Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
0aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
VN Banská Belá, Fensterpunktzahl 6.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2018abgebildet 5. Juli 20182021abgebildet 7. Juli 20212024abgebildet 27. Juli 2024
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku VN Banská Belá
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
366objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu
Najbližšie: Šachtica Š-114 (šachta), 630 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
1vzorka so zlatom
12 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (730 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
1 aus 8ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 75,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Jasenica).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
28vrtov do 3 km
160 rozborov vody v okolí
Z toho 28 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
52°C na ústí vrtu
11 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-1, výdatnosť 22,3 l/s, 8,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
3lokalít do 3 km
1 záťaž, 2 skládky
Najbližšia záťaž: Banská Belá – odkalisko Sedem žien, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
33záznamov do 5 km
6 ložísk, 27 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
19plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 75,0 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 25,2 mg/lmedián 25,2 mg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
Pyrit (FeS₂)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 400 zŕn
Sfalerit (ZnS)2 vzorky, najviac 500 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 3 zŕn
Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
291
1 zrno
730 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 315 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 128 μg/lmedián 0,800 μg/l12 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,2 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 680 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
Quelle
7
58,6 Bq/l
17,8 Bq/l
upravený prameň
1
10,8 Bq/l
10,8 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au333×
Ag314×
Pb61×
Zn61×
Cu20×
Druhy banských objektov
halda125×
štôlňa86×
pinga, pingový ťah81×
šachta63×
iný druh objektu9×
odkalisko2×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Šachtica Š-114
šachta
kremenec
1962
630 m
Šachtica Š-113
šachta
kremenec
1962
640 m
Šachtica Š-126
šachta
kremenec
1962
640 m
Šachtica Š-104
šachta
kremenec
1962
660 m
Šachtica Š-112
šachta
kremenec
1962
700 m
Šachtica Š-105
šachta
kremenec
1962
720 m
Šachtica Š-124
šachta
kremenec
1962
730 m
Šachtica Š-123
šachta
kremenec
1962
740 m
Šachtica Š-108
šachta
kremenec
1962
760 m
Šachtica Š-103
šachta
kremenec
1962
760 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Banská Bela
kremenec
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
810 m
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,1 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,2 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
4,0 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
4,1 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
4,1 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Banská Bela – Varta
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
810 m
Banská Belá – juh
Ostatné rudy
Bi
mineralogický výskyt
1,2 km
Banská Bela
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
1,5 km
Banská Štiavnica – Siebenweiber žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Au, Ag
ložiskový výskyt
2,7 km
Banská Štiavnica – Šobov
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,3 km
Banská Štiavnica – Grüner žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
3,5 km
Banská Štiavnica – Emil a Alžbeta šachta
Polymetalické rudy
Pb, Zn
malé ložisko
3,7 km
Banská Štiavnica
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
veľké ložisko
4,1 km
Podhorie – Kozí potok
Medené rudy
Cu, Au, Mo
mineralogický výskyt
4,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
28 vrtov v pásme 3 km, z toho 10 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 28.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m0×
10–30 m9×
30–100 m4×
100–300 m3×
nad 300 m8×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
KK-6
ložiskový
37,1 m
8993
650 m
VBB-1/96
ložiskový
13,0 m
82786
680 m
KK-1
ložiskový
29,6 m
8993
720 m
BBR-1
štruktúrny
632,0 m
33728
730 m
KK-2
ložiskový
30,8 m
8993
740 m
VBŠ-13/97
bez určenia účelu
10,0 m
82066
760 m
KK-3
ložiskový
21,0 m
8993
760 m
VBB-3/96
ložiskový
17,0 m
82786
800 m
KK-5
ložiskový
49,4 m
8993
800 m
Banská Štiavnica
monitorovací vrt
15,0 m
80521 122Db26.pdf
820 m
VBB-2/96
ložiskový
12,0 m
82786
840 m
KK-4
ložiskový
36,0 m
8993
840 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
2,4 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
8,1 km
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
8,7 km
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
využívaný
8,8 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
8,8 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
8,8 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
8,8 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
8,9 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
8,9 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
8,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
4,0 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
3
6,7 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
2
8,0 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
8,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Standort
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Banská Belá – odkalisko Sedem žien
SK200220FP
2,0 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Principlac – Banská Štiavnica
18 328 m²
1991
monitorovaná
1,0 km
Banská Belá – odkalisko Sedem žien – Banská Belá
–
1975
–
2,0 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy13×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný8×
Potenciálny5×
Aktívny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.