Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Jazero Štampoch

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
0,1km
région
Région de Nitra

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Jazero Štampoch

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Jazero Štampoch, score de la fenêtre 13.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 10:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Jazero Štampoch de 2018
    2018imagé 5 juil. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Jazero Štampoch de 2021
    2021imagé 7 juil. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Jazero Štampoch de 2024
    2024imagé 27 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Jazero Štampoch

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Jazero Štampoch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 271 mg/l, mäkká voda (8,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 118 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    19objektov do 3 km

    ťažené: Au, Ag

    Najbližšie: Halda ku Köpataki štôlni (halda), 1,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (700 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,250 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (700m V od K509).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    213 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    35°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Voznica – R-3, výdatnosť 10,0 l/s, 4,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    5 ložísk, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    19plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,30typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    8,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,49 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    271mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa11,8 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,31 mg/l55. percentil
    • ChloruresCl9,99 mg/l53. percentil
    • FluoruresF0,112 mg/l49. percentil
    • SulfatesSO431,0 mg/l36. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3159 mg/l34. percentil
    • CalciumCa45,6 mg/l32. percentil
    • MagnésiumMg8,50 mg/l26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK13,3 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,301 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,0840 mg/l40. percentil
    • NitratesNO31,14 mg/l3. percentil

    Métaux

    • ZincZn40,6 μg/l95. percentil
    • AluminiumAl132 μg/l68. percentil
    • ManganèseMn42,8 μg/l58. percentil
    • FerFe0,0748 mg/l37. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV118 mg/kg93. percentil
    • CobaltCo11,1 mg/kg81. percentil
    • CadmiumCd0,255 mg/kg65. percentil
    • CuivreCu25,9 mg/kg60. percentil
    • ZincZn99,8 mg/kg54. percentil
    • PlombPb15,7 mg/kg51. percentil
    • MercureHg0,0799 mg/kg36. percentil
    • BizmutBi0,164 mg/kg28. percentil
    • SéléniumSe0,143 mg/kg22. percentil
    • MolybdèneMo0,210 mg/kg17. percentil
    • AntimoineSb0,325 mg/kg14. percentil
    • CínSn1,69 mg/kg10. percentil
    • ArsenicAs2,52 mg/kg3. percentil
    • ChromeCr22,5 mg/kg3. percentil
    • NickelNi6,92 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminiumAl7,29 %90. percentil
    • FerFe3,91 %89. percentil
    • TitánTi6 356 mg/kg89. percentil
    • ManganèseMn1 328 mg/kg84. percentil
    • SodiumNa1,09 %80. percentil
    • MagnésiumMg0,893 %50. percentil
    • PhosphoreP657 mg/kg25. percentil
    • DraslíkK1,34 %24. percentil
    • CalciumCa1,18 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr160 mg/kg69. percentil
    • YtriumY30,1 mg/kg63. percentil
    • BérylliumBe1,57 mg/kg60. percentil
    • GáliumGa14,1 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa415 mg/kg42. percentil
    • LítiumLi27,3 mg/kg37. percentil
    • RubídiumRb80,5 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr311 mg/kg23. percentil
    • CérCe48,6 mg/kg15. percentil
    • BoreB23,8 mg/kg3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    faible

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,40 ppm90. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,05 ppm84. percentil
    • Potassium (K)K1,35 %65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • faible100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku95mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)176–940m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek495m a.s.l.
    • Pente moyenne15,6°

    Geomorfologické celky

    • Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda ku Köpataki štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Köpataki kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Maximilián štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda k Maximilián štôlni – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.20 – 5 – halda (2,5 km od vody)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – šachta (2,6 km od vody)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – halda (2,6 km od vody)Karol Bor štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda objektu č.26 – 5 – halda (2,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Halda objektu č.18 – 5 – halda (2,8 km od vody)Beatrix štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda k Beatrix štôlni – 5 – halda (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Antal štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Andr š štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Vysoká – Zlatno – Medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – Šementlov – Medené rudy (3,0 km od vody)Banište – Zlato-strieborné rudy (4,2 km od vody)Vysoká – nijaký (1,8 km od vody)Voznica – R-3 – nekúpeľný (4,0 km od vody)Vyhne – HGV-3 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Lukavica – Žarnovica – LKC-4 – nekúpeľný (9,3 km od vody)R-3 – j1 (9,7 km od vody)a1 (7,6 km od vody)c2 (8,0 km od vody)Vyhne (9,7 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – medené rudy (3,0 km od vody)Pukanec – keramické íly (3,4 km od vody)Pukanec – lignit (3,4 km od vody)Pukanec – žiaruvzdorné ily (3,4 km od vody)Vysoká – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Dekýš – keramické suroviny – andezit (2,3 km od vody)Vysoká – vrt VZ-6 – Au rudy, Ag rudy (2,8 km od vody)Dekýš – alunit (2,9 km od vody)Vysoká – Zlatno – Cu rudy (3,4 km od vody)Uhliská – Veľký Žiar – stavebný kameň – ignimbrit (3,6 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,6 km od vody)Vysoká – Šementlov – medené rudy (3,0 km od vody)Kopanice – zlaté a strieborné rudy (3,9 km od vody)Drastvica – vulkanity (3,6 km od vody)Kociha – mineralógia (4,7 km od vody)– Zosuvy (370 m od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,6 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,7 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,8 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,9 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,1 km od vody)UHLISKA – Blokové polia (2,2 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Uhliská – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,0 km od vody)Uhliská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Uhliská, 1150m Z od K669 Polom – prameň (480 m od vody)Uhliská, 700m JV od K509 – prameň (1,1 km od vody)Uhliská, 900m JZ od K425 – prameň (2,3 km od vody)Pukanec, 300m SV od K389 – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (700 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 150 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 260 μg/lmedián 260 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,2 mg/lmedián 15,2 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Or (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    61 zrno700 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 383 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B2×
    • trieda F1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,10 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,700 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,0100 mg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 164 μg/lmedián 17,0 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň28,51 Bq/l8,43 Bq/l
    source414,8 Bq/l8,40 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie19,77 Bq/l9,77 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au19×
    • Ag19×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa11×
    • halda7×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Halda ku Köpataki štôlnihaldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 km
    Köpataki kutacia štôlňaštôlňaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 km
    Maximilián štôlňaštôlňaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 km
    Halda k Maximilián štôlnihaldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 km
    Kutacia štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,5 km
    Kutacia štôlňaštôlňaAu,Ag2,5 km
    Halda objektu č.20haldaAu,Ag rudy2,5 km
    Mária Heimsuchungs šachtašachtaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 km
    Kruhová halda k objektu č.11haldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 km
    Karol Bor štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,7 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Élevée – Zlatnomedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,7 km
    Élevéemedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,0 km
    Pukaneckeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    PukaneclignitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    Pukanecžiaruvzdorné ilyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Élevée – ZlatnoMedené rudyCu, Austredné ložisko2,7 km
    Élevée – ŠementlovMedené rudyCu, Aumalé ložisko3,0 km
    BaništeZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt4,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m3×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m24×
    • nad 300 m22×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Uhliskáštruktúrny vrt s obyčajnou vodou939,0 m34428 122Dc7.pdf1,0 km
    Uhliskáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m45466 122Dc10.pdf1,7 km
    PH-21ložiskový100,0 m21261,8 km
    PH-20ložiskový119,0 m21262,0 km
    P-56ložiskový102,0 m27722,0 km
    R-10ložiskový2 093,0 m500632,0 km
    PH-17ložiskový118,0 m21262,0 km
    VPC-23/82inžiniersko-geologický123,8 m870272,2 km
    P-54ložiskový81,4 m27722,2 km
    P-66ložiskový98,0 m27722,2 km
    P-59ložiskový165,3 m27722,2 km
    P-57ložiskový155,0 m27722,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Voznica – R-335 °C10,0 l/s710 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný4,0 km
    Vyhne – HGV-329 °C–64 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,2 km
    Lukavica – Žarnovica – LKC-435 °C10,0 l/s876 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 517,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1518,0 km
    kategória Vyhnetermálne kúpalisko––19,7 km
    R-3geotermálna voda22 – 38< 519,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Élevée–1975–1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×
    • Blokové polia5×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. OZ Levice1 parcours de pêche · 0,1 km4Jazero Štampoch4

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron