Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Ondavka č. 2, ablakpontszám 38. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – BodrogSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (31 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 60%-a 20% Fiatal üledékek, 20% légzőcső Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,1modell szerinti becslés Víztípus Ca–Na+K–HCO₃ Mineralizáció 366 mg/l, kemény víz (18,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Króm 106 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 85. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 45°C 1000 m mélységben hőáramlás 78 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 51NGY/H dózisteljesítmény 58. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 4aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 3 szem egy mintában (660 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 2 8 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Ólom 2 370 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 100. percentilis (Štefanovský, potok). 220fúrás 3 km-en belül 837 vízelemzés a közelben Közülük 215-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 12 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 56Telephelyek 3 km-en belül 2 környezeti terhelés, 54 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Myslina – stará skládka TKO, 1,2 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 41bejegyzés 5 km-en belül 6 telep, 35 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 129terület 3 km-en belül 3 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 11 pontjából 5-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,09tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 18,4°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (3,29 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 366mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Na+K–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 51ngy/h a levegőben 47-55 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. alacsony A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -48nT -74--36 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -6mGal Maradék +11,9 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben 30 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 78 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Štefanovský, potok1999, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka, potok, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: ONDAVA2005, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka, potok1999, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka, potok1999, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka2009, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Ondavka2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Ondavka2009, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: drenáž1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 220 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 87 hidrogeológiai és 133 egyéb; archív jelentés számával: 215. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Ondavka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Tovarnianska Polianka 9 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Ondavka vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Ondavka vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 3× Négytagú Pleisztocén – holocén földcsuszamlások 1× légzőcső Eocén zlíni alakzat 1× Kvaterneri fedezet
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
27,9 mg/l95. percentilis57,7 mg/l95. percentilis0,289 mg/l92. percentilis377 mg/l90. percentilis96,5 mg/l85. percentilis72,6 mg/l77. percentilis21,5 mg/l70. percentilis9,72 mg/l52. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,247 mg/l73. percentilis0,279 mg/l67. percentilis3,17 mg/l50. percentilis4,79 mg/l36. percentilisFémek
47,4 μg/l61. percentilis0,112 mg/l54. percentilis58,0 μg/l47. percentilis5,25 μg/l39. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
106 mg/kg85. percentilis1,49 mg/kg80. percentilis29,7 mg/kg70. percentilis0,499 mg/kg69. percentilis0,247 mg/kg50. percentilis0,210 mg/kg47. percentilis66,0 mg/kg45. percentilis5,35 mg/kg31. percentilis7,30 mg/kg31. percentilis18,4 mg/kg25. percentilis75,4 mg/kg25. percentilis10,6 mg/kg16. percentilis0,0731 mg/kg15. percentilis1,85 mg/kg15. percentilis0,0349 mg/kg5. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
956 mg/kg61. percentilis1,51 %50. percentilis1,96 %48. percentilis4 373 mg/kg47. percentilis0,821 %40. percentilis2,36 %31. percentilis673 mg/kg27. percentilis4,85 %21. percentilis0,589 %12. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
72,3 mg/kg79. percentilis482 mg/kg75. percentilis1,39 mg/kg48. percentilis84,9 mg/kg40. percentilis25,5 mg/kg38. percentilis55,4 mg/kg36. percentilis27,1 mg/kg36. percentilis11,3 mg/kg29. percentilis109 mg/kg23. percentilis347 mg/kg16. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,41 %73. percentilis7,68 ppm60. percentilis2,41 ppm29. percentilis1 130 Bq/m²26. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből 975 1 szem 90 m 462 1 szem 510 m 461 3 szem 660 m 429 1 szem 690 m Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső jól 10 17,0 Bq/l 5,58 Bq/l forrás 10 37,3 Bq/l 12,7 Bq/l fejlett rugó 9 58,2 Bq/l 20,9 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 2 5,97 Bq/l 4,56 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 12,1 Bq/l 12,1 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Brekov építőkő Aláaknázott betét – VSK MINERAL s.r.o. 2,5 km Brekov építőkő Aláaknázott betét – VSK MINERAL s.r.o. 2,5 km Majerovce zeolit Aláaknázott betét – SLOVZEOLIT spol. s r.o. Spišská Nová Ves 3,5 km Majerovce zeolit Aláaknázott betét – SLOVZEOLIT spol. s r.o. Spišská Nová Ves 3,5 km Kučín zeolit Aláaknázott betét – VSK PRO – ZEO s. r. o. 4,3 km Kučín zeolit Aláaknázott betét – VSK PRO – ZEO s. r. o. 4,3 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Majerovce Higanyércek Hg ásványi jelenség 3,6 km Homonna Aranyércek Au ásványi jelenség 3,9 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből Homonna-Tovarné keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 10,0 m 14948 116Bc54.pdf40 m Tovarnianska Polianka széles átmérőjű fúrólyuk 14,0 m 33258 116Bc61.pdf40 m Topoľovka keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 67,0 m 70382 116Ba20.pdf50 m 4-92A Závadka hidrogeológiai 7,5 m 10174860 m Tovarné keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 9,5 m 31974 116Bc58.pdf110 m JRD Ohradzany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 16,0 m 9156 116Ba2.pdf110 m Tovarné széles átmérőjű fúrólyuk 11,0 m 33257 116Ad71.pdf110 m Slovenská Volová-Gruzovce szerkezeti fúrás közönséges vízzel 160,0 m 83963 116Ba25.pdf110 m Myslina keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 15,3 m 9157 116Ba1.pdf130 m Tovarné-JRD keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 10,0 m 31974 116Bc59.pdf140 m Hudcovce keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 12,0 m 34477 116Bc65.pdf150 m Ohradzany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 13,0 m 48563 104Dc12.pdf220 m Geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 12 530 m Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Myslina – stará skládka TKO SK2005700F 1,2 km Homonna – rušňové depo, Cargo a.s. SK1001500P 3,0 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Hrubov 1 000 m² 1973 – 40 m Turcovce 300 m² 1987 – 80 m Baškovce 500 m² 1989 – 80 m Turcovce 500 m² 1983 – 120 m Baškovce 100 m² 1988 – 160 m Slovenská Volová – Gruzovce 150 m² 1983 – 160 m Ohradzany 500 m² 1987 – 190 m Závadka – 1965 – 190 m Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
19100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2 370 μg/lmedián 5,00 μg/l15 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 minták7 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 64,0 μg/lmedián 60,0 μg/l5 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 12,2 mg/lmedián 11,0 mg/l3 minta
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 31,6 μg/lmedián 0,550 μg/l68 minták46 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l68 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 17,1 μg/lmedián 1,20 μg/l68 minták
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,500 mg/lmedián 0,0100 mg/l68 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 0,250 μg/l68 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3 377 μg/lmedián 35,5 μg/l68 minták
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,70 μg/lmedián 0,500 μg/l68 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 54,0 μg/lmedián 13,5 μg/l68 minták
ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l68 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l68 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l68 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

