Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Topolčianky

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,2km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer VN Topolčianky mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Topolčianky

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Topolčianky, Fensterpunktzahl 15.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Topolčianky von 2017
    2017abgebildet 16. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer VN Topolčianky von 2020
    2020abgebildet 2. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer VN Topolčianky von 2023
    2023abgebildet 1. Juni 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Topolčianky

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • VN TopolčiankyVN Topolčianky · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Topolčianky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 344 mg/l, stredne tvrdá voda (11,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 38,4 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    85. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (630 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 87,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 86. percentil (Leveš).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    38vrtov do 3 km

    114 rozborov vody v okolí

    Z toho 38 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    27°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Obyce – KD-1, výdatnosť 3,5 l/s, 2,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    14lokalít do 3 km

    14 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    13 ložísk, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,96typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    11,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,96 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    344mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • NatriumNa12,4 mg/l63. percentil
    • SulfateSO451,6 mg/l62. percentil
    • ChlorideCl11,6 mg/l56. percentil
    • DraslíkK3,14 mg/l52. percentil
    • MagnesiumMg13,8 mg/l45. percentil
    • KalziumCa55,9 mg/l41. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3166 mg/l35. percentil
    • FluorideF0,0539 mg/l10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,56 mg/l76. percentil
    • NitrateNO37,81 mg/l62. percentil
    • FosforečnanyPO40,0467 mg/l26. percentil
    • AmóniumNH40,0326 mg/l13. percentil

    Metalle

    • ZinkZn23,5 μg/l90. percentil
    • EisenFe0,240 mg/l79. percentil
    • ManganMn24,9 μg/l45. percentil
    • AluminiumAl28,8 μg/l28. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi38,4 mg/kg87. percentil
    • CínSn3,55 mg/kg75. percentil
    • CadmiumCd0,327 mg/kg74. percentil
    • MolybdänMo0,430 mg/kg59. percentil
    • ZinkZn104 mg/kg57. percentil
    • SelenSe0,254 mg/kg51. percentil
    • QuecksilberHg0,105 mg/kg51. percentil
    • VanadiumV67,3 mg/kg48. percentil
    • AntimonSb0,566 mg/kg43. percentil
    • ArsenAs5,84 mg/kg39. percentil
    • KupferCu20,1 mg/kg34. percentil
    • KobaltCo7,46 mg/kg34. percentil
    • FührenPb12,3 mg/kg28. percentil
    • BizmutBi0,143 mg/kg19. percentil
    • ChromCr51,7 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,33 %91. percentil
    • DraslíkK1,73 %80. percentil
    • TitánTi5.489 mg/kg79. percentil
    • AluminiumAl6,16 %66. percentil
    • ManganMn889 mg/kg55. percentil
    • PhosphorP810 mg/kg45. percentil
    • EisenFe2,54 %41. percentil
    • MagnesiumMg0,765 %36. percentil
    • KalziumCa1,31 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr626 mg/kg95. percentil
    • CérCe82,7 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa584 mg/kg84. percentil
    • StronciumSr191 mg/kg84. percentil
    • YtriumY35,2 mg/kg83. percentil
    • BorB69,3 mg/kg74. percentil
    • BerylliumBe1,80 mg/kg73. percentil
    • RubídiumRb95,8 mg/kg68. percentil
    • LítiumLi28,3 mg/kg43. percentil
    • GáliumGa11,2 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,44 ppm90. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,10 ppm86. percentil
    • Kalium (K)K1,40 %72. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Machulince – nijaký (1,4 km od vody)Žikava – nijaký (1,4 km od vody)Topoľčianky – nijaký (1,4 km od vody)Źikava – Žikava – trvalý (1,5 km od vody)Žikava – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Topoľčianky – nijaký (1,8 km od vody)Topoľčianky – nijaký (1,9 km od vody)Machulince – občasný (2,0 km od vody)Topoľčianky – trvalý (2,1 km od vody)Źikava – Žikava – občasný (2,1 km od vody)Hostie – Hostie I – občasný (2,4 km od vody)Machulince – nijaký (2,5 km od vody)Machulince – nijaký (2,5 km od vody)Obyce – nijaký (2,8 km od vody)Obyce – KD-1 – nekúpeľný (2,1 km od vody)KD-1 – j1 (1,9 km od vody)b1 (4,9 km od vody)b1 (5,5 km od vody)Machulince – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Hostie – stavebný kameň (2,7 km od vody)Obyce – stavebný kameň (3,4 km od vody)Obyce – stavebný kameň (3,7 km od vody)Machulince – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Hostie – stavebný kameň (2,7 km od vody)Žikava – keramické íly (3,2 km od vody)Obyce – stavebný kameň (3,4 km od vody)Obyce – stavebný kameň (3,7 km od vody)Žikava – keramické íly (3,2 km od vody)Hostie I – kremenec (3,6 km od vody)Obyce – stavebný kameň (2,9 km od vody)Machulince – stavebný kameň (3,7 km od vody)Obyce – keramické íly (4,0 km od vody)Machulince – vulkanity (3,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Topoľčianky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Žikava – dvor Krásny majer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Žikava – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Topoľčianky – negatívny vrt (1,3 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Hostie – negatívny vrt (1,5 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Topoľčianky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Hostie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Machulince – Topoľčianky – negatívny vrt (2,3 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Machulince – negatívny vrt (2,4 km od vody)Topoľčianky – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)Topoľčianky, dvor Hostie (Backová) – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Topoľčianky – pozorovací vrt SHMÚ (2,5 km od vody)Hostie – negatívny vrt (2,5 km od vody)Hostie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Machulince – negatívny vrt (2,6 km od vody)Machulince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Žikava – negatívny vrt (2,7 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Žikava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Obyce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (920 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Topolčianky, pri horárni, 650m ZJZ od 279 – studňa (300 m od vody)Topolčianky – minerálna voda, 50m SV od K225 – vrt (370 m od vody)Píla, č.d. 339, 650m JZ od K253 – studňa (1,6 km od vody)Topolčianky – cintorín, 900m JV od K275 – studňa (1,7 km od vody)Žikava, 800m Z od K 301 – prameň (1,7 km od vody)Žikava, poľovnícka chata, 750m VJV od K 295 – studňa (1,8 km od vody)Žikavka, 800m ZJZ od K 309 – prameň (1,8 km od vody)Hostie, č.d. 303, 1100m S od K 273 – studňa (2,1 km od vody)Žikava, č.d. 72, 700m JV od K 295 – studňa (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (630 m od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 87,0 μg/lmedián 87,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Leveš, 170 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,7 mg/lmedián 21,7 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Leveš, 2010, 170 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    821 zrno630 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 76 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-NO3-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda E3×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 0,600 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 370 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,0100 mg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 287 μg/lmedián 148 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 300 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 3,00 μg/l9 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle139,7 Bq/l39,7 Bq/l
    studňa14,51 Bq/l4,51 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Machulincetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,2 km
    Machulincetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,2 km
    Hostiestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Stavebný sociálny podnik s.r.o.2,7 km
    Hostiestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Stavebný sociálny podnik s.r.o.2,7 km
    Obycestavebný kameňŤažené ložisko – KAMEŇ – ZM s.r.o.2,9 km
    Žikavakeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Žikavakeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Obycestavebný kameňŤažené ložisko – KAS, a.s.3,4 km
    Obycestavebný kameňŤažené ložisko – KAS, a.s.3,4 km
    Hostie IkremenecLožisko s predpokladom využívania zásob – KAS, a.s.3,6 km
    Obycestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,7 km
    Obycestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    38 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 7 ostatných; s číslom archívnej správy 38.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m11×
    • 10–30 m6×
    • 30–100 m15×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Topoľčiankyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou48,0 m43754 121Db15.pdf220 m
    Žikava – dvor Krásny majerúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m67011 121Db28.pdf920 m
    Žikavamonitorovací vrt20,0 m78870 121Db34.pdf1,1 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt8,0 m49487 121Db20.pdf1,2 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt8,0 m49487 121Db19.pdf1,2 km
    Topoľčiankynegatívny vrt8,0 m49487 121Db18.pdf1,3 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt8,0 m49487 121Db17.pdf1,4 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt7,0 m49487 121Db22.pdf1,4 km
    Hostienegatívny vrt7,2 m9243 121Db6.pdf1,5 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt8,0 m49487 121Db21.pdf1,5 km
    Topoľčiankyširokoprofilový vrt7,0 m49487 121Db23.pdf1,6 km
    ZM-2mapovací50,0 m87871,6 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Obyce – KD-127 °C3,5 l/s464,3 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný2,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    KD-1geotermálna voda22 – 38< 511,9 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 524,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Machulince–1996–1,4 km
    Žikava13 200 m²1980–1,4 km
    Topoľčianky700 m²1960–1,4 km
    Źikava – Žikava500 m²1965–1,5 km
    Žikava–1994–1,6 km
    Topoľčianky6 000 m²1972–1,8 km
    Topoľčianky3 000 m²1975–1,9 km
    Machulince–1955–2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. OZ Topoľčianky1 Fischereirevier · 0,2 km7VN Topolčianky7

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag