Vízfolyás

Detviansky potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
12,9km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Detviansky potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Detviansky potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Detviansky potok, ablakpontszám 39.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2004006008001 0001 2000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 1 045-től 379 m tengerszint feletti magasságig 12,9 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    1 057 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    328 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    730 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    57 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,25

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Detviansky potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 30.
    Detviansky potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. jún. 15.
    Detviansky potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Detviansky potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Detviansky potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (13 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 183 mg/l, lágy víz (4,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 132 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 73 °C (28 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    53NGY/H dózisteljesítmény

    66. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 35,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (bez mena).

    Fúrások és talajvízelemzések

    253fúrás 3 km-en belül

    420 vízelemzés a közelben

    Közülük 253-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    27 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    13Telephelyek 3 km-en belül

    13 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    14bejegyzés 5 km-en belül

    5 telep, 9 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    8terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális-folyóvízi üledékek: túlnyomórészt ronal agyagok, töredékes homokos vályogok, finom szemcsés homok és öblítések1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,9m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 2 – 525%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis felemelkedés50%SR 7,7 %
    • nagy felemelkedés50%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója75%SR 21 %
    • A medencefenék üledékeinek területe25%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 4 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics25%SR 52 %
    • Agyag25%SR 3,9 %
    • Alapvető vulkáni kőzetek25%SR 6,6 %
    • Savas vulkáni eredetű kőzetek25%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)25%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)25%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody25%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody25%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Poľana-hegység neovulkáni kőzetei és a Zvolen-medence egy része100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,44tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,1°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,73 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    183mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK3,21 mg/l53. percentilis
    • NátriumNa8,17 mg/l46. percentilis
    • KloridCl4,82 mg/l33. percentilis
    • FluoridF0,0638 mg/l19. percentilis
    • BikarbonátokHCO386,9 mg/l15. percentilis
    • MagnéziumMg5,66 mg/l14. percentilis
    • SzulfátokSO417,6 mg/l11. percentilis
    • KalciumCa19,7 mg/l10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK4,29 mg/l71. percentilis
    • AmmóniaNH40,123 mg/l54. percentilis
    • FoszfátokPO40,0770 mg/l37. percentilis
    • NitrátokNO33,21 mg/l19. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,161 mg/l68. percentilis
    • MangánMn19,0 μg/l37. percentilis
    • AlumíniumAl39,0 μg/l36. percentilis
    • Cink-Zn2,47 μg/l16. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV132 mg/kg95. percentilis
    • KobaltCo14,4 mg/kg93. percentilis
    • Ón-Sn4,97 mg/kg89. percentilis
    • ÓlomPb25,9 mg/kg83. percentilis
    • Cink-Zn141 mg/kg78. percentilis
    • KadmiumCd0,358 mg/kg77. percentilis
    • HiganyHg0,149 mg/kg65. percentilis
    • AntimonSb0,752 mg/kg59. percentilis
    • BizmutBi0,241 mg/kg59. percentilis
    • SzelénSe0,275 mg/kg56. percentilis
    • RézCu22,4 mg/kg44. percentilis
    • ArzénAs5,38 mg/kg32. percentilis
    • KrómCr49,3 mg/kg15. percentilis
    • NikkelNi11,6 mg/kg6. percentilis
    • MolibdénMo0,0722 mg/kg2. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi7 882 mg/kg95. percentilis
    • VasalóFe4,56 %95. percentilis
    • AlumíniumAl7,22 %89. percentilis
    • FoszforP1 218 mg/kg84. percentilis
    • MangánMn1 242 mg/kg80. percentilis
    • MagnéziumMg0,834 %45. percentilis
    • NátriumNa0,829 %42. percentilis
    • KalciumCa1,27 %24. percentilis
    • KáliumK1,26 %15. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • GalliumGa19,9 mg/kg90. percentilis
    • StronciumSr184 mg/kg81. percentilis
    • BáriumBa543 mg/kg79. percentilis
    • IttriumY33,3 mg/kg77. percentilis
    • RubídiumRb95,5 mg/kg68. percentilis
    • CériumCe63,7 mg/kg66. percentilis
    • CirkóniumZr432 mg/kg60. percentilis
    • BerilliumBe1,56 mg/kg59. percentilis
    • LítiumLi24,0 mg/kg18. percentilis
    • BórB32,3 mg/kg5. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    53ngy/h a levegőben

    46-57 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,49 ppm77. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,65 ppm60. percentilis
    • Kálium (K)K1,29 %46. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 119 Bq/m²25. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -76nT

    -142-16 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -23mGal

    maradék −0,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 73 °C1000 és 2000 m mélységben

    28 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)360–1 456m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága595m a.s.l.
    • Átlagos lejtés9,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,4°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,5°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • Zvolen-medence75%SR 2,0 %
    • Poľana25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Hrochoť – Šafranička – Egyéb (2,9 km-re a víztől)Detva – Zlatý vŕšok – Aranyércek (3,0 km-re a víztől)Hrochoť – Šafranička – Többfémből készült ércek (3,0 km-re a víztől)Detva – DV-24 – Többfémből készült ércek (3,4 km-re a víztől)Hrochoť – Šafranička – Rézércek (3,4 km-re a víztől)Stožok – Egyéb (4,8 km-re a víztől)za Technickými službami, s.r.o. – Detva – – (170 m-re a víztől)za cintorínom – Detva – – (260 m-re a víztől)Kamenná – Detva – egyik sem (390 m-re a víztől)Detva – Skliarovo – Polianky – Detva – alkalmi (410 m-re a víztől)Detva – nem becsülhető meg (540 m-re a víztől)Detva – za futbalovým ihriskom – Detva – egyik sem (690 m-re a víztől)Studienec – pred hnojiskom – Detva – – (740 m-re a víztől)Krpeľný vŕšok – Detva – egyik sem (840 m-re a víztől)Studienec – Detva – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Pod bielou skalou – Detva – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Skliarovo – za školou – Detva – – (1,4 km-re a víztől)Piešť, pri KD Za Skalencom – Detva – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Detva – egyik sem (2,6 km-re a víztől)a1 (380 m-re a víztől)a1 (410 m-re a víztől)a1 (700 m-re a víztől)a1 (1,4 km-re a víztől)a1 (1,7 km-re a víztől)a1 (2,3 km-re a víztől)a1 (2,9 km-re a víztől)a1 (3,6 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (4,2 km-re a víztől)a1 (5,0 km-re a víztől)a1 (5,3 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (5,9 km-re a víztől)a1 (6,0 km-re a víztől)a1 (6,4 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)a1 (7,1 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,2 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (7,9 km-re a víztől)a1 (8,0 km-re a víztől)a1 (8,2 km-re a víztől)b1 (9,7 km-re a víztől)Stožok – építőkő (3,0 km-re a víztől)Detva – aranyércek (2,9 km-re a víztől)Stožok – építőkő (3,1 km-re a víztől)Detva – aranyércek (3,2 km-re a víztől)Stožok I – építőkő (3,1 km-re a víztől)Hriňová – Mn ércek (2,2 km-re a víztől)Poľana Šafranička – kerámia alapanyagok (3,5 km-re a víztől)Dúbravy – kerámia agyag (3,9 km-re a víztől)Detva, Kalamárka – vulkanikus sziklák (1,1 km-re a víztől)Hriňová, Bystré – vulkanikus sziklák (1,5 km-re a víztől)Vodopád Bystrého potoka – hidrogeológia (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Hnúšťa – fúrás megfigyelése (70 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Hnúšťa – fúrás megfigyelése (370 m-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m-re a víztől)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m-re a víztől)Krivň – shmú megfigyelő fúrás (840 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Detva – negatív fúrólyuk (1,1 km-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Detva-Krné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Detva-Krnô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Detva-Krnô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Kriváň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km-re a víztől)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Hriňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Detvianska Lazy a Rohy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Detva – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km-re a víztől)Dúbravy-Iviny – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km-re a víztől)Kriváň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Poľana – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,9 km-re a víztől)Detva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Hriňová-Bystrô – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Stožok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 35,0 μg/lmedián 20,0 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 56,0 μg/lmedián 39,5 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 67. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 minta50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2008, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Magas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 42,1 mg/lmedián 39,4 mg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Jelšovský potok2008, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 16 400 μg/lmedián 7,00 μg/l33 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 52,0 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,6 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 0,800 μg/l33 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták52 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    közellátásra szánt vízforrás215,2 Bq/l14,6 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk126,6 Bq/l26,6 Bq/l
    jól118,8 Bq/l18,8 Bq/l
    forrás37,28 Bq/l6,78 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz271,5 Bq/l36,9 Bq/l
    fejlett rugó116,9 Bq/l16,9 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    GyetvaaranyércekBetét a tartalékok várható felhasználásával – Mining Gold s.r.o.2,9 km
    StožoképítőkőAláaknázott betét – PK Metrostav, a.s.3,0 km
    StožoképítőkőAláaknázott betét – PK Metrostav, a.s.3,1 km
    Stožok IépítőkőAláaknázott betét – PK Metrostav a.s.3,1 km
    GyetvaaranyércekBetét a tartalékok várható felhasználásával – Mining Gold s.r.o.3,2 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Hrochoť – ŠafraničkaEgyébásványi jelenség2,9 km
    Gyetva – Zlatý vŕšokAranyércekAuásványi jelenség3,0 km
    Hrochoť – ŠafraničkaTöbbfémből készült ércekPb, Znásványi jelenség3,0 km
    Gyetva – DV-24Többfémből készült ércekCu, Pb, Znásványi jelenség3,4 km
    Hrochoť – ŠafraničkaRézércekCuásványi jelenség3,4 km
    StožokEgyébásványi jelenség4,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    253 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 40 hidrogeológiai és 213 egyéb; archív jelentés számával: 253.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m147×
    • 10–30 m78×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m12×
    • több mint 300 m5×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Gyetvaszéles átmérőjű fúrólyuk15,0 m42447 123Bd14.pdf30 m
    Gyetvakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,5 m22517 123Bd1.pdf40 m
    Hnúšťafúrás megfigyelése11,0 m63891 124Bd16.pdf70 m
    VO116-15környezet–9644470 m
    V-5nincs meghatározott cél6,0 m85574100 m
    V-4nincs meghatározott cél6,0 m85574100 m
    Gyetvakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel12,4 m15077 123Bd6.pdf110 m
    V-3nincs meghatározott cél6,0 m85574110 m
    JP-41Pmérnök-geológiai15,0 m91905110 m
    DPS-52mérnök-geológiai11,0 m91905110 m
    DPS-48mérnök-geológiai4,7 m91905110 m
    DPS-53mérnök-geológiai8,0 m91905110 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 526380 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 519,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    za Technickými službami, s.r.o. – Gyetva200 m²––170 m
    za cintorínom – Gyetva250 m²2001–260 m
    Kamenná – Gyetva200 m²1978–390 m
    Gyetva – Skliarovo – Polianky – Gyetva150 m²2005–410 m
    Gyetva600 m²1979–540 m
    Gyetva – za futbalovým ihriskom – Gyetva500 m²1979–690 m
    Studienec – pred hnojiskom – Gyetva200 m²2003–740 m
    Krpeľný vŕšok – Gyetva20 000 m²1970–840 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások8×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny7×
    • Stabilizovaný1×

    Jelenlegi állapot

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zólyom1 horgászvíz · 13 km28Detviansky potok28

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam