Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Nosicko-Kočkovský kanál

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
8,7km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer Nosicko-Kočkovský kanál mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Nosicko-Kočkovský kanál

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Nosicko-Kočkovský kanál, Fensterpunktzahl 12.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 10:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: stehendes Gewässer

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stillgewässer Da es sich hierbei um stehende Gewässer handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Gewässer weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    2522542562582602620 km2 km4 km
    Geländehöhenprofil (stehendes Gewässer): von 260 bis 254 m ü.d.M. über 5,8 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    256 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    254 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    260 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Nosicko-Kočkovský kanál von 2018
    2018abgebildet 10. Sept. 2018
    Luftbild Fließgewässer Nosicko-Kočkovský kanál von 2020
    2020abgebildet 13. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Nosicko-Kočkovský kanál von 2023
    2023abgebildet 13. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Nosicko-Kočkovský kanál

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Nosicko-Kočkovský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 403 mg/l, stredne tvrdá voda (13,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 86,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 70. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    19. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 490 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 210 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Horgnická hora, 700 m JV od K290).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    582vrtov do 3 km

    413 rozborov vody v okolí

    Z toho 582 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    21°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 3,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    2 záťaže, 6 skládok

    Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 400 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    15 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    128plôch do 3 km

    20 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)67%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)33%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles67%SR 8,8 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • vnútorné kotliny100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,29typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    13,7°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,44 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    403mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalziumCa74,7 mg/l64. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3239 mg/l59. percentil
    • NatriumNa9,11 mg/l50. percentil
    • SulfateSO439,3 mg/l48. percentil
    • MagnesiumMg14,0 mg/l46. percentil
    • ChlorideCl7,25 mg/l45. percentil
    • DraslíkK2,21 mg/l35. percentil
    • FluorideF0,0855 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,164 mg/l63. percentil
    • NitrateNO36,00 mg/l47. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,22 mg/l25. percentil
    • FosforečnanyPO40,0452 mg/l25. percentil

    Metalle

    • EisenFe0,131 mg/l60. percentil
    • AluminiumAl94,5 μg/l59. percentil
    • ManganMn37,3 μg/l54. percentil
    • ZinkZn5,62 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr86,3 mg/kg70. percentil
    • FührenPb19,4 mg/kg68. percentil
    • ZinkZn117 mg/kg67. percentil
    • ArsenAs7,13 mg/kg56. percentil
    • NickelNi25,0 mg/kg52. percentil
    • AntimonSb0,551 mg/kg41. percentil
    • KobaltCo7,86 mg/kg40. percentil
    • KupferCu21,5 mg/kg40. percentil
    • SelenSe0,191 mg/kg36. percentil
    • CadmiumCd0,114 mg/kg31. percentil
    • QuecksilberHg0,0684 mg/kg28. percentil
    • BizmutBi0,161 mg/kg26. percentil
    • MolybdänMo0,216 mg/kg18. percentil
    • VanadiumV51,2 mg/kg11. percentil
    • CínSn1,57 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalziumCa6,74 %88. percentil
    • PhosphorP896 mg/kg57. percentil
    • MagnesiumMg0,909 %52. percentil
    • NatriumNa0,765 %29. percentil
    • DraslíkK1,31 %21. percentil
    • ManganMn601 mg/kg18. percentil
    • TitánTi3.569 mg/kg17. percentil
    • AluminiumAl4,28 %8. percentil
    • EisenFe1,90 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB64,7 mg/kg62. percentil
    • StronciumSr150 mg/kg62. percentil
    • ZirkónZr373 mg/kg39. percentil
    • CérCe55,1 mg/kg35. percentil
    • BerylliumBe1,08 mg/kg32. percentil
    • LítiumLi25,4 mg/kg25. percentil
    • BáriumBa369 mg/kg24. percentil
    • GáliumGa9,07 mg/kg15. percentil
    • RubídiumRb72,5 mg/kg15. percentil
    • YtriumY18,3 mg/kg10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonrisiko im Grundgestein

    mittel

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Kalium (K)K1,36 %66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,40 ppm17. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,16 ppm13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • mittel100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +5nT

    rozsah -4 až 13 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)203–652m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek285m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle4,4°
    • Priemerná januárová teplota-3,6°C
    • Priemerná júlová teplota18,1°C
    • Ročné zrážky688mm

    Geomorfologické celky

    • Považské podolie75%SR 1,5 %
    • Javorníky25%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu75%SR 31 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu25%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A60%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda40%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát40%SR 10 %
    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika40%SR 2,9 %
    • Neogén20%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Lednické Rovne – 3 – odkalisko (490 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – SK1000500P (400 m od vody)Púchov – DEPO – SK1000500P (1,5 km od vody)Dolný Luh – Dolné Kočkovce – trvalý (90 m od vody)Molda – Streženice – nijaký (210 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice – nijaký (410 m od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (1,2 km od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (1,4 km od vody)Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov – trvalý (1,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (3,0 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (3,0 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (3,2 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (3,2 km od vody)a1 (170 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)b1 (3,9 km od vody)b1 (4,2 km od vody)b2 (4,3 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Belušské Slatiny (2,4 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (520 m od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,3 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,3 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,5 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (510 m od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,5 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,5 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,5 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,4 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,4 km od vody)Za Váhom II – štrkopiesky a piesky (680 m od vody)Za Váhom – štrkopiesky a piesky (810 m od vody)Lednické Rovne – Sigoť – štrkopiesky a piesky (1,0 km od vody)Horovce – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Považská Bystric – štrkopiesky (800 m od vody)Medné – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Belušské Slatiny (vrt BHS-3) – zemný plyn (2,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štrkopiesky (3,3 km od vody)Udiča – keramické íly (4,7 km od vody)Nosice – všeobecná geológia (340 m od vody)Štepnická skala – všeobecná geológia (1,3 km od vody)Butkov – všeobecná geológia (3,9 km od vody)Uhry – všeobecná geológia (4,8 km od vody)NOSICE – Zosuvy (200 m od vody)STREZENICE – Zosuvy (330 m od vody)NOSICE – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)DOL.KOCKOVCE – Zosuvy (510 m od vody)NOSICE – Zosuvy (620 m od vody)DOLNE KOCKOVCE – Zosuvy (630 m od vody)PUCHOV – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)STREZENICE – Zosuvy (710 m od vody)HORNE KOCKOVCE – Zosuvy (710 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)NOSICE – Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)NIMNICA – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,0 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,1 km od vody)DOL.KOCKOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)DOLNY MILOCHOV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (1,2 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (1,2 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,2 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)MILOCHOV – Zosuvy (1,4 km od vody)NOSICE – Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,4 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (1,4 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,5 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,6 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,6 km od vody)MEDNE – Zosuvy (1,6 km od vody)MILOCHOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,6 km od vody)MEDNE – Zosuvy (1,7 km od vody)NOSICE – Zosuvy (1,7 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,7 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,7 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (1,8 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (1,9 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)NIMNICA – Zosuvy (2,0 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (2,0 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (2,0 km od vody)VIESKA BEZDEDOV – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)VIESKA BEZDEDOV – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (2,0 km od vody)HRABOVKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)MEDNE – Zosuvy (2,1 km od vody)STREZENICE – Zosuvy (2,1 km od vody)PUCHOV – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Nimnica-Nosice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (70 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Nosice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Nosice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (110 m od vody)Nimnica-Nosice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (110 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Beluša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Nimnica – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (220 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (250 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (250 m od vody)Lednické Rovne – monitorovací vrt (260 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (260 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (270 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (280 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (290 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (290 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (290 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (290 m od vody)Dol.Kočkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (300 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (300 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (310 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (310 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (320 m od vody)Lednické Rovne – monitorovací vrt (330 m od vody)Dolné Kočkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Streženice – monitorovací vrt (350 m od vody)Púchov – monitorovací vrt (350 m od vody)Horenická Hôrka – pozorovací vrt SHMÚ (370 m od vody)Nosice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Púchov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Púchov – monitorovací vrt (390 m od vody)Púchov-Podstránie – monitorovací vrt (410 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 210 μg/lmedián 210 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 830 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 830 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 220 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 220 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 429 μg/lmedián 348 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Slatinský, potok, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 220 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,40 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 220 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,68 μg/lmedián 0,520 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Púchov – potok, 1100 m SZ od K524 Kozinec, 920 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slatinský, potok, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slatinský, potok, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 10,7 mg/lmedián 5,52 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Púchov – potok, 1100 m SZ od K524 Kozinec, 920 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 1,20 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 250 μg/lmedián 127 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 66,0 μg/lmedián 16,0 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle729,2 Bq/l3,19 Bq/l
    studňa813,9 Bq/l10,2 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody28,52 Bq/l7,30 Bq/l
    upravený prameň317,6 Bq/l16,2 Bq/l
    vrt s prelivom110,5 Bq/l10,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,770 Bq/l0,770 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Lednické Rovneodkaliskoštrkopiesky490 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Beluša – Lednické Rovneštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.510 m
    Beluša – Lednické Rovneštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.520 m
    Za Waag IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SESTAV s.r.o.680 m
    Za Waagštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.810 m
    Lednické Rovne – Sigoťštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.1,0 km
    Horovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.2,6 km
    Dulov – Dolné Prúdyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň2,7 km
    Hloža – Podhorievápenec ostatnýŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,3 km
    Hloža – Podhoriesialitická surovinaŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,3 km
    Hloža – Podhorievápenec ostatnýŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,4 km
    Hloža – Podhoriesialitická surovinaŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,4 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    582 vrtov v pásme 3 km, z toho 149 hydrogeologických a 433 ostatných; s číslom archívnej správy 582.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m298×
    • 10–30 m198×
    • 30–100 m38×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Ladceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m20358 97Dc24.pdf60 m
    JM-2Binžiniersko-geologický30,0 m8750060 m
    Nimnica-Nosicevrt s termálnou, minerálnou vodou200,0 m66816 97Da86.pdf70 m
    Nosiceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou160,2 m25797 97Da28.pdf70 m
    JM-2Ainžiniersko-geologický30,0 m8750070 m
    JM-1inžiniersko-geologický30,0 m8750070 m
    Nosicevrt s termálnou, minerálnou vodou210,0 m8730 97Da31.pdf80 m
    S-1inžiniersko-geologický3,0 m10555380 m
    Nosiceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m11303 97Da21.pdf90 m
    BKJ – 21inžiniersko-geologický12,0 m69018100 m
    VP-3inžiniersko-geologický3,0 m100292100 m
    Nosiceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou265,0 m8730 97Da29.pdf110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,0 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,0 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,2 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný3,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 511170 m
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––12,4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 533,6 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Lednické Rovne – skládka PodstránieSK1000500P400 m
    Púchov – DEPOSK1000500P1,5 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dolný Luh – Dolné Kočkovce–1980–90 m
    Molda – Streženice–1970–210 m
    Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice75 155 m²1960monitorovaná410 m
    Ladce – Pri Waag – Ladce–1975–1,2 km
    Ladce – Pri Waag – Ladce–1975–1,4 km
    Pri Bielej vode – Hrabovka – Púchov–1980–1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy126×
    • Blokové rozpadliny2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný62×
    • Potenciálny46×
    • Aktívny20×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00040×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova18×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick18×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Púchov1 Fischereirevier · 8,7 km3Nosicko-Kočkovský kanál3

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag