Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Ondavka

Cuenca: Bodrog y HornádCiprínidoSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
31,7km
región
Región de Prešov
  • Ciprínido3,8 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha27,9 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Ondavka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Ondavka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Ondavka č. 2, puntuación de la ventana 32.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Tovarnianska Polianka9 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 08:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    1001502002503003500 km10 km20 km30 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 315 a 128 m s. n. m. en 31,6 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    315 m a.s.l.
    Punto más bajo
    125 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    190 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    6,0 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,21

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Ondavka de 2019
    2019fotografiado 19 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Ondavka de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Ondavka de 2025
    2025fotografiado 24 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Ondavka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Ondavka č. 1Ondavka · norma incumplida en 1 de 4 años3 indicadores
    • Ondavka č. 2Ondavka · norma incumplida en 1 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)2
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Ondavka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 31 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek60 % čiary vody

    20 % mladé sedimenty, 20 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 366 mg/l, tvrdá voda (18,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 106 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 78 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (660 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 2 370 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (Štefanovský, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    220vrtov do 3 km

    837 rozborov vody v okolí

    Z toho 215 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    56lokalít do 3 km

    2 záťaže, 54 skládok

    Najbližšia záťaž: Myslina – stará skládka TKO, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    41záznamov do 5 km

    6 ložísk, 35 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    129plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek60%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %
    • Flyš20%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér80%
    • flyš20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocénzosuvy1×
    flyšeocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív83%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty17%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 5 – 1033%SR 20 %
    • 10 – 1517%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov67%SR 20 %
    • rajón flyšoidných hornín33%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
    • flyšová formácia33%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce88%SR 15 %
    • Grava13%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)88%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)13%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Ondavy po Kučín100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    18,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,29 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    366mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK27,9 mg/l95. percentil
    • SodioNa57,7 mg/l95. percentil
    • FluorurosF0,289 mg/l92. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3377 mg/l90. percentil
    • CalcioCa96,5 mg/l85. percentil
    • SulfatosSO472,6 mg/l77. percentil
    • MagnesioMg21,5 mg/l70. percentil
    • ClorurosCl9,72 mg/l52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,247 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,279 mg/l67. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,17 mg/l50. percentil
    • NitratosNO34,79 mg/l36. percentil

    Metales

    • ManganesoMn47,4 μg/l61. percentil
    • HierroFe0,112 mg/l54. percentil
    • AluminioAl58,0 μg/l47. percentil
    • CincZn5,25 μg/l39. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr106 mg/kg85. percentil
    • AntimonioSb1,49 mg/kg80. percentil
    • NíquelNi29,7 mg/kg70. percentil
    • MolibdenoMo0,499 mg/kg69. percentil
    • SelenioSe0,247 mg/kg50. percentil
    • BizmutBi0,210 mg/kg47. percentil
    • VanadioV66,0 mg/kg45. percentil
    • ArsénicoAs5,35 mg/kg31. percentil
    • CobaltoCo7,30 mg/kg31. percentil
    • CobreCu18,4 mg/kg25. percentil
    • CincZn75,4 mg/kg25. percentil
    • PlomoPb10,6 mg/kg16. percentil
    • CadmioCd0,0731 mg/kg15. percentil
    • CínSn1,85 mg/kg15. percentil
    • MercurioHg0,0349 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn956 mg/kg61. percentil
    • DraslíkK1,51 %50. percentil
    • CalcioCa1,96 %48. percentil
    • TitánTi4373 mg/kg47. percentil
    • SodioNa0,821 %40. percentil
    • HierroFe2,36 %31. percentil
    • FósforoP673 mg/kg27. percentil
    • AluminioAl4,85 %21. percentil
    • MagnesioMg0,589 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB72,3 mg/kg79. percentil
    • ZirkónZr482 mg/kg75. percentil
    • BerilioBe1,39 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb84,9 mg/kg40. percentil
    • YtriumY25,5 mg/kg38. percentil
    • CérCe55,4 mg/kg36. percentil
    • LítiumLi27,1 mg/kg36. percentil
    • GáliumGa11,3 mg/kg29. percentil
    • StronciumSr109 mg/kg23. percentil
    • BáriumBa347 mg/kg16. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,41 %73. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,68 ppm60. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,41 ppm29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 78 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)109–902m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek290m a.s.l.
    • Pendiente media8,1°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,3°C
    • Ročné zrážky695mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina36%SR 4,4 %
    • Beskydské predhorie27%SR 1,2 %
    • Laborecká vrchovina27%SR 1,7 %
    • Východoslovenská pahorkatina9,1%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy91%SR 7,5 %
    • Východoslovenská nížina9,1%SR 4,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma40%SR 29 %
    • horská klíma40%SR 33 %
    • nížinná klíma20%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Majerovce – Ortuťové rudy (3,6 km od vody)Humenné – Zlaté rudy (3,9 km od vody)Myslina – stará skládka TKO – SK2005700F (1,2 km od vody)Humenné – rušňové depo, Cargo a.s. – SK1001500P (3,0 km od vody)Hrubov – občasný (40 m od vody)Turcovce – občasný (80 m od vody)Baškovce – nijaký (80 m od vody)Turcovce – občasný (120 m od vody)Baškovce – nijaký (160 m od vody)Slovenská Volová – Gruzovce – nijaký (160 m od vody)Ohradzany – nijaký (190 m od vody)Závadka – občasný (190 m od vody)Slovenská Volová – nijaký (220 m od vody)Ohradzany – nijaký (280 m od vody)Slovenská Volová – Gruzovce – občasný (350 m od vody)Ohradzany – nijaký (370 m od vody)Hudcovce – nijaký (470 m od vody)Turcovce – trvalý (530 m od vody)Závadka – nijaký (640 m od vody)Hankovce – Hudcovce – nijaký (690 m od vody)Myslina – nijaký (740 m od vody)Závadka – nijaký (750 m od vody)Topoľovka – nijaký (790 m od vody)Brekov – nijaký (880 m od vody)Závadka – nijaký (930 m od vody)Tovarnianska Polianka – nedá sa odhadnúť (970 m od vody)Ohradzany – nijaký (970 m od vody)Závadka – nijaký (1,1 km od vody)Brekov – nijaký (1,2 km od vody)Nižná Sitnica – občasný (1,2 km od vody)Myslina – stará skládka TKO – Myslina – občasný (1,2 km od vody)Myslina – Lúčky – Myslina – nijaký (1,2 km od vody)Gruzovce – občasný (1,3 km od vody)Černina – nijaký (1,5 km od vody)Lieskovec pri Humennom – nijaký (1,5 km od vody)Humenné – nijaký (1,6 km od vody)Lieskovec pri Humennom – nijaký (1,6 km od vody)Humenné – nijaký (1,7 km od vody)Lieskovec pri Humennom – nijaký (1,9 km od vody)Topoľovka – nijaký (2,0 km od vody)Tovarné – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Lieskovec pri Humennom – občasný (2,1 km od vody)Majerovce – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Víťazovce – nijaký (2,2 km od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Brestov – nijaký (2,3 km od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Kladzany – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)TKO Sedliská – Sedliská – nijaký (2,5 km od vody)Ruská Kajňa – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Pakostov – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Brekov – nijaký (2,6 km od vody)Brekov – nijaký (2,6 km od vody)Brekov – občasný (2,7 km od vody)Brestov – občasný (2,7 km od vody)Karná – občasný (2,8 km od vody)Vyšné Ladičkovce – občasný (2,9 km od vody)a1 (530 m od vody)a1 (870 m od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Brekov – stavebný kameň (2,5 km od vody)Majerovce – zeolit (3,5 km od vody)Kučín – zeolit (4,3 km od vody)Brekov – stavebný kameň (2,5 km od vody)Majerovce – zeolit (3,5 km od vody)Kučín – zeolit (4,3 km od vody)Baškovce – tehliarske suroviny (140 m od vody)Gruzovce – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (150 m od vody)Hrubov – tehliarske suroviny (160 m od vody)Hrubov – ropa (170 m od vody)Hudcovce – stavebný kameň – vápenec, dolomitický vá (260 m od vody)Gruzovce – uhlie (270 m od vody)Hrubov – ropa (720 m od vody)Závadka pri Humennom – uhlie (770 m od vody)Hudcovce – stavebný kameň – vápenec, dolomitický vá (770 m od vody)Topoľovka – tehliarske suroviny (840 m od vody)Sedliská – Podčičva – tehliarske suroviny (890 m od vody)Hrubov – ropa (900 m od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný kameň – vápenec (920 m od vody)Hrubov – ropa (1,1 km od vody)Sedliská – Podčičva – štrkopiesky (1,1 km od vody)Ruská Kajňa – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Strážske – stavebný kameň – vápenec, dolomitický vá (1,7 km od vody)Brestov – tehliarske suroviny (1,7 km od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Sedliská – Podčičva – stavebný piesok – vápenec, dolomit (2,0 km od vody)Lieskovec – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Pakostov – stavebný kameň – pieskovec (2,1 km od vody)Černina – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Pakostov – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Hrabovec nad Laborcom – ropa (3,6 km od vody)Krivá Oľka – ropa, zemný plyn (3,6 km od vody)Vranovské Dlhé – stavebný kameň – pieskovec (3,6 km od vody)Radvaň nad Laborcom – ropa, zemný plyn (3,7 km od vody)Benkovce – štrkopiesky – štrky (3,8 km od vody)Nižná Sitnica – stavebný kameň – pieskovec (4,0 km od vody)Košarovce – stavebný piesok – pieskovec (4,4 km od vody)Vranov nad Topľou – stavebný kameň – pieskovec (4,8 km od vody)Brekov – paleontológia (2,7 km od vody)TURCOVCE – Zosuvy (140 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (160 m od vody)TOVARNIANSKA POLIANKA – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)GRUZOVCE – Zosuvy (190 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (210 m od vody)KLADZANY – Zosuvy (210 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (220 m od vody)GRUZOVCE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (280 m od vody)ZAVADKA – Zosuvy (310 m od vody)ZAVADKA – Zosuvy (310 m od vody)HRUBOV – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (330 m od vody)HUDCOVCE – Zosuvy (330 m od vody)BREKOV – Zosuvy (400 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (400 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (440 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (440 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (440 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (450 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (460 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (460 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (490 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (510 m od vody)ZAVADKA – Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (520 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (520 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (550 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (560 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (650 m od vody)LIESKOVEC – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (670 m od vody)ZAVADKA – Zosuvy (690 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (750 m od vody)GRUZOVCE – Zosuvy (760 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (770 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (820 m od vody)TOVARNIANSKA POLIANKA – Zosuvy (830 m od vody)BREKOV – Zosuvy (890 m od vody)MYSLINA – Zosuvy (900 m od vody)LIESKOVEC – Zosuvy (910 m od vody)TOPOLOVKA – Zosuvy (930 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (940 m od vody)BREKOV – Zosuvy (940 m od vody)SLOVENSKA VOLOVA – Zosuvy (940 m od vody)OHRADZANY – Zosuvy (970 m od vody)BREKOV – Zosuvy (1,0 km od vody)KARNA – Zosuvy (1,0 km od vody)BREKOV – Zosuvy (1,0 km od vody)GRUZOVCE – Zosuvy (1,0 km od vody)HUDCOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)BREKOV – Zosuvy (1,1 km od vody)VITAZOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)LIESKOVEC – Zosuvy (1,2 km od vody)MYSLINA – Zosuvy (1,2 km od vody)TOVARNE – Zosuvy (1,2 km od vody)VRANOV NAD TOPLOU – Zosuvy (1,2 km od vody)VYSNY HRUSOV – Zosuvy (1,2 km od vody)PODCICVA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)HUDCOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)GRUZOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)CERNINA – Zosuvy (1,3 km od vody)SOPKOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)BREKOV – Zosuvy (1,4 km od vody)HUDCOVCE – Zosuvy (1,4 km od vody)BREKOV – Zosuvy (1,4 km od vody)KARNA – Zosuvy (1,4 km od vody)BREKOV – Zosuvy (1,4 km od vody)Humenné-Tovarné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Tovarnianska Polianka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Topoľovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Tovarné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)JRD Ohradzany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Tovarné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Slovenská Volová-Gruzovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (110 m od vody)Myslina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Tovarné-JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Hudcovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Ohradzany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Tovarné – negatívny vrt (230 m od vody)Hudcovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (230 m od vody)Hudcovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)JRD Závadka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Tovarné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Humenné-Tovarné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Tovarné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Ohradzany – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (350 m od vody)Závadka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Tovarné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Ohradzany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Tovarné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Tovarné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (500 m od vody)Tovarné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (600 m od vody)Myslina – monitorovací vrt (640 m od vody)Závadka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Podčičava – negatívny vrt (730 m od vody)Topoľovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)BS Topoľovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Topoľovka (780 m od vody)Topoľovka (820 m od vody)Benkovce-Matiašovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Podčičava-Sedliská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Topoľovka (870 m od vody)Topoľovka-Lieskovec (900 m od vody)Myslina – monitorovací vrt (940 m od vody)Topoľovka (950 m od vody)Topoľovka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Baškovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (510 m od vody)zlato 3 ks – zlato (660 m od vody)zlato 1 ks – zlato (690 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2 370 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Štefanovský, potok, 1999, 160 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondavka, potok, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ONDAVA, 2005, 750 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondavka, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondavka, potok, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 60,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ondavka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondavka, 2009, 110 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondavka, 2009, 110 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,2 mg/lmedián 11,0 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ondavka, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)63 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)44 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)40 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)29 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Oro (Au)4 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 18 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    9751 zrno90 m
    4621 zrno510 m
    4613 zrná660 m
    4291 zrno690 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)44 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)43 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)34 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 234 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,6 μg/lmedián 0,550 μg/l68 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,1 μg/lmedián 1,20 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 mg/lmedián 0,0100 mg/l68 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,250 μg/l68 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 377 μg/lmedián 35,5 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 54,0 μg/lmedián 13,5 μg/l68 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l68 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l68 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1017,0 Bq/l5,58 Bq/l
    fuente1037,3 Bq/l12,7 Bq/l
    upravený prameň958,2 Bq/l20,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie25,97 Bq/l4,56 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie112,1 Bq/l12,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Brekovstavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,5 km
    Brekovstavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,5 km
    MajerovcezeolitŤažené ložisko – SLOVZEOLIT spol. s r.o. Spišská Nová Ves3,5 km
    MajerovcezeolitŤažené ložisko – SLOVZEOLIT spol. s r.o. Spišská Nová Ves3,5 km
    KučínzeolitŤažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.4,3 km
    KučínzeolitŤažené ložisko – VSK PRO – ZEO s. r. o.4,3 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    MajerovceOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt3,6 km
    HumennéZlaté rudyAumineralogický výskyt3,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    220 vrtov v pásme 3 km, z toho 87 hydrogeologických a 133 ostatných; s číslom archívnej správy 215.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m87×
    • 10–30 m85×
    • 30–100 m25×
    • 100–300 m12×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Humenné-Tovarnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m14948 116Bc54.pdf40 m
    Tovarnianska Poliankaširokoprofilový vrt14,0 m33258 116Bc61.pdf40 m
    Topoľovkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou67,0 m70382 116Ba20.pdf50 m
    4-92A Závadkahydrogeologický7,5 m10174860 m
    Tovarnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m31974 116Bc58.pdf110 m
    JRD Ohradzanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m9156 116Ba2.pdf110 m
    Tovarnéširokoprofilový vrt11,0 m33257 116Ad71.pdf110 m
    Slovenská Volová-Gruzovceštruktúrny vrt s obyčajnou vodou160,0 m83963 116Ba25.pdf110 m
    Myslinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,3 m9157 116Ba1.pdf130 m
    Tovarné-JRDúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m31974 116Bc59.pdf140 m
    Hudcovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m34477 116Bc65.pdf150 m
    Ohradzanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m48563 104Dc12.pdf220 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 512530 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Myslina – stará skládka TKOSK2005700F1,2 km
    Humenné – rušňové depo, Cargo a.s.SK1001500P3,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hrubov1 000 m²1973–40 m
    Turcovce300 m²1987–80 m
    Baškovce500 m²1989–80 m
    Turcovce500 m²1983–120 m
    Baškovce100 m²1988–160 m
    Slovenská Volová – Gruzovce150 m²1983–160 m
    Ohradzany500 m²1987–190 m
    Závadka–1965–190 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy129×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný65×
    • Potenciálny61×
    • Aktívny3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00050×
    • Nedostatočne doložené38×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova21×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Humenné1 coto de pesca · 28 km27Ondavka č. 227
    2. Vranov nad Topľou1 coto de pesca · 3,8 km10Ondavka č. 110

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád