This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Today on the Perec watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of 3 fishing districts

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.
  • Very high0
  • High0
  • Average0
  • Low3

When the best window ishow many fishing districts have their best two-hour window in a given hour

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Most fishing districts have their best window around 06:00.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Water state on the watercourse

    Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites

    Water levels on the watercourse

    StationStatusChangeTemperature
    Starý Tekov16 cm–
    Veľké Kozmálovce150 cm–
    Zalaba30 cm–
    Source: SHMÚUpdated 8 Nov 2026 03:58

    Elevation profile of the watercourse

    How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.

    Slow watercourse A lowland river with a calm current, shallows along the banks and deeper pools in the bends.

    1001201401601800 km20 km40 kmNo. 3No. 2No. 1
    Elevation profile of the watercourse: from 170 to 113 m a.s.l. over 51.9 km.
    Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
    Highest point
    172 m a.s.l.
    Lowest point
    113 m a.s.l.
    Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
    59 m
    Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
    1.1 ‰
    SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
    1.11

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2017 to 2023: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse Perec from 2017
    2017imaged 20 Jul 2017
    Aerial image of watercourse Perec from 2020
    2020imaged 12 Aug 2020
    Aerial image of watercourse Perec from 2023
    2023imaged 20 May 2023

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the Perec watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Surface water near the fishing districtsnearest SHMÚ monitoring site, 2025

    2 of 2 of the watercourse's fishing districts with SHMÚ data have an unmet standard at the nearest site in at least one indicator.

    • 3 or more indicators2
    • No SHMÚ data1
    SHMÚ has no data for 1 fishing districts: there is no monitoring site with the same name near their watercourse.

    Most polluted fishing districtsall with an unmet standard

    • Perec č. 1Perec · standard not met in 1 of 4 years3 indicators
    • Perec č. 2Perec · standard not met in 1 of 4 years3 indicators

    Problem treatment plants near the fishing districts1 treatment plant within 2 km of the fishing district

    • COV Tlmacedoes not meet the requirements (BOD₅, COD)1.2 km

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    3 of 3 fishing districts with measurements have groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • harmful substances above the standard at at least one station (metals, pesticides, PFAS, solvents)3
    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station2
    • iron from 1 mg/l1

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku Perec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 52 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Rock under the water

    River alluvium100% of the water line

    Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.

    510

    Water according to the atlas

    pH 7.9modelled estimate

    water type Ca–Mg–HCO₃

    Mineralisation 423 mg/l, moderately hard water (13.2 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    1 from 15elements in the top 10 %

    highest: Zinc 235 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 92. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km66 °C96 °C

    Heat underfoot

    66°C at 1,000 m depth

    heat flow 87 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 96 °C (increase of 31 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    55nGy/h dose rate

    percentile 75 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Halda (halda), 1,0 km od vody.

    Gold in river sediment

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Trace elements in the stream water

    7 from 10indicators in the top 5 %

    highest: Selenium 4.22 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Sikenica).

    Boreholes and groundwater analyses

    739vrtov do 3 km

    1327 rozborov vody v okolí

    Z toho 739 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    75°C na ústí vrtu

    7 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Bruty – VTB-1, 6,3 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    78lokalít do 3 km

    6 záťaží, 72 skládok

    Najbližšia záťaž: Levice – Levitex, 450 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Deposits and ore occurrences

    36záznamov do 5 km

    12 ložísk, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    10plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.

    • River alluvium100%SR 72 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.

    Geological age of the rocks

    • kvartér100%

    Most common rock units

    SystemAgeUnitPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív14×

    Quaternary cover

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    • Typical thickness of the Quaternary cover13m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 2 – 525%SR 48 %
    • 30 – 4025%SR 1.5 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)61%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)22%SR 60 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)17%SR 13 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • veľmi malý zdvih67%SR 6.4 %
    • stredný zdvih11%SR 32 %
    • veľmi malý pokles11%SR 7.3 %
    • malý zdvih5.6%SR 7.7 %
    • malý pokles5.6%SR 8.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 14 of 18 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Gravel100%SR 52 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine81%SR 1.6 %
    • neogén strednej a južnej časti Ipeľskej pahorkatiny19%SR 0.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Genetic type of groundwater

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Chemical type of groundwater

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Groundwater quality class

    • A33%SR 36 %
    • F22%SR 8.8 %
    • D22%SR 15 %
    • H11%SR 8.8 %
    • E11%SR 6.5 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Dubnícka depresia54%SR 2.1 %
    • Bátovska a Rykynčická depresia31%SR 4.4 %
    • Levická kryha7.7%SR 0.9 %
    • Turovsko – levická hrast7.7%SR 0.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 7.93typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    13.2°dH, moderately hard

    Sum of calcium and magnesium (2.35 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    423mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • PotassiumK6.29 mg/l82. percentil
    • SodiumNa16.4 mg/l74. percentil
    • FluoridesF0.170 mg/l72. percentil
    • SulphatesSO463.4 mg/l71. percentil
    • MagnesiumMg21.6 mg/l70. percentil
    • ChloridesCl20.4 mg/l69. percentil
    • BicarbonatesHCO3216 mg/l51. percentil
    • CalciumCa58.7 mg/l45. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • NitratesNO313.2 mg/l82. percentil
    • AmmoniumNH40.330 mg/l80. percentil
    • PhosphatesPO40.467 mg/l79. percentil
    • Chemical oxygen demandChSK4.19 mg/l70. percentil

    Metals

    • AluminiumAl341 μg/l90. percentil
    • IronFe0.414 mg/l90. percentil
    • ZincZn17.9 μg/l84. percentil
    • ManganeseMn91.8 μg/l78. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • ZincZn235 mg/kg92. percentil
    • BismuthBi0.498 mg/kg90. percentil
    • CadmiumCd0.615 mg/kg89. percentil
    • AntimonySb3.79 mg/kg89. percentil
    • ArsenicAs18.0 mg/kg88. percentil
    • CopperCu44.7 mg/kg86. percentil
    • MercuryHg0.294 mg/kg82. percentil
    • LeadPb23.4 mg/kg79. percentil
    • VanadiumV85.1 mg/kg78. percentil
    • TinSn3.76 mg/kg78. percentil
    • MolybdenumMo0.497 mg/kg69. percentil
    • CobaltCo9.54 mg/kg66. percentil
    • SeleniumSe0.220 mg/kg43. percentil
    • ChromiumCr58.4 mg/kg28. percentil
    • NickelNi19.0 mg/kg25. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • TitaniumTi5,511 mg/kg80. percentil
    • ManganeseMn1,189 mg/kg78. percentil
    • IronFe3.34 %77. percentil
    • AluminiumAl6.56 %77. percentil
    • SodiumNa0.988 %71. percentil
    • PhosphorusP1,014 mg/kg69. percentil
    • PotassiumK1.57 %58. percentil
    • CalciumCa1.90 %46. percentil
    • MagnesiumMg0.836 %45. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • CeriumCe72.5 mg/kg84. percentil
    • YttriumY35.0 mg/kg83. percentil
    • BerylliumBe1.97 mg/kg81. percentil
    • RubidiumRb95.8 mg/kg68. percentil
    • BariumBa493 mg/kg68. percentil
    • StrontiumSr158 mg/kg68. percentil
    • ZirconiumZr450 mg/kg66. percentil
    • LithiumLi32.3 mg/kg65. percentil
    • GalliumGa13.9 mg/kg49. percentil
    • BoronB57.2 mg/kg40. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    55nGy/h in air

    range 50 to 61 nGy/h

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Equivalent thorium (eTh)eTh8.52 ppm78. percentil
    • Equivalent uranium (eU)eU2.86 ppm76. percentil
    • Potassium (K)K1.36 %66. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km66 °C96 °C

    Rock temperature with depth

    66 / 96 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 31 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 87 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Dubnícka depresia54%SR 2.1 %
    • Bátovska a Rykynčická depresia31%SR 4.4 %
    • Levická kryha7.7%SR 0.9 %
    • Turovsko – levická hrast7.7%SR 0.6 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-2.5°C
    • Average July temperature19.9°C
    • Annual precipitation599mm

    Climatic-geographical types

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    Halda – 5 – halda (1,0 km od vody)Levice – Levitex – SK1000700P (450 m od vody)Levice – ŽSR – okolie nadzemných nádrží – SK1000700P (610 m od vody)Levice – obchodné stredisko Benzinolu – SK1000700P (980 m od vody)Levice – práčovne a čistiarne – SK1000700P (1,3 km od vody)Levice – skládka PO Levitex – Nixbrod – SK2002300P (2,9 km od vody)Pohronský Ruskov – mazutové hospodárstvo bývaléh – SK1000700P (2,9 km od vody)Hronské Klačany – obec – Hronské Kľačany – občasný (10 m od vody)Sikenička – nijaký (50 m od vody)Zálaba – Zalaba – občasný (70 m od vody)Starý Tekov – Perec – Starý Tekov – občasný (80 m od vody)Pavlová – občasný (80 m od vody)Levice – severne od Pereca – Levice – nijaký (90 m od vody)Rameno Hrona – Starý Tekov – občasný (100 m od vody)Sikenička – občasný (140 m od vody)Mýtne Ludany – JRD – Mýtne Ludany – nijaký (170 m od vody)Dolné Zbrojníky – občasný (370 m od vody)Malé Ludince – pri družstve – Malé Ludince – nijaký (380 m od vody)Pri Hrone kompa – Starý Tekov – občasný (440 m od vody)Zbrojníky – Staré družstvo. – Horné Zbrojníky – nijaký (470 m od vody)Hronské Kľačany – nijaký (480 m od vody)Šalov – M.Mária – Šalov – nijaký (480 m od vody)Hontian.Vrbica – Hontianska Vrbica – nijaký (480 m od vody)Levice-Čer.Jarok – Levice – občasný (500 m od vody)Pri Podlužianke – Levice – občasný (630 m od vody)Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce – občasný (710 m od vody)Pavlová – občasný (770 m od vody)Veľký Pesek – nijaký (790 m od vody)Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov – občasný (830 m od vody)Mýtne Ludany – nijaký (880 m od vody)Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov – nijaký (930 m od vody)Levice – pri cintoríne – Levice – nijaký (980 m od vody)Pavlová – nijaký (1,1 km od vody)Vápenka – Malý Kiar – Levice – nijaký (1,1 km od vody)Kamenín – nijaký (1,2 km od vody)Levice – pod kameňolomom – Levice – nijaký (1,2 km od vody)Levice – Lom – Levice – nijaký (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce – nijaký (1,3 km od vody)Levice – vodné zdroje – Levice – nijaký (1,3 km od vody)Levice – vodný zdroj – Levice – nijaký (1,3 km od vody)st.Levice – Levice – nijaký (1,3 km od vody)Levice – vodné zdroje – Levice – nijaký (1,4 km od vody)Starý Tekov – pri Hrone – Starý Tekov – občasný (1,5 km od vody)Horné Zbrojníky – Hontianska Vrbica – nijaký (1,5 km od vody)Levice – Seňa – Levice – nijaký (1,5 km od vody)Bíňa – nijaký (1,5 km od vody)Čajakovský Majer – Hronovce – Čajakovo – občasný (1,5 km od vody)Kamenín – trvalý (1,5 km od vody)Levice – Hajloky – Levice – nijaký (1,5 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (1,5 km od vody)Podlužany – kameňolom – Podlužany – nijaký (1,6 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – občasný (1,6 km od vody)Levice – Svätá Pustatina – Levice – nijaký (1,7 km od vody)cesta na Margitu – Levice – nijaký (1,7 km od vody)cesta na Margitu – Levice – nijaký (1,8 km od vody)M.Ludany – Mýtne Ludany – nijaký (1,8 km od vody)Levice – Geňa – Levice – nijaký (1,8 km od vody)Bíňa – občasný (1,9 km od vody)Čata – Pri Hrone – Čata – občasný (1,9 km od vody)Starý Hrádok – cintorín – Starý Hrádok – občasný (2,0 km od vody)Bíňa – nijaký (2,0 km od vody)Malý Kiar – obec – Malý Kiar – nijaký (2,1 km od vody)Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce – nijaký (2,2 km od vody)Levice – tehelňa – Levice – nijaký (2,2 km od vody)Bíňa – občasný (2,2 km od vody)Mýtne Ludany – nijaký (2,2 km od vody)Čata – občasný (2,3 km od vody)Sikenica – skládka odpadov – Veľký Pesek – nijaký (2,3 km od vody)Ladislavov Dvor – Levice – – (2,5 km od vody)Čata – nijaký (2,5 km od vody)Levice – Tankodrom – Levice – nijaký (2,6 km od vody)Hronovce – Domaša – občasný (2,6 km od vody)Malá nad Hronom – občasný (2,6 km od vody)Malý Kiar – obec – Malý Kiar – nijaký (2,7 km od vody)Kamenný Most – občasný (2,7 km od vody)Kalinčiakovo – nijaký (2,8 km od vody)Malé Kozmálovce – lom – Malé Kozmálovce – nijaký (2,8 km od vody)skládka PO LEVITEX – Levice – nijaký (2,9 km od vody)Hronovce – Vozokany nad Hronom – občasný (2,9 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-2A – nekúpeľný (2,3 km od vody)Kalinčiakovo – HBV-1 – nekúpeľný (2,5 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (3,4 km od vody)Bruty – VTB-1 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Santovka – B-3A – nekúpeľný (6,7 km od vody)Štúrovo – FGŠ-1 – nekúpeľný (9,7 km od vody)Štúrovo – VŠ-1 – nekúpeľný (9,8 km od vody)HGŽ-1 – k1 (4,6 km od vody)VTB-1 – l2 (7,0 km od vody)FGŠ-1 – k5 (8,1 km od vody)c2 (740 m od vody)c1 (830 m od vody)a1 (1,0 km od vody)c3 (1,4 km od vody)c1 (1,5 km od vody)b1 (1,8 km od vody)a1 (2,2 km od vody)c1 (4,3 km od vody)b1 (4,9 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,6 km od vody)c2 (5,8 km od vody)c1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,2 km od vody)b1 (6,2 km od vody)a1 (6,5 km od vody)b1 (6,5 km od vody)Želiezovce (4,2 km od vody)Kalinčiakovo – Margita-Ilona (4,2 km od vody)Santovka (6,3 km od vody)Levice – Zlatý Onyx – dekoračný kameň (1,3 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (3,8 km od vody)Levice – Šiklóš – dekoračný kameň (980 m od vody)Levice – Zlatý Onyx – dekoračný kameň (1,3 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (3,8 km od vody)Kalnica II – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Horná Seč – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)Salka – štrkopiesky a piesky (3,6 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Kalnica – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Jur nad Hronom – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 88,015 – 98,721 – štrkopiesky (1,1 km od vody)Levice – drahé a ozdobné kamene – aragonit (1,3 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 20,007 – 29,902 – štrkopiesky (1,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 79,655 – 88,015 – štrkopiesky (2,0 km od vody)Čajakovo – štrkopiesok – štrkopiesky (2,3 km od vody) (2,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 40,198 – 49,855 – štrkopiesky (2,9 km od vody)Levice – Svätojánska pustatina – štrkopiesky (2,9 km od vody)Kamenný Most – hlina I. – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Kamenný Most – piesok – stavebný piesok – piesky (3,0 km od vody)Čajakovo – hlina – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 29,902 – 40,198 – štrkopiesky (3,1 km od vody)Malé Kosihy – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Kolónia Agata – stavebný kameň – tufity (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 9,864 – 20,007 – štrkopiesky (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 49,855 – 59,647 – štrkopiesky (3,7 km od vody)Lontov – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Malá nad Hronom – tehelňa – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Čankov – uhlie (3,9 km od vody)Čankov – uhlie (4,0 km od vody)Kamenný Most – pieskovec – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 59,647 – 70,542 – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 70,542 – 79,655 – štrkopiesky (4,9 km od vody)Malá nad Hronom – piesok – stavebný piesok – piesky (5,0 km od vody)Levice – baníctvo (560 m od vody)Sikenička – Zosuvy (90 m od vody)Sikenička – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)Levice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Hronské Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Starý Tekov – monitorovací vrt (80 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (90 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (90 m od vody)Levice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Sikenica-Trhyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Hontianska Vrbica – monitorovací vrt (110 m od vody)Pavlová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Levice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Šalov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Levice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Hronské Kľačany, škola – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Malé Ludince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Zalaba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Hronské Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Mýtne Ludany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Bíňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (220 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (220 m od vody)Hronské Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Starý Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Veľký Pesek-Trhyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (250 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (250 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (250 m od vody)Zbrojníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Mýtne Ludany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (290 m od vody)Veľký Pesek (290 m od vody)Trhyňa, Sikelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (330 m od vody)Starý Tekov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Mýtne Ludany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Hronské Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (410 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)Hontianska Vrbica – vrt (110 m od vody)Starý Tekov, ulica Lúky č. 2, 1500m JZ od K168 – studňa (140 m od vody)Salov, č.d. 136, 1400m JV od K128 – vrt (140 m od vody)Zbojníky – vrt (180 m od vody)Mýtne Ludany – vrt (190 m od vody)Zbrojníky, č.d. 46, 1200m J od K148 – studňa (220 m od vody)Sikenica, č.d. 71, 800m SZ od K238 – studňa (250 m od vody)Salov, 500m SZ od K178 – prameň (250 m od vody)Malé Ludňany, vinice, 700m SV od K161 – vrt (260 m od vody)Mýtne Ludany – vrt (330 m od vody)Malé Kozmálovce – vrt (330 m od vody)Salov, č.d. 121, 550m ZSZ od K223 – studňa (350 m od vody)Sikenica, 600m JV od K133 – studňa (350 m od vody)Malý Pesek, 500m JJV od K164 – prameň (410 m od vody)Starý Tekov, č.d. 17, 2000m SZ od K163 – studňa (420 m od vody)Mýtne Ludany – vrt (470 m od vody)Sikenica, 950m JZ od K238 – studňa (470 m od vody)Levice, Koháryho hl. 87, 400m Z od K207 – vrt (480 m od vody)Sikenica, č.d. 30, 650m SZ od K225 – studňa (570 m od vody)Malé Ludňany, 500m J od K146 – vrt (590 m od vody)Dobogo – RD, 1100m JZ od K161 – studňa (600 m od vody)Levice, S. Kolára 5, 500m Z od K159 – vrt (600 m od vody)Malé Ludňany, 750m JV od K146 – vrt (650 m od vody)Dobogo, 1100m ZJZ od K161 – studňa (650 m od vody)Salov, 650m ZJZ od K238 – studňa (660 m od vody)Geňa, hydináreň, 500m SV od K154 – vrt (680 m od vody)Veľké Kozmálovce, kameňoloch, 1000m SZ od K172 – studňa (680 m od vody)Levice, 1600m SSV od K158 – studňa (720 m od vody)Veľké Kozmálovce, cintorin, 1100m J od K173 – vrt (740 m od vody)Hontianska vrbica – vrt (750 m od vody)Hronské Kľačany, 1000m JJZ od K166 – vrt (760 m od vody)Malé Ludňany, 700m J od K146 – vrt (770 m od vody)Kukučínov, 800m VJV od K138 – studňa (780 m od vody)Mýtne Ludany, č.d. 60, 400m SZ od K149 – studňa (790 m od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (810 m od vody)Levice, vinice, 900m SZ od K274 – studňa (920 m od vody)Hontianska Vrbica – vrt (940 m od vody)Levice – RD, 700m J od K159 – vrt (950 m od vody)Hontianska Vrbica, č.d. 215, 600m SV od K148 – studňa (1,0 km od vody)Levice, rozvodňa elektriny, 500m S od K162 – vrt (1,1 km od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SeleniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,22 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sikenica, 2005, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 2,50 μg/l28 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Perec, potok, 2004, 70 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 8,79 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Perec, kanál, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 1,00 μg/l27 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Perec, potok, 2004, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StrontiumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 732 μg/lmedián 307 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Sikenica, 2005, 900 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,22 μg/lmedián 3,00 μg/l23 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Perec, potok, 2004, 10 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,70 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Perec, kanál, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplá, potok, 2004, 350 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,370 μg/lmedián 0,150 μg/l20 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Perec, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BariumBamierne zvýšená
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 35,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 740 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 38.9 mg/lmedián 16.2 mg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplá, potok, 2004, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemical water types nearby

    • Ca-Mg-HCO338×
    • Ca-Mg-SO4-HCO328×
    • Ca-HCO35×
    • Mg-Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO3-SO43×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Mg-Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-K-HCO31×

    Water quality class according to the hydrogeochemical map

    • trieda H21×
    • trieda A20×
    • trieda C12×
    • trieda D10×
    • trieda E9×
    • trieda F8×
    • trieda B4×
    • trieda G3×

    Metals in groundwater

    • SeleniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 35,0 μg/lmedián 1,70 μg/l99 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 460 μg/lmedián 20,0 μg/l99 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 0,500 μg/l99 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,5 μg/lmedián 0,900 μg/l99 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 1,40 μg/l99 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 115 μg/lmedián 3,20 μg/l99 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0.260 mg/lmedián 0.0100 mg/l99 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,200 μg/l99 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 620 μg/lmedián 94,0 μg/l99 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l99 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l99 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 330 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    source742.5 Bq/l23,5 Bq/l
    studňa4832.6 Bq/l9,72 Bq/l
    potok, rieka118.67 Bq/l1,92 Bq/l
    vrt s prelivom223.7 Bq/l16,0 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie1328.7 Bq/l19,7 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody17.78 Bq/l7,78 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Types of mining objects

    • halda1×

    Nearest old mine workings

    NameTypeMinedEndedFrom the water
    Haldahaldaodpad z kamenárskej dielne1.0 km

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    Levice – Šiklóšdekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená980 m
    Levice – Zlatý Onyxdekoračný kameňŤažené ložisko – LEVITRADE, s.r.o.1.3 km
    Levice – Zlatý Onyxdekoračný kameňŤažené ložisko – LEVITRADE,s.r.o.1.3 km
    Kalnica IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ViOn, a.s.2.7 km
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.3.0 km
    Horná Sečštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ANTECO s.r.o.3.1 km
    Salkaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Urbánová Eva – ŠPECIAL TRANS3.6 km
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.3.7 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.3.8 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.3.8 km
    Kalnicaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Dušan Schnierer4.2 km
    Jur nad Hronštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZLATNER, spol. s r.o. v konkurze4.4 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    739 vrtov v pásme 3 km, z toho 294 hydrogeologických a 445 ostatných; s číslom archívnej správy 739.

    Borehole depths

    • up to 10 m356×
    • 10–30 m230×
    • 30–100 m104×
    • 100–300 m27×
    • nad 300 m0×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    6/75inžiniersko-geologický5.0 m8522920 m
    Leviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11.8 m31112 134Ac92.pdf30 m
    Šalovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80.0 m77726 2Ab36.pdf30 m
    6/20inžiniersko-geologický5.0 m8522940 m
    6/99inžiniersko-geologický5.0 m8522940 m
    6/21inžiniersko-geologický5.0 m8522950 m
    6/34inžiniersko-geologický5.0 m8522950 m
    6/117inžiniersko-geologický5.0 m8522960 m
    6/119inžiniersko-geologický5.0 m8522960 m
    6/25inžiniersko-geologický5.0 m8522960 m
    S-1inžiniersko-geologický5.0 m8658660 m
    Hronské Kľačanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–14143 134Ac31.pdf70 m

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Kalinčiakovo – HBV-2A25 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2.3 km
    Kalinčiakovo – HBV-125 °C–80 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný2.5 km
    Želiezovce – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný3.4 km
    Bruty – VTB-175 °C–1927 mNa-Clvyužívaný bez nahlasovania údajov6.3 km
    Santovka – B-3A26 °C15.5 l/s73 mCa-Mg-HCO3využívaný6.7 km
    Štúrovo – FGŠ-140 °C70.0 l/s210 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný9.7 km
    Štúrovo – VŠ-139 °C49.0 l/s125 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný9.8 km

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória c2minerálna voda23-385-152740 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 54830 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 571.0 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3011.4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 541.8 km
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––14.2 km
    kategória Kalinčiakovo – Margita-Ilonatermálne kúpalisko––14.2 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 514.6 km
    kategória Santovkatermálne kúpalisko––16.3 km
    VTB-1geotermálna voda55 – 805 – 1517.0 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmental burdens

    SiteActivitySubstanceClassificationFrom the water
    Levice – LevitexSK1000700P450 m
    Levice – ŽSR – okolie nadzemných nádržíSK1000700P610 m
    Levice – obchodné stredisko BenzinoluSK1000700P980 m
    Levice – práčovne a čistiarneSK1000700P1.3 km
    Levice – skládka PO Levitex – NixbrodSK2002300P2.9 km
    Pohronský Ruskov – mazutové hospodárstvo bývalého cukrovaruSK1000700P2.9 km

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Hronské Klačany – obec – Hronské Kľačany200 m²1990–10 m
    Sikenička2 000 m²1970–50 m
    Zálaba – Zalaba–1980–70 m
    Starý Tekov – Perec – Starý Tekov100 m²1990–80 m
    Pavlová5 000 m²1970–80 m
    Levice – severne od Pereca – Levice100 m²1920–90 m
    Rameno Hron – Starý Tekov500 m²1985–100 m
    Sikenička5 000 m²1978–140 m

    Landslides and slope deformations

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Types of deformations

    • Zosuvy10×

    Degree of activity

    • Stabilizovaný5×
    • Potenciálny4×
    • Aktívny1×

    Current state

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Želiezovce1 fishing district · 24 km10Perec č. 210
    2. Štúrovo1 fishing district · 11 km9Perec č. 19
    3. Levice1 fishing district · 17 km8Perec č. 38

    More watercourses nearby

    Hron basin