Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Roňava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Roňava č. 2, ablakpontszám 17.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Michaľany27 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 06:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    01002003004005000 km10 km20 km30 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 415-től 102 m tengerszint feletti magasságig 38,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    415 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    100 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    315 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    8,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,10

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Roňava vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    Roňava vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    Roňava vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Roňava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1
    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Roňava č. 1Roňava · nem teljesült határérték 4 évből 4 évben8 mutató
    • Roňava č. 2Roňava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson2

    Legmagasabb nitrátértékek

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    02468Slivník mellett (közúti híd), fkm 27,4: 1 mutató (2022)Voderady, fkm 3,4: nincs megszegett szabvány (2023)Slovenské Nové Mesto, fkm 2,2: 8 mutató (2025)rkm 27 (felső szakasz)rkm 2 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (3)
    • Slivník mellett (közúti híd)rkm 27,41 mutató
    • Voderadyrkm 3,4nincs nem teljesített norma
    • Slovenské Nové Mestorkm 2,28 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Roňava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 38 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek86 % čiary vody

    14 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 515 mg/l, tvrdá voda (16,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 80,7 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 73. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km57 °C99 °C

    Teplo pod nohami

    57°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 99 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 99 °C (prírastok 43 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    57nGy/h dávkový príkon

    78. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (990 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    5 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 1 140 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (v obci Kuzmice).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    516vrtov do 3 km

    738 rozborov vody v okolí

    Z toho 463 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    129°C na ústí vrtu

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Ďurkov – GTD-2, výdatnosť 50,0 l/s, 6,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    20lokalít do 3 km

    20 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    52záznamov do 5 km

    28 ložísk, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    109plôch do 3 km

    13 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek86%SR 72 %
    • Vulkanikus kőzetek14%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér86%
    • neovulkanity14%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    neovulkanitystredný miocénformácie (vulkány): Šebastovka, Šťavica, Zlatá Baňa, Vechec, Makovica, Rankovské skaly, Strechový vrch, Bogota, Bradlo,…1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %
    • fluviálne sedimenty nív33%SR 68 %
    • fluviálne sedimenty33%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu11m
    • 5 – 1063%SR 20 %
    • 10 – 1525%SR 7,1 %
    • 20 – 3013%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)45%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)27%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)27%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih45%SR 32 %
    • malý pokles27%SR 8,8 %
    • malý zdvih27%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 13 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics80%SR 52 %
    • Bázické vulkanity20%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)70%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)20%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)10%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolného toku Roňavy36%SR 0,0 %
    • neogén západnej časti Východoslovenskej nížiny36%SR 0,0 %
    • neovulkanity Slanských vrchov27%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Košická kotlina100%SR 4,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,95typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    16,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,91 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    515mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,82 mg/l88. percentil
    • NátriumNa22,0 mg/l82. percentil
    • KloridokCl29,7 mg/l80. percentil
    • MagnéziumMg23,9 mg/l75. percentil
    • FluoridokF0,176 mg/l74. percentil
    • SzulfátokSO465,5 mg/l73. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3271 mg/l69. percentil
    • KalciumCa77,4 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO314,7 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,226 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,317 mg/l69. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,07 mg/l68. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl313 μg/l89. percentil
    • VasFe0,353 mg/l87. percentil
    • MangánMn109 μg/l81. percentil
    • CinkZn11,1 μg/l68. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanádiumV80,7 mg/kg73. percentil
    • AntimonSb0,972 mg/kg70. percentil
    • CínSn3,05 mg/kg64. percentil
    • ArzénAs7,76 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,227 mg/kg54. percentil
    • KobaltCo8,45 mg/kg50. percentil
    • KrómCr70,1 mg/kg46. percentil
    • NikkelNi23,0 mg/kg42. percentil
    • CinkZn86,6 mg/kg39. percentil
    • ÓlomPb13,7 mg/kg38. percentil
    • HiganyHg0,0719 mg/kg30. percentil
    • RézCu19,4 mg/kg30. percentil
    • KadmiumCd0,109 mg/kg29. percentil
    • MolibdénMo0,246 mg/kg23. percentil
    • SzelénSe0,145 mg/kg22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MangánMn1 537 mg/kg90. percentil
    • TitánTi5 359 mg/kg77. percentil
    • AlumíniumAl6,06 %63. percentil
    • VasFe2,93 %63. percentil
    • DraslíkK1,58 %61. percentil
    • NátriumNa0,842 %45. percentil
    • FoszforP774 mg/kg40. percentil
    • KalciumCa1,35 %27. percentil
    • MagnéziumMg0,661 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb102 mg/kg80. percentil
    • YtriumY33,8 mg/kg79. percentil
    • BerilliumBe1,78 mg/kg72. percentil
    • ZirkónZr447 mg/kg65. percentil
    • CérCe63,1 mg/kg64. percentil
    • GáliumGa14,9 mg/kg57. percentil
    • BáriumBa441 mg/kg51. percentil
    • BórB55,9 mg/kg36. percentil
    • LítiumLi26,4 mg/kg31. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    57nGy/h vo vzduchu

    rozsah 50 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,88 ppm83. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,84 ppm76. percentil
    • Kálium (K)K1,38 %68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km57 °C99 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    57 / 99 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 43 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 99 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Košická kotlina100%SR 4,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky669mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma67%SR 38 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Byšta – Zlato-strieborné rudy (2,6 km od vody)Bogota – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,9 km od vody)Kuzmice – nijaký (60 m od vody)Slanské Nové Mesto – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Kuzmice – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Kuzmice – nijaký (310 m od vody)Kuzmice – nijaký (360 m od vody)Slivník – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Slovenské Nové Mesto – nedá sa odhadnúť (390 m od vody)Kuzmice – nijaký (590 m od vody)Kalša II. – Kalša – nedá sa odhadnúť (900 m od vody)Slivník – nijaký (1,2 km od vody)Luhyňa – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Zemplínska Teplica – nijaký (1,8 km od vody)Kazimír – Veľký Kazimír – nijaký (2,0 km od vody)Slanec I. – Slanec – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Čerhov – nijaký (2,2 km od vody)Borša – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Kalša I. – Kalša – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Nižný Žipov – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Borša – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Veľká Tŕňa – nijaký (2,9 km od vody)Borša – HJ-6 – nekúpeľný (2,9 km od vody)Streda nad Bodrogom – TGS-1 – nekúpeľný (4,8 km od vody)Ďurkov – GTD-3 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Ďurkov – GTD-2 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Ďurkov – GTD-1 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Streda nad Bodrogom – SJH-2 – nekúpeľný (8,0 km od vody)GTD-1,2,3 – n5 (7,0 km od vody)a1 (260 m od vody)a1 (1,0 km od vody)b1 (1,2 km od vody)a1 (1,2 km od vody)a1 (2,4 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,3 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (620 m od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (1,0 km od vody)Lastovce – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Michaľany – Lastovce – bentonit (2,3 km od vody)Slanec – stavebný kameň (2,3 km od vody)Veľaty – bentonit (3,3 km od vody)Ruskov – stavebný kameň (3,6 km od vody)Ruskov – Strahuľka – stavebný kameň (3,6 km od vody)Ruskov – Čerepeš – stavebný kameň (3,8 km od vody)Byšta – perlit (4,5 km od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (560 m od vody)Brezina – Kuzmice – bentonit (1,0 km od vody)Nižný Žipov – bentonit (1,5 km od vody)Lastovce – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Stanča – bentonit (2,1 km od vody)Michaľany – Lastovce – bentonit (2,3 km od vody)Slanec – stavebný kameň (2,3 km od vody)Veľaty – bentonit (3,2 km od vody)Veľká Tŕňa – antracit (3,5 km od vody)Ruskov – stavebný kameň (3,6 km od vody)Ruskov – Strahuľka – stavebný kameň (3,6 km od vody)Ruskov – Čerepeš – stavebný kameň (3,8 km od vody)Byšta – perlit (4,6 km od vody)Malá Bara – perlit (4,9 km od vody)Nižný Žipov – bentonit (1,5 km od vody)Stanča – bentonit (2,1 km od vody)Veľaty – bentonit (3,3 km od vody)Veľká Tŕňa – stavebný kameň (2,9 km od vody)Slanské Nové Mesto – tehliarske suroviny (220 m od vody)Slanské Nové Mesto – stavebný piesok – tufitické piesky (230 m od vody)Slanské Nové Mesto – stavebný kameň – andezitové tufy, tufobr (280 m od vody)Slanské Nové Mesto – tehliarske suroviny (720 m od vody)Slanské Nové Mesto – čierne uhlie (810 m od vody)Malý Kazimír – stavebný kameň – rula, kremenec (1,1 km od vody)Kalša – bentonit – bentonitizované pyroklastiká (1,3 km od vody)Zemplínska Teplica – Kivlik – stavebný kameň – pyroxenický andezit (1,4 km od vody)Slanské Nové Mesto – stavebný kameň – andezitové tufy (1,8 km od vody)Egreš – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Čerhov – stavebný kameň – kremité arkózy (2,2 km od vody)Egreš – stavebný piesok – pieskovec (2,4 km od vody)Egreš – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Egreš – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Zemplínska Teplica – stavebný kameň – pyroxenický andezit (3,2 km od vody)Zemplínska Teplica – stavebný kameň – pyroxenický andezit (3,3 km od vody)Zemplínska Teplica – stavebný kameň – andezit (3,5 km od vody)Egreš – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Zemplínska Teplica – stavebný kameň – bazaltoidný andezit (3,8 km od vody)Zemplínska Teplica – stavebný piesok – tufitické piesky (4,0 km od vody)Brezina – stavebný kameň – perlit (4,2 km od vody)Byšta – zlaté a strieborné rudy (2,6 km od vody)Kazimír – všeobecná geológia (1,0 km od vody)Byšta – mineralógia (2,7 km od vody)Šimonov vrch – všeobecná geológia (2,8 km od vody)Brezina – mineralógia (3,5 km od vody)Slanec – vulkanity (3,6 km od vody)Malá Bara – všeobecná geológia (4,3 km od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (80 m od vody)KUZMICE – Zosuvy (120 m od vody)SLANSKE N MESTO – Zosuvy (120 m od vody)– Blokové rozpadliny (140 m od vody)SLANCIK – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (300 m od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (340 m od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (400 m od vody)SLANSKE NADMESTO – Zosuvy (400 m od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (410 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (420 m od vody)SLIVNIK – Zosuvy (450 m od vody)SLIVNIK – Zosuvy (470 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (470 m od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (490 m od vody)SLANCIK – Zosuvy (560 m od vody)KUZMICE – Zosuvy (570 m od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (580 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Blokové rozpadliny (650 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (790 m od vody)– Blokové polia (890 m od vody)SLANCIK – Zosuvy (900 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (900 m od vody)KALSA – Zosuvy (920 m od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (930 m od vody)EGRES – Zosuvy (970 m od vody)– Blokové polia (990 m od vody)SLIVNIK – Zosuvy (1,0 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (1,1 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,1 km od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Zosuvy (1,2 km od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (1,2 km od vody)SLANCIK – Zosuvy (1,2 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)SLANCIK – Zosuvy (1,3 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,3 km od vody)SLANCIK – Blokové polia (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)SLIVNIK – Zosuvy (1,4 km od vody)SLANCIK – Zosuvy (1,4 km od vody)– Blokové polia (1,4 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (1,4 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (1,4 km od vody)SLANCIK – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)EGRES – Zosuvy (1,4 km od vody)NIZNY ZIPOV – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (1,5 km od vody)KAZIMIR – Zosuvy (1,6 km od vody)ZEMPLINSKA TEPLICA – Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)EGRES – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,7 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,7 km od vody)SLANSKE NOVE MESTO – Blokové rozpadliny (1,7 km od vody)ZEMPLINSKA TEPLICA – Zosuvy (1,7 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)Kuzmice – Zosuvy (1,7 km od vody)SLANEC – Zosuvy (1,8 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,9 km od vody)ZEMPLINSKA TEPLICA – Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)KALSA – Zosuvy (1,9 km od vody)KAZIMIR – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)SLANCIK – Zosuvy (2,0 km od vody)KUZMICE – Zosuvy (2,0 km od vody)SLANCIK – Blokové rozpadliny (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)EGRES – Zosuvy (2,1 km od vody)ZEMPLINSKA TEPLICA – Blokové rozpadliny (2,1 km od vody)SLANEC – Zosuvy (2,1 km od vody)KAZIMIR – Zosuvy (2,2 km od vody)KALSA – Zosuvy (2,2 km od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Michaľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Kuzmice – negatívny vrt (110 m od vody)Michaľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kuzmice – pozorovací vrt SHMÚ (160 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Luhyňa (160 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Michaľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Luhyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Michaľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Lastovce-ŠM Michaľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (280 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Slovenské Nové Mesto – monitorovací vrt (330 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Luhyňa (360 m od vody)Luhyňa (380 m od vody)Slovenské Nové Mesto – monitorovací vrt (390 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Kuzmice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Veľký Kazimír – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Slovenské Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 3 ks – zlato (990 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 140 μg/lmedián 260 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Kuzmice, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 2,20 μg/l16 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 1,75 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Luhyňa, ľavostranný prítok potoka Roňava, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 160 μg/lmedián 40,0 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Kuzmice, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 1,80 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Luhyňa, ľavostranný prítok potoka Roňava, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 20 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jozef. pusta nad mostikom, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Slovenské Nové Mesto, ľavostranný prítok, 1999, 370 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 53,1 mg/lmedián 26,8 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 750m nad chatou pri Roňave, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)53 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)46 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)36 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Arany (Au)2 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    28161 zrno50 m
    28333 zrná990 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)89 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)89 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)80 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))65 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)22 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 373 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10 060 μg/lmedián 83,0 μg/l61 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,0100 mg/l61 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 0,900 μg/l61 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 14,0 μg/l61 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa830,2 Bq/l10,3 Bq/l
    potok, rieka615,3 Bq/l2,21 Bq/l
    forrás1028,3 Bq/l4,39 Bq/l
    upravený prameň145,3 Bq/l45,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,40 Bq/l2,40 Bq/l
    vrt s prelivom15,45 Bq/l5,45 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Brezina – KuzmicebentonitŤažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.560 m
    Brezina – KuzmicebentonitŤažené ložisko – HEADS Slovakia, s.r.o.620 m
    Brezina – KuzmicebentonitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,0 km
    Brezina – KuzmicebentonitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,0 km
    Nižný ŽipovbentonitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 km
    Nižný ŽipovbentonitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,5 km
    Lastovcetehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená2,0 km
    Lastovcetehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená2,0 km
    StančabentonitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,1 km
    StančabentonitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,1 km
    Michaľany – LastovcebentonitŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.2,3 km
    Michaľany – LastovcebentonitŤažené ložisko – LB MINERALS SK, s.r.o.2,3 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    ByštaZlato-strieborné rudyAu, Ag, Sbmineralogický výskyt2,6 km
    BogotaPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Agmineralogický výskyt3,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    516 vrtov v pásme 3 km, z toho 132 hydrogeologických a 384 ostatných; s číslom archívnej správy 463.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m115×
    • 10–30 m199×
    • 30–100 m110×
    • 100–300 m53×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Slovenské Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m8682 128Cb25.pdf40 m
    Slovenské Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,9 m8682 128Cb23.pdf50 m
    KMV-42ložiskový45,5 m7442670 m
    IK-25inžiniersko-geologický3,5 m1032190 m
    Michaľanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m–110 m
    Kuzmicenegatívny vrt50,0 m22371 128Aa1.pdf110 m
    Michaľanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,5 m–120 m
    Slovenské Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,3 m–130 m
    Slovenské Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,5 m8682 128Cb10.pdf140 m
    Kazimírúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m–140 m
    Slovenské Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m8682 128Cb14.pdf140 m
    1343hydrogeologický10,5 m19892140 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Borša – HJ-632 °C–461 mCa-Na-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov2,9 km
    Bodrogszerdahely – TGS-1––1001 mnegatívny vrtnevyužívaný4,8 km
    Ďurkov – GTD-3123 °C65,0 l/s2252 mNa-Clnevyužívaný6,7 km
    Ďurkov – GTD-2129 °C50,0 l/s3151 mNa-Clnevyužívaný6,7 km
    Ďurkov – GTD-1125 °C56,0 l/s3210 mNa-Clnevyužívaný6,7 km
    Bodrogszerdahely – SJH-222 °C–483 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný8,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 58260 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,2 km
    GTD-1,2,3geotermálna voda> 100> 5017,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kuzmice600 m²1980–60 m
    Slanské Nové Mesto–1985–110 m
    Kuzmice–1980–240 m
    Kuzmice150 m²1980–310 m
    Kuzmice100 m²1985–360 m
    Slivník150 m²1977–380 m
    Slovenské Nové Mesto–1972–390 m
    Kuzmice200 m²1985–590 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy85×
    • Blokové rozpadliny19×
    • Blokové polia5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny59×
    • Stabilizovaný37×
    • Aktívny13×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené47×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova34×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00015×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S6×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Tőketerebes2 horgászvíz · 39 km15Roňava č. 216

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád