Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Trnávka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Trnávka č. 1, score de la fenêtre 16.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 02:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Bohdanovce nad Trnavou8 cm–
    Buková115 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 01:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.

    01002003004005000 km10 km20 km30 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 416 à 100 m au-dessus du niveau de la mer sur 36,5 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    416 m a.s.l.
    Point le plus bas
    85 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    332 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    9,1 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,18

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Trnávka de 2019
    2019imagé 13 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Trnávka de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Trnávka de 2025
    2025imagé 5 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Trnávka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus2

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • Trnávka č. 1Trnávka · norme non respectée sur 1 des 4 années5 indicateurs
    • Trnávka č. 2Trnávka · norme non respectée sur 1 des 4 années5 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1
    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2

    Nitrates les plus élevés

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    012345Trstín, pK 32,5 : sans norme non respectée (2023)Bíňovce, pont de chemin rural direction Smolenice, pK 29,9 : 2 indicateurs (2023)Vojčice, pK 18,0 : 5 indicateurs (2022)Zemplínske Hradište, pK 7,5 : 5 indicateurs (2025)Trnava, en aval de la station d’épuration, pK 4,7 : 5 indicateurs (2025)Majcichov, pK 1,4 : 5 indicateurs (2023)embouchure, pK 1,3 : sans norme non respectée (2024)Opoj, en amont de la confluence avec Dolný Dudváh, pK 1,1 : 2 indicateurs (2024)rkm 33 (cours supérieur)rkm 1 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (8)
    • Trstínkm de rivière 32,5aucune norme non respectée
    • Bíňovce, pont de chemin rural direction Smolenicekm de rivière 29,92 indicateurs
    • Vojčicekm de rivière 18,05 indicateurs
    • Zemplínske Hradištekm de rivière 7,55 indicateurs
    • Trnava, en aval de la station d’épurationkm de rivière 4,75 indicateurs
    • Majcichovkm de rivière 1,45 indicateurs
    • embouchurekm de rivière 1,3aucune norme non respectée
    • Opoj, en amont de la confluence avec Dolný Dudváhkm de rivière 1,12 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Trnávka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 54 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    20 % mladé sedimenty, 13 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 451 mg/l, tvrdá voda (14,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 101 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 72,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ondava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    864vrtov do 3 km

    1379 rozborov vody v okolí

    Z toho 247 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    129°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Ďurkov – GTD-2, výdatnosť 50,0 l/s, 7,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    23 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    52záznamov do 5 km

    19 ložísk, 33 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    44plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %
    • Roches volcaniques13%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér87%
    • neovulkanity13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív7×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky a piesčité štrky stredných terás s pokryvom spraší a deluviálnych splachov2×
    neovulkanitystredný miocénformácie (vulkány): Šebastovka, Šťavica, Zlatá Baňa, Vechec, Makovica, Rankovské skaly, Strechový vrch, Bogota, Bradlo,…2×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín v stredných náplavových kužeľoch s1×

    Mapa pokrýva 15 z 19 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,76typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    14,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,50 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    451mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,00 mg/l85. percentil
    • SodiumNa19,6 mg/l79. percentil
    • ChloruresCl29,0 mg/l79. percentil
    • SulfatesSO461,6 mg/l70. percentil
    • FluoruresF0,160 mg/l69. percentil
    • CalciumCa71,5 mg/l60. percentil
    • MagnésiumMg17,4 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3233 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,817 mg/l91. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,30 mg/l72. percentil
    • NitratesNO38,98 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,280 mg/l67. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn325 μg/l94. percentil
    • AluminiumAl368 μg/l91. percentil
    • FerFe0,425 mg/l90. percentil
    • ZincZn9,91 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV101 mg/kg89. percentil
    • MolybdèneMo0,574 mg/kg78. percentil
    • CobaltCo10,5 mg/kg76. percentil
    • ChromeCr81,6 mg/kg64. percentil
    • CínSn2,94 mg/kg61. percentil
    • ZincZn101 mg/kg55. percentil
    • SéléniumSe0,263 mg/kg53. percentil
    • NickelNi24,7 mg/kg51. percentil
    • CuivreCu21,3 mg/kg39. percentil
    • MercureHg0,0825 mg/kg38. percentil
    • BizmutBi0,187 mg/kg37. percentil
    • CadmiumCd0,136 mg/kg37. percentil
    • ArsenicAs5,52 mg/kg34. percentil
    • AntimoineSb0,464 mg/kg32. percentil
    • PlombPb12,6 mg/kg31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 884 mg/kg85. percentil
    • FerFe3,52 %82. percentil
    • ManganèseMn1 205 mg/kg79. percentil
    • AluminiumAl6,36 %72. percentil
    • MagnésiumMg0,979 %58. percentil
    • PhosphoreP852 mg/kg51. percentil
    • CalciumCa1,92 %47. percentil
    • SodiumNa0,804 %36. percentil
    • DraslíkK1,40 %32. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY30,7 mg/kg66. percentil
    • BérylliumBe1,53 mg/kg57. percentil
    • GáliumGa14,5 mg/kg54. percentil
    • RubídiumRb87,0 mg/kg46. percentil
    • ZirkónZr382 mg/kg43. percentil
    • BáriumBa405 mg/kg38. percentil
    • StronciumSr119 mg/kg35. percentil
    • BoreB50,2 mg/kg24. percentil
    • CérCe51,3 mg/kg22. percentil
    • LítiumLi24,2 mg/kg19. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Strechový vrch – Polymetalické rudy (120 m od vody)Dargov – Železné rudy (200 m od vody)Bogota – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,2 km od vody)Trebišov – nijaký (90 m od vody)Hraň – trvalý (130 m od vody)Trnávka – nijaký (130 m od vody)Hraň – nijaký (150 m od vody)Sečovce – nijaký (170 m od vody)Trnávka – nedá sa odhadnúť (230 m od vody)Dargov – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)Dargov – nijaký (490 m od vody)Višňov – nedá sa odhadnúť (640 m od vody)Sečovce – nedá sa odhadnúť (660 m od vody)Hraň – nedá sa odhadnúť (670 m od vody)Dargov – nijaký (670 m od vody)Zbehňov – nijaký (990 m od vody)Kožuchov – nijaký (1,5 km od vody)Kožuchov – nijaký (1,5 km od vody)Sečovce – skládka Baňa – Sečovce – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Kravany – nijaký (1,8 km od vody)Kravany – nijaký (2,2 km od vody)Sečovská Polianka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Košický Klečenov III – Košický Klečenov – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Ďurkov – GTD-3 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Ďurkov – GTD-2 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Ďurkov – GTD-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)GTD-1,2,3 – n5 (8,5 km od vody)b1 (4,8 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Trebišov – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Trebišov – gazolín (730 m od vody)Banské – drahé kamene (2,7 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (3,9 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,6 km od vody)Trebišov – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Trebišov – gazolín (730 m od vody)Višňov – horľavý zemný plyn (940 m od vody)Kravany – horľavý zemný plyn (940 m od vody)Banské – drahé kamene (2,7 km od vody)Rakovec nad Ondavou – horľavý zemný plyn (3,1 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,6 km od vody)Banské – drahé kamene (2,9 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Dargov – Barvínkov – stavebný kameň (210 m od vody)Bačkov – stavebný kameň (1,4 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,4 km od vody)Brehov – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Bačkovský potok 106 – stavebný kameň – andezit (140 m od vody)Milhostov – tehliarske suroviny (180 m od vody)Dargov – Fe rudy – limonit (230 m od vody)Trebišov – zemný plyn, gazolín (440 m od vody)Višňov – zemný plyn (760 m od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,0 km od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,4 km od vody)Ložín 2 – zemný plyn (1,5 km od vody)Ložín 1 – zemný plyn, gazolín (1,6 km od vody)Trebišov – zemný plyn, gazolín (1,7 km od vody)Herľany 97 – stavebný kameň – andezit (2,2 km od vody)Kravany 3 – zemný plyn (2,2 km od vody)Herľany 96 – stavebný kameň – andezit (2,3 km od vody)Kravany – stavebný kameň – andezit (2,4 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (2,6 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (2,7 km od vody)Tušice – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (2,8 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (3,0 km od vody)Tušická Nová Ves – zemný plyn (3,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – zemný plyn (3,6 km od vody)Malčice – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Kucany – stavebný piesok – piesky (4,3 km od vody)Banské – stavebný kameň – andezit (4,4 km od vody)Bánovce nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)Trebišov 6 – zemný plyn (4,7 km od vody)Banské – drahé a ozdobné kamene – limnokvarcit (4,8 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (5,0 km od vody)Brehov – zlaté a strieborné rudy (4,9 km od vody)Bačkovská dolina – vulkanity (270 m od vody)Košický Klečenov – vulkanity (3,3 km od vody)Banské – mineralógia (4,3 km od vody)DARGOV – Zosuvy (50 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (60 m od vody)DARGOV – Zosuvy (80 m od vody)BACKOV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)DARGOV – Zosuvy (120 m od vody)BACKOV – Zosuvy (130 m od vody)BACKOV – Zosuvy (130 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (170 m od vody)DARGOV – Zosuvy (180 m od vody)DARGOV – Zosuvy (200 m od vody)BACKOV – Zosuvy (220 m od vody)BACKOV – Zosuvy (250 m od vody)BACKOV – Blokové polia (260 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (310 m od vody)BACKOV – Svahové prúdy (460 m od vody)BACKOV – Zosuvy (460 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (510 m od vody)BACKOV – Zosuvy (520 m od vody)DARGOV – Zosuvy (530 m od vody)BACKOV – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)DARGOV – Zosuvy (680 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (820 m od vody)BACKOV – Blokové rozpadliny (850 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,2 km od vody)DARGOV – Zosuvy (1,2 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,3 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (1,4 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (2,0 km od vody)NIZNA KAMENICA – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KRAVANY – Blokové polia (2,3 km od vody)HERLANY – Blokové rozpadliny (2,5 km od vody)BANSKE – Blokové polia + zosuvy (2,5 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (2,6 km od vody)BORDA – Zosuvy (2,7 km od vody)BORDA – Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HERLANY – Zosuvy (2,9 km od vody)HERLANY – Zosuvy (3,0 km od vody)Drahov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Dargov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Dargov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Vojčice-Hriadky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Višňov – pozorovací vrt SHMÚ (80 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Sečovce (160 m od vody)Hraň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Sečovce-Trnávka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Sečovce – negatívny vrt (220 m od vody)Božčice – monitorovací vrt (220 m od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Trebišov-Hraň – pozorovací vrt SHMÚ (230 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Trebišov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Zbehňov (300 m od vody)Trebišov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (300 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Sečovce OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trebišov-bitúnok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Hraň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Šebastovce – monitorovací vrt (380 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Parchovany – pozorovací vrt SHMÚ (390 m od vody)Trebišov-Potr.kombinát – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Parchovany (400 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Trebišov-potr.kombinát – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Višňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Milhosťov – negatívny vrt (430 m od vody)Božčice – monitorovací vrt (440 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 72,0 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 989 μg/lmedián 250 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cepliny, potok, 1999, 250 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,20 μg/l33 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Manovský, kanál, 1999, 840 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 1,50 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l32 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,18 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 5,00 μg/l33 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 15,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 62,4 mg/lmedián 20,0 mg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)99 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)98 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)87 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)27 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)99 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)86 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)78 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)29 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))22 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 317 μg/lmedián 12,0 μg/l112 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek66 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 280 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,8 μg/lmedián 0,600 μg/l112 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,340 mg/lmedián 0,00500 mg/l112 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 150 μg/lmedián 121 μg/l112 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l112 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l112 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l112 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,60 μg/l112 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l60 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň330,0 Bq/l1,36 Bq/l
    studňa1330,7 Bq/l5,97 Bq/l
    potok, rieka20,610 Bq/l0,395 Bq/l
    source1532,8 Bq/l5,26 Bq/l
    vrt s prelivom334,7 Bq/l10,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie319,4 Bq/l1,51 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dargov – Barvínkovstavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.210 m
    Trebišovhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.720 m
    Trebišovhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.720 m
    TrebišovgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.730 m
    TrebišovgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.730 m
    Višňovhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.940 m
    Kravanyhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.940 m
    Bačkovstavebný kameňŤažené ložisko – TOP – KAMEŇ s.r.o.1,4 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,7 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,7 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,9 km
    Rakovec nad Ondavouhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.3,1 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Strechový vrchPolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt120 m
    DargovŽelezné rudyFemineralogický výskyt200 m
    BogotaPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Agmineralogický výskyt3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    864 vrtov v pásme 3 km, z toho 230 hydrogeologických a 634 ostatných; s číslom archívnej správy 247.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m50×
    • 10–30 m168×
    • 30–100 m50×
    • 100–300 m199×
    • nad 300 m209×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Cf Tr-82ložiskový315,0 m–10 m
    Drahovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m9818 116Cc1.pdf30 m
    STR-1ložiskový1 200,6 m7442630 m
    V-4inžiniersko-geologický1,5 m8661730 m
    Dargovštruktúrny vrt s obyčajnou vodou200,0 m58217 116Cc12.pdf40 m
    Cf Sč-10ložiskový––40 m
    Cf Sč-390ložiskový328,0 m–40 m
    Cf Sč-301ložiskový325,0 m–40 m
    SHJ-29hydrogeologický200,0 m5821740 m
    Cf Sč-142ložiskový––40 m
    Cf Tr-55ložiskový405,0 m–50 m
    Cf Sč-138ložiskový––50 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Ďurkov – GTD-3123 °C65,0 l/s2252 mNa-Clnevyužívaný7,6 km
    Ďurkov – GTD-2129 °C50,0 l/s3151 mNa-Clnevyužívaný7,6 km
    Ďurkov – GTD-1125 °C56,0 l/s3210 mNa-Clnevyužívaný7,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,2 km
    GTD-1,2,3geotermálna voda> 100> 5018,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trebišov–1960–90 m
    Hraň–1972–130 m
    Trnávka200 m²1967–130 m
    Hraň–1972–150 m
    Sečovce–1982–170 m
    Trnávka–1967–230 m
    Dargov–1987–240 m
    Trebišov–1940–240 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy35×
    • Blokové rozpadliny4×
    • Blokové polia3×
    • Svahové prúdy1×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný25×
    • Potenciálny17×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00016×
    • Nedostatočne doložené11×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Trebišov1 parcours de pêche · 18 km10Trnávka č. 110
    2. Sečovce1 parcours de pêche · 37 km9Trnávka č. 29

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád