Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
9de 100
Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Très élevée0
Élevée0
Moyenne0
Faible2
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Roňava č. 2, score de la fenêtre 16.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
État de l'eau sur le cours d'eau
Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station
Statut
Changement
Température
Michaľany
27 cm
–
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
Cours d'eau vifUne rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 415 à 102 m au-dessus du niveau de la mer sur 38,4 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
415 m a.s.l.
Point le plus bas
100 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
315 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
8,2 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,10
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 13 juin 20192022imagé 26 août 20222025imagé 21 juil. 2025
Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.
1 à 2 indicateurs1
3 indicateurs ou plus1
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Roňava č. 1Roňava · norme non respectée sur 4 des 4 années8 indicateurs
Roňava č. 2Roňava · norme non respectée sur 1 des 4 années1 indicateur
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.
nitrates de 25 à 50 mg/l1
substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Roňava
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 38 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
2vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 3 zrná v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
5 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Stroncium 1 140 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (v obci Kuzmice).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
516vrtov do 3 km
738 rozborov vody v okolí
Z toho 463 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
129°C na ústí vrtu
6 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Ďurkov – GTD-2, výdatnosť 50,0 l/s, 6,7 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
20lokalít do 3 km
20 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
52záznamov do 5 km
28 ložísk, 24 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
109plôch do 3 km
13 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 140 μg/lmedián 260 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci Kuzmice, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,2 μg/lmedián 2,20 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,5 μg/lmedián 1,75 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Luhyňa, ľavostranný prítok potoka Roňava, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 160 μg/lmedián 40,0 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: v obci Kuzmice, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 1,80 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Luhyňa, ľavostranný prítok potoka Roňava, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 20 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 31,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jozef. pusta nad mostikom, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,1 mg/lmedián 26,8 mg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)53 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)46 vzoriek, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)36 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
Or (Au)2 vzorky, najviac 3 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
2816
1 zrno
50 m
2833
3 zrná
990 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)89 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))65 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)22 vzoriek, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 373 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10 060 μg/lmedián 83,0 μg/l61 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,0100 mg/l61 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,8 μg/lmedián 0,900 μg/l61 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 88,0 μg/lmedián 14,0 μg/l61 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
8
30,2 Bq/l
10,3 Bq/l
potok, rieka
6
15,3 Bq/l
2,21 Bq/l
source
10
28,3 Bq/l
4,39 Bq/l
upravený prameň
1
45,3 Bq/l
45,3 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
2,40 Bq/l
2,40 Bq/l
vrt s prelivom
1
5,45 Bq/l
5,45 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Brezina – Kuzmice
bentonit
Ťažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.
560 m
Brezina – Kuzmice
bentonit
Ťažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.
620 m
Brezina – Kuzmice
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,0 km
Brezina – Kuzmice
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,0 km
Nižný Žipov
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Nižný Žipov
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Lastovce
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,0 km
Lastovce
tehliarske suroviny
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
2,0 km
Stanča
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,1 km
Stanča
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,1 km
Michaľany – Lastovce
bentonit
Ťažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.
2,3 km
Michaľany – Lastovce
bentonit
Ťažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.
2,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Byšta
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Sb
mineralogický výskyt
2,6 km
Bogota
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Ag
mineralogický výskyt
3,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
516 vrtov v pásme 3 km, z toho 132 hydrogeologických a 384 ostatných; s číslom archívnej správy 463.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m115×
10–30 m199×
30–100 m110×
100–300 m53×
nad 300 m15×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Slovenské Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,0 m
8682 128Cb25.pdf
40 m
Slovenské Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,9 m
8682 128Cb23.pdf
50 m
KMV-42
ložiskový
45,5 m
74426
70 m
IK-25
inžiniersko-geologický
3,5 m
10321
90 m
Michaľany
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
13,0 m
–
110 m
Kuzmice
negatívny vrt
50,0 m
22371 128Aa1.pdf
110 m
Michaľany
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
16,5 m
–
120 m
Slovenské Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
19,3 m
–
130 m
Slovenské Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
28,5 m
8682 128Cb10.pdf
140 m
Kazimír
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
16,0 m
–
140 m
Slovenské Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
24,0 m
8682 128Cb14.pdf
140 m
1343
hydrogeologický
10,5 m
19892
140 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Borša – HJ-6
32 °C
–
461 m
Ca-Na-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
2,9 km
Streda nad Bodrogom – TGS-1
–
–
1001 m
negatívny vrt
nevyužívaný
4,8 km
Ďurkov – GTD-3
123 °C
65,0 l/s
2252 m
Na-Cl
nevyužívaný
6,7 km
Ďurkov – GTD-2
129 °C
50,0 l/s
3151 m
Na-Cl
nevyužívaný
6,7 km
Ďurkov – GTD-1
125 °C
56,0 l/s
3210 m
Na-Cl
nevyužívaný
6,7 km
Streda nad Bodrogom – SJH-2
22 °C
–
483 m
Na-Ca-HCO3
nevyužívaný
8,0 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
8
260 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
1,2 km
GTD-1,2,3
geotermálna voda
> 100
> 50
1
7,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Kuzmice
600 m²
1980
–
60 m
Slanské Nové Mesto
–
1985
–
110 m
Kuzmice
–
1980
–
240 m
Kuzmice
150 m²
1980
–
310 m
Kuzmice
100 m²
1985
–
360 m
Slivník
150 m²
1977
–
380 m
Slovenské Nové Mesto
–
1972
–
390 m
Kuzmice
200 m²
1985
–
590 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy85×
Blokové rozpadliny19×
Blokové polia5×
Stupeň aktivity
Potenciálny59×
Stabilizovaný37×
Aktívny13×
Súčasný stav
Nedostatočne doložené47×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova34×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00015×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S6×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.