Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Durchschnittliche Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere 06:00–08:00 Ľubochnianka 1, Fensterpunktzahl 35. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 0 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet WaagVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 285 mg/l, stredne tvrdá voda (10,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,516 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 71. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 53nGy/h dávkový príkon 64. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 3objekty do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 1,1 km od vody. 1vzorka so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (480 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 aus 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 20,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 84. percentil (Ľubochnianka). 42vrtov do 3 km 481 rozborov vody v okolí Z toho 42 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 18°C na ústí vrtu 1 geotermálny vrt do 10 km Najteplejší: Stankovany – STH-1A, výdatnosť 0,7 l/s, 3,7 km od vody. 15lokalít do 3 km 1 záťaž, 14 skládok Najbližšia záťaž: Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský Hrádok, 150 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 21záznamov do 5 km 21 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 38plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,32typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 10,4°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 285mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 53nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 67 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 60 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Ľubochnianka, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 21. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 850 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 42 vrtov v pásme 3 km, z toho 1 hydrogeologických a 41 ostatných; s číslom archívnej správy 42. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Waag
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Ľubochnianka
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Wasserstand am Fließgewässer
Wasserstände am Fließgewässer
Station Status Ändern Temperatur Ľubochňa 32 cm 1,8 °C Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Ľubochnianka
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten
Websites in der Tabelle anzeigen (2)
Geológia a geochémia toku Ľubochnianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,323 mg/l95. percentil14,5 mg/l48. percentil185 mg/l41. percentil50,8 mg/l36. percentil20,4 mg/l16. percentil2,31 mg/l12. percentil0,692 mg/l6. percentil1,81 mg/l5. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,130 mg/l49. percentil2,89 mg/l43. percentil4,31 mg/l30. percentil0,0515 mg/l26. percentilMetalle
0,307 mg/l85. percentil6,38 μg/l48. percentil45,4 μg/l40. percentil6,07 μg/l11. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,516 mg/kg71. percentil0,313 mg/kg65. percentil0,237 mg/kg58. percentil14,8 mg/kg46. percentil0,514 mg/kg37. percentil0,125 mg/kg34. percentil78,6 mg/kg29. percentil17,9 mg/kg21. percentil4,34 mg/kg16. percentil5,63 mg/kg12. percentil43,1 mg/kg9. percentil14,2 mg/kg9. percentil0,0391 mg/kg7. percentil35,4 mg/kg4. percentil1,08 mg/kg3. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
4,12 %96. percentil10,5 %95. percentil1,53 %52. percentil657 mg/kg25. percentil0,743 %24. percentil521 mg/kg9. percentil4,11 %6. percentil1,53 %4. percentil2.149 mg/kg3. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
157 mg/kg68. percentil406 mg/kg38. percentil52,5 mg/kg28. percentil25,1 mg/kg24. percentil77,5 mg/kg23. percentil8,67 mg/kg13. percentil0,585 mg/kg10. percentil41,3 mg/kg6. percentil169 mg/kg5. percentil10,2 mg/kg3. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,00 ppm82. percentil1,40 %71. percentil6,69 ppm24. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody VF-292 1 zrno 480 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 4 69,8 Bq/l 13,6 Bq/l upravený prameň 3 49,6 Bq/l 36,8 Bq/l minerálny prameň 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa Fe, limonit 1873 1,1 km Štôlňa štôlňa Fe, limonit 1873 1,1 km Jama (pôvodne pinga?) pinga, pingový ťah Fe, limonit 1873 1,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody JST-251 inžiniersko-geologický 20,0 m 67190100 m JST-250 inžiniersko-geologický 12,0 m 67190240 m JST-260 inžiniersko-geologický 15,0 m 67190430 m V-15a ložiskový 77,0 m 2998480 m V-15 ložiskový 16,0 m 2998480 m V-14 ložiskový 70,0 m 2998590 m JST-252 inžiniersko-geologický 12,0 m 67190640 m V-5 ložiskový 50,4 m 2998670 m V-3 bez určenia účelu 105,5 m 80482680 m V-2 bez určenia účelu 31,0 m 80482710 m V-1 bez určenia účelu 14,0 m 80482720 m V-4 ložiskový 40,2 m 2998750 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Stankovany – STH-1A 18 °C 0,7 l/s 67 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 3,7 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 910 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 1,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský Hrádok SK1000500P 150 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody niže mosta – Ľubochňa – – – 80 m pod sedlom Fatra – Ľubochňa – – – 100 m vyše mosta – Ľubochňa – – – 120 m Lom Kratko – Ľubochňa 1 100 m² 1993 – 130 m pri Waag – Švošov 100 m² – – 270 m pri železničnom priecestí – Švošov – – – 780 m pod Havranom – Švošov 2 100 m² – – 1,1 km pri lavičke – Hubová 600 m² – – 1,6 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
35aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l3 vzorky
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 74,0 μg/lmedián 73,0 μg/l3 vzorky
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KupferCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,24 mg/lmedián 6,23 mg/l3 vzorky
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,300 μg/l34 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 100 μg/lmedián 4,00 μg/l34 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
ZinkZnmierne zvýšená
najvyššie 226 μg/lmedián 4,00 μg/l34 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

