Ma a(z) Jazero Štampoch vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Jazero Štampoch, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Jazero Štampoch vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. júl. 5.
    Jazero Štampoch vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 7.
    Jazero Štampoch vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Jazero Štampoch vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Jazero Štampoch vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,3modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 271 mg/l, lágy víz (8,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 118 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 93. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    59NGY/H dózisteljesítmény

    83. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    19objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Au, Ag

    Legközelebbi: Halda ku Köpataki štôlni (roncs), 1,8 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (700 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Kadmium 0,250 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 75. percentilis (700m V od K509).

    Fúrások és talajvízelemzések

    75fúrás 3 km-en belül

    213 vízelemzés a közelben

    Közülük 75-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    35°C a kútfejnél

    3 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Voznica – R-3, hozam 10,0 l/s, 4,0 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    17bejegyzés 5 km-en belül

    5 telep, 12 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    19terület 3 km-en belül

    1 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek100%SR 6,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Bátovce és Rykynčice depresszió100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,30tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    8,3°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,49 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    271mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa11,8 mg/l61. percentilis
    • KáliumK3,31 mg/l55. percentilis
    • KloridCl9,99 mg/l53. percentilis
    • FluoridF0,112 mg/l49. percentilis
    • SzulfátokSO431,0 mg/l36. percentilis
    • BikarbonátokHCO3159 mg/l34. percentilis
    • KalciumCa45,6 mg/l32. percentilis
    • MagnéziumMg8,50 mg/l26. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK13,3 mg/l95. percentilis
    • AmmóniaNH40,301 mg/l78. percentilis
    • FoszfátokPO40,0840 mg/l40. percentilis
    • NitrátokNO31,14 mg/l3. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn40,6 μg/l95. percentilis
    • AlumíniumAl132 μg/l68. percentilis
    • MangánMn42,8 μg/l58. percentilis
    • VasalóFe0,0748 mg/l37. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV118 mg/kg93. percentilis
    • KobaltCo11,1 mg/kg81. percentilis
    • KadmiumCd0,255 mg/kg65. percentilis
    • RézCu25,9 mg/kg60. percentilis
    • Cink-Zn99,8 mg/kg54. percentilis
    • ÓlomPb15,7 mg/kg51. percentilis
    • HiganyHg0,0799 mg/kg36. percentilis
    • BizmutBi0,164 mg/kg28. percentilis
    • SzelénSe0,143 mg/kg22. percentilis
    • MolibdénMo0,210 mg/kg17. percentilis
    • AntimonSb0,325 mg/kg14. percentilis
    • Ón-Sn1,69 mg/kg10. percentilis
    • ArzénAs2,52 mg/kg3. percentilis
    • KrómCr22,5 mg/kg3. percentilis
    • NikkelNi6,92 mg/kg2. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • AlumíniumAl7,29 %90. percentilis
    • VasalóFe3,91 %89. percentilis
    • TitánTi6 356 mg/kg89. percentilis
    • MangánMn1 328 mg/kg84. percentilis
    • NátriumNa1,09 %80. percentilis
    • MagnéziumMg0,893 %50. percentilis
    • FoszforP657 mg/kg25. percentilis
    • KáliumK1,34 %24. percentilis
    • KalciumCa1,18 %20. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr160 mg/kg69. percentilis
    • IttriumY30,1 mg/kg63. percentilis
    • BerilliumBe1,57 mg/kg60. percentilis
    • GalliumGa14,1 mg/kg50. percentilis
    • BáriumBa415 mg/kg42. percentilis
    • LítiumLi27,3 mg/kg37. percentilis
    • RubídiumRb80,5 mg/kg29. percentilis
    • CirkóniumZr311 mg/kg23. percentilis
    • CériumCe48,6 mg/kg15. percentilis
    • BórB23,8 mg/kg3. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    59ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh9,40 ppm90. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU3,05 ppm84. percentilis
    • Kálium (K)K1,35 %65. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1376 947 Bq/m²96. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +210nT

    210-210 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -20mGal

    maradék −5,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Felszíni hőhatású sűrűség95mW/m²

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Bátovce és Rykynčice depresszió100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)176–940m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága495m a.s.l.
    • Átlagos lejtés15,6°

    Geomorfológiai egységek

    • Štiavnica hegyek100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda ku Köpataki štôlni – 5 – roncs (1,8 km-re a víztől)Köpataki kutacia štôlňa – 2 – tárna (1,8 km-re a víztől)Maximilián štôlňa – 2 – tárna (2,4 km-re a víztől)Halda k Maximilián štôlni – 5 – roncs (2,4 km-re a víztől)Kutacia štôlňa – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Halda objektu č.20 – 5 – roncs (2,5 km-re a víztől)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – nyél (2,6 km-re a víztől)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – roncs (2,6 km-re a víztől)Karol Bor štôlňa – 2 – tárna (2,7 km-re a víztől)Halda objektu č.26 – 5 – roncs (2,7 km-re a víztől)Kutacia štôlňa – 2 – tárna (2,8 km-re a víztől)Halda objektu č.18 – 5 – roncs (2,8 km-re a víztől)Beatrix štôlňa – 2 – tárna (2,9 km-re a víztől)Halda k Beatrix štôlni – 5 – roncs (3,0 km-re a víztől)Kutacia štôlňa – 2 – tárna (3,0 km-re a víztől)Kutacia štôlňa – 2 – tárna (2,5 km-re a víztől)Kutacia štôlňa – 2 – tárna (2,7 km-re a víztől)Antal štôlňa – 2 – tárna (2,8 km-re a víztől)Andr š štôlňa – 2 – tárna (3,0 km-re a víztől)Vysoká – Zlatno – Rézércek (2,7 km-re a víztől)Vysoká – Šementlov – Rézércek (3,0 km-re a víztől)Banište – Arany-ezüstérc (4,2 km-re a víztől)Vysoká – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Voznica – R-3 – spanyollal hajó (4,0 km-re a víztől)Vyhne – HGV-3 – spanyollal hajó (6,2 km-re a víztől)Lukavica – Žarnovica – LKC-4 – spanyollal hajó (9,3 km-re a víztől)R-3 – j1 (9,7 km-re a víztől)a1 (7,6 km-re a víztől)c2 (8,0 km-re a víztől)Vyhne (9,7 km-re a víztől)Vysoká – Zlatno – rézércek (2,7 km-re a víztől)Vysoká – rézércek (3,0 km-re a víztől)Pukanec – kerámia agyag (3,4 km-re a víztől)Pukanec – barnaszén (3,4 km-re a víztől)Pukanec – tűzálló agyagok (3,4 km-re a víztől)Vysoká – téglalap (2,2 km-re a víztől)Dekýš – kerámia alapanyagok – andezita (2,3 km-re a víztől)Vysoká – vrt VZ-6 – Au ércek, Ag ércek (2,8 km-re a víztől)Dekýš – hadnagy (2,9 km-re a víztől)Vysoká – Zlatno – Rézércek (3,4 km-re a víztől)Uhliská – Veľký Žiar – építőkő – ignimbrit (3,6 km-re a víztől)Vysoká – Zlatno – rézércek (2,6 km-re a víztől)Vysoká – Šementlov – rézércek (3,0 km-re a víztől)Kopanice – arany és ezüst ércek (3,9 km-re a víztől)Drastvica – vulkanikus sziklák (3,6 km-re a víztől)Kociha – ásványtan (4,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,0 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,1 km-re a víztől)UHLISKA – Mezők blokkolása (2,2 km-re a víztől)UHLISKA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,9 km-re a víztől)Uhliská – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,0 km-re a víztől)Uhliská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Uhliská, 1150m Z od K669 Polom – forrás (480 m-re a víztől)Uhliská, 700m JV od K509 – forrás (1,1 km-re a víztől)Uhliská, 900m JZ od K425 – forrás (2,3 km-re a víztől)Pukanec, 300m SV od K389 – forrás (3,0 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (700 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 700m V od K509, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 260 μg/lmedián 260 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 65. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 15,2 mg/lmedián 15,2 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 700m V od K5091993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)12 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)9 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)8 minta, legfeljebb 155 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)8 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Anatas (TiO₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Galenit (PbS)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    61 szem700 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)12 minta, legfeljebb 815 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 minta, legfeljebb 315 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)3 minta, legfeljebb 15 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 383 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály B2×
    • osztály F1×
    • osztály A1×

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 7,10 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,20 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 0,700 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,0100 mg/l16 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 164 μg/lmedián 17,0 μg/l16 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 35. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    fejlett rugó28,51 Bq/l8,43 Bq/l
    forrás414,8 Bq/l8,40 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás19,77 Bq/l9,77 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Au19×
    • Ag19×

    Bányászati tárgyak típusai

    • tárna11×
    • roncs7×
    • nyél1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Halda ku Köpataki štôlnironcsAu,Ag19. század vége – 20. század eleje1,8 km
    Köpataki kutacia štôlňatárnaAu,Ag19. század vége – 20. század eleje1,8 km
    Maximilián štôlňatárnaAu,Ag19. század vége – 20. század eleje2,4 km
    Halda k Maximilián štôlnironcsAu,Ag19. század vége – 20. század eleje2,4 km
    Kutacia štôlňatárnaAu,ag ércek2,5 km
    Kutacia štôlňatárnaAu,Ag2,5 km
    Halda objektu č.20roncsAu,ag ércek2,5 km
    Mária Heimsuchungs šachtanyélAu,Ag19. század vége – 20. század eleje2,6 km
    Kruhová halda k objektu č.11roncsAu,Ag19. század vége – 20. század eleje2,6 km
    Karol Bor štôlňatárnaAu,ag ércek2,7 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Magas – ZlatnorézércekBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony2,7 km
    MagasrézércekLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony3,0 km
    Pukaneckerámia agyagBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,4 km
    PukanecbarnaszénBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,4 km
    Pukanectűzálló agyagokBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,4 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Magas – ZlatnoRézércekCu, Auközepes betét2,7 km
    Magas – ŠementlovRézércekCu, Aukisbetét3,0 km
    BaništeArany-ezüstércAu, Agbetét előfordulása4,2 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    75 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 2 hidrogeológiai és 73 egyéb; archív jelentés számával: 75.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m3×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m24×
    • több mint 300 m22×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Uhliskászerkezeti fúrás közönséges vízzel939,0 m34428 122Dc7.pdf1,0 km
    Uhliskákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel60,0 m45466 122Dc10.pdf1,7 km
    PH-21letét100,0 m21261,8 km
    PH-20letét119,0 m21262,0 km
    P-56letét102,0 m27722,0 km
    R-10letét2 093,0 m500632,0 km
    PH-17letét118,0 m21262,0 km
    VPC-23/82mérnök-geológiai123,8 m870272,2 km
    P-54letét81,4 m27722,2 km
    P-66letét98,0 m27722,2 km
    P-59letét165,3 m27722,2 km
    P-57letét155,0 m27722,3 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Voznica – R-335 °C10,0 l/s710 mCa-Mg-SO4-HCO3felhasználatlan4,0 km
    Vyhne – HGV-329 °C–64 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban6,2 km
    Lukavica – Zsarnóca – LKC-435 °C10,0 l/s876 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan9,3 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 517,6 km
    kategória c2ásványvíz23-385-1518,0 km
    kategória Vyhnetermálfürdő––19,7 km
    R-3geotermikus víz22 – 38< 519,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Magas–1975–1,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások13×
    • Mezők blokkolása5×
    • Zárt repedések1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova8×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ Levice1 horgászvíz · 0,1 km4Jazero Štampoch4

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam