Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Slovinský potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
27,4km
Region
Region Košice
Luftbild von Fließgewässer Slovinský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Slovinský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Slovinský potok, Fensterpunktzahl 32.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 13:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Krompachy13 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 12:57

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    2004006008001.0000 km5 km10 km15 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 875 bis 374 m ü.d.M. über 15,9 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    875 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    339 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    536 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    34 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,21

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Slovinský potok von 2019
    2019abgebildet 30. Juni 2019
    Luftbild Fließgewässer Slovinský potok von 2022
    2022abgebildet 17. Okt. 2022
    Luftbild Fließgewässer Slovinský potok von 2025
    2025abgebildet 22. Juni 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Slovinský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    0 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • Keine nicht eingehaltene Norm1

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Nitrate 25 bis 50 mg/l1

    Höchste Nitratwerte

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Slovinský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 27 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek71 % čiary vody

    14 % flyš, 14 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 295 mg/l, stredne tvrdá voda (10,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    8 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 3,39 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km26 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    26°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 29 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    840objektov do 3 km

    ťažené: Cu, Fe, Ag, Au, Hg

    Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 20 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    17 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (960 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    6 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 83,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (1000m S od K567).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    249vrtov do 3 km

    738 rozborov vody v okolí

    Z toho 241 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    8 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    3 záťaže, 5 skládok, 9 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Slovinky – ťažba a úprava rúd, 100 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    128záznamov do 5 km

    38 ložísk, 90 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek71%SR 72 %
    • Flyš14%SR 4,7 %
    • Vulkangestein14%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér71%
    • paleozoikum st.29%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×
    paleozoikum st.ordovik – devónflyšové pieskovce1×
    paleozoikum st.stredný? – mladší devónsykavské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • GEMERIKUM78%SR 13 %
    • SILICIKUM22%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih91%SR 26 %
    • veľmi malý zdvih9,1%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • gemerské pásmo100%SR 5,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Spišsko-gemerské rudohorie73%SR 2,9 %
    • Galmus27%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Metamorfity60%SR 2,4 %
    • Kies20%SR 52 %
    • Bázické vulkanity20%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)60%SR 2,3 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)20%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleozoikum slovenského rudohoria v povodí Hornádu64%SR 2,1 %
    • mezozoikum Galmusu s priľahlým paleozoikom36%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénne83%SR 6,4 %
    • silikátogénne, menej silikátovo-sulfidogénne17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-Na-HCO3-SO483%SR 4,5 %
    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4, Ca-Mg-SO4-(HCO3)17%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B71%SR 18 %
    • A29%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    10,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    295mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesiumMg22,4 mg/l72. percentil
    • SulfateSO463,1 mg/l71. percentil
    • ChlorideCl6,35 mg/l41. percentil
    • NatriumNa5,79 mg/l33. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3152 mg/l32. percentil
    • DraslíkK1,96 mg/l31. percentil
    • FluorideF0,0732 mg/l26. percentil
    • KalziumCa37,9 mg/l25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,136 mg/l50. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,73 mg/l39. percentil
    • NitrateNO34,95 mg/l37. percentil
    • AmóniumNH40,0661 mg/l33. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl163 μg/l74. percentil
    • ManganMn39,6 μg/l56. percentil
    • ZinkZn7,74 μg/l56. percentil
    • EisenFe0,0313 mg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdänMo3,39 mg/kg96. percentil
    • ArsenAs92,1 mg/kg95. percentil
    • CínSn25,8 mg/kg95. percentil
    • KupferCu227 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi2,68 mg/kg95. percentil
    • QuecksilberHg3,72 mg/kg95. percentil
    • AntimonSb17,0 mg/kg95. percentil
    • KobaltCo14,0 mg/kg92. percentil
    • VanadiumV97,9 mg/kg87. percentil
    • ZinkZn185 mg/kg87. percentil
    • ChromCr103 mg/kg83. percentil
    • FührenPb25,4 mg/kg82. percentil
    • NickelNi32,8 mg/kg77. percentil
    • CadmiumCd0,320 mg/kg73. percentil
    • SelenSe0,318 mg/kg66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK2,30 %96. percentil
    • AluminiumAl7,79 %95. percentil
    • EisenFe4,93 %95. percentil
    • ManganMn2.096 mg/kg95. percentil
    • NatriumNa1,17 %85. percentil
    • TitánTi5.674 mg/kg82. percentil
    • MagnesiumMg1,22 %72. percentil
    • PhosphorP919 mg/kg60. percentil
    • KalziumCa1,62 %37. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi58,2 mg/kg96. percentil
    • RubídiumRb132 mg/kg96. percentil
    • YtriumY44,9 mg/kg95. percentil
    • BorB106 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa936 mg/kg95. percentil
    • GáliumGa19,1 mg/kg87. percentil
    • BerylliumBe1,90 mg/kg78. percentil
    • CérCe64,1 mg/kg67. percentil
    • ZirkónZr343 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr110 mg/kg25. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 28 až 76 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonrisiko im Grundgestein

    mittel

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Kalium (K)K1,60 %89. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,92 ppm31. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,18 ppm14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371.544 Bq/m²52. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • mittel100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -20nT

    rozsah -44 až 13 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -15mGal

    reziduálna +10,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km26 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    26 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 29 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)308–1 127m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek667m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle16,8°
    • Priemerná januárová teplota-5,3°C
    • Priemerná júlová teplota15,7°C
    • Ročné zrážky889mm

    Geomorfologické celky

    • Volovské vrchy100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské rudohorie100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma89%SR 33 %
    • kotlinová klíma11%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu80%SR 25 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu20%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • kontaminovaná pôda, obsah rizikových prvkov je vyšší ako limitné hodnoty C100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mladšie paleozoikum centrálnych Západných Karpát40%SR 1,9 %
    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát40%SR 10 %
    • Staršie paleozoikum gemerika20%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa – 2 – štôlňa (20 m od vody)– 5 – halda (20 m od vody)halda – 5 – halda (20 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (20 m od vody)halda – 5 – halda (30 m od vody)halda – 5 – halda (30 m od vody)– 2 – štôlňa (40 m od vody)halda – 5 – halda (40 m od vody)Eger štôlňa – 2 – štôlňa (50 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (50 m od vody)Štôlňa pri Orechu – 2 – štôlňa (60 m od vody)halda – 5 – halda (60 m od vody)halda – 5 – halda (70 m od vody)halda – 5 – halda (70 m od vody)– 5 – halda (70 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (70 m od vody)halda – 5 – halda (70 m od vody)Halda – 5 – halda (70 m od vody)– 2 – štôlňa (80 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (80 m od vody)halda – 5 – halda (80 m od vody)Halda – 5 – halda (80 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (80 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (80 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (80 m od vody)halda – 5 – halda (90 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (90 m od vody)štôlňa č.3 – 2 – štôlňa (90 m od vody)Halda štôlne Ungarová baňa – 5 – halda (90 m od vody)– 5 – halda (90 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (100 m od vody)halda – 5 – halda (100 m od vody)Ungarová baňa – štôlňa – 2 – štôlňa (100 m od vody)halda – 5 – halda (100 m od vody)Dorota šachta – 1 – šachta (100 m od vody)Štôlňa č.25 – 2 – štôlňa (100 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (100 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (110 m od vody)– 2 – štôlňa (110 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (110 m od vody)halda – 5 – halda (120 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (120 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (120 m od vody)Šachtica Š-C-12 – 1 – šachta (120 m od vody)halda – 5 – halda (120 m od vody)Šachtica Š-C-13 – 1 – šachta (120 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (130 m od vody)Skupina píng – 4 – pinga, pingový ťah (130 m od vody)halda – 5 – halda (140 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (140 m od vody)št. – 2 – štôlňa (150 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (150 m od vody)stará halda flotačného odpadu pod správou závodu – 5 – halda (150 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (150 m od vody)halda – 5 – halda (150 m od vody)halda – 5 – halda (150 m od vody)halda – 5 – halda (160 m od vody)halda – 5 – halda (160 m od vody)halda – 5 – halda (160 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (160 m od vody)halda – 5 – halda (160 m od vody)halda – 5 – halda (170 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (170 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (170 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (170 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)halda – 5 – halda (180 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (190 m od vody)halda – 5 – halda (190 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (190 m od vody)pingy – 4 – pinga, pingový ťah (190 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (190 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (190 m od vody)halda – 5 – halda (190 m od vody)halda – 5 – halda (200 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (200 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (210 m od vody)Alžbeta št. – 2 – štôlňa (210 m od vody)halda – 5 – halda (210 m od vody)halda – 5 – halda (210 m od vody)halda – 5 – halda (210 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (210 m od vody)halda – 5 – halda (220 m od vody)halda – 5 – halda (220 m od vody)halda – 5 – halda (220 m od vody)halda – 5 – halda (220 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (220 m od vody)Šachtica Š-C-10 – 1 – šachta (220 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (220 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (220 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (230 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (230 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (230 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (230 m od vody)halda – 5 – halda (230 m od vody)halda – 5 – halda (230 m od vody)halda – 5 – halda (230 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (230 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (230 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (230 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (240 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (240 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (240 m od vody)Peter šachta – 1 – šachta (240 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (250 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (260 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (260 m od vody)halda – 5 – halda (260 m od vody)halda – 5 – halda (270 m od vody)komín – 1 – šachta (270 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (270 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (270 m od vody)halda – 5 – halda (270 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (270 m od vody)Lager Firstenstolin – 2 – štôlňa (280 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (280 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (290 m od vody)Unt.Roberti št. – 2 – štôlňa (290 m od vody)halda – 5 – halda (300 m od vody)halda – 5 – halda (310 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (320 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (320 m od vody)halda – 5 – halda (330 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (330 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (340 m od vody)halda – 5 – halda (340 m od vody)halda – 5 – halda (340 m od vody)Untere Cypriani št. – 2 – štôlňa (350 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (350 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (350 m od vody)Halda – 5 – halda (360 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (370 m od vody)Salvator štôlňa č.22 – 2 – štôlňa (370 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (370 m od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (380 m od vody)halda – 5 – halda (380 m od vody)Nové odkalisko – Kalligrund – 3 – odkalisko (390 m od vody)halda – 5 – halda (390 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (390 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (400 m od vody)Mitl. Cypriani št. – 2 – štôlňa (400 m od vody)halda – 5 – halda (400 m od vody)štôlňa – 5 – halda (400 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (410 m od vody)Rudňany X. obzor (východ) – 2 – štôlňa (60 m od vody)Halda – 5 – halda (70 m od vody)Halda – 5 – halda (80 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (80 m od vody)Halda – 5 – halda (80 m od vody)pingy – 4 – pinga, pingový ťah (190 m od vody)Slovinky (21. horizont) – 2 – štôlňa (200 m od vody)Alžbeta št. – 2 – štôlňa (210 m od vody)halda – 5 – halda (220 m od vody)Slovinky (25. horizont) – 2 – štôlňa (230 m od vody)Štôlňa (VI. horizont – V od jamy Poráč) – 2 – štôlňa (330 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (380 m od vody)Salvator št. č.22 – 2 – štôlňa (410 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (440 m od vody)Štôlňa č. 19 – 2 – štôlňa (440 m od vody)Št.č.24 Cyprián – 2 – štôlňa (450 m od vody)Štôlňa č.11 – 2 – štôlňa (620 m od vody)Stará štôlňa za Pelešom – 2 – štôlňa (620 m od vody)Jozefka štôlňa č.14 – 2 – štôlňa (640 m od vody)Štôlňa Anna – 2 – štôlňa (660 m od vody)Florianka štôlňa č. 15 – 2 – štôlňa (670 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (690 m od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (690 m od vody)Slovinky (33. horizont) – 2 – štôlňa (710 m od vody)Staré odkalisko Slovinky – 3 – odkalisko (720 m od vody)Štôlňa č.16 – 2 – štôlňa (740 m od vody)Štôlňa č.17 – 2 – štôlňa (780 m od vody)Rudňany VIII. obzor (jama Jozef) – 2 – štôlňa (980 m od vody)Rudňany X. obzor (jama Jozef) – 2 – štôlňa (990 m od vody)Št.č.23 Popova – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Martin štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Št. č.13 – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Rudňany VIII. obzor zo šachtice B – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Rudňany VI. obzor (Droždiak žila) – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Rudňany XIII. obzor – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Štôlňa č.9 – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Rudňany X. obzor (jama 5RP) – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)Rudňany 5RP II XXII. obzor – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Slovinky (37. horizont) – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Rudňany XXV. horizont I. II. žila – 2 – štôlňa (1,5 km od vody)Rudňany VIII. obzor (jama 5RP) – 2 – štôlňa (1,5 km od vody)Slovinky (33. horizont) – časť Ferdinand – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Rudňany Krížový obzor (Nadložná žila) – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Štôlňa č. 18 – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Rudňany Dedičná Rochus štôlňa (Nadložná žila) – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Št.č.10 Spodná Ludovici – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Slovinky (27. horizont) – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Rudňany II. obzor (Nadložná žila) – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)Slovinky (31. horizont) – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Rudňany X. obzor (jama Mier) – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Rudňany X. obzor (jama Mier) – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Gelnická žila (29. horizont) – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Rudňany X. obzor (jama Krížová, východ) – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa č.20 – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Rudňany XIV. obzor – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)št. – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda štôlne Clement – 5 – halda (2,2 km od vody)Prepadlina – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Rudňany VI. obzor (Hrubá žila) – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)kutací pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Rudňany 5RP XXV. obzor – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)ťažobný pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,5 km od vody)Rudňany VIII. obzor (jama Mier) – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Gelnická žila (7. horizont) – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)kutací pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)Rudňany Dedičná Rochus štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Rudňany XVI. obzor – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Rudňany VIII. obzor (jama Krížová) – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Rudňany X. obzor (jama Krížová, západ) – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Štefánia štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Rudňany X. obzor (jama Krížová, západ) – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Johanna štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Poráč, žily Fajfeného hrbu – Barit (90 m od vody)Poráč, žily Fajfeného hrbu – Barit (220 m od vody)Švedlár, Bukovec – Železné rudy (300 m od vody)Krompachy – žila Dolina – Železné rudy (460 m od vody)Slovinky, Lacemberská dolina a Machov potok – Polymetalické rudy (460 m od vody)Slovinky, žily Hrubá a Severná – Medené rudy (570 m od vody)Poráč – žila Pod Drobniakmi – Medené rudy (610 m od vody)Poráč – žily Lefkovej I., II., III., IV., V. – Železné rudy (700 m od vody)Slovinky, Strieborná žila – Komplexné železné rudy (740 m od vody)Slovinky, žila Jozef – Komplexné železné rudy (790 m od vody)Poráč, žily Hŕbok a Skala – Železné rudy (820 m od vody)Slovinky, žily Orlí vrch, Brezový hŕbok a Johana – Komplexné železné rudy (910 m od vody)Vyšné Slovinky, Popová – Železné rudy (1,1 km od vody)Rudňany – Barit (1,1 km od vody)Krompachy – žily Plejsy a Valentín – Železné rudy (1,2 km od vody)Švedlár – žily Holého vrchu I. a II. – Železné rudy (1,2 km od vody)Poráč – Zlatník – Kalcitová žila – Medené rudy (1,3 km od vody)Krompachy – žily Krížová studňa – Železné rudy (1,3 km od vody)Rudňany – Zapálenica – Barit (1,5 km od vody)Švedlár, žily Šibeň a Malinová hora – Komplexné železné rudy (1,6 km od vody)Švedlár, Sivá žila – Komplexné železné rudy (1,7 km od vody)Slovinky, žily Monte Christo, Joachim, Anna, Ábe – Komplexné železné rudy (1,9 km od vody)Spišské Vlachy, výskyty v oblasti Galmusu – Železné rudy (2,0 km od vody)Poráč – Zlatník – Komplexné železné rudy (2,1 km od vody)Rudňany hĺbka – I. a II. žila – Komplexné železné rudy (2,2 km od vody)Helcmanovce – žily Zlatá a Capistrani – Medené rudy (2,2 km od vody)Poráč – Zlatnícka žila – Komplexné železné rudy (2,2 km od vody)Švedlár – žily Krivého poľa – I., II. a III. – Železné rudy (2,3 km od vody)Rudňany – Zapálenica – Komplexné železné rudy (2,3 km od vody)Slovinky, žily Biela, Čierna, Zelená, Lazík – Komplexné železné rudy (2,4 km od vody)Slovinky, Modrá žila – Komplexné železné rudy (2,4 km od vody)Rudňany – Hrubá žila – Komplexné železné rudy (2,4 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – žily Hlboký potok a Rudníky – Železné rudy (2,6 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – žila Čertovo uhlisko – Železné rudy (2,8 km od vody)Švedlár, Medená dolina – Komplexné železné rudy (3,1 km od vody)Poráč – Zlatník – Barit (3,1 km od vody)Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a Otakár – Železné rudy (3,3 km od vody)Petrova Hora – Uránové rudy (3,3 km od vody)Švedlár – severné žily – Železné rudy (3,3 km od vody)Gelnica – Nadložná žila – Medené rudy (3,4 km od vody)Mníšek nad Hnilcom, žily Kujnišová a Mníšek – Antimonitovo-zlaté rudy (3,6 km od vody)Žakarovce – Žakarovská Hrubá žila – Železné rudy (3,7 km od vody)Rudňany – Matej a Jakub žila – Komplexné železné rudy (3,8 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – žilné indície Medvedí kopec – Kremeň žilný (3,9 km od vody)Švedlár – žila Kremeň – Kremeň žilný (3,9 km od vody)Gelnica – Nová žila – Medené rudy (4,1 km od vody)Helcmanovce, žily Bartolomej a Ivan – Komplexné železné rudy (4,1 km od vody)Rudňany – Komplexné železné rudy (4,1 km od vody)Rudňany – Severná žila – Komplexné železné rudy (4,2 km od vody)Helcmanovce, žila Banské – Antimonitovo-zlaté rudy (4,2 km od vody)Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a Miloj – Komplexné železné rudy (4,4 km od vody)Chrasť nad Hornádom – Komplexné železné rudy (4,4 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – žily nad Mníškom – Kremeň žilný (4,7 km od vody)Krompachy – žila Lucia – Železné rudy (4,8 km od vody)Gelnica, žily Boží dar – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Švedlár – žila Dlhý spánok – Železné rudy (4,8 km od vody)Švedlár, žila Palmový vrch – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Slovinky – ťažba a úprava rúd – SK200500FK (100 m od vody)Krompachy – Kovohuty – SK200500FK (810 m od vody)Rudňany – ťažba a úprava rúd – SK200460KF (2,8 km od vody)Krompachy – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Krompachy – trvalý (140 m od vody)Poráč – trvalý (1,2 km od vody)Kaľava – nijaký (1,6 km od vody)skládka Halňa – skládka KO v Krompachoch – Kromp – občasný (1,9 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-3 – inundačný (1,7 km od vody)Krompachy-Haľňa – HC-2 – inundačný (1,8 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-4 – inundačný (1,8 km od vody)Krompachy-Haľňa – HO_LAVKA – inundačný (1,8 km od vody)Krompachy-Haľňa – HC-6 – inundačný (1,9 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-2 – inundačný (2,1 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-1 – inundačný (2,1 km od vody)Krompachy-Haľňa – HC-4 – inundačný (2,1 km od vody)Krompachy-Haľňa – HO_ČOV – inundačný (2,5 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Rudňany – barit (1,1 km od vody)Slovinky – medené rudy (1,5 km od vody)Gelnica – Nadložná žila – medené rudy (1,5 km od vody)Gelnica – Gelnická žila – medené rudy (1,5 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – barit (2,0 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – železné rudy (2,1 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatnícka žila – železné rudy (2,8 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – barit (2,8 km od vody)Rudňany, časť Matej a Jakub žila – železné rudy (2,8 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – železné rudy (2,8 km od vody)Švedlár – kremeň (3,6 km od vody)Olcnava – stavebný kameň (4,7 km od vody)Slovinky – medené rudy (1,3 km od vody)Gelnica – Nadložná žila – medené rudy (1,3 km od vody)Gelnica – Gelnická žila – medené rudy (1,3 km od vody)Helcmanovce – Zlatá žila – medené rudy (1,8 km od vody)Rudňany – barit (2,0 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – barit (2,0 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – železné rudy (2,0 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – barit (2,8 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – železné rudy (2,8 km od vody)Švedlár – kremeň (3,6 km od vody)Mníšek nad Hnilcom I – kremeň (4,5 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (4,6 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (4,6 km od vody)Olcnava – stavebný kameň (4,7 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – barit (2,5 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – barit (2,5 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatnícka žila – železné rudy (2,5 km od vody)Rudňany, časť Rudňany – železné rudy (2,5 km od vody)Rudňany, časť Matej a Jakub žila – železné rudy (2,5 km od vody)Rudňany – barit (2,5 km od vody)Rudňany, časť Poráč – Zlatník – železné rudy (2,5 km od vody)Mníšek nad Hnilcom I – kremeň (4,5 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (4,6 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (4,6 km od vody)Slovinky – hlušinová halda – ostatné suroviny (110 m od vody)Rudňany – stavebný kameň (4,9 km od vody)Švedlár – Bukovec – Fe rudy (300 m od vody)Slovinky – polymetalické rudy (460 m od vody)Slovinky – komplexné Fe rudy (790 m od vody)Slovinky – Fe rudy (1,1 km od vody)Krompachy – stavebný kameň – diabáz (1,8 km od vody)Poráč – U rudy, Mo rudy (2,2 km od vody)Slovinky – Zlatá žila – Cu rudy (2,8 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – komplexné Fe rudy (2,8 km od vody)Spišské Vlachy – Svätojánska dolina – stavebný kameň – dolomitický vápenec (3,0 km od vody)Krompachy – komplexné Fe rudy (3,3 km od vody)Mníšek nad Hnilcom – Sb rudy, Au rudy (3,6 km od vody)Helcmanovce – Zlatá žila – Cu rudy (4,0 km od vody)Helcmanovce – stavebný kameň – bázický tufoporfyroid (4,0 km od vody)Vojkovce – stavebný kameň – migmatit (4,0 km od vody)Hrišovce – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Slatvina – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Helcmanovce I – stavebný kameň – kremitý porfýr (5,0 km od vody)Rudňany – hĺbka I a II Žila – komplexné železné rudy (650 m od vody)Slovinky – medené rudy (980 m od vody)Poráč – Zlatník – Kalcitová žila – medené rudy (1,3 km od vody)Rudňany – Zapálenica – komplexné železné rudy (2,0 km od vody)Krompachy – Zahura – komplexné železné rudy (2,0 km od vody)Poráč – Zlatnícka žila – komplexné železné rudy (2,2 km od vody)Helcmanovce – medené rudy (2,5 km od vody)Žakarovce – komplexné železné rudy (2,9 km od vody)Poráč – Zlatník – komplexné železné rudy (2,9 km od vody)Rudňany – komplexné železné rudy (2,9 km od vody)Gelnica – Nová žila – medené rudy (3,5 km od vody)Rudňany – Nadložná – Droždiak – komplexné železné rudy (3,9 km od vody)Helcmanovce – antimónové rudy (4,2 km od vody)Gelnica – Nadložná žila – medené rudy (4,3 km od vody)Gelnica – Gelnická žila – medené rudy (4,3 km od vody)Rudňany – žila Matej a Jakub – komplexné železné rudy (4,7 km od vody)Bukovec – všeobecná geológia (260 m od vody)Kolínovce – všeobecná geológia (1,6 km od vody)Zapálenica – všeobecná geológia (1,8 km od vody)Krompachy – všeobecná geológia (2,1 km od vody)Rudňany – baníctvo (4,1 km od vody)– Poddolované bloky (940 m od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Slovinky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Slovinky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Olcnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Krompachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Slovinky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Slovinky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Krompachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Krompachy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (430 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (440 m od vody)Krompachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)– monitorovací vrt (470 m od vody)– monitorovací vrt (470 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (480 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (480 m od vody)– monitorovací vrt (480 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (490 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (490 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (500 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (500 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (500 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (500 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (500 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (510 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (510 m od vody)Bardejov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (510 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (510 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (520 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (520 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (540 m od vody)Krompachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (560 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (570 m od vody)Krompachy – monitorovací vrt (570 m od vody)Krompachy (680 m od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)Poráčska dolina – prameň (30 m od vody)Slovinská dolina, pri vodárenskom záchyte povrch – prameň (30 m od vody)Slovinky, 1850m JV od K 926 – studňa (40 m od vody)Slovinky, 1400m JJV od K 868 – studňa (50 m od vody)Slovinky, 800m J od K 909 – prameň (50 m od vody)Poráč – prameň (60 m od vody)Poráčska dolina – prameň (60 m od vody)Poráčska dolina, 1100m SV od K 880 – prameň (70 m od vody)Poráč – prameň (70 m od vody)Poráčska dolina – prameň (80 m od vody)Poráč – prameň (100 m od vody)Krompachy-dolina č.923 – studňa (100 m od vody)Poráčska dolina, 600m S od K 877 – prameň (110 m od vody)Slovinky č.d.358, 550m VJV od K 628 – studňa (110 m od vody)Krompachy, 1400m SZ od K 758 – prameň (110 m od vody)Slovinky č.d.449, 700m ZSZ od K 567 – studňa (120 m od vody)Slovinky – vrt (130 m od vody)1000m J od K 807 – prameň (130 m od vody)Poráčska dolina-chatová osada, 650m S od K 808 – prameň (130 m od vody)Z okraj obce Slovinky č.188 – studňa (130 m od vody)Slovinky, štôlňa Alžbeta – štôlňa (150 m od vody)800m SSZ od K 719 – prameň (160 m od vody)Poráčska dolina, 700m JJZ od K 839 – prameň (170 m od vody)Poráč – prameň (270 m od vody)V okraj obce Slovinky č.d.530 – prameň (280 m od vody)Slovinky-Poráčska dolina, pravostranný prítok – štôlňa (350 m od vody)Slovinky, 1500m JJZ od K 1014 – prameň (350 m od vody)Slovinky, 1350m JV od K 1014 – štôlňa (430 m od vody)Fuják – Slovinky, suťový prameň z pravého svahu – prameň (470 m od vody)Krompachy, 1600m S od K 758 – prameň (500 m od vody)800m SV od stredu mesta Krompachy – studňa (530 m od vody)Poráčska dolina – prameň (570 m od vody)Poráč, 400 m SV od kóty Fajfený hrb – prameň (580 m od vody)Poráčska dolina, 800m VJV od K 877 – prameň (650 m od vody)Poráčska dolina – prameň (730 m od vody)500m SZ od K 1127 Bukovec – prameň (730 m od vody)Slovinky, 400m JJV od K 629 – prameň (730 m od vody)JV okraj mesta Krompachy – studňa (770 m od vody)Slovinská dolina-Adam a Eva – prameň (940 m od vody)Slovinská dolina, prítok Haladej – prameň (950 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (260 m od vody)zlato 1 ks – zlato (430 m od vody)zlato 1 ks – zlato (960 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 83,0 μg/lmedián 0,750 μg/l40 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1000m S od K567, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 82,6 μg/lmedián 2,10 μg/l40 vzoriek28 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 50m ZSZ od K808 Suchý vrch, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 56,5 μg/lmedián 1,00 μg/l40 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovinský potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,2 μg/lmedián 3,65 μg/l40 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krompachy – pri MSU, 1993, 280 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 140 μg/lmedián 40,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 300m JV od obce Povac, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 5,00 μg/l40 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 2000m JV od K926 Biela skala, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l40 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m JV od obce Povac, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 380 μg/lmedián 90,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 440 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovinský potok, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,4 mg/lmedián 7,72 mg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Slovinský potok, 1992, 300 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)73 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)72 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)72 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)71 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)70 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)60 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)51 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)42 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)40 vzoriek, najviac 175 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)23 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)11 vzoriek, najviac 500 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Gold (Au)4 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 6 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    1071 zrno40 m
    1341 zrno260 m
    781 zrno430 m
    1021 zrno960 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)72 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))67 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)58 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)34 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)25 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))7 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO337×
    • Ca-Mg-SO4-HCO324×
    • Ca-HCO312×
    • Mg-Ca-SO4-HCO310×
    • Mg-Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Mg-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A49×
    • trieda B23×
    • trieda E8×
    • trieda F7×
    • trieda H5×
    • trieda C5×
    • trieda D4×
    • trieda G3×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,4 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,5 μg/lmedián 1,10 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l51 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,0300 mg/l51 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 425 μg/lmedián 9,00 μg/l51 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l51 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l51 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň2238,4 Bq/l8,13 Bq/l
    upravený prameň22,00 Bq/l1,61 Bq/l
    výtok z banského diela17,80 Bq/l7,80 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie523,6 Bq/l3,62 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie22,20 Bq/l2,08 Bq/l
    vrt s prelivom11,95 Bq/l1,95 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Cu646×
    • Fe233×
    • Ag3×
    • Au2×
    • Hg2×
    • Cp1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa394×
    • halda329×
    • pinga, pingový ťah80×
    • šachta30×
    • iný druh objektu4×
    • odkalisko3×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    ŠtôlňaštôlňaFe rudy20 m
    bez názvuhaldanezistený20 m
    haldahaldaCu20 m
    štôlňaštôlňaCu20 m
    haldahaldaCu30 m
    haldahaldaCu30 m
    bez názvuštôlňanezistený40 m
    haldahaldaCu40 m
    Eger štôlňaštôlňa50 m
    štôlňaštôlňaCu50 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Slovinky – hlušinová haldaostatné surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ing. Smik Otto110 m
    RudňanybaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,1 km
    Slovinkymedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik1,3 km
    Gelnica – Nadložná žilamedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,3 km
    Gelnica – Gelnická žilamedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,3 km
    Slovinkymedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik1,5 km
    Gelnica – Nadložná žilamedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 km
    Gelnica – Gelnická žilamedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 km
    Helcmanovce – Zlatá žilamedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,8 km
    RudňanybaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.2,0 km
    Rudňany, časť RudňanybaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,0 km
    Rudňany, časť Rudňanyželezné rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Poráč, žily Fajfeného hrbuBaritbaritložiskový výskyt90 m
    Poráč, žily Fajfeného hrbuBaritbaritložiskový výskyt220 m
    Švedlár, BukovecŽelezné rudyFemineralogický výskyt300 m
    Krompachy – žila DolinaŽelezné rudyFemineralogický výskyt460 m
    Slovinky, Lacemberská dolina a Machov potokPolymetalické rudyCu, Pb, Zn, Agmineralogický výskyt460 m
    Slovinky, žily Hrubá a SevernáMedené rudyCumalé ložisko570 m
    Poráč – žila Pod DrobniakmiMedené rudyCumineralogický výskyt610 m
    Poráč – žily Lefkovej I., II., III., IV., V.Železné rudyFemineralogický výskyt700 m
    Slovinky, Strieborná žilaKomplexné železné rudyFe, Culožiskový výskyt740 m
    Slovinky, žila JozefKomplexné železné rudyFe, Cumineralogický výskyt790 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    249 vrtov v pásme 3 km, z toho 68 hydrogeologických a 181 ostatných; s číslom archívnej správy 241.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m92×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m43×
    • nad 300 m66×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Ry-4ložiskový319,5 m884110 m
    JV 16-22inžiniersko-geologický5,0 m8765420 m
    JV 16-21inžiniersko-geologický5,0 m8765420 m
    V-Slz-11ložiskový250,0 m–30 m
    V-SN-10ložiskový500,2 m7610840 m
    Ry-21ložiskový574,7 m884140 m
    Slovinkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m83572 114Bc10.pdf60 m
    Slovinkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou47,2 m83572 114Bc11.pdf60 m
    1174ložiskový416,2 m7934060 m
    Ry-47ložiskový922,3 m1522370 m
    V-Slz-9ložiskový252,1 m–70 m
    SGR-V-1/69ložiskový107,5 m5112470 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Slovinky – ťažba a úprava rúdSK200500FK100 m
    Krompachy – KovohutySK200500FK810 m
    Rudňany – ťažba a úprava rúdSK200460KF2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krompachy560 m²––60 m
    Krompachy100 m²1970–140 m
    Poráč150 m²1989–1,2 km
    Kaľava800 m²1990–1,6 km
    skládka Halňa – skládka KO v Krompachoch – Krompachy14 000 m²1960monitorovaná1,9 km

    Antropogénne sedimenty

    StandortUložený odpadOd vody
    Krompachy-Haľňa – KH-3kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 1,7 km
    Krompachy-Haľňa – HC-2kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 1,8 km
    Krompachy-Haľňa – KH-4kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 1,8 km
    Krompachy-Haľňa – HO_LAVKAkaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 1,8 km
    Krompachy-Haľňa – HC-6kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 1,9 km
    Krompachy-Haľňa – KH-2kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×
    • Poddolované bloky1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný3×
    • Potenciálny2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Krompachy1 Fischereirevier · 27 km28Slovinský potok28

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad