Vízfolyás

Ľubochnianka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
12,4km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Ľubochnianka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Ľubochnianka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos2
  • Alacsony0

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Ľubochnianka 1, ablakpontszám 44.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Ľubochňa32 cm2,9 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 17:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    4505005506000 km5 km10 kmĽubochnianka 1Ľubochnianka 3
    A vízfolyás magassági profilja: 561-től 461 m tengerszint feletti magasságig 12,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    565 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    458 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    108 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    8,7 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,17

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ľubochnianka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 10.
    Ľubochnianka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. jún. 19.
    Ľubochnianka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ľubochnianka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató2

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Ľubochnianka 1Ľubochnianka · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben1 mutató
    • Ľubochnianka 3Ľubochnianka · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Salatín erdészház, felett, fkm 9,1: 1 mutató (2024)Ľubochňa, felett (ivóvízellátási vízfolyás), fkm 5,9: 1 mutató (2024)rkm 9 (felső szakasz)rkm 6 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Salatín erdészház, felettrkm 9,11 mutató
    • Ľubochňa, felett (ivóvízellátási vízfolyás)rkm 5,91 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Ľubochnianka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (12 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,3modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 285 mg/l, közepesen kemény víz (10,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Molibdén 0,516 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 71. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    53NGY/H dózisteljesítmény

    64. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    3objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebbi: Štôlňa (tárna), 1,1 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    14 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (480 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 20,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 84. percentilis (Ľubochnianka).

    Fúrások és talajvízelemzések

    42fúrás 3 km-en belül

    481 vízelemzés a közelben

    Közülük 42-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    18°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Stankovany – STH-1A, hozam 0,7 l/s, 3,7 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    15Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 14 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský Hrádok, 150 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    21bejegyzés 5 km-en belül

    21 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    38terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • fő hegyek100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Nagy-Fátra100%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics33%SR 52 %
    • Ílovce33%SR 2,9 %
    • Savas plutonikus kőzetek33%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)33%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Ílovce)33%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody33%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Veľká fatra északi részének mezozoikuma75%SR 0,0 %
    • a Choč-hegység nyugati részének mezozoikuma25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • szilikát-karbonát talajvíz100%SR 6,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 5,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,32tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    10,4°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (1,87 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    285mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,323 mg/l95. percentilis
    • MagnéziumMg14,5 mg/l48. percentilis
    • BikarbonátokHCO3185 mg/l41. percentilis
    • KalciumCa50,8 mg/l36. percentilis
    • SzulfátokSO420,4 mg/l16. percentilis
    • KloridCl2,31 mg/l12. percentilis
    • KáliumK0,692 mg/l6. percentilis
    • NátriumNa1,81 mg/l5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,130 mg/l49. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,89 mg/l43. percentilis
    • NitrátokNO34,31 mg/l30. percentilis
    • AmmóniaNH40,0515 mg/l26. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,307 mg/l85. percentilis
    • Cink-Zn6,38 μg/l48. percentilis
    • AlumíniumAl45,4 μg/l40. percentilis
    • MangánMn6,07 μg/l11. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • MolibdénMo0,516 mg/kg71. percentilis
    • SzelénSe0,313 mg/kg65. percentilis
    • BizmutBi0,237 mg/kg58. percentilis
    • ÓlomPb14,8 mg/kg46. percentilis
    • AntimonSb0,514 mg/kg37. percentilis
    • KadmiumCd0,125 mg/kg34. percentilis
    • Cink-Zn78,6 mg/kg29. percentilis
    • NikkelNi17,9 mg/kg21. percentilis
    • ArzénAs4,34 mg/kg16. percentilis
    • KobaltCo5,63 mg/kg12. percentilis
    • KrómCr43,1 mg/kg9. percentilis
    • RézCu14,2 mg/kg9. percentilis
    • HiganyHg0,0391 mg/kg7. percentilis
    • VanádiumV35,4 mg/kg4. percentilis
    • Ón-Sn1,08 mg/kg3. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg4,12 %96. percentilis
    • KalciumCa10,5 %95. percentilis
    • KáliumK1,53 %52. percentilis
    • FoszforP657 mg/kg25. percentilis
    • NátriumNa0,743 %24. percentilis
    • MangánMn521 mg/kg9. percentilis
    • AlumíniumAl4,11 %6. percentilis
    • VasalóFe1,53 %4. percentilis
    • TitánTi2 149 mg/kg3. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr157 mg/kg68. percentilis
    • BáriumBa406 mg/kg38. percentilis
    • BórB52,5 mg/kg28. percentilis
    • LítiumLi25,1 mg/kg24. percentilis
    • RubídiumRb77,5 mg/kg23. percentilis
    • GalliumGa8,67 mg/kg13. percentilis
    • BerilliumBe0,585 mg/kg10. percentilis
    • CériumCe41,3 mg/kg6. percentilis
    • CirkóniumZr169 mg/kg5. percentilis
    • IttriumY10,2 mg/kg3. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    53ngy/h a levegőben

    40-67 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU3,00 ppm82. percentilis
    • Kálium (K)K1,40 %71. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,69 ppm24. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 688 Bq/m²59. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +41nT

    33-50 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -55mGal

    maradék −10,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)410–1 461m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága773m a.s.l.
    • Átlagos lejtés21,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,6°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,1°C
    • Évi csapadék930mm

    Geomorfológiai egységek

    • Nagy-Fátra100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok60%SR 27 %
    • természetesen savas talajok40%SR 8,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Štôlňa – 2 – tárna (1,1 km-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (1,1 km-re a víztől)Jama (pôvodne pinga?) – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (1,2 km-re a víztől)Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský Hrádok – SK1000500P (150 m-re a víztől)niže mosta – Ľubochňa – egyik sem (80 m-re a víztől)pod sedlom Fatra – Ľubochňa – egyik sem (100 m-re a víztől)vyše mosta – Ľubochňa – egyik sem (120 m-re a víztől)Lom Kratko – Ľubochňa – nem becsülhető meg (130 m-re a víztől)pri Váhu – Švošov – egyik sem (270 m-re a víztől)pri železničnom priecestí – Švošov – egyik sem (780 m-re a víztől)pod Havranom – Švošov – egyik sem (1,1 km-re a víztől)pri lavičke – Hubová – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Stankovany – kompa – Stankovany – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Hôrky – Hubová – egyik sem (2,1 km-re a víztől)Rojkov pri lavičke – Stankovany – egyik sem (2,7 km-re a víztől)pri Váhu – Švošov – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Rojkov pri Váhu – Stankovany – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Rojkov pri Váhu – Stankovany – egyik sem (3,0 km-re a víztől)Stankovany – STH-1A – spanyollal hajó (3,7 km-re a víztől)b1 (910 m-re a víztől)a1 (1,0 km-re a víztől)a1 (1,1 km-re a víztől)b1 (1,9 km-re a víztől)a1 (2,0 km-re a víztől)a1 (3,0 km-re a víztől)a1 (4,0 km-re a víztől)a1 (4,9 km-re a víztől)a1 (5,2 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (8,9 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – dolomit (60 m-re a víztől)Ľubochňa – elektráreň – dolomit (70 m-re a víztől)Ľubochňa – dolina – dolomit (100 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – dolomit (130 m-re a víztől)Ľubochňa – dolomit (180 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – dolomit (190 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – dolomit (200 m-re a víztől)Hubová – építőkő – mészkő (1,4 km-re a víztől)Švošov – építőkő – mészkő (2,4 km-re a víztől)Ľubochňa – Čierňavy – építőkő – grandiorit (2,6 km-re a víztől)Krpeľany – č. 4 – stavebný piesok – homokkő (2,9 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kraľovany – Švoš – kavicsos homok (3,5 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Krpeľany – Kraľo – kavicsos homok (3,9 km-re a víztől)Stankovany – építőkő – grandiorit (4,1 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Švošov – Ružombe – kavicsos homok (4,1 km-re a víztől)Nolčovo – stavebný piesok – homokkő (4,2 km-re a víztől)Bystrý potok – építőkő – mészkő (4,3 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Blatná – építőkő – kvarcit (4,4 km-re a víztől)Nolčovo – téglalap (4,4 km-re a víztől)Bystrý potok – kavicsos homok (4,6 km-re a víztől)Konské – építőkő – homokos mészkő (4,7 km-re a víztől)Rojkovská travertínová kopa – geomorfológia (2,3 km-re a víztől)Skladaná skala – általános geológia (3,8 km-re a víztől)LUBOCHNA – Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)LUBOCHNA – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)LUBOCHNA – Földcsuszamlások (380 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (500 m-re a víztől)– Mezők blokkolása + földcsuszamlások (810 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (850 m-re a víztől)– Mezők blokkolása (900 m-re a víztől)LUBOCHNA – Zárt repedések (910 m-re a víztől)Hubová – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)Hubová – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)STANKOVANY – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)LUBOCHNA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,2 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)SVOSOV – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása + földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)ROJKOV – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)Rojkov – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Rojkov – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Švošov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (60 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (80 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (80 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (80 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (170 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (170 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (190 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (200 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (210 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (210 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (220 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (240 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (310 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (320 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (350 m-re a víztől)zrážkomerná stanica – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (360 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (360 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (370 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (380 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (390 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (390 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (400 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (420 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (440 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (460 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (460 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (480 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (490 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (490 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (500 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (510 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (520 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (520 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (520 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (530 m-re a víztől)Ľubochňa – v obci, 1000m JV od K Vyšný Grúň – forrás (80 m-re a víztől)ľavostranný prítok Ľubochnianky, 1500m V od K Tl – forrás (80 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina, 250 m ZSZ od K498 – forrás (100 m-re a víztől)Lubochňa č.d.45, 1500m V od K Vysoký Grúň – fúrás (160 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – hájovňa Raková, 1500m JV – forrás (360 m-re a víztől)pravostranný prítok potoka Veľký Kvačkov, 1000mJ – forrás (390 m-re a víztől)Ľubochňa – dolina Vrátočná, prameň P-75 – forrás (450 m-re a víztől)ľavostranný prítok Ľubochnianky, 1000m V od K Št – forrás (460 m-re a víztől)ľavostranný prítok Ľubochnianky, 1500m JJZ od K – forrás (480 m-re a víztől)Ľubochňa, rezervoár nad chatou "Dolinka" – forrás (530 m-re a víztől)potok Kľak, 2300m JJZ od K Kečka – forrás (680 m-re a víztől)ľavostranný prítok Ľubochnianky, 2500m SV od K B – forrás (720 m-re a víztől)J od Ľubochne, 50m Z od K685 – forrás (730 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – ľavostranný prítok z doli – forrás (830 m-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Hlinová – forrás (830 m-re a víztől)pravostranný prítok potoka Ľubochnianka, 500m V – forrás (1,0 km-re a víztől)Ľubochňa, dolinaSalatín, prameň 849 "Gen.J.M." – forrás (1,1 km-re a víztől)Ľubochňa – dolina Korbeľka – forrás (1,2 km-re a víztől)Ľubochňa – Briestočná dolina, prameň E-215 – forrás (1,3 km-re a víztől)ľavostranný prítok potoka Turecká, 750m JZ od K – forrás (1,4 km-re a víztől)pravostranný prítok potoka Ľubochnianka,1 500m J – forrás (1,5 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Rebrová dolina – forrás (1,8 km-re a víztől)Hubová, 1800m SZ od K733 Kútny vrch – fúrás (1,8 km-re a víztől)pravostranný prítok potoka Ľubochnianka, 2000m J – forrás (1,9 km-re a víztől)Hubová – Lán, prameň M-72 – forrás (1,9 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Raková – forrás (2,0 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Raková – forrás (2,2 km-re a víztől)Ľubochňa, dolinaSalatín, prameň 830 "Salatín 3" – forrás (2,2 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Čierňavy, prameň J-17 – forrás (2,3 km-re a víztől)1000m JZ od K612, ľavostranný prítok Váhu – forrás (2,3 km-re a víztől)ľavostranný prítok Ľubochnianky, 2500m JV od K P – forrás (2,4 km-re a víztől)Krpeľany – Nolčovo, dolina Bieleho potoka – forrás (2,5 km-re a víztől)Krpeľany, 450 m od K641 (Boriská) – forrás (2,5 km-re a víztől)Veľká dolina, 700m S od K Chládkovo – forrás (2,5 km-re a víztől)Kopeľany – Kopa – forrás (2,6 km-re a víztől)Nolčovo – dolina potoka Lipno – forrás (2,6 km-re a víztől)ľavostranný pritok Váhu, 2000m SZ od K Magura – forrás (2,7 km-re a víztől)Rojkov – travertínové jazierko – forrás (2,7 km-re a víztől)Rojkov – ľavostranná dolina Váhu – forrás (2,7 km-re a víztől)Ľubochnianska dolina – Stredná Lipová – forrás (2,8 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (480 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 74,0 μg/lmedián 73,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,24 mg/lmedián 6,23 mg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Ľubochnianka2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 21. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)30 minta, legfeljebb 1249 szem
    • Anatas (TiO₂)27 minta, legfeljebb 244 szem
    • Rutil (TiO₂)27 minta, legfeljebb 432 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)26 minta, legfeljebb 1640 szem
    • Barit (BaSO₄)24 minta, legfeljebb 155 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)21 minta, legfeljebb 55 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)20 minta, legfeljebb 1100 szem
    • Szfalerit (ZnS)19 minta, legfeljebb 8 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 minta, legfeljebb 1100 szem
    • Pirit (FeS₂)7 minta, legfeljebb 600 szem
    • Arzenopirit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Realgár (AsS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    VF-2921 szem480 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Cirkónium (ZrSiO₄)32 minta, legfeljebb 500 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)31 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))28 minta, legfeljebb 875 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))16 minta, legfeljebb 82 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 minta, legfeljebb 82 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 minta, legfeljebb 329 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 224 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO326×
    • Ca-HCO314×
    • Ca-SO4-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-NO3-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-SO41×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A29×
    • osztály B8×
    • osztály H4×
    • osztály D3×
    • osztály E2×
    • osztály C2×
    • osztály F1×
    • osztály G1×

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,300 μg/l34 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 100 μg/lmedián 4,00 μg/l34 minták26 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l34 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 226 μg/lmedián 4,00 μg/l34 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták

      Legmagasabb érték: vrt1992, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás469,8 Bq/l13,6 Bq/l
    fejlett rugó349,6 Bq/l36,8 Bq/l
    ásványrugó111,1 Bq/l11,1 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe3×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna2×
    • ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    TárnatárnaFE, limonit18731,1 km
    TárnatárnaFE, limonit18731,1 km
    Jama (pôvodne pinga?)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaFE, limonit18731,2 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    42 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 1 hidrogeológiai és 41 egyéb; archív jelentés számával: 42.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m4×
    • 10–30 m22×
    • 30–100 m13×
    • 100–300 m3×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    JST-251mérnök-geológiai20,0 m67190100 m
    JST-250mérnök-geológiai12,0 m67190240 m
    JST-260mérnök-geológiai15,0 m67190430 m
    V-15aletét77,0 m2998480 m
    V-15letét16,0 m2998480 m
    V-14letét70,0 m2998590 m
    JST-252mérnök-geológiai12,0 m67190640 m
    V-5letét50,4 m2998670 m
    V-3nincs meghatározott cél105,5 m80482680 m
    V-2nincs meghatározott cél31,0 m80482710 m
    V-1nincs meghatározott cél14,0 m80482720 m
    V-4letét40,2 m2998750 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Stankovany – STH-1A18 °C0,7 l/s67 mCa-Mg-HCO3-SO4felhasználatlan3,7 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória b1ásványvíz15-22< 52910 m
    kategória a1ásványvíz< 15< 5101,0 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský HrádokSK1000500P150 m

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    niže mosta – Ľubochňa–––80 m
    pod sedlom Fatra – Ľubochňa–––100 m
    vyše mosta – Ľubochňa–––120 m
    Lom Kratko – Ľubochňa1 100 m²1993–130 m
    pri Vág – Švošov100 m²––270 m
    pri železničnom priecestí – Švošov–––780 m
    pod Havranom – Švošov2 100 m²––1,1 km
    pri lavičke – Hubová600 m²––1,6 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások28×
    • Zárt repedések4×
    • Mezők blokkolása4×
    • Mezők blokkolása + földcsuszamlások2×

    Tevékenységi fok

    • Stabilizovaný19×
    • Potenciálny18×
    • Aktívny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova19×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel4×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Lesy SR OZ Tatry1 horgászvíz · 2,3 km36Ľubochnianka 336

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág