Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Žakovce

Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
1,4km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer VN Žakovce mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Žakovce

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

VN Žakovce, Fensterpunktzahl 12.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    6156206256306356400,0 km0,5 km1,0 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 635 bis 618 m ü.d.M. über 1,4 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    618 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    618 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    635 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Žakovce von 2019
    2019abgebildet 24. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer VN Žakovce von 2022
    2022abgebildet 26. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer VN Žakovce von 2025
    2025abgebildet 21. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Žakovce

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Problematische Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere1 Kläranlage im Umkreis von 2 km vom Fischereirevier

    • COV Huncovce112 % laden1,8 km

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Žakovce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 577 mg/l, tvrdá voda (19,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,671 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 94. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    70. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 180 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kežmarok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    191 rozborov vody v okolí

    Z toho 83 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 5,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    1 záťaž, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – OKTAN, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    12plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    19,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    577mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO4128 mg/l93. percentil
    • KalziumCa95,4 mg/l84. percentil
    • MagnesiumMg28,7 mg/l83. percentil
    • ChlorideCl26,9 mg/l77. percentil
    • DraslíkK4,86 mg/l72. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3275 mg/l70. percentil
    • NatriumNa14,5 mg/l69. percentil
    • FluorideF0,136 mg/l60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,15 mg/l82. percentil
    • AmóniumNH40,357 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,280 mg/l67. percentil
    • NitrateNO31,79 mg/l5. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl402 μg/l92. percentil
    • EisenFe0,408 mg/l90. percentil
    • ManganMn125 μg/l84. percentil
    • ZinkZn11,8 μg/l71. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,671 mg/kg94. percentil
    • MolybdänMo0,838 mg/kg91. percentil
    • NickelNi42,5 mg/kg91. percentil
    • CínSn4,55 mg/kg87. percentil
    • VanadiumV91,5 mg/kg84. percentil
    • ArsenAs11,9 mg/kg81. percentil
    • BizmutBi0,347 mg/kg80. percentil
    • KupferCu35,4 mg/kg80. percentil
    • ChromCr96,8 mg/kg79. percentil
    • ZinkZn128 mg/kg73. percentil
    • KobaltCo8,73 mg/kg54. percentil
    • QuecksilberHg0,104 mg/kg51. percentil
    • FührenPb15,0 mg/kg47. percentil
    • AntimonSb0,517 mg/kg37. percentil
    • CadmiumCd0,132 mg/kg36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn2.324 mg/kg95. percentil
    • PhosphorP1.510 mg/kg93. percentil
    • DraslíkK1,88 %90. percentil
    • EisenFe3,74 %87. percentil
    • AluminiumAl6,78 %82. percentil
    • KalziumCa2,87 %64. percentil
    • NatriumNa0,892 %55. percentil
    • TitánTi4.488 mg/kg51. percentil
    • MagnesiumMg0,846 %46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi48,4 mg/kg95. percentil
    • RubídiumRb125 mg/kg95. percentil
    • StronciumSr214 mg/kg90. percentil
    • BorB75,6 mg/kg84. percentil
    • YtriumY32,0 mg/kg71. percentil
    • CérCe59,4 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa439 mg/kg50. percentil
    • GáliumGa13,6 mg/kg47. percentil
    • BerylliumBe1,19 mg/kg37. percentil
    • ZirkónZr257 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,53 %86. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,55 ppm57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky725mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (2,7 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,8 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,9 km od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (2,0 km od vody)Vrbov – nijaký (2,0 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,1 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,1 km od vody)Huncovce – nijaký (2,2 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Huncovce – nijaký (2,4 km od vody)Vrbov – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Vrbov – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,7 km od vody)Vrbov – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Kežmarok – nijaký (3,0 km od vody)Ľubica – nijaký (3,0 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (2,4 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (2,8 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Vr-1,2 – l3 (1,9 km od vody)FGP-1 – l3 (6,6 km od vody)PP-1 – k4 (8,0 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (6,5 km od vody)b1 (9,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (10 km od vody)Vrbov (3,6 km od vody)Stará Lesná (6,1 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,8 km od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,8 km od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,3 km od vody)Veľká Lomnica – štrkopiesky (4,6 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (4,3 km od vody)HUNCOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,5 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,9 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,1 km od vody)LUBICA – Zosuvy (2,5 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Huncovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Maláý Slavkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Huncovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Vrbov (2,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,8 km od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 180 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 490 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 0,600 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 mg/lmedián 0,0100 mg/l15 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,300 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 17,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 618 μg/lmedián 10,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,900 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    studňa213,4 Bq/l10,6 Bq/l
    Quelle415,3 Bq/l14,4 Bq/l
    vrt s prelivom19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    upravený prameň10,700 Bq/l0,700 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 52 ostatných; s číslom archívnej správy 83.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m52×
    • 10–30 m10×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Kežmarokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 m10971 101Db28.pdf1,0 km
    Kežmarokmonitorovací vrt4,3 m68477 101Db35.pdf1,1 km
    Kežmarokmonitorovací vrt6,0 m68477 101Db38.pdf1,1 km
    Kežmarokmonitorovací vrt3,0 m68477 101Db36.pdf1,1 km
    Kežmarokmonitorovací vrt4,0 m68477 101Db37.pdf1,1 km
    Huncovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m12039 101Db12.pdf1,1 km
    V-4inžiniersko-geologický6,0 m997751,1 km
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m997751,1 km
    Kežmarokmonitorovací vrt2,3 m68477 101Db40.pdf1,2 km
    Kežmarokmonitorovací vrt2,8 m68477 101Db39.pdf1,2 km
    V-3inžiniersko-geologický6,0 m997751,2 km
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m997751,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kežmarok – GTK-147 °C1,5 l/s2500 mNa-HCO3využívaný2,2 km
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2,4 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2,8 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný5,4 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,4 km
    Popper – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3011,9 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––13,6 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 564,2 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,1 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3016,6 km
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5018,0 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Kežmarok – OKTANSK1001000P2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kežmarok–1970–1,8 km
    Kežmarok–1950–1,9 km
    Kežmarok – Ľubica400 m²1970–2,0 km
    Vrbov200 m²1980–2,0 km
    Kežmarok–1960–2,1 km
    Kežmarok400 m²1960–2,1 km
    Huncovce–1980–2,2 km
    Vrbov40 m²1960–2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy12×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Kežmarok1 Fischereirevier · 1,4 km5VN Žakovce5

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad