Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 ВН Банска Бела, оцінка вікна 8. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 07:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃ Mineralizácia 377 mg/l, stredne tvrdá voda (11,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 4 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 2,00 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 115 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 70nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 366objektov do 3 km ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu Najbližšie: Šachtica Š-114 (šachta), 630 m od vody. 1vzorka so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (730 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 з 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 75,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Jasenica). 28vrtov do 3 km 160 rozborov vody v okolí Z toho 28 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 52°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Sklené Teplice – ST-1, výdatnosť 22,3 l/s, 8,8 km od vody. 3lokalít do 3 km 1 záťaž, 2 skládky Najbližšia záťaž: Banská Belá – odkalisko Sedem žien, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 33záznamov do 5 km 6 ložísk, 27 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 19plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,71typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 11,1°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,97 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 377mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–SO₄–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 70nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 115 mW/m². Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 60 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Jasenica, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 28 vrtov v pásme 3 km, z toho 10 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 28. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Грон
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці ВН Банска Бела
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці ВН Банска Бела
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku VN Banská Belá
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
109 мг/л91. percentil7,83 мг/л88. percentil13,1 мг/л65. percentil15,0 мг/л62. percentil0,140 мг/л62. percentil14,7 мг/л49. percentil54,9 мг/л40. percentil137 мг/л28. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,871 мг/л91. percentil0,635 мг/л87. percentil3,56 мг/л59. percentil3,63 мг/л23. percentilМетали
563 μg/l95. percentil228 μg/l95. percentil686 μg/l95. percentil0,358 мг/л87. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
2,00 мг/кг95. percentil63,9 мг/кг95. percentil1,12 мг/кг95. percentil294 мг/кг95. percentil91,5 мг/кг84. percentil11,0 мг/кг81. percentil33,2 мг/кг77. percentil0,303 мг/кг74. percentil0,151 мг/кг66. percentil0,855 мг/кг65. percentil0,210 мг/кг41. percentil2,12 мг/кг26. percentil3,37 мг/кг6. percentil8,72 мг/кг4. percentil22,2 мг/кг3. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7,53 %93. percentil1,25 %89. percentil3,64 %85. percentil1 203 мг/кг84. percentil1,74 %81. percentil1 070 мг/кг70. percentil4 832 мг/кг64. percentil1,95 %47. percentil0,761 %35. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
301 мг/кг95. percentil608 мг/кг87. percentil108 мг/кг86. percentil1,70 мг/кг67. percentil61,6 мг/кг59. percentil29,0 мг/кг57. percentil14,3 мг/кг52. percentil391 мг/кг46. percentil28,5 мг/кг45. percentil27,4 мг/кг4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
10,6 ppm95. percentil3,67 ppm95. percentil1,74 %92. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody 291 1 zrno 730 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан джерело 7 58,6 Bq/l 17,8 Bq/l upravený prameň 1 10,8 Bq/l 10,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Шахтіца Ш-114 šachta kremenec 1962 630 м Шахтіца Ш-113 šachta kremenec 1962 640 м Шахтіца Ш-126 šachta kremenec 1962 640 м Шахтіца Ш-104 šachta kremenec 1962 660 м Шахтіца Ш-112 šachta kremenec 1962 700 м Шахтіца Ш-105 šachta kremenec 1962 720 м Шахтіца Ш-124 šachta kremenec 1962 730 м Шахтіца Ш-123 šachta kremenec 1962 740 м Шахтіца Ш-108 šachta kremenec 1962 760 м Шахтіца Ш-103 šachta kremenec 1962 760 м Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Банска Бела kremenec Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 810 м Банська Штявниця І – Шобов kremenec Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o. 3,1 км Банська Штявниця І – Шобов kremenec Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o. 3,2 км Банска Годруша І olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,0 км Банська Штявниця – Пб, Зн, Цу, Ау, Аґ olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,1 км Банська Штявниця – Пб, Зн, Цу, Ау, Аґ olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,1 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Банска Бела – Варта Zlaté rudy Ау mineralogický výskyt 810 м Banská Belá – juh Ostatné rudy Бі mineralogický výskyt 1,2 км Банска Бела Zlato-strieborné rudy Ау, Аґ malé ložisko 1,5 км Банська Штявниця – Сіебенвеібер жіли Polymetalicko-drahokovové rudy Пб, Зн, Ау, Аґ ložiskový výskyt 2,7 км Банська Штявниця – Шобов Zlaté rudy Ау mineralogický výskyt 3,3 км Банська Штявниця – Ґрüнер жіли Polymetalicko-drahokovové rudy Пб, Зн, Ау, Аґ malé ložisko 3,5 км Банська Штявниця – Еміл а Алжбета шахта Polymetalické rudy Пб, Зн malé ložisko 3,7 км Банська Штявниця Polymetalicko-drahokovové rudy Пб, Зн, Цу, Ау, Аґ veľké ložisko 4,1 км Подгоріе – Козі поток Medené rudy Цу, Ау, Мо mineralogický výskyt 4,9 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody KK-6 ložiskový 37,1 м 8993650 м VBB-1/96 ložiskový 13,0 м 82786680 м KK-1 ložiskový 29,6 м 8993720 м BBR-1 štruktúrny 632,0 м 33728730 м KK-2 ložiskový 30,8 м 8993740 м VBŠ-13/97 bez určenia účelu 10,0 м 82066760 м KK-3 ložiskový 21,0 м 8993760 м VBB-3/96 ložiskový 17,0 м 82786800 м KK-5 ložiskový 49,4 м 8993800 м Банська Штявниця monitorovací vrt 15,0 м 80521 122Db26.pdf820 м VBB-2/96 ložiskový 12,0 м 82786840 м KK-4 ložiskový 36,0 м 8993840 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Банська Штявниця – HR-1 46 °C – 910 м На-Ца-SO4-HCO3 nevyužívaný 2,4 км Склене Тепліце – ST-5 46 °C – 1001 м Ца-Мґ-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,1 км Склене Тепліце 38 °C 0,4 л/с – Ца-SO4 nevyužívaný 8,7 км Склене Тепліце 39 °C 0,4 л/с – Ца-SO4 využívaný 8,8 км Склене Тепліце – ST-1 52 °C 22,3 л/с 69,7 м Ца-SO4 využívaný 8,8 км Склене Тепліце 49 °C 0,1 л/с 2,5 м Ца-SO4 nevyužívaný 8,8 км Склене Тепліце 48 °C 0,2 л/с – Ца-SO4 nevyužívaný 8,8 км Склене Тепліце – ST-2 51 °C 4,5 л/с 107 м Ца-SO4 využívaný 8,9 км Склене Тепліце 43 °C 0,0 л/с – Ца-SO4 nevyužívaný 8,9 км Склене Тепліце 46 °C 4,5 л/с 29,7 м Ца-SO4 nevyužívaný 8,9 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória d3 minerálna voda 39-55 16-30 1 4,0 км kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 6,7 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8,0 км kategória Sklené Teplice termálne kúpalisko – – 1 8,9 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Banská Belá – odkalisko Sedem žien SK200220FP 2,0 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Прінціплац – Банська Штявниця 18 328 м² 1991 monitorovaná 1,0 км Banská Belá – odkalisko Sedem žien – Banská Belá – 1975 – 2,0 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
6з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 75,0 μg/l1 vzorka
МідьЦуbežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 25,2 мг/лmedián 25,2 мг/л1 vzorka
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 128 μg/lmedián 0,800 μg/l12 vzoriek
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,2 мг/лmedián 0,0200 мг/л12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 680 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
СеленСеmierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
