Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Jazero Štampoch

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,1km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua Jazero Štampoch con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Jazero Štampoch

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Jazero Štampoch, puntuación de la ventana 13.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 10:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Jazero Štampoch de 2018
    2018fotografiado 5 jul 2018
    Imagen aérea del curso de agua Jazero Štampoch de 2021
    2021fotografiado 7 jul 2021
    Imagen aérea del curso de agua Jazero Štampoch de 2024
    2024fotografiado 27 jul 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Jazero Štampoch

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Jazero Štampoch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 271 mg/l, mäkká voda (8,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 118 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    19objektov do 3 km

    ťažené: Au, Ag

    Najbližšie: Halda ku Köpataki štôlni (halda), 1,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (700 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,250 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (700m V od K509).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    213 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    35°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Voznica – R-3, výdatnosť 10,0 l/s, 4,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    5 ložísk, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    19plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,30typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    8,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,49 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    271mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodioNa11,8 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,31 mg/l55. percentil
    • ClorurosCl9,99 mg/l53. percentil
    • FluorurosF0,112 mg/l49. percentil
    • SulfatosSO431,0 mg/l36. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3159 mg/l34. percentil
    • CalcioCa45,6 mg/l32. percentil
    • MagnesioMg8,50 mg/l26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK13,3 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,301 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,0840 mg/l40. percentil
    • NitratosNO31,14 mg/l3. percentil

    Metales

    • CincZn40,6 μg/l95. percentil
    • AluminioAl132 μg/l68. percentil
    • ManganesoMn42,8 μg/l58. percentil
    • HierroFe0,0748 mg/l37. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadioV118 mg/kg93. percentil
    • CobaltoCo11,1 mg/kg81. percentil
    • CadmioCd0,255 mg/kg65. percentil
    • CobreCu25,9 mg/kg60. percentil
    • CincZn99,8 mg/kg54. percentil
    • PlomoPb15,7 mg/kg51. percentil
    • MercurioHg0,0799 mg/kg36. percentil
    • BizmutBi0,164 mg/kg28. percentil
    • SelenioSe0,143 mg/kg22. percentil
    • MolibdenoMo0,210 mg/kg17. percentil
    • AntimonioSb0,325 mg/kg14. percentil
    • CínSn1,69 mg/kg10. percentil
    • ArsénicoAs2,52 mg/kg3. percentil
    • CromoCr22,5 mg/kg3. percentil
    • NíquelNi6,92 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminioAl7,29 %90. percentil
    • HierroFe3,91 %89. percentil
    • TitánTi6356 mg/kg89. percentil
    • ManganesoMn1328 mg/kg84. percentil
    • SodioNa1,09 %80. percentil
    • MagnesioMg0,893 %50. percentil
    • FósforoP657 mg/kg25. percentil
    • DraslíkK1,34 %24. percentil
    • CalcioCa1,18 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr160 mg/kg69. percentil
    • YtriumY30,1 mg/kg63. percentil
    • BerilioBe1,57 mg/kg60. percentil
    • GáliumGa14,1 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa415 mg/kg42. percentil
    • LítiumLi27,3 mg/kg37. percentil
    • RubídiumRb80,5 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr311 mg/kg23. percentil
    • CérCe48,6 mg/kg15. percentil
    • BoroB23,8 mg/kg3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    bajo

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,40 ppm90. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,05 ppm84. percentil
    • Potasio (K)K1,35 %65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • bajo100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +210nT

    rozsah 210 až 210 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -20mGal

    reziduálna -5,3 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku95mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)176–940m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek495m a.s.l.
    • Pendiente media15,6°

    Geomorfologické celky

    • Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda ku Köpataki štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Köpataki kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Maximilián štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda k Maximilián štôlni – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.20 – 5 – halda (2,5 km od vody)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – šachta (2,6 km od vody)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – halda (2,6 km od vody)Karol Bor štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda objektu č.26 – 5 – halda (2,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Halda objektu č.18 – 5 – halda (2,8 km od vody)Beatrix štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda k Beatrix štôlni – 5 – halda (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Antal štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Andr š štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Vysoká – Zlatno – Medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – Šementlov – Medené rudy (3,0 km od vody)Banište – Zlato-strieborné rudy (4,2 km od vody)Vysoká – nijaký (1,8 km od vody)Voznica – R-3 – nekúpeľný (4,0 km od vody)Vyhne – HGV-3 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Lukavica – Žarnovica – LKC-4 – nekúpeľný (9,3 km od vody)R-3 – j1 (9,7 km od vody)a1 (7,6 km od vody)c2 (8,0 km od vody)Vyhne (9,7 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – medené rudy (3,0 km od vody)Pukanec – keramické íly (3,4 km od vody)Pukanec – lignit (3,4 km od vody)Pukanec – žiaruvzdorné ily (3,4 km od vody)Vysoká – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Dekýš – keramické suroviny – andezit (2,3 km od vody)Vysoká – vrt VZ-6 – Au rudy, Ag rudy (2,8 km od vody)Dekýš – alunit (2,9 km od vody)Vysoká – Zlatno – Cu rudy (3,4 km od vody)Uhliská – Veľký Žiar – stavebný kameň – ignimbrit (3,6 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,6 km od vody)Vysoká – Šementlov – medené rudy (3,0 km od vody)Kopanice – zlaté a strieborné rudy (3,9 km od vody)Drastvica – vulkanity (3,6 km od vody)Kociha – mineralógia (4,7 km od vody)– Zosuvy (370 m od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,6 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,7 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,8 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,9 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,1 km od vody)UHLISKA – Blokové polia (2,2 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Uhliská – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,0 km od vody)Uhliská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Uhliská, 1150m Z od K669 Polom – prameň (480 m od vody)Uhliská, 700m JV od K509 – prameň (1,1 km od vody)Uhliská, 900m JZ od K425 – prameň (2,3 km od vody)Pukanec, 300m SV od K389 – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (700 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 150 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 260 μg/lmedián 260 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,2 mg/lmedián 15,2 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    61 zrno700 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 383 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B2×
    • trieda F1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,10 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,700 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,0100 mg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnmierne zvýšená
      najvyššie 164 μg/lmedián 17,0 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň28,51 Bq/l8,43 Bq/l
    fuente414,8 Bq/l8,40 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie19,77 Bq/l9,77 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au19×
    • Ag19×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa11×
    • halda7×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Halda ku Köpataki štôlnihaldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 km
    Köpataki kutacia štôlňaštôlňaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 km
    Maximilián štôlňaštôlňaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 km
    Halda k Maximilián štôlnihaldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 km
    Kutacia štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,5 km
    Kutacia štôlňaštôlňaAu,Ag2,5 km
    Halda objektu č.20haldaAu,Ag rudy2,5 km
    Mária Heimsuchungs šachtašachtaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 km
    Kruhová halda k objektu č.11haldaAu,Agkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 km
    Karol Bor štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,7 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Alta – Zlatnomedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,7 km
    Altamedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,0 km
    Pukaneckeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    PukaneclignitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    Pukanecžiaruvzdorné ilyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Alta – ZlatnoMedené rudyCu, Austredné ložisko2,7 km
    Alta – ŠementlovMedené rudyCu, Aumalé ložisko3,0 km
    BaništeZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt4,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m3×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m24×
    • nad 300 m22×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Uhliskáštruktúrny vrt s obyčajnou vodou939,0 m34428 122Dc7.pdf1,0 km
    Uhliskáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m45466 122Dc10.pdf1,7 km
    PH-21ložiskový100,0 m21261,8 km
    PH-20ložiskový119,0 m21262,0 km
    P-56ložiskový102,0 m27722,0 km
    R-10ložiskový2093,0 m500632,0 km
    PH-17ložiskový118,0 m21262,0 km
    VPC-23/82inžiniersko-geologický123,8 m870272,2 km
    P-54ložiskový81,4 m27722,2 km
    P-66ložiskový98,0 m27722,2 km
    P-59ložiskový165,3 m27722,2 km
    P-57ložiskový155,0 m27722,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Voznica – R-335 °C10,0 l/s710 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný4,0 km
    Vyhne – HGV-329 °C–64 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,2 km
    Lukavica – Žarnovica – LKC-435 °C10,0 l/s876 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 517,6 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1518,0 km
    kategória Vyhnetermálne kúpalisko––19,7 km
    R-3geotermálna voda22 – 38< 519,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Alta–1975–1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×
    • Blokové polia5×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny10×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. OZ Levice1 coto de pesca · 0,1 km4Jazero Štampoch4

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron