Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Bojnianka

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
45,6km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua Bojnianka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Bojnianka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Bojnianka, puntuación de la ventana 33.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 03:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    1002003004005000 km5 km10 km15 km20 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 387 a 162 m s. n. m. en 24,9 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    387 m a.s.l.
    Punto más bajo
    144 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    243 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    9,8 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,17

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Bojnianka de 2017
    2017fotografiado 16 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Bojnianka de 2020
    2020fotografiado 1 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Bojnianka de 2023
    2023fotografiado 14 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Bojnianka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Bojná, aguas arriba, km de río 15,3: sin norma incumplida (2024)Urmince, km de río 5,7: 4 indicadores (2025)rkm 15 (curso alto)rkm 6 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Bojná, aguas arribakm de río 15,3ninguna norma incumplida
    • Urmincekm de río 5,74 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Bojnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek80 % čiary vody

    20 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 490 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,551 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 980 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 118 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    282vrtov do 3 km

    1079 rozborov vody v okolí

    Z toho 282 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    69°C na ústí vrtu

    16 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – V-9, výdatnosť 12,9 l/s, 9,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    47lokalít do 3 km

    1 záťaž, 30 skládok, 16 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Bojná – P-1, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 5 km

    7 ložísk, 20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek80%SR 72 %
    • Calizas y dolomías20%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • trias20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    triasmladší triashlavné dolomity: svetlé, sivé masívne a vrstevnaté dolomity1×

    Kvartérny pokryv

    • eolické sedimenty67%SR 3,8 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 16 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Arena31%SR 3,9 %
    • Kyslé plutonity31%SR 3,7 %
    • Íly15%SR 3,9 %
    • Metamorfity7,7%SR 2,4 %
    • Ílovce7,7%SR 2,9 %
    • Dolomity7,7%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)31%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)31%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)15%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)7,7%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)7,7%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)7,7%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Nitrianskej pahorkatiny53%SR 3,3 %
    • kryštalinikum a mezozoikum východnej časti považského Inovca40%SR 0,0 %
    • mezozoikum strednej a južnej časti Považského Inovca6,7%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,99typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    16,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    490mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg24,4 mg/l76. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3285 mg/l73. percentil
    • CalcioCa79,5 mg/l69. percentil
    • ClorurosCl18,1 mg/l66. percentil
    • DraslíkK3,86 mg/l63. percentil
    • SulfatosSO446,5 mg/l57. percentil
    • SodioNa9,24 mg/l51. percentil
    • FluorurosF0,110 mg/l48. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,53 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,419 mg/l84. percentil
    • NitratosNO311,3 mg/l77. percentil
    • FosforečnanyPO40,201 mg/l60. percentil

    Metales

    • ManganesoMn132 μg/l85. percentil
    • HierroFe0,138 mg/l62. percentil
    • AluminioAl44,7 μg/l40. percentil
    • CincZn1,73 μg/l10. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo0,551 mg/kg76. percentil
    • MercurioHg0,190 mg/kg73. percentil
    • ArsénicoAs8,25 mg/kg67. percentil
    • CadmioCd0,266 mg/kg67. percentil
    • CincZn90,9 mg/kg44. percentil
    • AntimonioSb0,574 mg/kg44. percentil
    • BizmutBi0,197 mg/kg41. percentil
    • SelenioSe0,180 mg/kg32. percentil
    • CínSn2,24 mg/kg32. percentil
    • CromoCr59,7 mg/kg30. percentil
    • CobaltoCo7,10 mg/kg28. percentil
    • CobreCu18,8 mg/kg28. percentil
    • PlomoPb11,7 mg/kg25. percentil
    • NíquelNi18,8 mg/kg24. percentil
    • VanadioV55,8 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa4,29 %76. percentil
    • MagnesioMg1,27 %74. percentil
    • SodioNa0,957 %66. percentil
    • DraslíkK1,57 %58. percentil
    • TitánTi4192 mg/kg40. percentil
    • FósforoP731 mg/kg34. percentil
    • ManganesoMn705 mg/kg33. percentil
    • AluminioAl5,12 %31. percentil
    • HierroFe2,04 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa15,3 mg/kg62. percentil
    • CérCe61,8 mg/kg60. percentil
    • ZirkónZr427 mg/kg58. percentil
    • BáriumBa460 mg/kg58. percentil
    • BerilioBe1,35 mg/kg46. percentil
    • YtriumY26,4 mg/kg43. percentil
    • BoroB57,1 mg/kg40. percentil
    • StronciumSr118 mg/kg33. percentil
    • RubídiumRb80,9 mg/kg30. percentil
    • LítiumLi26,2 mg/kg30. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 67 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,45 %79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,07 ppm39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (980 m od vody)Bojná – skládka TKO A (stará) – SK2001300P (1,8 km od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Nemčice – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Tesáre – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Urmince – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Chrabrany – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Chrabrany – Urmince – nedá sa odhadnúť (400 m od vody)Kuzmice – nijaký (680 m od vody)Tesáre – občasný (1,0 km od vody)Brhlova dolina – Nová Lehota – občasný (1,1 km od vody)Topoľčany- Solčany – Topoľčany – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Bojná – časť A – Bojná – trvalý (1,8 km od vody)Kamence – Lachcvá Agačina, Bojná "C" – Bojná – nijaký (1,9 km od vody)Lahcova agačina, Bojná – časť B, – Bojná – občasný (1,9 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Nitrianska Streda – občasný (2,0 km od vody)Závada – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Velušovce – Závada – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,2 km od vody)Velušovce – občasný (2,2 km od vody)Továrniky – Tovarníky – občasný (2,3 km od vody)Kovarce – trvalý (2,3 km od vody)Topoľčany – trvalý (2,5 km od vody)Blešovce – Blesovce – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Podhradie – nijaký (2,5 km od vody)Kovarce – nijaký (2,6 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Horné Štitáre – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Jacovce – nijaký (2,7 km od vody)Velušovce – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Bojná – P-1 – údolný (1,5 km od vody)Bojná – HP-1 – údolný (1,7 km od vody)Bojná – HP-8 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-2 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-3 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-1 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – HP-4 – údolný (1,8 km od vody)Bojná – V-2 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – PK – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-5 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HTB-3 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – V-4 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – MVC-1 – údolný (1,9 km od vody)Bojná – HP-6 – údolný (2,0 km od vody)Bojná – MVC-2 – údolný (2,0 km od vody)Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1 – nekúpeľný (2,1 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (9,4 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (9,5 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (9,5 km od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (9,6 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (9,7 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (9,8 km od vody)FGT-1 – k1 (3,0 km od vody)a1 (940 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)e1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)e1 (9,8 km od vody)e2 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Závada – stavebný kameň (1,8 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – dolomit (4,4 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Hôrka nad Váhom – sľuda (4,6 km od vody)Závada – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Závada – Záhrady – stavebný kameň – vápenec (80 m od vody)Závada – Zľavy – stavebný kameň – vápenec (100 m od vody)Tesáre – štrkopiesky (210 m od vody)Kuzmice – stavebný piesok – piesky (740 m od vody)Nová Lehota – stavebný kameň – dolomit (940 m od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Tovarníky – tehliarske suroviny (1,7 km od vody)Podhradie – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Topoľčany – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Vozokany – Fe rudy – limonit (3,3 km od vody)Vozokany – 4 – stavebný kameň – kremenec (3,4 km od vody)Stará Lehota – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Modrová – 8 – stavebný kameň – dolomit (4,0 km od vody)Vozokany – 1 – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Vozokany – 3 – stavebný kameň – kremenec (4,0 km od vody)Vozokany – 2 – stavebný kameň – vápenec (4,2 km od vody)Modrová – 7 – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Zlatníky – Železnica – stavebný kameň – pararula (4,9 km od vody)Modrová – 6 – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Moravany nad Váhom-Striebornica – mineralógia (2,0 km od vody)TOPOLCANY – Zosuvy (2,1 km od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (80 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Veľké Dvorany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Urmince (110 m od vody)Urmince (110 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (110 m od vody)Závada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (130 m od vody)Bojná (130 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (150 m od vody)Nemčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (210 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bojná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (240 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (240 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (270 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (280 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (300 m od vody)Bojná (310 m od vody)Bojná (310 m od vody)Urmince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (360 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (380 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Nemčice – monitorovací vrt (410 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Urmince (470 m od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (520 m od vody)Urmince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Veľké Dvorany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (700 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 118 μg/lmedián 109 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 20 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,4 mg/lmedián 12,2 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bojnianka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)30 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)7 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    IC-2931 zrno60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))41 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)35 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)5 vzoriek, najviac 29 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 110 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 470 μg/lmedián 26,0 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,00500 mg/l88 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l88 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 82,0 μg/lmedián 9,00 μg/l88 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,70 μg/lmedián 0,500 μg/l88 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 690 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 1,00 μg/l88 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l88 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1030,7 Bq/l11,3 Bq/l
    upravený prameň1170,6 Bq/l20,9 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie16,12 Bq/l6,12 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Pingapinga, pingový ťahdrahé kovy (zlato)980 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Závadaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – PREFA – STAV, spol. s r.o.1,4 km
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 km
    Závadastavebný kameňŤažené ložisko – Roľnícke podielnické družstvo Závada1,8 km
    Modrová – Dolina RybníkdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km
    ModrovádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km
    Hôrka nad VáhsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km
    Hôrka nad VáhsľudaLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    282 vrtov v pásme 3 km, z toho 92 hydrogeologických a 190 ostatných; s číslom archívnej správy 282.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m159×
    • 10–30 m50×
    • 30–100 m34×
    • 100–300 m22×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Bojnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m50543 121Aa5.pdf50 m
    Chrabranyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,0 m23338 121Ad43.pdf80 m
    Závadaširokoprofilový vrt57,0 m51345 121Aa8.pdf80 m
    Nemčicemonitorovací vrt11,0 m63532 121Ac25.pdf80 m
    2-196 Urmincehydrogeologický7,0 m10174880 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m5764980 m
    Bojnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,4 m44334 121Ac16.pdf90 m
    Veľké Dvoranyširokoprofilový vrt13,0 m51253 121Ac21.pdf100 m
    S-157 Ninžiniersko-geologický5,8 m8258100 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m57649100 m
    Urmince116,0 m71007 121Ac30.pdf110 m
    Urmince41,1 m16340 121Ac6.pdf110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Topoľčany – Tovarníky – FGTz-155 °C–2106 mNa-HCO3-SO4nevyužívaný2,1 km
    Piešťany – V-969 °C12,9 l/s81,7 mCa-SO4nevyužívaný9,4 km
    Piešťany – V-1167 °C10,8 l/s70 mCa-SO4nevyužívaný9,4 km
    Piešťany – V-1269 °C6,3 l/s58 mCa-SO4nevyužívaný9,5 km
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-868 °C16,6 l/s55 mCa-SO4využívaný9,5 km
    Piešťany – V-1067 °C–16 mCa-SO4nevyužívaný9,5 km
    Libichava – J-233 °C0,2 l/s400 mnevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 515940 m
    FGT-1geotermálna voda38 – 55< 513,0 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 529,4 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1519,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bojná – skládka TKO A (stará)SK2001300P1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nemčice2 500 m²1970–30 m
    Nemčice2 000 m²1975–60 m
    Tesáre5 000 m²1975–240 m
    Urmince1 500 m²1975–350 m
    Chrabrany1 500 m²1980–380 m
    Chrabrany – Urmince2 000 m²1975–400 m
    Kuzmice2 000 m²1975–680 m
    Tesáre5 000 m²1975–1,0 km

    Antropogénne sedimenty

    UbicaciónUložený odpadOd vody
    Bojná – P-11,5 km
    Bojná – HP-11,7 km
    Bojná – HP-81,8 km
    Bojná – HP-21,8 km
    Bojná – HP-31,8 km
    Bojná – V-11,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Topoľčany1 coto de pesca · 46 km25Bojnianka25

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh