Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Hrádocký potok

Flussgebiet WaagSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
8,7km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer Hrádocký potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Hrádocký potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Hrádocký potok, Fensterpunktzahl 39.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Hrádok2 cm2,2 °C
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 08:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.

    1002003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 432 bis 175 m ü.d.M. über 8,7 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    432 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    160 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    272 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    31 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,06

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Hrádocký potok von 2017
    2017abgebildet 24. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Hrádocký potok von 2020
    2020abgebildet 1. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Hrádocký potok von 2023
    2023abgebildet 14. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Hrádocký potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Problematische Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere1 Kläranlage im Umkreis von 2 km vom Fischereirevier

    • COV Hradok130 % laden1,3 km

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Hrádocký potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 376 mg/l, stredne tvrdá voda (13,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,545 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 860 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,47 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hrádocký potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    63vrtov do 3 km

    335 rozborov vody v okolí

    Z toho 63 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 7,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    23záznamov do 5 km

    9 ložísk, 14 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,5m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 10 – 1533%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)67%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)33%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih33%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón sedimentov úvalín100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies50%SR 52 %
    • Metamorfity50%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)50%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta50%SR 2,6 %
    • mezozoikum a paleozoikum severozápadnej časti Považského Inovca50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,95typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    13,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,33 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    376mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesiumMg17,8 mg/l59. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3235 mg/l58. percentil
    • KalziumCa64,1 mg/l51. percentil
    • SulfateSO437,0 mg/l46. percentil
    • DraslíkK2,23 mg/l36. percentil
    • ChlorideCl4,30 mg/l29. percentil
    • FluorideF0,0747 mg/l27. percentil
    • NatriumNa4,87 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,69 mg/l38. percentil
    • NitrateNO34,89 mg/l37. percentil
    • AmóniumNH40,0499 mg/l25. percentil
    • FosforečnanyPO40,0448 mg/l25. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,160 mg/l68. percentil
    • AluminiumAl111 μg/l64. percentil
    • ManganMn19,1 μg/l37. percentil
    • ZinkZn3,56 μg/l26. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdänMo0,545 mg/kg75. percentil
    • KobaltCo9,64 mg/kg67. percentil
    • CadmiumCd0,242 mg/kg62. percentil
    • FührenPb17,3 mg/kg59. percentil
    • ArsenAs6,62 mg/kg50. percentil
    • NickelNi24,0 mg/kg47. percentil
    • AntimonSb0,605 mg/kg47. percentil
    • KupferCu22,2 mg/kg43. percentil
    • ZinkZn89,9 mg/kg43. percentil
    • ChromCr67,0 mg/kg41. percentil
    • SelenSe0,190 mg/kg35. percentil
    • VanadiumV62,3 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,23 mg/kg32. percentil
    • QuecksilberHg0,0737 mg/kg32. percentil
    • BizmutBi0,154 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,22 %87. percentil
    • TitánTi5.449 mg/kg78. percentil
    • MagnesiumMg1,37 %77. percentil
    • DraslíkK1,66 %73. percentil
    • KalziumCa3,36 %69. percentil
    • ManganMn815 mg/kg47. percentil
    • AluminiumAl5,51 %46. percentil
    • EisenFe2,58 %44. percentil
    • PhosphorP794 mg/kg43. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe68,6 mg/kg77. percentil
    • GáliumGa16,7 mg/kg73. percentil
    • ZirkónZr449 mg/kg66. percentil
    • BáriumBa452 mg/kg55. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg49. percentil
    • StronciumSr131 mg/kg45. percentil
    • RubídiumRb81,4 mg/kg31. percentil
    • LítiumLi25,9 mg/kg28. percentil
    • BorB50,6 mg/kg24. percentil
    • BerylliumBe0,894 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,41 %74. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,60 ppm58. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–1 042m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek358m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle10,2°
    • Priemerná januárová teplota-3,9°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky763mm

    Geomorfologické celky

    • Považský Inovec75%SR 1,3 %
    • Podunajská pahorkatina25%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť75%SR 21 %
    • Podunajská nížina25%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma50%SR 38 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (860 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)za PD, za hradným ramenom – Hrádok – občasný (660 m od vody)Kužlová obec Považany časť Vieska – Považany – nijaký (1,2 km od vody)V starom koryte Váhu – Brunovce – občasný (1,6 km od vody)Trnina, za PD – Hôrka nad Váhom – občasný (2,3 km od vody)Sihoť – Považany – občasný (2,5 km od vody)Vieska – Považany – nijaký (2,9 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (7,7 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,1 km od vody)Hrádok – stavebný kameň (170 m od vody)Hrádok – stavebný kameň (170 m od vody)Lúka – dolomit (1,7 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (3,0 km od vody)Lúka – dolomit (1,7 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (2,9 km od vody)Považany I – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Kočovce – východ – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Modrovka – Ježovec – stavebný kameň (5,0 km od vody)Hrádok – 9 – stavebný kameň – dolomit (180 m od vody)Hrádok – 4 – stavebný kameň – dolomit (700 m od vody)Hrádok – Zvon – tehliarske suroviny (850 m od vody)Hôrka nad Váhom – 7 – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Nová Ves nad Váhom – 7 – stavebný kameň – dolomit (3,3 km od vody)Nová Ves nad Váhom – 6 – tehliarske suroviny (3,3 km od vody)Nová Ves nad Váhom – 5 – štrkopiesky (3,8 km od vody)Nová Lehota – stavebný kameň – dolomit (4,0 km od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Kočovce – Skalka – stavebný kameň – vápenec (4,3 km od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Kočovce – Sohoň – stavebný kameň – dolomit, vápenec (5,0 km od vody)Modrová – Priehon – 1 – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)HORKA NAD VAHOM – Zosuvy (1,5 km od vody)HORKA NAD VAHOM – Zosuvy (1,7 km od vody)HORKA NAD VAHOM – Zosuvy (1,7 km od vody)HORKA NAD VAHOM – Zosuvy (2,4 km od vody)HRADOK – Zosuvy (2,5 km od vody)HORKA NAD VAHOM – Zosuvy (2,6 km od vody)Hrádok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Hrádok nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Vieska – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Lúka nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Považany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Hôrka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Potvorice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Považany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,47 μg/lmedián 0,650 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 3,50 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 1,90 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 110 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 69,0 μg/lmedián 67,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 242 μg/lmedián 221 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 110 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,550 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,1 mg/lmedián 11,4 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hrádocký potok, 2001, 20 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)24 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)18 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Barit (BaSO₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)3 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)25 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))24 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))20 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 15 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 37 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 1,60 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 809 μg/lmedián 62,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 190 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň5172 Bq/l28,8 Bq/l
    studňa316,3 Bq/l16,0 Bq/l
    Quelle19,23 Bq/l9,23 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah2×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato)860 m
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato)2,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hrádokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená170 m
    Hrádokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená170 m
    Považany Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o.1,5 km
    LúkadolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,7 km
    LúkadolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,7 km
    Hôrka nad WaagsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,9 km
    Hôrka nad WaagsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,0 km
    Kočovce – Aufstiegštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY s.r.o.4,6 km
    Modrovka – Ježovecstavebný kameňŤažené ložisko – Pasienkový urbár, pozemkové spoločenstvo – Modrová5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    63 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 37 ostatných; s číslom archívnej správy 63.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m23×
    • 10–30 m17×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m9×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Hrádokširokoprofilový vrt60,0 m27958 120Dd5.pdf100 m
    Hrádok nad Waagúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m5568 120Dd7.pdf130 m
    Potvoriceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m36070 120Dc47.pdf670 m
    V-3inžiniersko-geologický6,0 m86208920 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m86208950 m
    V-6inžiniersko-geologický6,0 m86208990 m
    V-6inžiniersko-geologický6,0 m862071,0 km
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m862071,0 km
    J-10inžiniersko-geologický14,0 m854871,0 km
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m862081,0 km
    V-4inžiniersko-geologický6,0 m862081,0 km
    V-5inžiniersko-geologický6,0 m862081,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný7,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 536,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    za PD, za hradným ramenom – Hrádok400 m²1972–660 m
    Kužlová obec Považany časť Vieska – Považany150 m²1981–1,2 km
    V starom koryte Váhu – Brunovce75 000 m²1972–1,6 km
    Trnina, za PD – Hôrka nad Waag25 000 m²1966–2,3 km
    Sihoť – Považany–1972–2,5 km
    Vieska – Považany150 m²1982–2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy6×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný4×
    • Potenciálny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Nové Mesto nad Váhom1 Fischereirevier · 8,7 km30Hrádocký potok30

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag