurosF0,136 mg/l60. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3176 mg/l38. percentil
    • MagnesioMg9,75 mg/l31. percentil
    • ClorurosCl4,50 mg/l31. percentil
    • CalcioCa40,4 mg/l28. percentil
    • SulfatosSO422,0 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,407 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,206 mg/l60. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,35 mg/l54. percentil
    • NitratosNO35,04 mg/l38. percentil

    Metales

    • AluminioAl146 μg/l71. percentil
    • HierroFe0,155 mg/l67. percentil
    • ManganesoMn27,8 μg/l47. percentil
    • CincZn4,16 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo0,607 mg/kg81. percentil
    • CromoCr92,4 mg/kg76. percentil
    • SelenioSe0,367 mg/kg73. percentil
    • CincZn127 mg/kg72. percentil
    • VanadioV77,6 mg/kg69. percentil
    • CadmioCd0,260 mg/kg66. percentil
    • CobaltoCo9,45 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • CobreCu26,8 mg/kg62. percentil
    • PlomoPb15,5 mg/kg50. percentil
    • AntimonioSb0,586 mg/kg45. percentil
    • NíquelNi21,9 mg/kg37. percentil
    • CínSn2,13 mg/kg27. percentil
    • ArsénicoAs4,81 mg/kg23. percentil
    • MercurioHg0,0458 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5436 mg/kg78. percentil
    • HierroFe2,89 %61. percentil
    • ManganesoMn944 mg/kg60. percentil
    • MagnesioMg0,935 %55. percentil
    • CalcioCa2,12 %51. percentil
    • AluminioAl5,27 %37. percentil
    • FósforoP725 mg/kg33. percentil
    • DraslíkK1,35 %26. percentil
    • SodioNa0,665 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr500 mg/kg79. percentil
    • YtriumY27,6 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa423 mg/kg45. percentil
    • BerilioBe1,31 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb85,5 mg/kg42. percentil
    • BoroB56,4 mg/kg38. percentil
    • CérCe53,2 mg/kg29. percentil
    • StronciumSr112 mg/kg27. percentil
    • LítiumLi24,6 mg/kg21. percentil
    • GáliumGa9,70 mg/kg18. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Humenné – Zlaté rudy (3,0 km od vody)Trnava pri Laborci – Železné rudy (3,8 km od vody)Humenné – rušňové depo, Cargo a.s. – SK1001500P (2,6 km od vody)Chlmec – občasný (80 m od vody)Porúbka pri Chlmci – občasný (360 m od vody)Humenné – Závadka – nijaký (480 m od vody)Hažín nad Cirochou – občasný (740 m od vody)Humenné – nijaký (1,5 km od vody)Hankovce – Lackovce – nijaký (2,0 km od vody)Jasenov – nijaký (2,0 km od vody)Lackovce – nijaký (2,1 km od vody)Hankovce – Lackovce – nijaký (2,2 km od vody)Lackovce – nijaký (2,2 km od vody)Ptičie – nijaký (2,4 km od vody)Jasenov – občasný (2,5 km od vody)Hažín nad Cirochou – nijaký (2,6 km od vody)Hažín nad Cirochou – nijaký (2,9 km od vody)Kochanovce nad Laborcom – občasný (2,9 km od vody)Kamenica nad Cirochou – Hažín nad Cirochou – nijaký (3,0 km od vody)Kaluža – GTH-1 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Oreské – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Vinné – stavebný kameň (4,3 km od vody)Oreské – keramické íly (4,6 km od vody)Oreské – vápenec ostatný (2,3 km od vody)Vinné – stavebný kameň (4,3 km od vody)Oreské – keramické íly (4,6 km od vody)Porúbka – stavebný kameň – andezit (410 m od vody)Ptičie – stavebný kameň – zlepenec (480 m od vody)Chlmec – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Ptičie – stavebný kameň – zlepenec (1,6 km od vody)Humenné – sever – Au rozsypy (2,7 km od vody)Trnava pri Laborci – Fe rudy – limonit (3,9 km od vody)Vinné, Šutová – vulkanity (4,6 km od vody)PODSKALKA – Zosuvy (50 m od vody)PORUBKA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)PORUBKA – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)HUMENNE – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,2 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)PTICIE – Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)JASENOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,1 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,7 km od vody)KOCHANOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)HUMENNE – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KAMIENKA – Zosuvy (3,0 km od vody)Humenné-Pod Skalkou-Poniklec – monitorovací vrt (160 m od vody)Humenné-Pod Skalkou-Pod Sokolejom – monitorovací vrt (400 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Porúbka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (910 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Humenné-ZDŠ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Humenné OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Ptičie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Brestov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kochanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Humenné – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (460 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (620 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (690 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)Porúbka – prameň (500 m od vody)1400m JZ od K570 Skalka – prameň (510 m od vody)Porúbka – prameň (600 m od vody)600 m SV od obce – prameň (600 m od vody)dolina Fenkovho potoka – vrt (970 m od vody)800m JJZ od K570 Skalka – prameň (1,1 km od vody)potok Fenkov – prameň (1,1 km od vody)dolina Bystrého potoka – Skalka – prameň (1,3 km od vody)Porúbka – prameň (1,4 km od vody)1700m ZJZ od K644 Pirnagov – prameň (1,5 km od vody)900m SV od K527 – prameň (2,2 km od vody)200m S od K644 – prameň (2,2 km od vody)Oreské – prameň (2,3 km od vody)800m VJV od K294 – prameň (2,4 km od vody)700m SV od K527 – prameň (2,4 km od vody)Pindzikov Laz – prameň (2,7 km od vody)Kamienka – prameň (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,30 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrý, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 32,0 μg/lmedián 32,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Ptava, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 43,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Fenkov, potok, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 12. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,86 mg/lmedián 5,59 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chlmec, 1996, 590 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 3 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-SO4-NO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B12×
    • trieda D3×
    • trieda F2×

    Kovy v podzemnej vode

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 720 μg/lmedián 13,0 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,800 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 510 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 4,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente220,7 Bq/l18,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie217,6 Bq/l10,9 Bq/l
    upravený prameň567,6 Bq/l26,2 Bq/l
    studňa317,6 Bq/l9,40 Bq/l
    potok, rieka27,82 Bq/l5,65 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Oreskévápenec ostatnýŤažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.2,3 km
    Oreskévápenec ostatnýŤažené ložisko – AT ABOV spol. s r.o.2,3 km
    Vinnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Vinnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Oreskékeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Oreskékeramické ílyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    HumennéZlaté rudyAumineralogický výskyt3,0 km
    Trnava pri LaborciŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    206 vrtov v pásme 3 km, z toho 80 hydrogeologických a 126 ostatných; s číslom archívnej správy 206.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m127×
    • 10–30 m46×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    V-47inžiniersko-geologický5,8 m2078930 m
    JV 6inžiniersko-geologický7,0 m7774840 m
    JV 4inžiniersko-geologický7,5 m7774850 m
    JV 5inžiniersko-geologický7,6 m7774860 m
    V-44inžiniersko-geologický4,3 m2078960 m
    V-43inžiniersko-geologický5,8 m2078980 m
    JV 3inžiniersko-geologický6,4 m7774880 m
    JV 2inžiniersko-geologický7,8 m7774880 m
    JV 1inžiniersko-geologický7,7 m77748100 m
    JV 8inžiniersko-geologický5,6 m77748100 m
    JV 7inžiniersko-geologický7,0 m77748100 m
    V-23ložiskový5,3 m4111110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kaluža – GTH-139 °C––Na-Cl-SO4-HCO3/ Na-Clvyužívaný6,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Humenné – rušňové depo, Cargo a.s.SK1001500P2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Chlmec250 m²1986–80 m
    Porúbka pri Chlmci350 m²1985–360 m
    Humenné – Závadka500 m²1990–480 m
    Hažín nad Cirochou3 000 m²1973–740 m
    Humenné3 400 m²1980–1,5 km
    Hankovce – Lackovce50 m²1909–2,0 km
    Jasenov1 300 m²1989–2,0 km
    Lackovce300 m²1985–2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy34×
    • Blokové rozpadliny2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny23×
    • Stabilizovaný12×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
    • Nedostatočne doložené7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Humenné1 coto de pesca · 9,6 km28Ptava č. 128

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád