Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Banská Belá, ablakpontszám 12. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. folyami hordalékA vízvezeték 100%-a kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,7modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–SO₄–HCO₃ mineralizáció 377 mg/l, közepesen kemény víz (11,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 4 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Kadmium 2,00 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 45°C 1000 m mélységben hőáramlás 115 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 85 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 70NGY/H dózisteljesítmény Szlovákiában 95 százalékos Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 366objektum 3 km-en belül kitermelt: Au, Ag, Pb, Zn, Cu Legközelebb: Šachtica Š-114 (šachta), 630 m-re a víztől. 1aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 1 szem egy mintában (730 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 1 8 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Lítium 75,0 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 98. percentilis (Jasenica). 28fúrás 3 km-en belül 160 vízelemzés a közelben Közülük 28-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 52°C a kútfejnél 11 geotermikus fúrás 10 km-en belül legmelegebb: Sklené Teplice – ST-1, hozam 22,3 l/s, 8,8 km-re a víztől. 3Telephelyek 3 km-en belül 1 környezeti terhelés, 2 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Banská Belá – odkalisko Sedem žien, 2,0 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 33bejegyzés 5 km-en belül 6 telep, 27 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 19terület 3 km-en belül 1 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,71tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 11,1°dH, közepesen kemény kalcium és magnézium összege (1,97 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 377mg/l mineralizáció az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–SO₄–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 70ngy/h a levegőben természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -241nT -241--241 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -26mGal maradék −8,7 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 45 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben 40 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 115 mW/m². A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 66 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Jasenica, 2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: štôlňa, 1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 86 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 29 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 28 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 10 hidrogeológiai és 18 egyéb; archív jelentés számával: 28. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) VN Banská Belá vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Banská Belá vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) VN Banská Belá vízfolyás geológiája és geokémiája
szikla a víz alatt
víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
természetes gamma-sugárzás
régi bánya működése
arany a folyami üledékben
nyomelemek a patakvízben
fúrások és talajvízelemzések
geotermikus energia
környezeti terhek és hulladéklerakók
lelőhelyek és ércesemények
földcsuszamlások és lejtős deformációk
geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység pontozás kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× kvaterneri fedezet
ekokonikus osztódás
neutektonikus egységek
neotektonikus mozgások iránya
területi geológiai részleg
regionális geológiai osztály (alegységek)
mérnök-geológiai körzetek
műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
víztartó típus
fő hidrogénező régió
felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
oldott anyagok
víz ionos összetétele
Főbb ionok
109 mg/lszázalék 917,83 mg/lszázalék 8813,1 mg/lszázalék 6515,0 mg/lszázalék 620,140 mg/lszázalék 6214,7 mg/lszázalék 4954,9 mg/lszázalék 40137 mg/lszázalék 28tápanyagok és szerves szennyezés
0,871 mg/lszázalék 910,635 mg/lszázalék 873,56 mg/lszázalék 593,63 mg/lszázalék 23Fémek
563 μg/lpercentilis 95228 μg/lpercentilis 95686 μg/lpercentilis 950,358 mg/lszázalék 87Elemek a folyami üledékekben
potenciálisan mérgező és nyomelemek
2,00 mg/kgszázalék 9563,9 mg/kgszázalék 951,12 mg/kgszázalék 95294 mg/kgszázalék 9591,5 mg/kgszázalék 8411,0 mg/kgszázalék 8133,2 mg/kgszázalék 770,303 mg/kgszázalék 740,151 mg/kgszázalék 660,855 mg/kgszázalék 650,210 mg/kgszázalék 412,12 mg/kgszázalék 263,37 mg/kgszázalék 68,72 mg/kgszázalék 422,2 mg/kgszázalék 3Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
7,53 %Percentilis 931,25 %Percentilis 893,64 %Percentilis 851 203 mg/kgszázalék 841,74 %Percentilis 811 070 mg/kgszázalék 704 832 mg/kgszázalék 641,95 %Percentilis 470,761 %Percentilis 35További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
301 mg/kgszázalék 95608 mg/kgszázalék 87108 mg/kgszázalék 861,70 mg/kgszázalék 6761,6 mg/kgszázalék 5929,0 mg/kgszázalék 5714,3 mg/kgszázalék 52391 mg/kgszázalék 4628,5 mg/kgszázalék 4527,4 mg/kgszázalék 4természetes radioaktivitás és radon
gamma sugárzási dózisteljesítmény
10,6 ppm95. percentilis3,67 ppm95. percentilis1,74 %Percentilis 924 369 Bq/m²95. percentilisGeofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
domborzat, éghajlat és talajok
geomorfológiai egységek
geomorfológiai területek
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
nyomelemek a felszíni vizekben
fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből 291 1 szem 730 m kőzetképző és kiegészítő ásványok
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
radon vizekben
A helyszín típusa minták legmagasabb radon Középső prameň 7 58,6 Bq/l 17,8 Bq/l upravený prameň 1 10,8 Bq/l 10,8 Bq/l bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Šachtica Š-114 šachta kremenec 1962 630 m Šachtica Š-113 šachta kremenec 1962 640 m Šachtica Š-126 šachta kremenec 1962 640 m Šachtica Š-104 šachta kremenec 1962 660 m Šachtica Š-112 šachta kremenec 1962 700 m Šachtica Š-105 šachta kremenec 1962 720 m Šachtica Š-124 šachta kremenec 1962 730 m Šachtica Š-123 šachta kremenec 1962 740 m Šachtica Š-108 šachta kremenec 1962 760 m Šachtica Š-103 šachta kremenec 1962 760 m lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi állapot és szervezet A vízből Banská Belá kremenec Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 810 m Banská Štiavnica I – Šobov kremenec Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o. 3,1 km Banská Štiavnica I – Šobov kremenec Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o. 3,2 km Banská Hodruša I olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,0 km Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,1 km Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag olovené a zinkové (polymetalické) rudy Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,1 km érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény érctípus Fémek Faj A vízből Banská Belá – Varta Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 810 m Banská Belá – juh Ostatné rudy Bi mineralogický výskyt 1,2 km Banská Belá Zlato-strieborné rudy Au, Ag malé ložisko 1,5 km Banská Štiavnica – Siebenweiber žily Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Au, Ag ložiskový výskyt 2,7 km Banská Štiavnica – Šobov Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,3 km Banská Štiavnica – Grüner žily Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Au, Ag malé ložisko 3,5 km Banská Štiavnica – Emil a Alžbeta šachta Polymetalické rudy Pb, Zn malé ložisko 3,7 km Banská Štiavnica Polymetalicko-drahokovové rudy Pb, Zn, Cu, Au, Ag veľké ložisko 4,1 km Podhorie – Kozí potok Medené rudy Cu, Au, Mo mineralogický výskyt 4,9 km fúrások és geofond archív jelentések
fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység archív jelentés A vízből KK-6 ložiskový 37,1 m 8993650 m VBB-1/96 ložiskový 13,0 m 82786680 m KK-1 ložiskový 29,6 m 8993720 m BBR-1 štruktúrny 632,0 m 33728730 m KK-2 ložiskový 30,8 m 8993740 m VBŠ-13/97 bez určenia účelu 10,0 m 82066760 m KK-3 ložiskový 21,0 m 8993760 m VBB-3/96 ložiskový 17,0 m 82786800 m KK-5 ložiskový 49,4 m 8993800 m Banská Štiavnica monitorovací vrt 15,0 m 80521 122Db26.pdf820 m VBB-2/96 ložiskový 12,0 m 82786840 m KK-4 ložiskový 36,0 m 8993840 m geotermikus energia és ásványvizek
fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Banská Štiavnica – HR-1 46 °C – 910 m Na-Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 2,4 km Sklené Teplice – ST-5 46 °C – 1001 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,1 km Sklené Teplice 38 °C 0,4 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 8,7 km Sklené Teplice 39 °C 0,4 l/s – Ca-SO4 využívaný 8,8 km Sklené Teplice – ST-1 52 °C 22,3 l/s 69,7 m Ca-SO4 využívaný 8,8 km Sklené Teplice 49 °C 0,1 l/s 2,5 m Ca-SO4 nevyužívaný 8,8 km Sklené Teplice 48 °C 0,2 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 8,8 km Sklené Teplice – ST-2 51 °C 4,5 l/s 107 m Ca-SO4 využívaný 8,9 km Sklené Teplice 43 °C 0,0 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 8,9 km Sklené Teplice 46 °C 4,5 l/s 29,7 m Ca-SO4 nevyužívaný 8,9 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj víz hőmérséklete (°C) hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória d3 minerálna voda 39-55 16-30 1 4,0 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 6,7 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8,0 km kategória Sklené Teplice termálne kúpalisko – – 1 8,9 km környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Banská Belá – odkalisko Sedem žien SK200220FP 2,0 km hulladéklerakók
szemétlerakó Terület éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Principlac – Banská Štiavnica 18 328 m² 1991 monitorovaná 1,0 km Banská Belá – odkalisko Sedem žien – Banská Belá – 1975 – 2,0 km földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
8100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 75,0 μg/lmedián 75,0 μg/l1 minta
RézCuszokásos érték
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 minta
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 minta
KrómCraz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 25,2 mg/lmedián 25,2 mg/l1 minta
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 128 μg/lmedián 0,800 μg/l12 minták
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 14,2 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3 680 μg/lmedián 5,00 μg/l12 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 52,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCraz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
