Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Жаковце

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Жаковце, оцінка вікна 13.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 14:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    6156206256306356400,0 км0,5 км1,0 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 635 до 618 м н. р. м. на 1,4 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    618 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    618 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    635 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Жаковце за 2019 рік
    2019знято 24 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку ВН Жаковце за 2022 рік
    2022знято 26 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку ВН Жаковце за 2025 рік
    2025знято 21 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Жаковце

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Проблемні очисні споруди поблизу ділянок1 очисна споруда в радіусі 2 км від ділянки

    • COV Huncovceнавантаження 112%1,8 км

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Žakovce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 577 mg/l, tvrdá voda (19,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,671 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 94. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    70. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 180 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kežmarok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    191 rozborov vody v okolí

    Z toho 83 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Найтеплейші: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 5,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    1 záťaž, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Kežmarok – OKTAN, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    12plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Popradská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    19,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    577mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO4128 мг/л93. percentil
    • КальційЦа95,4 мг/л84. percentil
    • МагнійМґ28,7 мг/л83. percentil
    • ХлоридиЦл26,9 мг/л77. percentil
    • ДраслікK4,86 мг/л72. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3275 мг/л70. percentil
    • НатрійНа14,5 мг/л69. percentil
    • ФторидиF0,136 мг/л60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК5,15 мг/л82. percentil
    • АмоніумNH40,357 мг/л81. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,280 мг/л67. percentil
    • НітратиNO31,79 мг/л5. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл402 μg/l92. percentil
    • ЗалізоФе0,408 мг/л90. percentil
    • МарганецьМн125 μg/l84. percentil
    • ЦинкЗн11,8 μg/l71. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,671 мг/кг94. percentil
    • МолібденМо0,838 мг/кг91. percentil
    • НікельНі42,5 мг/кг91. percentil
    • ЦінСн4,55 мг/кг87. percentil
    • ВанадійV91,5 мг/кг84. percentil
    • АрсенАс11,9 мг/кг81. percentil
    • БізмутБі0,347 мг/кг80. percentil
    • МідьЦу35,4 мг/кг80. percentil
    • ХромЦр96,8 мг/кг79. percentil
    • ЦинкЗн128 мг/кг73. percentil
    • КобальтЦо8,73 мг/кг54. percentil
    • РтутьГґ0,104 мг/кг51. percentil
    • ОловоПб15,0 мг/кг47. percentil
    • АнтимонСб0,517 мг/кг37. percentil
    • КадмійЦд0,132 мг/кг36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн2 324 мг/кг95. percentil
    • ФосфорP1 510 мг/кг93. percentil
    • ДраслікK1,88 %90. percentil
    • ЗалізоФе3,74 %87. percentil
    • АлюмінійАл6,78 %82. percentil
    • КальційЦа2,87 %64. percentil
    • НатрійНа0,892 %55. percentil
    • ТітанТі4 488 мг/кг51. percentil
    • МагнійМґ0,846 %46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЛітіумЛі48,4 мг/кг95. percentil
    • РубідіумРб125 мг/кг95. percentil
    • СтронціумСр214 мг/кг90. percentil
    • БорB75,6 мг/кг84. percentil
    • ИтріумY32,0 мг/кг71. percentil
    • ЦерЦе59,4 мг/кг51. percentil
    • БаріумБа439 мг/кг50. percentil
    • ҐаліумҐа13,6 мг/кг47. percentil
    • БерилійБе1,19 мг/кг37. percentil
    • ЗірконЗр257 мг/кг14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Калій (K)K1,53 %86. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,55 ppm57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 382 Bq/m²43. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -26нТл

    rozsah -26 až -26 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -53mGal

    reziduálna -11,6 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)571–792m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek689m н. р. м.
    • Середній ухил5,0°
    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky725mm

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kežmarok – OKTAN – SK1001000P (2,7 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,8 km od vody)Kežmarok – nijaký (1,9 km od vody)Kežmarok – Ľubica – nijaký (2,0 km od vody)Vrbov – nijaký (2,0 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,1 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,1 km od vody)Huncovce – nijaký (2,2 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Vrbov – nijaký (2,3 km od vody)Huncovce – nijaký (2,4 km od vody)Vrbov – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,6 km od vody)Vrbov – nijaký (2,6 km od vody)Ľubica – nijaký (2,7 km od vody)Vrbov – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Kežmarok – nijaký (2,9 km od vody)Ľubica – nijaký (2,9 km od vody)Kežmarok – nijaký (3,0 km od vody)Ľubica – nijaký (3,0 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (2,4 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (2,8 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (8,8 km od vody)Vr-1,2 – l3 (1,9 km od vody)FGP-1 – l3 (6,6 km od vody)PP-1 – k4 (8,0 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (6,5 km od vody)b1 (9,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (10 km od vody)Vrbov (3,6 km od vody)Stará Lesná (6,1 km od vody)Žakovce – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,8 km od vody)Ľubica – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,8 km od vody)Kežmarok – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (4,3 km od vody)Veľká Lomnica – štrkopiesky (4,6 km od vody)Kežmarok – všeobecná geológia (4,3 km od vody)HUNCOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)KEZMAROK – Zosuvy (1,5 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)VRBOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)LUBICA – Zosuvy (1,9 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,1 km od vody)LUBICA – Zosuvy (2,5 km od vody)VRBOV – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Huncovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Huncovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Žakarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Maláý Slavkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Huncovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Vrbov (2,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kežmarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Kežmarok – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Vrbov – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,8 km od vody)Vrbov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 180 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 6,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,300 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 490 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Kežmarok, 2002, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 0,600 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 мг/лmedián 0,0100 мг/л15 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,300 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 17,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 618 μg/lmedián 10,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,900 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    studňa213,4 Bq/l10,6 Bq/l
    prameň415,3 Bq/l14,4 Bq/l
    vrt s prelivom19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    upravený prameň10,700 Bq/l0,700 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 52 ostatných; s číslom archívnej správy 83.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м52×
    • 10–30 м10×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Kežmarokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 м10971 101Db28.pdf1,0 км
    Kežmarokmonitorovací vrt4,3 м68477 101Db35.pdf1,1 км
    Kežmarokmonitorovací vrt6,0 м68477 101Db38.pdf1,1 км
    Kežmarokmonitorovací vrt3,0 м68477 101Db36.pdf1,1 км
    Kežmarokmonitorovací vrt4,0 м68477 101Db37.pdf1,1 км
    Huncovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 м12039 101Db12.pdf1,1 км
    V-4inžiniersko-geologický6,0 м997751,1 км
    V-2inžiniersko-geologický6,0 м997751,1 км
    Kežmarokmonitorovací vrt2,3 м68477 101Db40.pdf1,2 км
    Kežmarokmonitorovací vrt2,8 м68477 101Db39.pdf1,2 км
    V-3inžiniersko-geologický6,0 м997751,2 км
    V-1inžiniersko-geologický6,0 м997751,2 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Kežmarok – GTK-147 °C1,5 л/с2500 мNa-HCO3využívaný2,2 км
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 л/с2502 мCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2,4 км
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 л/с1742 мCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2,8 км
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 л/с2100 мCa-Mg-HCO3-SO4využívaný5,4 км
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 л/с3616 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,4 км
    Poprad – PP-148 °C61,2 л/с1205 мCa-Mg-SO4-HCO3využívaný8,8 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    Вр-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3011,9 км
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––13,6 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 564,2 км
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,1 км
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3016,6 км
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5018,0 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Kežmarok – OKTANSK1001000P2,7 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Kežmarok–1970–1,8 км
    Kežmarok–1950–1,9 км
    Kežmarok – Ľubica400 м²1970–2,0 км
    Vrbov200 м²1980–2,0 км
    Kežmarok–1960–2,1 км
    Kežmarok400 м²1960–2,1 км
    Huncovce–1980–2,2 км
    Vrbov40 м²1960–2,3 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви12×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални10×
    • Стабілізовани2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Кежмарок1 рибальська ділянка · 1,4 км9ВН Жаковце9

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад