Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Detviansky potok

Bassin versant : HronSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
12,9km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Detviansky potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Detviansky potok, score de la fenêtre 38.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    2004006008001 0001 2000 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 1 045 à 379 m au-dessus du niveau de la mer sur 12,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    1 057 m a.s.l.
    Point le plus bas
    328 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    730 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    57 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,25

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Detviansky potok de 2018
    2018imagé 30 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Detviansky potok de 2021
    2021imagé 15 juin 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Detviansky potok de 2024
    2024imagé 27 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Detviansky potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Detviansky potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 183 mg/l, mäkká voda (4,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 132 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 73 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    66. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 35,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    253vrtov do 3 km

    420 rozborov vody v okolí

    Z toho 253 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    27 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    13 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    5 ložísk, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    8plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,9m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 2 – 525%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • veľký zdvih50%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov75%SR 21 %
    • rajón sedimentov úvalín25%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier25%SR 52 %
    • Íly25%SR 3,9 %
    • Bázické vulkanity25%SR 6,6 %
    • Kyslé vulkanity25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)25%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)25%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity pohoria Poľana a časti Zvolenskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,44typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    4,1°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,73 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    183mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK3,21 mg/l53. percentil
    • SodiumNa8,17 mg/l46. percentil
    • ChloruresCl4,82 mg/l33. percentil
    • FluoruresF0,0638 mg/l19. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO386,9 mg/l15. percentil
    • MagnésiumMg5,66 mg/l14. percentil
    • SulfatesSO417,6 mg/l11. percentil
    • CalciumCa19,7 mg/l10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,29 mg/l71. percentil
    • AmóniumNH40,123 mg/l54. percentil
    • FosforečnanyPO40,0770 mg/l37. percentil
    • NitratesNO33,21 mg/l19. percentil

    Métaux

    • FerFe0,161 mg/l68. percentil
    • ManganèseMn19,0 μg/l37. percentil
    • AluminiumAl39,0 μg/l36. percentil
    • ZincZn2,47 μg/l16. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV132 mg/kg95. percentil
    • CobaltCo14,4 mg/kg93. percentil
    • CínSn4,97 mg/kg89. percentil
    • PlombPb25,9 mg/kg83. percentil
    • ZincZn141 mg/kg78. percentil
    • CadmiumCd0,358 mg/kg77. percentil
    • MercureHg0,149 mg/kg65. percentil
    • AntimoineSb0,752 mg/kg59. percentil
    • BizmutBi0,241 mg/kg59. percentil
    • SéléniumSe0,275 mg/kg56. percentil
    • CuivreCu22,4 mg/kg44. percentil
    • ArsenicAs5,38 mg/kg32. percentil
    • ChromeCr49,3 mg/kg15. percentil
    • NickelNi11,6 mg/kg6. percentil
    • MolybdèneMo0,0722 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi7 882 mg/kg95. percentil
    • FerFe4,56 %95. percentil
    • AluminiumAl7,22 %89. percentil
    • PhosphoreP1 218 mg/kg84. percentil
    • ManganèseMn1 242 mg/kg80. percentil
    • MagnésiumMg0,834 %45. percentil
    • SodiumNa0,829 %42. percentil
    • CalciumCa1,27 %24. percentil
    • DraslíkK1,26 %15. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,9 mg/kg90. percentil
    • StronciumSr184 mg/kg81. percentil
    • BáriumBa543 mg/kg79. percentil
    • YtriumY33,3 mg/kg77. percentil
    • RubídiumRb95,5 mg/kg68. percentil
    • CérCe63,7 mg/kg66. percentil
    • ZirkónZr432 mg/kg60. percentil
    • BérylliumBe1,56 mg/kg59. percentil
    • LítiumLi24,0 mg/kg18. percentil
    • BoreB32,3 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    faible

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,49 ppm77. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,65 ppm60. percentil
    • Potassium (K)K1,29 %46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 119 Bq/m²25. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • faible100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -76nT

    rozsah -142 až 16 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -23mGal

    reziduálna -0,7 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 73 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)360–1 456m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek595m a.s.l.
    • Pente moyenne9,5°
    • Priemerná januárová teplota-3,4°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky675mm

    Geomorfologické celky

    • Zvolenská kotlina75%SR 2,0 %
    • Poľana25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hrochoť – Šafranička – Ostatné (2,9 km od vody)Detva – Zlatý vŕšok – Zlaté rudy (3,0 km od vody)Hrochoť – Šafranička – Polymetalické rudy (3,0 km od vody)Detva – DV-24 – Polymetalické rudy (3,4 km od vody)Hrochoť – Šafranička – Medené rudy (3,4 km od vody)Stožok – Ostatné (4,8 km od vody)za Technickými službami, s.r.o. – Detva – – (170 m od vody)za cintorínom – Detva – – (260 m od vody)Kamenná – Detva – nijaký (390 m od vody)Detva – Skliarovo – Polianky – Detva – občasný (410 m od vody)Detva – nedá sa odhadnúť (540 m od vody)Detva – za futbalovým ihriskom – Detva – nijaký (690 m od vody)Studienec – pred hnojiskom – Detva – – (740 m od vody)Krpeľný vŕšok – Detva – nijaký (840 m od vody)Studienec – Detva – nijaký (1,2 km od vody)Pod bielou skalou – Detva – nijaký (1,2 km od vody)Skliarovo – za školou – Detva – – (1,4 km od vody)Piešť, pri KD Za Skalencom – Detva – nijaký (1,9 km od vody)Detva – nijaký (2,6 km od vody)a1 (380 m od vody)a1 (410 m od vody)a1 (700 m od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,2 km od vody)b1 (9,7 km od vody)Stožok – stavebný kameň (3,0 km od vody)Detva – zlaté rudy (2,9 km od vody)Stožok – stavebný kameň (3,1 km od vody)Detva – zlaté rudy (3,2 km od vody)Stožok I – stavebný kameň (3,1 km od vody)Hriňová – Mn rudy (2,2 km od vody)Poľana Šafranička – keramické suroviny (3,5 km od vody)Dúbravy – keramické íly (3,9 km od vody)Detva, Kalamárka – vulkanity (1,1 km od vody)Hriňová, Bystré – vulkanity (1,5 km od vody)Vodopád Bystrého potoka – hydrogeológia (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Hnúšťa – monitorovací vrt (70 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Hnúšťa – monitorovací vrt (370 m od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Krivň – pozorovací vrt SHMÚ (840 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Detva – negatívny vrt (1,1 km od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Detva-Krné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Detva-Krnô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Detva-Krnô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kriváň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Detvianska Lazy a Rohy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Dúbravy-Iviny – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Poľana – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,9 km od vody)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Hriňová-Bystrô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Stožok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 35,0 μg/lmedián 20,0 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 56,0 μg/lmedián 39,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 540 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 540 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 42,1 mg/lmedián 39,4 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jelšovský potok, 2008, 680 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 400 μg/lmedián 7,00 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,6 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 580 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,800 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 200 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 200 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 530 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 200 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie215,2 Bq/l14,6 Bq/l
    vrt s prelivom126,6 Bq/l26,6 Bq/l
    studňa118,8 Bq/l18,8 Bq/l
    prameň37,28 Bq/l6,78 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie271,5 Bq/l36,9 Bq/l
    upravený prameň116,9 Bq/l16,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Detvazlaté rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – Mining Gold s.r.o.2,9 km
    Stožokstavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,0 km
    Stožokstavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,1 km
    Stožok Istavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav a.s.3,1 km
    Detvazlaté rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – Mining Gold s.r.o.3,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Hrochoť – ŠafraničkaOstatnémineralogický výskyt2,9 km
    Detva – Zlatý vŕšokZlaté rudyAumineralogický výskyt3,0 km
    Hrochoť – ŠafraničkaPolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt3,0 km
    Detva – DV-24Polymetalické rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt3,4 km
    Hrochoť – ŠafraničkaMedené rudyCumineralogický výskyt3,4 km
    StožokOstatnémineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    253 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 213 ostatných; s číslom archívnej správy 253.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m147×
    • 10–30 m78×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m12×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Detvaširokoprofilový vrt15,0 m42447 123Bd14.pdf30 m
    Detvaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m22517 123Bd1.pdf40 m
    Hnúšťamonitorovací vrt11,0 m63891 124Bd16.pdf70 m
    VO116-15životné prostredie–9644470 m
    V-5bez určenia účelu6,0 m85574100 m
    V-4bez určenia účelu6,0 m85574100 m
    Detvaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,4 m15077 123Bd6.pdf110 m
    V-3bez určenia účelu6,0 m85574110 m
    JP-41Pinžiniersko-geologický15,0 m91905110 m
    DPS-52inžiniersko-geologický11,0 m91905110 m
    DPS-48inžiniersko-geologický4,7 m91905110 m
    DPS-53inžiniersko-geologický8,0 m91905110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 526380 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    za Technickými službami, s.r.o. – Detva200 m²––170 m
    za cintorínom – Detva250 m²2001–260 m
    Kamenná – Detva200 m²1978–390 m
    Detva – Skliarovo – Polianky – Detva150 m²2005–410 m
    Detva600 m²1979–540 m
    Detva – za futbalovým ihriskom – Detva500 m²1979–690 m
    Studienec – pred hnojiskom – Detva200 m²2003–740 m
    Krpeľný vŕšok – Detva20 000 m²1970–840 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy8×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny7×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Zvolen1 parcours de pêche · 13 km28Detviansky potok28

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron