This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Watercourse

OR Hrable

fishing district
1
fishing district length
0.6km
region
Nitra Region
Aerial image of watercourse OR Hrable with the line highlighted
Blue line: course of the watercourse (approximate). Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Google Maps

By the water now

Today on the OR Hrable watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of one fishing district

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.

Best window today

06:00–08:00

OR Hrable č. 1, 2, window score 13.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 04:04.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Elevation profile: standing water

    Terrain height along the fishing district and the approximate water level.

    Still water This is standing water, so the watercourse is not assessed here: the water has no current, fall or gradient. The chart shows the terrain height along the fishing district.

    1241251261271281291300.0 km0.2 km0.4 km
    Terrain elevation profile (Standing water): from 129 to 125 m a.s.l. over 0.6 km.
    Terrain height along the fishing district line, from the start (left) to the end
    Approximate water level
    127 m a.s.l.

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. The height is approximate (error of a few metres).

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2017 to 2023: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse OR Hrable from 2017
    2017imaged 20 Jul 2017
    Aerial image of watercourse OR Hrable from 2020
    2020imaged 12 Aug 2020
    Aerial image of watercourse OR Hrable from 2023
    2023imaged 21 May 2023

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the OR Hrable watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • nitrates above the standard (from 50 mg/l)1
    • harmful substances above the standard at at least one station (metals, pesticides, PFAS, solvents)1
    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station1

    Highest nitrates

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku OR Hrable

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Water according to the atlas

    pH 8.0modelled estimate

    water type Ca–Mg–HCO₃

    Mineralisation 389 mg/l, moderately hard water (12.6 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    4 from 15elements in the top 10 %

    highest: Zinc 270 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 94. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km75 °C95 °C

    Heat underfoot

    75°C at 1,000 m depth

    heat flow 95 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 95 °C (increase of 20 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    55nGy/h dose rate

    percentile 72 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Gold in river sediment

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Trace elements in the stream water

    3 from 9indicators in the top 5 %

    highest: Selenium 3.71 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hron).

    Boreholes and groundwater analyses

    42vrtov do 3 km

    168 rozborov vody v okolí

    Z toho 42 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 1,5 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    4lokalít do 3 km

    4 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Deposits and ore occurrences

    5záznamov do 5 km

    2 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    Quaternary cover

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • veľmi malý zdvih100%SR 6.4 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 0 of 1 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Gravel100%SR 52 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Genetic type of groundwater

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Chemical type of groundwater

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Groundwater quality class

    • F100%SR 8.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Dubnícka depresia100%SR 2.1 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 8.00typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    12.6°dH, moderately hard

    Sum of calcium and magnesium (2.24 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    389mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • SodiumNa15.2 mg/l71. percentil
    • PotassiumK4.42 mg/l68. percentil
    • SulphatesSO458.7 mg/l68. percentil
    • MagnesiumMg20.6 mg/l67. percentil
    • ChloridesCl18.4 mg/l66. percentil
    • FluoridesF0.138 mg/l61. percentil
    • BicarbonatesHCO3203 mg/l46. percentil
    • CalciumCa55.9 mg/l41. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • AmmoniumNH40.338 mg/l80. percentil
    • PhosphatesPO40.482 mg/l80. percentil
    • NitratesNO38.98 mg/l68. percentil
    • Chemical oxygen demandChSK3.64 mg/l60. percentil

    Metals

    • AluminiumAl239 μg/l84. percentil
    • IronFe0.264 mg/l81. percentil
    • ManganeseMn74.9 μg/l73. percentil
    • ZincZn11.8 μg/l71. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • ZincZn270 mg/kg94. percentil
    • VanadiumV114 mg/kg93. percentil
    • BismuthBi0.612 mg/kg93. percentil
    • CadmiumCd0.754 mg/kg91. percentil
    • MercuryHg0.486 mg/kg89. percentil
    • AntimonySb3.96 mg/kg89. percentil
    • ArsenicAs18.6 mg/kg89. percentil
    • CopperCu45.0 mg/kg87. percentil
    • LeadPb23.6 mg/kg79. percentil
    • TinSn3.78 mg/kg79. percentil
    • CobaltCo9.85 mg/kg70. percentil
    • MolybdenumMo0.300 mg/kg34. percentil
    • ChromiumCr58.1 mg/kg27. percentil
    • NickelNi17.4 mg/kg19. percentil
    • SeleniumSe0.114 mg/kg14. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • TitaniumTi7,849 mg/kg95. percentil
    • IronFe3.83 %88. percentil
    • PhosphorusP1,032 mg/kg71. percentil
    • SodiumNa0.983 %70. percentil
    • AluminiumAl6.08 %64. percentil
    • ManganeseMn942 mg/kg60. percentil
    • CalciumCa2.13 %52. percentil
    • MagnesiumMg0.872 %48. percentil
    • PotassiumK1.42 %35. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • CeriumCe89.6 mg/kg95. percentil
    • ZirconiumZr595 mg/kg92. percentil
    • YttriumY36.3 mg/kg87. percentil
    • BariumBa501 mg/kg70. percentil
    • BerylliumBe1.64 mg/kg64. percentil
    • StrontiumSr149 mg/kg61. percentil
    • RubidiumRb85.9 mg/kg43. percentil
    • LithiumLi27.9 mg/kg41. percentil
    • BoronB55.5 mg/kg35. percentil
    • GalliumGa10.8 mg/kg25. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    55nGy/h in air

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Equivalent uranium (eU)eU2.96 ppm80. percentil
    • Equivalent thorium (eTh)eTh8.18 ppm72. percentil
    • Potassium (K)K1.31 %55. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km75 °C95 °C

    Rock temperature with depth

    75 / 95 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 20 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 95 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Dubnícka depresia100%SR 2.1 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-2.5°C
    • Average July temperature20.0°C
    • Annual precipitation590mm

    Climatic-geographical types

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    Želiezovce – občasný (2,1 km od vody)Želiezovce – družstvo – Želiezovce – občasný (2,4 km od vody)Hronovce – Vozokany nad Hronom – občasný (2,4 km od vody)Hronovce – Domaša – občasný (2,6 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (1,5 km od vody)HGŽ-1 – k1 (1,9 km od vody)a1 (690 m od vody)Želiezovce (1,6 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 40,198 – 49,855 – štrkopiesky (2,0 km od vody)Čajakovo – štrkopiesok – štrkopiesky (3,5 km od vody)Čajakovo – hlina – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (580 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Želiezovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Želiezovce-Jarok – zavlažovací vrt (1,7 km od vody)Hronovce-Vozokany n/Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Želiezovce (2,1 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Hronovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Domaša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Želiezovce, 1100m JZ od K131 – studňa (130 m od vody)Želiezovce, 750m JV od K131 – studňa (1,2 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,3 km od vody)Želiezovce, 650m JJZ od K133 – vrt (1,4 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,6 km od vody)Hronovce – PD, 1500m JJV od K136 – studňa (1,7 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,0 km od vody)Hronovce, č.d. 12, 2000m JJV od K136 – studňa (2,0 km od vody)Hronovce, cintorín, 1300m JV od K134 – studňa (2,1 km od vody)Želiezovce, č.d. 169, 600m V od K137 – studňa (2,2 km od vody)Vozokany nad Hronom, 2250m ZJZ od K128 – studňa (2,5 km od vody)Vozokany-Hronovce, č.d. 40, 2100m V od K136 – studňa (2,5 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,5 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,6 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,7 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce, Rozv. 110/22, 1500m SV od K140 – vrt (2,9 km od vody)Želiezovce, vrt č.1, 1000 m SSV od K157 – vrt (2,9 km od vody)Želiezovce – PD, 500m JZ od K147 – studňa (2,9 km od vody)Salov, 500m SZ od K178 – prameň (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SeleniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,71 μg/lmedián 3,71 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,11 μg/lmedián 8,11 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,56 μg/lmedián 4,56 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCumierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 3,70 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StrontiumSrmierne zvýšená
      najvyššie 356 μg/lmedián 356 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,160 μg/lmedián 0,160 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 80 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14.3 mg/lmedián 14.3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemical water types nearby

    • Mg-Ca-HCO39×
    • Ca-Mg-HCO36×
    • Mg-Ca-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×

    Water quality class according to the hydrogeochemical map

    • trieda F7×
    • trieda H5×
    • trieda A3×
    • trieda E3×
    • trieda B2×
    • trieda G1×
    • trieda C1×

    Metals in groundwater

    • CopperCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,4 μg/lmedián 1,60 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 126 μg/lmedián 22,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0.260 mg/lmedián 0.00500 mg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,30 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 872 μg/lmedián 256 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    studňa323.3 Bq/l10,2 Bq/l
    potok, rieka14.60 Bq/l4,60 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.2.0 km
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.2.6 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    42 vrtov v pásme 3 km, z toho 42 hydrogeologických a 0 ostatných; s číslom archívnej správy 42.

    Borehole depths

    • up to 10 m7×
    • 10–30 m23×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m1×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40.0 m57173 134Cd55.pdf250 m
    Želiezovcemonitorovací vrt27.0 m79177 134Cd63.pdf580 m
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10.5 m27006 134Cd25.pdf1.4 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou53.0 m28726 134Cd37.pdf1.5 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12.0 m64547 134Cd57.pdf1.6 km
    Želiezovcevrt s termálnou, minerálnou vodou210.0 m4945 134Cd20.pdf1.6 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou103.0 m10630 134Cd29.pdf1.6 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom350.0 m27779 134Cd21.pdf1.6 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou250.0 m27779 134Cd22.pdf1.6 km
    Želiezovce-Jarokzavlažovací vrt12.0 m9814 134Cd27.pdf1.7 km
    Hronovce-Vozokany n/Hronomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou146.5 m35256 134Cd43.pdf1.7 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou112.8 m16647 134Cd33.pdf1.8 km

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Želiezovce – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný1.5 km

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória a1minerálna voda< 15< 51690 m
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––11.6 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 511.9 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Želiezovce–1980–2.1 km
    Želiezovce – družstvo – Želiezovce–1969–2.4 km
    Hronovce – Vozokany nad Hron–1993–2.4 km
    Hronovce – Domaša–1989–2.6 km

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Želiezovce1 fishing district · 0.6 km7OR Hrable č. 1, 27

    More watercourses nearby

    Hron basin