Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Orava Blanca

Cuenca: VáhCiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
cotos de pesca
4
longitud de los cotos de pesca
37,3km
región
Región de Žilina
  • Ciprínido4,5 km2 cotos de pesca
  • Salmónido – tramo de la trucha24,6 km1 coto de pesca
  • Salmónido – tramo del tímalo8,2 km1 coto de pesca
Imagen aérea del curso de agua Orava Blanca con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Orava Blanca

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 4 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja4

Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 06:00.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Lokca23 cm–
    Zákamenné26 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 00:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    50060070080090010000 km10 km20 km30 kmn.º 3n.º 2n.º 1b
    Perfil de elevación del curso de agua: de 931 a 589 m s. n. m. en 37,2 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    931 m a.s.l.
    Punto más bajo
    586 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    345 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    9,3 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,65

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Orava Blanca de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Orava Blanca de 2021
    2021fotografiado 9 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Orava Blanca de 2024
    2024fotografiado 5 sep 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Orava Blanca

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    3 de 3 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación3

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Biela Orava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 37 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    5objektov do 3 km

    Najbližšie: Prieskumná štôlňa? (štôlňa), 540 m od vody.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 79,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 82. percentil (Biela Orava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    127vrtov do 3 km

    992 rozborov vody v okolí

    Z toho 127 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    0 záťaž, 15 skládok, 0 monitorovaných sedimentov

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 3 až 5 km

    1 ložísk a dobývacích území, 19 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    285plôch do 3 km

    13 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (540 m od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (550 m od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (560 m od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (560 m od vody)Prieskumná štôlňa? – 2 – štôlňa (570 m od vody)Zázrivá – Mangánové rudy (3,4 km od vody)Krušetnica – nedá sa odhadnúť (20 m od vody)Vaňovské Bory – Oravská Lesná – občasný (40 m od vody)Krušetnica – občasný (80 m od vody)Lokca – trvalý (90 m od vody)Oravská Jasenica – občasný (170 m od vody)Oravská Jasenica – nedá sa odhadnúť (190 m od vody)Svätý Ján – Námestovo – trvalý (250 m od vody)Ťapešovo – nedá sa odhadnúť (510 m od vody)Oravská Jasenica – nedá sa odhadnúť (530 m od vody)Lokca – občasný (820 m od vody)Námestovo – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Oravská Jasenica – trvalý (1,2 km od vody)Námestovo – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Vasilov – Vasiľov – trvalý (2,0 km od vody)Vasilov – Vasiľov – trvalý (2,5 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,7 km od vody)Ústie nad Priehradou – stavebný kameň (2,8 km od vody)Krušetnica – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Breza – stavebný kameň – pieskovec (170 m od vody)Námestovo – hnedé uhlie (1,3 km od vody)Riečnica – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Breza – stavebný kameň – pieskovec (2,3 km od vody)Námestovo – hnedé uhlie (2,4 km od vody)Námestovo – hnedé uhlie (2,4 km od vody)Nová Bystrica – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)Ústie nad Priehradou – hnedé uhlie (3,9 km od vody)Zázrivá – Kozinská – stavebný kameň – vápenec (suť) (4,1 km od vody)Babín – keramické íly (4,1 km od vody)Hruštín – keramické íly (4,4 km od vody)Novoť – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Zubrohlava – keramické íly (4,5 km od vody)Novoť – stavebný kameň – pieskovec (4,6 km od vody)Horný Štefanov – hnedé uhlie (4,6 km od vody)Zázrivá – Kozinská – keramické íly (4,9 km od vody)Zázrivá – mangánové rudy (3,4 km od vody)LOMNA – Zosuvy (40 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (50 m od vody)BREZA – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LOMNA – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)LAZTEKY – Zosuvy (170 m od vody)FLAJSOVA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)Krušetnica – Zosuvy (180 m od vody)LAZTEKY – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (210 m od vody)Krušetnica – Zosuvy (210 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (220 m od vody)LOMNA – Zosuvy (230 m od vody)LAZTEKY – Zosuvy (240 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (240 m od vody)BREZA – Zosuvy (290 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (290 m od vody)ORAVSKA LESNA – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)LOMNA – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)LOKCA – Zosuvy (430 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)LOMNA – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (520 m od vody)PRIBISSKA – Zosuvy (530 m od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)LOKCA – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)LOKCA – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)LOKCA – Zosuvy (730 m od vody)ORAVSKA JASENICA – Zosuvy (730 m od vody)ORAVSKA LESNA – Zosuvy (730 m od vody)ORAVSKA JASENICA – Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (840 m od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (840 m od vody)NAMESTOVO – Zosuvy (840 m od vody)PRIBISSKA – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)BREZA – Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (890 m od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)Vavrečka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Ťapešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zákamenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Zákamenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Zákamenné – negatívny vrt (130 m od vody)Ťapešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Zákamenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Lomná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Breza – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Orava Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Breza – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Oravská Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Lokca-potok Hruštínka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Breza – potok Mútňanka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Námestovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Námestovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Zákamenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Oravská Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 44,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela Orava, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 540 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brveník, 2009, 540 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,60 mg/lmedián 4,73 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Biela Orava, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l77 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 89,0 μg/lmedián 7,00 μg/l77 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,600 μg/l77 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l77 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l77 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 830 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l77 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 720 μg/lmedián 3,00 μg/l77 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l77 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 300 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l77 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l77 vzoriek99 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l56 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l77 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente1020,5 Bq/l9,27 Bq/l
    upravený prameň610,6 Bq/l3,31 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie211,9 Bq/l6,54 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?540 m
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?550 m
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?560 m
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?560 m
    Prieskumná štôlňa?štôlňauhlie?570 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ústie nad Priehradoustavebný kameňŤažené ložisko – DB REAL FINANCE, s.r.o.2,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    ZázriváMangánové rudyMnmineralogický výskyt3,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    127 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 106 ostatných; s číslom archívnej správy 127.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m104×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    P-5inžiniersko-geologický27,0 m10054210 m
    Vavrečkaširokoprofilový vrt0,0 m51451 87Dd4.pdf60 m
    Ťapešovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m75797 87Dd9.pdf80 m
    Zákamennéširokoprofilový vrt8,0 m34502 87Dc3.pdf110 m
    Zákamennéširokoprofilový vrt8,0 m34502 87Dc1.pdf120 m
    Zákamennénegatívny vrt10,0 m34502 87Dc2.pdf130 m
    O-1inžiniersko-geologický26,5 m100542130 m
    O-2inžiniersko-geologický27,5 m100542160 m
    O2-Pinžiniersko-geologický8,0 m100542160 m
    O2-Pinžiniersko-geologický8,0 m100544160 m
    Ťapešovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m75797 87Dd10.pdf190 m
    Zákamennéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m75797 87Dc5.pdf200 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)Od vody
    a1minerálna voda< 15< 53,3 km
    a1minerálna voda< 15< 55,2 km
    a1minerálna voda< 15< 56,4 km
    a1minerálna voda< 15< 56,6 km
    a1minerálna voda< 15< 56,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krušetnica300 m²––20 m
    Vaňovské Bory – Oravská Lesná–––40 m
    Krušetnica400 m²––80 m
    Lokca600 m²––90 m
    Oravská Jasenica–––170 m
    Oravská Jasenica100 m²––190 m
    Svätý Ján – Námestovo–––250 m
    Ťapešovo150 m²––510 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy285×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny215×
    • Stabilizovaný56×
    • Aktívny10×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami3×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00081×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova47×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S38×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick10×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Námestovo4 cotos de pesca · 37 km18Biela Orava č. 328

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh