Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Турніански поток, оцінка вікна 34. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek63 % čiary vody 25 % vápence a dolomity, 13 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 475 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,436 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 60. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 60. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 34objektov do 3 km ťažené: Fe Найбліжшіе: 2.bezmenná štôlňa (štôlňa), 30 m od vody. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 2,98 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Rígeľský potok). 808vrtov do 3 km 743 rozborov vody v okolí Z toho 808 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Найтеплейші: Trenčianske Teplice – V-2, výdatnosť 1,0 l/s, 6,5 km od vody. 17lokalít do 3 km 1 záťaž, 16 skládok Najbližšia záťaž: Trenčín – Letecké opravovne, 1,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 42záznamov do 5 km 21 ložísk, 21 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 30plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 12 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,97typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 475mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 68 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. низьке Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -13нТл rozsah -26 až -4 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -20mGal reziduálna +10,0 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rígeľský potok, 420 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 90 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Turniansky potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sedličiansky potok, 2001, 100 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Trenčianska Turna – ťavostr. prítok Turnianskeho p.,1100 m S, 2001, 530 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 808 vrtov v pásme 3 km, z toho 134 hydrogeologických a 674 ostatných; s číslom archívnej správy 808. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Турніански поток
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Турніански поток
Проблемні очисні споруди поблизу ділянок1 очисна споруда в радіусі 2 км від ділянки
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Turniansky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kvartér holocén proluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav 1× krieda mladšia jura – staršia krieda mráznické súvrstvie 1× kryštalinikum staršie paleozoikum? muskoviticko-chloritické svory a svorové ruly 1× jura stredná – mladšia jura ždiarske súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
296 мг/л76. percentil78,0 мг/л67. percentil0,150 мг/л66. percentil20,0 мг/л66. percentil12,7 мг/л58. percentil9,66 мг/л53. percentil42,0 мг/л52. percentil2,50 мг/л42. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,308 мг/л78. percentil0,336 мг/л71. percentil7,93 мг/л63. percentil2,22 мг/л25. percentilМетали
0,166 мг/л69. percentil46,8 μg/l61. percentil69,8 μg/l52. percentil5,25 μg/l39. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,436 мг/кг60. percentil7,17 мг/кг57. percentil0,234 мг/кг57. percentil0,257 мг/кг52. percentil0,168 мг/кг46. percentil22,0 мг/кг42. percentil14,1 мг/кг41. percentil7,78 мг/кг39. percentil65,4 мг/кг38. percentil21,1 мг/кг33. percentil80,5 мг/кг32. percentil0,0636 мг/кг24. percentil0,365 мг/кг19. percentil53,7 мг/кг15. percentil1,80 мг/кг14. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
3,85 %73. percentil1,08 %65. percentil1,54 %54. percentil4 175 мг/кг39. percentil0,812 %38. percentil675 мг/кг27. percentil629 мг/кг22. percentil4,78 %19. percentil2,01 %11. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
473 мг/кг73. percentil65,5 мг/кг70. percentil15,7 мг/кг65. percentil1,62 мг/кг63. percentil60,1 мг/кг48. percentil427 мг/кг47. percentil25,9 мг/кг40. percentil83,9 мг/кг38. percentil116 мг/кг31. percentil23,1 мг/кг14. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Радоновий ризик підґрунтя
2,74 ppm68. percentil1,34 %62. percentil7,38 ppm52. percentil1 352 Bq/m²41. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан upravený prameň 4 51,6 Bq/l 22,4 Bq/l prameň 3 19,0 Bq/l 17,1 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 2 11,8 Bq/l 7,61 Bq/l minerálny prameň 2 10,7 Bq/l 10,3 Bq/l studňa 1 9,22 Bq/l 9,22 Bq/l upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 13,7 Bq/l 13,7 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 20,6 Bq/l 20,6 Bq/l studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 7,10 Bq/l 7,10 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody 2.bezmenná štôlňa štôlňa polymetal.rudy (Pb,Cu) 30 м 7.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 30 м 5.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 50 м 6.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 60 м 1.bezmenná štôlňa štôlňa polymetal.rudy (Pb,Cu) 80 м 4.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 100 м 1.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 100 м 1.halda pri štôlni č.1 halda polymetal.rudy (Pb,Cu) 120 м 3.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 130 м 2.pinga pinga, pingový ťah polymetal.rudy (Pb,Cu) 180 м Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 810 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 м Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 830 м Trenčianska Turná tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 960 м Trenčianska Turná tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 960 м Opatovce – Juh 2 štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o. 1,4 км Nozdrkovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,5 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Trenčianská Turná Polymetalické rudy Цу, Пб, Зн mineralogický výskyt 90 м Inovec Železné rudy Фе mineralogický výskyt 190 м Trenčianske Jastrabie – Železník Železné rudy Фе mineralogický výskyt 1,5 км Selec Uránové rudy У, Мо, Цу mineralogický výskyt 1,9 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody S76 inžiniersko-geologický 3,6 м 9983930 м M-13 inžiniersko-geologický 12,0 м 9203240 м V-3 inžiniersko-geologický 5,0 м 8654760 м S77 inžiniersko-geologický 4,0 м 9983960 м S-1 inžiniersko-geologický 7,9 м 8329370 м S84 inžiniersko-geologický 1,1 м 9983970 м V-2 inžiniersko-geologický 6,0 м 8654770 м M-12 inžiniersko-geologický 12,0 м 9203270 м V-1 inžiniersko-geologický 6,4 м 8654780 м S-2 inžiniersko-geologický 6,0 м 8761380 м S-1 inžiniersko-geologický 5,0 м 8761390 м V-15 inžiniersko-geologický 9,0 м 8329390 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Trenčianske Teplice – SB-5 38 °C 1,5 л/с 200 м Ца-Мґ-SO4 nevyužívaný 6,3 км Trenčianske Teplice – TT-1 39 °C 1,9 л/с 55 м Ца-Мґ-SO4 nevyužívaný 6,4 км Trenčianske Teplice – SB-5A 21 °C 2,0 л/с 90 м Ца-Мґ-SO4 využívaný 6,4 км Trenčianske Teplice – P-1 38 °C 4,8 л/с 29,7 м Ца-Мґ-SO4 využívaný 6,4 км Trenčianske Teplice – SB-4A 32 °C 6,0 л/с 55,4 м Ца-Мґ-SO4 nevyužívaný 6,4 км Trenčianske Teplice – SB-1 – 2,0 л/с 122,43 м Ца-Мґ-SO4 nevyužívaný 6,5 км Trenčianske Teplice – TT-2 39 °C – 81,4 м Ца-Мґ-SO4 využívaný 6,5 км Trenčianske Teplice – V-2 40 °C 1,0 л/с 39,15 м Ца-Мґ-SO4 využívaný 6,5 км Trenčianske Teplice – SB-3 38 °C – 60 м Ца-Мґ-SO4 využívaný 6,5 км Trenčianske Teplice – SB-1A 37 °C 2,1 л/с 130 м Ца-Мґ-SO4 nevyužívaný 6,5 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 34 600 м kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 2 5,4 км kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 5,7 км kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,8 км kategória Trenčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 5,8 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Trenčín – Letecké opravovne SK1000500P 1,1 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Trenčianska Turná – 1976 – 40 м Sedličná 200 м² 1972 – 90 м Trenčianska Turná – 1990 – 200 м Mníchova Lehota 1 200 м² 1980 – 260 м Trenčianska Turná 500 м² 1965 – 470 м Veľké Bierovce 150 м² 1975 – 550 м Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce 240 м² 1980 – 980 м Trenčianske Mitice – 1972 – 1,3 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
23з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,98 μg/lmedián 0,150 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,86 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,98 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 68,0 μg/lmedián 58,0 μg/l7 vzoriek
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрbežná hodnota
najvyššie 242 μg/lmedián 155 μg/l4 vzorky
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,7 мг/лmedián 9,93 мг/л11 vzoriek
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 305 μg/lmedián 5,00 μg/l58 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
СеленСеextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,4 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 35,5 μg/lmedián 1,00 μg/l58 vzoriek
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,230 мг/лmedián 0,00500 мг/л58 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 360 μg/lmedián 17,0 μg/l58 vzoriek
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l58 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l58 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l58 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



