Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Bojnianka

Flussgebiet WaagSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
45,6km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer Bojnianka mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Bojnianka

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Bojnianka, Fensterpunktzahl 31.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    1002003004005000 km5 km10 km15 km20 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 387 bis 162 m ü.d.M. über 24,9 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    387 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    144 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    243 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    9,8 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,17

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Bojnianka von 2017
    2017abgebildet 16. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Bojnianka von 2020
    2020abgebildet 1. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Bojnianka von 2023
    2023abgebildet 14. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Bojnianka

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Bojná, oberhalb, Fluss-km 15,3: kein fehlgeschlagener Standard (2024)Urmince, Fluss-km 5,7: 4 Indikatoren (2025)Fluss km 15 (Oberlauf)Fluss-km 6 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (2)
    • Bojná, oberhalbFluss km 15,3keine nicht eingehaltene Norm
    • UrminceFluss km 5,74 Indikatoren
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Bojnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 980 m od vody.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 118 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    282vrtov do 3 km

    1079 rozborov vody v okolí

    Z toho 282 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    69°C na ústí vrtu

    16 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – V-9, výdatnosť 12,9 l/s, 9,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    47lokalít do 3 km

    1 záťaž, 30 skládok, 16 monitorovaných sedimentov

    Najbližšia záťaž: Bojná – P-1, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 3 až 5 km

    7 ložísk a dobývacích území, 20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (980 m od vody)Bojná – skládka TKO A (stará) – SK2001300P (1,8 km od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Tesáre – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Urmince – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Chrabrany – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Chrabrany – Urmince – nedá sa odhadnúť (400 m od vody)Kuzmice – nijaký (680 m od vody)Tesáre – občasný (1,0 km od vody)Brhlova dolina – Nová Lehota – občasný (1,1 km od vody)Topoľčany- Solčany – Topoľčany – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Bojná – časť A – Bojná – trvalý (1,8 km od vody)Kamence – Lachcvá Agačina, Bojná "C" – Bojná – nijaký (1,9 km od vody)Lahcova agačina, Bojná – časť B, – Bojná – občasný (1,9 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Nitrianska Streda – občasný (2,0 km od vody)Závada – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Velušovce – Závada – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,2 km od vody)Velušovce – občasný (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,3 km od vody)Kovarce – trvalý (2,3 km od vody)Topoľčany – trvalý (2,5 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Podhradie – nijaký (2,5 km od vody)Kovarce – nijaký (2,6 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Horné Štitáre – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Jacovce – nijaký (2,7 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Bojná – P-1 – údolný (1,5 km od vody)Bojná – HP-1 – údolný (1,7 km od vody)Bojná – HP-8 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-2 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-3 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-1 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-4 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-2 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – PK – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-5 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HTB-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-4 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – MVC-1 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-6 – údolný (2,0 km od vody)Bojná – MVC-2 – údolný (2,0 km od vody)Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1 – nekúpeľný (2,1 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (9,5 km od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (9,8 km od vody)FGT-1 – k1 (3,0 km od vody)a1 (940 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)e1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)e1 (9,8 km od vody)e2 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – dolomit (4,4 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Závada – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Závada – Záhrady – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Závada – Zľavy – stavebný kameň – vápenec (100 m od vody)Tesáre – štrkopiesky (210 m od vody)Kuzmice – stavebný piesok – piesky (740 m od vody)Nová Lehota – stavebný kameň – dolomit (940 m od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Tovarníky – tehliarske suroviny (1,7 km od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Topoľčany – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Vozokany – Fe rudy – limonit (3,3 km od vody)Vozokany – 4 – stavebný kameň – kremenec (3,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – 8 – stavebný kameň – dolomit (4,0 km od vody)Vozokany – 1 – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Vozokany – 3 – stavebný kameň – kremenec (4,0 km od vody)Vozokany – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,2 km od vody)Modrová – 7 – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Zlatníky – Železnica – stavebný kameň – pararula (4,9 km od vody)Modrová – 6 – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)TOPOLCANY – Zosuvy (2,1 km od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (80 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Dvorany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Urmince (110 m od vody)Urmince (110 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (110 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (130 m od vody)Bojná (130 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (150 m od vody)Nemčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (210 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (240 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (240 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (280 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Bojná (310 m od vody)Bojná (310 m od vody)Urmince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (360 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (380 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Urmince (470 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (520 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Veľké Dvorany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (700 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 118 μg/lmedián 109 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 20 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,4 mg/lmedián 12,2 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 110 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 470 μg/lmedián 26,0 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,00500 mg/l88 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 82,0 μg/lmedián 9,00 μg/l88 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,70 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 690 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 1,00 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1030,7 Bq/l11,3 Bq/l
    upravený prameň1170,6 Bq/l20,9 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie16,12 Bq/l6,12 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato)980 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Závadaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – PREFA – STAV, spol. s r.o.1,4 km
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 km
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 km
    Modrová – Dolina RybníkdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km
    ModrovádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km
    Hôrka nad WaagsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km
    Hôrka nad WaagsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    282 vrtov v pásme 3 km, z toho 92 hydrogeologických a 190 ostatných; s číslom archívnej správy 282.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m159×
    • 10–30 m50×
    • 30–100 m34×
    • 100–300 m22×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Bojnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m50543 121Aa5.pdf50 m
    Chrabranyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,0 m23338 121Ad43.pdf80 m
    Závadaširokoprofilový vrt57,0 m51345 121Aa8.pdf80 m
    Nemčicemonitorovací vrt11,0 m63532 121Ac25.pdf80 m
    2-196 Urmincehydrogeologický7,0 m10174880 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m5764980 m
    Bojnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,4 m44334 121Ac16.pdf90 m
    Veľké Dvoranyširokoprofilový vrt13,0 m51253 121Ac21.pdf100 m
    S-157 Ninžiniersko-geologický5,8 m8258100 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m57649100 m
    Urmince116,0 m71007 121Ac30.pdf110 m
    Urmince41,1 m16340 121Ac6.pdf110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Topoľčany – Tovarníky – FGTz-155 °C–2106 mNa-HCO3-SO4nevyužívaný2,1 km
    Piešťany – V-969 °C12,9 l/s81,7 mCa-SO4nevyužívaný9,4 km
    Piešťany – V-1167 °C10,8 l/s70 mCa-SO4nevyužívaný9,4 km
    Piešťany – V-1269 °C6,3 l/s58 mCa-SO4nevyužívaný9,5 km
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-868 °C16,6 l/s55 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-1067 °C–16 mCa-SO4nevyužívaný9,5 km
    Libichava – J-233 °C0,2 l/s400 mnevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)Od vody
    a1minerálna voda< 15< 5940 m
    a1minerálna voda< 15< 51,0 km
    a1minerálna voda< 15< 51,4 km
    a1minerálna voda< 15< 51,4 km
    a1minerálna voda< 15< 52,7 km
    FGT-1geotermálna voda38 – 55< 53,0 km
    a1minerálna voda< 15< 53,9 km
    a1minerálna voda< 15< 55,3 km
    a1minerálna voda< 15< 56,7 km
    a1minerálna voda< 15< 57,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bojná – skládka TKO A (stará)SK2001300P1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nemčice2 500 m²1970–30 m
    Nemčice2 000 m²1975–60 m
    Tesáre5 000 m²1975–240 m
    Urmince1 500 m²1975–350 m
    Chrabrany1 500 m²1980–380 m
    Chrabrany – Urmince2 000 m²1975–400 m
    Kuzmice2 000 m²1975–680 m
    Tesáre5 000 m²1975–1,0 km

    Antropogénne sedimenty

    StandortUložený odpadOd vody
    Bojná – P-11,5 km
    Bojná – HP-11,7 km
    Bojná – HP-81,8 km
    Bojná – HP-21,8 km
    Bojná – HP-31,8 km
    Bojná – V-11,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Topoľčany1 Fischereirevier · 46 km25Bojnianka25

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag