Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Бойніанка

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
45,6km
край
Нітранський край
Аерофотознімок водотоку Бойніанка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Бойніанка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Бойніанка, оцінка вікна 31.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    1002003004005000 км5 км10 км15 км20 км
    Висотний профіль водотоку: від 387 до 162 м н. р. м. на 24,9 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    387 м н. р. м.
    Найнижча точка
    144 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    243 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    9,8 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,17

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Бойніанка за 2017 рік
    2017знято 16 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Бойніанка за 2020 рік
    2020знято 1 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Бойніанка за 2023 рік
    2023знято 14 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Бойніанка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники1

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Бойна, вище, ркм 15,3: без невиконаної норми (2024)Урмінце, ркм 5,7: 4 показники (2025)ркм 15 (верхня течія)ркм 6 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Бойна, вищеркм 15,3жодної невиконаної норми
    • Урмінцеркм 5,74 показники
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Bojnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 490 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,551 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км39 °C69 °C

    Teplo pod nohami

    39°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 69 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 980 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 118 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    282vrtov do 3 km

    1079 rozborov vody v okolí

    Z toho 282 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    69°C na ústí vrtu

    16 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – V-9, výdatnosť 12,9 l/s, 9,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    47lokalít do 3 km

    1 záťaž, 30 skládok, 16 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Bojná – P-1, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 5 km

    7 ložísk, 20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Вапняки та доломіти20%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • trias20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    triasmladší triashlavné dolomity: svetlé, sivé masívne a vrstevnaté dolomity1×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty67%SR 3,8 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • TATRIKUM та VEPORIKUM67%SR 7,8 %
    • HRONIKUM33%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ75%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT25%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 16 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Пісок31%SR 3,9 %
    • Kyslé plutonity31%SR 3,7 %
    • Іли15%SR 3,9 %
    • Метаморфіти7,7%SR 2,4 %
    • Іловце7,7%SR 2,9 %
    • Доломіти7,7%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)31%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)31%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)15%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)7,7%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)7,7%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)7,7%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Nitrianskej pahorkatiny53%SR 3,3 %
    • kryštalinikum a mezozoikum východnej časti považského Inovca40%SR 0,0 %
    • mezozoikum strednej a južnej časti Považského Inovca6,7%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,99typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    16,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    490mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ24,4 мг/л76. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3285 мг/л73. percentil
    • КальційЦа79,5 мг/л69. percentil
    • ХлоридиЦл18,1 мг/л66. percentil
    • ДраслікK3,86 мг/л63. percentil
    • СульфатиSO446,5 мг/л57. percentil
    • НатрійНа9,24 мг/л51. percentil
    • ФторидиF0,110 мг/л48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК6,53 мг/л90. percentil
    • АмоніумNH40,419 мг/л84. percentil
    • НітратиNO311,3 мг/л77. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,201 мг/л60. percentil

    Метали

    • МарганецьМн132 μg/l85. percentil
    • ЗалізоФе0,138 мг/л62. percentil
    • АлюмінійАл44,7 μg/l40. percentil
    • ЦинкЗн1,73 μg/l10. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо0,551 мг/кг76. percentil
    • РтутьГґ0,190 мг/кг73. percentil
    • АрсенАс8,25 мг/кг67. percentil
    • КадмійЦд0,266 мг/кг67. percentil
    • ЦинкЗн90,9 мг/кг44. percentil
    • АнтимонСб0,574 мг/кг44. percentil
    • БізмутБі0,197 мг/кг41. percentil
    • СеленСе0,180 мг/кг32. percentil
    • ЦінСн2,24 мг/кг32. percentil
    • ХромЦр59,7 мг/кг30. percentil
    • КобальтЦо7,10 мг/кг28. percentil
    • МідьЦу18,8 мг/кг28. percentil
    • ОловоПб11,7 мг/кг25. percentil
    • НікельНі18,8 мг/кг24. percentil
    • ВанадійV55,8 мг/кг19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа4,29 %76. percentil
    • МагнійМґ1,27 %74. percentil
    • НатрійНа0,957 %66. percentil
    • ДраслікK1,57 %58. percentil
    • ТітанТі4 192 мг/кг40. percentil
    • ФосфорP731 мг/кг34. percentil
    • МарганецьМн705 мг/кг33. percentil
    • АлюмінійАл5,12 %31. percentil
    • ЗалізоФе2,04 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа15,3 мг/кг62. percentil
    • ЦерЦе61,8 мг/кг60. percentil
    • ЗірконЗр427 мг/кг58. percentil
    • БаріумБа460 мг/кг58. percentil
    • БерилійБе1,35 мг/кг46. percentil
    • ИтріумY26,4 мг/кг43. percentil
    • БорB57,1 мг/кг40. percentil
    • СтронціумСр118 мг/кг33. percentil
    • РубідіумРб80,9 мг/кг30. percentil
    • ЛітіумЛі26,2 мг/кг30. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 67 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,45 %79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,07 ppm39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км39 °C69 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    39 / 69 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (980 m od vody)Bojná – skládka TKO A (stará) – SK2001300P (1,8 km od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Tesáre – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Urmince – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Chrabrany – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Chrabrany – Urmince – nedá sa odhadnúť (400 m od vody)Kuzmice – nijaký (680 m od vody)Tesáre – občasný (1,0 km od vody)Brhlova dolina – Nová Lehota – občasný (1,1 km od vody)Topoľčany- Solčany – Topoľčany – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Bojná – časť A – Bojná – trvalý (1,8 km od vody)Kamence – Lachcvá Agačina, Bojná "C" – Bojná – nijaký (1,9 km od vody)Lahcova agačina, Bojná – časť B, – Bojná – občasný (1,9 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Nitrianska Streda – občasný (2,0 km od vody)Závada – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Velušovce – Závada – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,2 km od vody)Velušovce – občasný (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,3 km od vody)Kovarce – trvalý (2,3 km od vody)Topoľčany – trvalý (2,5 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Podhradie – nijaký (2,5 km od vody)Kovarce – nijaký (2,6 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Horné Štitáre – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Jacovce – nijaký (2,7 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Bojná – P-1 – údolný (1,5 km od vody)Bojná – HP-1 – údolný (1,7 km od vody)Bojná – HP-8 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-2 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-3 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-1 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-4 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-2 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – PK – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-5 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HTB-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-4 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – MVC-1 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-6 – údolný (2,0 km od vody)Bojná – MVC-2 – údolný (2,0 km od vody)Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1 – nekúpeľný (2,1 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (9,5 km od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (9,8 km od vody)FGT-1 – k1 (3,0 km od vody)a1 (940 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)e1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)e1 (9,8 km od vody)e2 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – dolomit (4,4 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Závada – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Závada – Záhrady – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Závada – Zľavy – stavebný kameň – vápenec (100 m od vody)Tesáre – štrkopiesky (210 m od vody)Kuzmice – stavebný piesok – piesky (740 m od vody)Nová Lehota – stavebný kameň – dolomit (940 m od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Tovarníky – tehliarske suroviny (1,7 km od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Topoľčany – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Vozokany – Fe rudy – limonit (3,3 km od vody)Vozokany – 4 – stavebný kameň – kremenec (3,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – 8 – stavebný kameň – dolomit (4,0 km od vody)Vozokany – 1 – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Vozokany – 3 – stavebný kameň – kremenec (4,0 km od vody)Vozokany – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,2 km od vody)Modrová – 7 – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Zlatníky – Železnica – stavebný kameň – pararula (4,9 km od vody)Modrová – 6 – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Moravany nad Váhom-Striebornica – mineralógia (2,0 km od vody)TOPOLCANY – Zosuvy (2,1 km od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (80 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Dvorany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Urmince (110 m od vody)Urmince (110 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (110 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (130 m od vody)Bojná (130 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (150 m od vody)Nemčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (210 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (240 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (240 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (280 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Bojná (310 m od vody)Bojná (310 m od vody)Urmince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (360 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (380 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Urmince (470 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (520 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Veľké Dvorany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (700 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 118 μg/lmedián 109 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 20 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,4 мг/лmedián 12,2 мг/л10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)30 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)7 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Золото (Ау)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    IC-2931 zrno60 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))41 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)35 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)5 vzoriek, najviac 29 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 110 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 470 μg/lmedián 26,0 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,250 мг/лmedián 0,00500 мг/л88 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 82,0 μg/lmedián 9,00 μg/l88 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,70 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 690 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 1,00 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1030,7 Bq/l11,3 Bq/l
    upravený prameň1170,6 Bq/l20,9 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie16,12 Bq/l6,12 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Пінґаpinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato)980 м

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Завадаštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – PREFA – STAV, spol. s r.o.1,4 км
    Завадаstavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 км
    Завадаstavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 км
    Модрова – Доліна РибнікdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 км
    МодроваdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 км
    Гуорка над ВагsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 км
    Гуорка над ВагsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    282 vrtov v pásme 3 km, z toho 92 hydrogeologických a 190 ostatných; s číslom archívnej správy 282.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м159×
    • 10–30 м50×
    • 30–100 м34×
    • 100–300 м22×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Бойнаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 м50543 121Aa5.pdf50 м
    Храбраниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,0 м23338 121Ad43.pdf80 м
    Завадаširokoprofilový vrt57,0 м51345 121Aa8.pdf80 м
    Немчіцеmonitorovací vrt11,0 м63532 121Ac25.pdf80 м
    2-196 Урмінцеhydrogeologický7,0 м10174880 м
    V-1inžiniersko-geologický6,0 м5764980 м
    Бойнаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,4 м44334 121Ac16.pdf90 м
    Вельке Двораниširokoprofilový vrt13,0 м51253 121Ac21.pdf100 м
    S-157 Ninžiniersko-geologický5,8 м8258100 м
    V-2inžiniersko-geologický6,0 м57649100 м
    Урмінце116,0 м71007 121Ac30.pdf110 м
    Урмінце41,1 м16340 121Ac6.pdf110 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Топольчани – Товарніки – ФҐТз-155 °C–2106 мНа-HCO3-SO4nevyužívaný2,1 км
    Пієштяни – V-969 °C12,9 л/с81,7 мЦа-SO4nevyužívaný9,4 км
    Пієштяни – V-1167 °C10,8 л/с70 мЦа-SO4nevyužívaný9,4 км
    Пієштяни – V-1269 °C6,3 л/с58 мЦа-SO4nevyužívaný9,5 км
    Пієштяни – V-4A65 °C24,0 л/с54 мЦа-SO4využívaný9,5 км
    Пієштяни – V-166 °C23,5 л/с55,2 мЦа-SO4využívaný9,5 км
    Пієштяни – V-564 °C–11,2 мЦа-SO4využívaný9,5 км
    Пієштяни – V-868 °C16,6 л/с55 мЦа-SO4využívaný9,5 км
    Пієштяни – V-1067 °C–16 мЦа-SO4nevyužívaný9,5 км
    Лібіхава – J-233 °C0,2 л/с400 мnevyužívaný9,6 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 515940 м
    FGT-1geotermálna voda38 – 55< 513,0 км
    kategória e1minerálna voda56-80< 529,4 км
    kategória e2minerálna voda56-805-1519,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Bojná – skládka TKO A (stará)SK2001300P1,8 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Немчіце2 500 м²1970–30 м
    Немчіце2 000 м²1975–60 м
    Тесаре5 000 м²1975–240 м
    Урмінце1 500 м²1975–350 м
    Храбрани1 500 м²1980–380 м
    Храбрани – Урмінце2 000 м²1975–400 м
    Кузміце2 000 м²1975–680 м
    Тесаре5 000 м²1975–1,0 км

    Antropogénne sedimenty

    ЛокаціяUložený odpadOd vody
    Бойна – P-11,5 км
    Бойна – HP-11,7 км
    Бойна – HP-81,8 км
    Бойна – HP-21,8 км
    Бойна – HP-31,8 км
    Бойна – V-11,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Топольчани1 рибальська ділянка · 46 км31Бойніанка31

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг