Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Studený potok (Popper), Fensterpunktzahl 36. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 10:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet PopperVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 161 mg/l, mäkká voda (5,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Antimón 7,14 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 60 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 64. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 8 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,300 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Veľká Lomnica). 103vrtov do 3 km 331 rozborov vody v okolí Z toho 103 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 62°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 2,0 km od vody. 28lokalít do 3 km 28 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 5záznamov do 5 km 1 ložisko, 4 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 16plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,74typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,98 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 161mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 51 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -23nT rozsah -25 až -22 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -56mGal reziduálna -11,9 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 610 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Stará Lesná, 600 m ZJZ od K800, 1996, 180 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Stará Lesná, 600 m ZJZ od K800, 1996, 180 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Lomnica, 2002, 610 m od vody. Porovnanie: 10. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Stará Lesná, 600 m ZJZ od K800, 1996, 180 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 103 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 90 ostatných; s číslom archívnej správy 103. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Bodrog und Hernad
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Studený potok (Popper)
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Wasserstand am Fließgewässer
Wasserstände am Fließgewässer
Station Status Ändern Temperatur Oravský Biely Potok 40 cm 1,2 °C Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Studený potok (Popper)
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (3)
Geológia a geochémia toku Studený potok (Poprad)
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,116 mg/l51. percentil5,12 mg/l35. percentil26,3 mg/l28. percentil3,91 mg/l19. percentil29,7 mg/l19. percentil5,86 mg/l15. percentil83,2 mg/l14. percentil0,993 mg/l10. percentilŽiviny a organické znečistenie
4,50 mg/l75. percentil0,240 mg/l73. percentil0,184 mg/l58. percentil2,34 mg/l10. percentilMetalle
0,338 mg/l86. percentil232 μg/l83. percentil67,5 μg/l70. percentil4,92 μg/l36. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
7,14 mg/kg92. percentil14,1 mg/kg85. percentil0,439 mg/kg83. percentil0,585 mg/kg79. percentil32,4 mg/kg76. percentil0,313 mg/kg76. percentil3,56 mg/kg75. percentil119 mg/kg68. percentil19,3 mg/kg67. percentil0,154 mg/kg66. percentil76,0 mg/kg66. percentil0,287 mg/kg59. percentil23,7 mg/kg50. percentil69,6 mg/kg46. percentil6,84 mg/kg25. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,40 %93. percentil6,95 %85. percentil1,75 %82. percentil1.171 mg/kg77. percentil3,05 %67. percentil983 mg/kg66. percentil0,797 %40. percentil1,55 %34. percentil3.894 mg/kg28. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
250 mg/kg95. percentil80,4 mg/kg91. percentil42,2 mg/kg91. percentil607 mg/kg86. percentil17,0 mg/kg75. percentil98,6 mg/kg74. percentil65,6 mg/kg65. percentil1,54 mg/kg58. percentil28,9 mg/kg57. percentil301 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,50 %84. percentil7,56 ppm57. percentil2,43 ppm30. percentil1.843 Bq/m²65. percentilGeofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 1 9,77 Bq/l 9,77 Bq/l Quelle 9 10,3 Bq/l 6,32 Bq/l potok, rieka 1 1,58 Bq/l 1,58 Bq/l upravený prameň 4 17,4 Bq/l 5,86 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Veľká Lomnica I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIVERSAND a. s. 420 m Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Veľká Lomnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 26844 101Da7.pdf60 m ČVL-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 87283100 m ČVL-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 87283110 m V-9 inžiniersko-geologický 5,0 m 86106110 m J-8a inžiniersko-geologický 10,0 m 83644120 m J-8 inžiniersko-geologický 10,0 m 83644140 m J-9 inžiniersko-geologický 8,0 m 83644140 m Veľká Lomnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,2 m 10497 101Da10.pdf180 m J-7 inžiniersko-geologický 15,0 m 83644210 m J-10 inžiniersko-geologický 8,0 m 83644310 m V-10 inžiniersko-geologický 3,0 m 86106340 m V-8 inžiniersko-geologický 3,0 m 86106350 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Stará Lesná – FGP-1 58 °C 22,0 l/s 3616 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 490 m Veľká Lomnica – GVL-1 62 °C 54,9 l/s 2100 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 2,0 km Veľký Slavkov – VSČ-1 57 °C – 2400 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 4,0 km Vrbov – Vr-2 59 °C 33,0 l/s 2502 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 5,4 km Vrbov – Vr-1 56 °C 28,3 l/s 1742 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 5,8 km Kežmarok – GTK-1 47 °C 1,5 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 6,0 km Popper – PP-1 48 °C 61,2 l/s 1205 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 6,0 km Gánovce – GA-1A 27 °C 1,9 l/s 276 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný bez nahlasovania údajov 8,7 km Gánovce – GA-1 23 °C 2,8 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 8,7 km Gánovce – ŠHG-1 26 °C 3,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 8,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória Stará Lesná termálne kúpalisko – – 1 70 m FGP-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 500 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 12 750 m Vr-1,2 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 5,1 km PP-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 5,3 km kategória Vrbov termálne kúpalisko – – 1 6,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 9,7 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Veľká Lomnica – 1960 – 40 m Stará Lesná – 1970 – 60 m St.Lesná – Stará Lesná 40 m² 1980 – 70 m Veľká Lomnica – 1970 – 90 m Stará Lesná 400 m² 1960 – 100 m Stará Lesná – 1980 – 130 m Veľká Lomnica – 1985 – 230 m Stará Lesná – 1970 – 230 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Skalnatý potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Červený potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Slavkovský potok (Poprad)
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Kežmarok
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Žakovce
1 FischereirevierVN Mlynčeky II.
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
27aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
FührenPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,70 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 230 μg/lmedián 68,0 μg/l3 vzorky
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l2 vzorky
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 16,1 mg/lmedián 6,81 mg/l3 vzorky
QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,0200 mg/l26 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 324 μg/lmedián 11,5 μg/l26 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,950 μg/l26 vzoriek
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 32,0 μg/lmedián 4,00 μg/l26 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia